Kočka v bytě. Jak jí vychovat?

popelka.miri
25. kvě 2009

Zajímalo by mě, jak to udělat, aby kočka chovaná v bytě byla opravdu klidný mazlíček a ne žádný divoch! Aby byla hodná a přítulná k dětem. Já měla kocourka od malinka a byl strašně divoký a taky hodně útočil hlavně na nohy a taky škrábnul a děti se ho docela bály. Když jsem potřetí otěhotněla tak jsem ho musela dát pryč, právě pro jeho útočnou povahu ☹ ..Čistotný sice byl, ale ráno zá mnou lezl až na palandu 😀 , dostal se prostě všude, takže by skočil určitě i do postýlky. Máte nějaké zaručené typy, jak správně vybrat kočičku do bytu, aby byla opravdu klidný přítulný mazlík? 😉 Dodám, že si bohužel nemohu dovolit koupit nějaké drahé plemeno, spíš se ujmout kotěte atp. 😒

benjik
27. črc 2009

aha,tak to je něco jiného ☹

janis8
27. črc 2009

Ahojte, aj ja velmi tuzim po macke 🙂 no neviem si celkom predstavit spolunazivanie s mojim takmer 14. mes. synom.. pred par dnami sme tu mali na skusku male cca 3 - 4 mes. maciatko a nedopadlo to velmi dobre.. syn sa z nej velmi tesil, mal obrovsku radost ked ju videl, no tak trochu ju tyral.. uz beha ako drak takze ju skoro stale prenasledoval, snazil si ju vziat na ruky a pritom ju tahal za co prislo, za nohy, za chvost.. vyzeralo to dos hrozne.. nakoniec sa mu to maciatko uz len vyhybalo a bolo celkovo o dost plache v porovnani s tym ake bolo ked k nam prislo..

napriek tomu by som macku velmi chcela, ale potrebovala by som nejake rady na zaciatok ako na to pri malom aktivnom batolati.. urcite by som nechcela plachu macku, co by sa vyhybala ludom.. takze by som potrebovala aj nejaku tu radu pri vybere plemena ake by bolo vhodne..

amadora
27. črc 2009

Janis môj synček je len o pár mesiacov starší od tvojho a tiež zo začiatku lietal za mačkami, išiel do nich nohou a podobne, ale stále som behala za ním a upozorňovala ho, keď išiel do nich tak som ho chytila za ruku a vysvetlila mu že nemôže cice robiť zle, že cicu to bolí a ukázala som mu ako ich má poľúbiť a teraz to už chápe a nerobí im zle. Občas keď sa mi zdá že je veľmi rozbehnutý ich smerom a nie som si istá či to ubrzdí (hlavne kvôli mačiatkam aby ich nezastupil) tak ho ešte okríknem, ale inak je k nim dobrý 🙂 Chce to len veľa trpezlivosti a dozor zo začiatku 😉

Ja som ostala dosť v šoku dnes, prišiel mi mail na inzerát čo sme dávali že darujeme mačky. Dáka pani z Bardejova a že by mala záujem, že ako ich jej môžem POSLAŤ 😕 Akože čo si myslí, že živý tvor sa dá zabaliť do balíku a poslať poštou alebo cez UPS?! 🙄

benjik
27. črc 2009

amamdora: nezapomeň kočku poslat doporučeně 😀 lidi jsou někdy divný, ne tak tohle fakt nechápu 😠

popelka.miri
autor
27. črc 2009

Janis, moje holčička taky koťata nejdřív "trápila", kopala do nich nohou a tahala jako pytel něčeho a mlátila do nich hračkou, ale to už nedělá, trvalo to pár dný nejvíc 2 týdny a teď už pochopila, že je to živý tvor a mazlí si je aje na ně nyny 😵 Ale musíš to prťousovi pořád vysvětlovat, aby pochopil 😉
Amadora: to je fakt infantilní posílat kočku poštou 😀 Ale na druhou stranu, někteří plazi nebo rybičky se poštou vlakem posílají běžně, ale já to teda nechápu...jsem zásadně proti 😝
Benjik: mojí kočičáci taky spí v kočárku na panenky v tom spodním nákupním košíku...asi to je oblíbený kočičí místečko...a copak dělá malá?

lilike
27. črc 2009

Ahojte,tak my sme mali vcear grckovu premieru 😖 .Zacala vlnit bokmi,uz to raz robila ale vtedy nehodila sablu ako vcera.A vo zvratkoch boli aj chlpy,tak predpokladam ze to bolo z toho,no co uz,vraj je to u maciek bezne....mate skusenosti s vrackanim?Troska ma to vydesilo,ale potom bola uplne v pohode a aj jedla,nic nenaznacovalo ze by to bolo nieco ine ako len nestravene chlpy... 🙂

benjik
27. črc 2009

lilike: to vážně byly asi jen chlupy naše to taky dělá klidně i několikrát v týdnu,když moc líná a já ji nestíhám česat.
popelka: pochybuju,že ta paní u amadory mylsela poslat poštou ve vlaku,ta myslela spíš klasicky.plazy chápu,ale jak se posílají rybičky?
malá ted spí venku v kočárku a kotě je na vodítku pod kočárkem.to je můj způsob,aby mohla být venku.na volno ji nepustím,aby nezdrhla,pes by to už asi neunesl.a co tvoje zaltíčko? jak dvounohý,tak čtyřnohý?

benjik
27. črc 2009

zlatíčka,už blbnu 😝

amadora
27. črc 2009

No nebola som ani schopná jej na to odpísať lebo by som asi bola dosť sprostá 😀 Ešte keby mám poštového holuba kulturistu tak to možno skúsim 😀

kristinandbaby
27. črc 2009

ahoj holky, já mám kocourka britský modrý kočky...jako koťátko byl malinko divočejší,ale teď je to teda miláček...nenáročnej, nikde neskáče, nevisí, nelítá...prostě kliďas...je mu všecko jedno 🙂 naprosto ideální společník...

renda71
27. črc 2009

tak pro kočičku si snad pojedem zítra navečer 🙂 ta ženská mě ale pěkně vyšplouchla,normálně mi napsala,že ji slíbyla paní,která jí za ní dá víc 😠 a to jsem ji měla zamluvenou ☹ holt jsem ji musela přeplatit,děsný co?? 😖

amadora
27. črc 2009

Renda teda ju mala dať na aukciu keď ju chcela dražiť 😠 Asi by som jej zajtra povedala že takto sa to nerobí... ale až keď bude mačička tvoja 😅 😀

renda71
27. črc 2009

am-to si piš,že jí to povím,to bylo nejdříve řečí,že se u nás bude mít kočička moc dobře,páč jsem jí psala,co a jak u nás Damiánek a ona byla ráda,že ji prodá do dobrých rukou a najednou mi po několika mailech napsala,že ji dá někomu jinému za víc 😠 tak to mě naštvalo,že jsem ji musela vážně o 500,-přeplatit a to zabralo 😀
jen doufám,že ji do zítřka nenabídne někdo ještě víc 😀 😀

renda71
27. črc 2009

tak se mi podařilo vložit fotku číči do alba Anna 😵

petulas
27. črc 2009

Ahojky holky ráda bych se přidala máme doma také kočičku,je to miláček, ale docela se obávám jestli nebude žárlit až se mimčo narodí aby mu nějak neublížila . Máte už někdo zkušenosti s miminkem a kočičkou v bytě.? 😅

amadora
27. črc 2009

Rendi fešanda cicuška 🙂

amadora
27. črc 2009

aj ja som hodila fotky našich mačiatok ako sme narástli 🙂

renda71
27. črc 2009

am-ty máš mívalí kočičky??jsou nádherné 😵

benjik
27. črc 2009

petulas.mě se 9.7. narodila holčička,pár dní před tím jsme si přinesli z útulku 2měsíční kotě a můžu ti říct kotě zvysoka peče na malou.jen se chce mazlit vždy,když malou krmím.to je jediná doba,kdy mimčo zaregistruje. pak máme 6 letou kočku a té je mimčo úplně šumák.takže se neboj,když si najdeš chvilku na pomazlení bude to v poho.

amadora
27. črc 2009

Renda nie, to je obyčajná domáca, ale trochu tak ozaj vyzerá 😀 Všetci čo ju vidia sa pýtajú či je perská alebo tak, lebo je veľmi huňatá, chvost má ako veverička a nosí ho hore 😀

benjik
27. črc 2009

amamdora: z drobčka roste nádherný kocour. 😀 i jeho sestřičky jsou krásný,ale on vede

amadora
27. črc 2009

Benji no drobček je asi mačička 😀 A veru je to môj miláčik, aj keď aj tie ostatné dve sú prekrásne. Ďakujeme 🙂

benjik
27. črc 2009

😀 tak to se omlouvám.jak asi? nechce to prozradit, já si kdysi u jedné naší kočky myslela,že je to kocour..než měla kotátka 😀

amadora
27. črc 2009

ja neviem, u takýchto malých je to asi ťažko rozoznať, ale môj muž strašne dúfa že aspoň jedno je kocúr, stále ich obzerá 😀

popelka.miri
autor
28. črc 2009

Renda: super bílá kočička 😵 Já chci taky!!!!! 😀 😀
Mojil kočičáci hlavně Mourek normálně letí na kafe! Jakmile mám na stole kafíčko, tak mi skočí Mourek na stůl a luž líže 😀 Nebo když ho mám na klíně a hrnek s kafem v ruce, tak mi olizuje kapky kafe z hrnku, normální závislák 😀 Dneska jsem jim obrala žebírka, fakt ňami masíko a ten bejk Macik normálně ofrňoval, tak jsem mu nasypala granule a ty si dal s chutí. A to dřív nechtěl...připadá mi, že mají chutě jak těhotná baba 🙄
Jinak náš Moureček je čím dál větší mazlík 😵 pořád se šišmá, holka se s ním tahá a hraje si s ním a on přede blahem...dneska nám dokonce přiběhl naproti ke dveřím a hned si lehnul na záda, že chce podrbat bříško 😵 😵 Je to kulíšek...tohle bych od kocoura fakt nečekala 😕

amadora
28. črc 2009

Popelka tak to máš doma fakt osobnosti 🙂 To sa mi na mačkách páči (a muž to na nich neznáša) že mačka nie je ako pes, čo jej povieš, to spraví, alebo kto ho pohladká toho nedá za nič. Mačka urobí len to čo sama chce a má rada len toho koho chce ona. Proste osobnosti 🙂

renda71
28. črc 2009

tak mám číču doma 😵 holky ona je stejně stará s Damiánkem,ale je 3x tak velká 😀 😀 já se bojím,aby mi ho nesežrala,i když je vykulená co se děje a kde to je.
snad ve zdraví přežijou oba dva noc v koupelně 😀 jinak je nádherná,mám z ní radost 🙂

benjik
29. črc 2009

renda: tak co číči? už se kamarádí?
popelka: teda takovýho závisláka mít doma.za chvíli abys dělala kafe dvě,jedno pro sebe a jedno pro kocoura 😀

renda71
29. črc 2009

Daisynka je tak vyplašená,že je od včerejška zalezlá v přepravce,nežere,nepije ani nejde na záchůdek ☹
mám docela obavy,aby nebyla dehydrovaná,jnak Damiánek krouží pořád kolem přepravky,nakukuje už by se rád kamarádil,ale budem jí muset dát čas 🙂
když si ji ale vyndám,tak je strašně přítulná,hned vrní a strká mi hlavičku do ruky,tak snad se co nejdřív rozkouká a začne s námi normálně komunikovat 😵

benjik
29. črc 2009

renda:a zkusili jste ji nechat v jedné místnosti samotnou alespon pár hodin,aby si to očuchala?neboj,bude ok,jen ji trvá než se rozkouká.