Kočka v bytě. Jak jí vychovat?

popelka.miri
25. kvě 2009

Zajímalo by mě, jak to udělat, aby kočka chovaná v bytě byla opravdu klidný mazlíček a ne žádný divoch! Aby byla hodná a přítulná k dětem. Já měla kocourka od malinka a byl strašně divoký a taky hodně útočil hlavně na nohy a taky škrábnul a děti se ho docela bály. Když jsem potřetí otěhotněla tak jsem ho musela dát pryč, právě pro jeho útočnou povahu ☹ ..Čistotný sice byl, ale ráno zá mnou lezl až na palandu 😀 , dostal se prostě všude, takže by skočil určitě i do postýlky. Máte nějaké zaručené typy, jak správně vybrat kočičku do bytu, aby byla opravdu klidný přítulný mazlík? 😉 Dodám, že si bohužel nemohu dovolit koupit nějaké drahé plemeno, spíš se ujmout kotěte atp. 😒

sicinka
5. čer 2009

Bohužel když se kočka někam počůrá, tak to z toho většinou cítí i přes vyprání aspoň já takhle dávno u rodičů musela vyhodit koberec jelikož tam pořád chodili. Bohužel neporadím nic než nepohazovat věci po podlaze a volně přístupných místech. Pokud čůrá na jedno místo (ale né křeslo) tak tam dát plech s vodou. Pokud ji přistihneš je opravdu lepší než ji bít např namočit a zasyčet. Ale bojím se že je to reakce na zavírání do klece. My jsme tedy v kleci občas měli malá kotata jako opatření proti infekci, ale kolem 2 měsíců šli většinou ven a to jsme je i mezi tím chovali. Podle mě lepší než ji trápit v kleci a sebe tím že jen uklízíš a stve tě to je nabídnout ji někomu ideálně se zahradou, myslím si že nehody nebudou (zvlášť pokud bude chodit ven). Vzhledem k věku mimča to asi na začátku byla rakce na něj a žárlivost no a těď uz je to těmi opatřeními ( z jejího pohledu nejdříve jste ji domu přinesli vetřelce věnovali se jemu tak se na sebe snažila upozornit a od té doby je trestaná ☹ Ale chápu jak je to nepříjemné.

popelka.miri
autor
5. čer 2009

Mně se osvědčilo na jakékoli zvíře, když se někam vyčůrá, to místo vyčistit a pak ještě hodně octovou vodou to místo vydrhnout, oni ten kyselý smrad z octa nesnáší a taky to pohlcuje pachy 😉 Mně když se kotě tehdy poprvé vyčůralo na koberec, tak jsem to tak udělala a byl už klid 🙂

benjik
5. čer 2009

a radši nepoužívat na čištění savo,některým kočkám totiž voní jako těm našim.

hathor86
5. čer 2009

vyrabeji se kdejake zarucene fungujici pripravky, ale to je hrozne drahy... ten ocet jsme doma udelali taky. naopak nepouzivejte jenom savo, to kocicku laka se tam vratit. nevim cim to je, ale nase kocky se pak vzdycky vratily na misto cinu... hodne zdáru... ja sama resim co s papouskem ktereho jsem dostala k narozeninam,navic mame dom 2psy a 140l akvarko. ted jsem otehotnela a resim co s ptakem, aby to pak moc nevriskal az se maly narodi ... ☹

benjik
5. čer 2009

hathor86: zkusila jsi ho na noc přikrýt? my se doma s korelou a andulkami jinak nevyspali,než když se jim přehodilo něco přes klec

janinunina
5. čer 2009

ja se ji nechci ale nechci zbavit... ☹
do klece jsme ji zacali davat az predmesicem...to uz,az jsme nevedeli z ktere do ktere...no zkusime to syceni jeste..uz i kocour na ni syci...kdyz jde kolem ni..

popelka.miri
autor
5. čer 2009

Hathor, já měla papouška patagonského a ten řval jak blázen!!! Jak dinosaurus, když zařve ve filmu 😀 Přikrývání nic neřeší, pták si zvykne a pak ho to může právě otravovat, nebo by musel být přikrytý furt, a to ho zase lituju...Nikdo nám ho nechtěl vzít, tak nakonec musel do zoo-Hluboká nad Vltavou 😅 Jako dar zoo 😉 To se opravdu nedalo v paneláku a s miminem na cestě, nehledě na to, že kluk se ho bál, jak zařval a kocour taky 😀

benjik
5. čer 2009

popelka: to musel být vždy šok,když pták z ničeho nic zařval.je pravda,že přikrýtí pomůže jen u některých ptáků,nám korel jinak už ani neusnula a korelák to zase nesnáší,ten řve furt.
janinunina: co zkusit jinou podestýlku? třeba ji tahle z nějakého důvodu vadí.u vás fakt už zkoušet i ty nejmín pravděpodobný věci.a dělá to jen jednou za čas? ono i když je kastrovaná,tak může značkovat.strejda má kocoura ten si taky vše občůra,když má chutě a to je kastrát.

sueanek
5. čer 2009

Ten papousek mi pripomenul kocoura Trefu - aneb clanek http://www.kocky-online.cz/clanky/papousek-tref...

benjik
5. čer 2009

to je krásný článek,ale i smutný.

sueanek
5. čer 2009

Smutny je zejmena to, ze kocour uz pres rok a pul ceka v depozitu na domov... a takovych je vic, no. Inkontinentni Snezenka treba. Holt handicapy lidi zrovna moc neberou...

benjik
5. čer 2009

já bych si je vzala hned,ale k mimču,6letý sobecký kočce,ani ne ročnímu kocourovi co je hroznej raubíř,strašně živýmu psu a za chvíli i ke kotěti to jaksi nejde.
ted co se nám toulá kocour a my projíždíme denně stránky městskýho útulku,tak jsem se úplně zamiloval do jednoho staršího kocoura,jenže kvůli kočce,která si zvykala horko těžko na kotě to nejde ☹

sicinka
5. čer 2009

Tak ocet zabírá pokud se tam počůrá jednou, dvakrát - ale v případě opakovaného počůrávání nepomáhá nic. Já to tedy řešit nemusím, ale u rodičů vyzkoušeli všechno od superdrahých odpuzovačů, sava, octa a nakonec vyřezávali kus koberce ☹ No já jsem pochopila že už jsi opravdu zoufalá a že už jste zkusili vše a zkoušet nechcete. Tak zkusit tresty typické pro kočku to znamená uchopit za kůži na zátylku dvěma prsty přes nos a k tomu to syčení. Nám pomohlo jako nejhorší forma trestu odnesení do sprchy za kůži na krku a krátké osprchování, ale jednalo o situaci, kdy by si kocour mohl ublížit a nic jiného nezabíralo. V kleci se učí čistotě malá koťata u dospělé kočky je to jen omezení pohybu. No a chtělo by to asi jí začít dávat najevo že ji pořád máte rádi, aby nebyla jen trestaná. Budu držet palce 🙂

len
5. čer 2009

Tak jenom referuji, že zelená miska je výhra, rázem máme všežravce, právě do sebe bez přemlouvání láduje kapsičku Royal Canin 😉 Jsem nakoupila v místním zverimexu od každýho něco, s tím, že budeme dělat pokusy, ale evidentně když to přijde do zelený misky, tak je jedno, co to bude 😀

popelka.miri
autor
5. čer 2009

No a jak řešíte okusování pokojových rostlin? Ten můj tehdy okusoval monsteru v obýváku a palmu, divím se, že se neotrávil 🙄

len
5. čer 2009

Popelko, já vyházela všecko potenciálně nebezpečný (čili téměř vše 😀) a nakoupila šáchor a kočičí trávu s představou, že to bude kočku lákat a nebude pak okusovat, co nemá. No, zatím ji to neláká a ani se jí nechce kytky okusovat, spíš se snaží orchidej zdemolovat silou 😉

popelka.miri
autor
5. čer 2009

Tak v neděli si jedem pro kotě až do Krumlova, to bude děs běs, veze nás tam bývalý (čili nic moc), 3 děti vzadu, všichni mají sklon ke zvracení 😀 a malá bude asi pěkně protivná!! A ještě nemám ani kočičí přepravku, tak mi poraďte jak ho mám převízt? 😕

lenki33
5. čer 2009

nase maciatko tiez okusuje ale len tak, kocici trava u ns tiez nesla
a mate niekto Santu kocici?? chcem im to dat na balkon

sueanek
5. čer 2009

popelka.miri: Kup prepravku. Stoji od triset nahoru. Nebo si ji pujc.

Ridic ma povinnost prepravovat zvire bezpecne, tzn. aby v pripade narazu neohrozilo posadku. Navic kote, ktere lita po aute, neni vubec prijemne, a to pomijim fakt, ze muze zalezt pod brzdovy pedal :-/

Nejaka obyc cica, nebo snad kocici slechta?

benjik
5. čer 2009

mě Val dovezla paní v papírový krabici s velkejma otvorama na vzduch.ale měla to ani ne půl hodky cesty.
len: holt má tvoje kočka svůj vkus a tamty misky se jí nelíbili

popelka.miri
autor
5. čer 2009

Suesanek, tak se nikam zase nejede...není odvoz a peníze před výplatou, jinak před alimenty a mateřskou 😅 , takže na přepravku teď bohužel nemám. Doufám, že už to vyjde...Měla jsem dohodnuté polobritské kotě, ale nějak se neozývají ☹ ..To je tak, když je ženská sama a bez auta! 😠 Kotě bych na netu sehnala a všechno okolo si taky zařizuju sama, ale pak má přijít odvoz a BUM...nic 😠
Sueanek, ty jsi asi odborník 😉 , poraď, myslíš, že matka britka a otec neznámý 😀 , že je to dobrá kombinace i pro bytovou číču pro děti? Myslím povahově 😒

sueanek
5. čer 2009

popelka.miri: Uprimne? Volila bych starsi kocku, u ktere je jasny charakter. Pomerne casto jsou k mani britky, i prukazove, starsiho veku, ktere lide davaji pryc kvuli alergii ci tak neco. To by pro tebe byla dobra volba - zvire bude vakcinovane, dost casto i kastrovane. Polobritske cosi ve mne nevzbuzuje duveru.

Pokud porizujes kote a nemas penez nazbyt, trvej na dostatecne zralem zvireti - zadne modrooke sotva odstavene zvire. Predpisovych 10 - 12 tydnu nejmin. Troji odcerveni, ukoncena vakcinace (tzn. ockovane a preockovane kocici choroby), vse dolozene ockovacim prukazem.

Rozhodne se NECHCES ujmout zvirete ze spatnych podminek, paac das do veteriny nekolikanasobek toho, co by te stalo prukazove zvire.

sueanek
5. čer 2009

Jeste poznamka k britkam - britka je kocka s osobnosti. Byvaji klidnejsi povahy a lide si dost casto stezuji, ze nejsou mazlive a nechteji se nosit v naruci. Presneji: mazli se, kdy samy chteji, rozhodne nejsou tahaci a nadsene z neustale pozornosti deti.

lenki33
5. čer 2009

sue, ale to su vsetky cistokrvne macky,nie??
aj nasi exoti sa mne napr zdaju menej "pritulne" ako obycajne macky co sme mali vonku
jedine to nase maciatko je ine, to sa necha vlacit, stale se chce tulit a celkovo sa tesi z hocicoho, ale myslim ze to je skratka vekom
preto si myslim ze maciatka su k detom vhodnejsie, kvoli tomu ze maju dostatok energie a deti ich neotravuju, ale naopak, su stastne ze sa ma s nimi kto hrat

sueanek
5. čer 2009

lenki33: Tezko soudit vsechna plemena - myslim treba, ze ragdollove by mohli byt k detem bajecni - upozornuji jenom na to, na co si lidi stezovali specialne u britek. Ony vypadaji jako splachovaci plysovi medvidci, ale klamou telem...

Co se tyka kotat - jsou kotata a kotata a deti a deti. Myslim si, ze dospela kocka vic vydrzi a kote se jedna rychleji unavi a jednak je krehci...

sueanek
5. čer 2009

lenki33: Ty mas exoty? Jak se ti to prihodilo? 🙂 Ptam se proto, ze mam pocit, ze PER a EXO posledni dobou moc nefrci - lidi ted chteji hlavne maincoony a rusky, stale jeste dobiha moda britek...

popelka.miri
autor
5. čer 2009

Naštěstí moje děti jsou ohleduplné a chápou, jak se s kočkou zachází. žádní raubíři 😅

lenki33
5. čer 2009

no to je dosti zlozite ako sa to prihodilo, mm prisiel najskor ku kocurovi ktoreho jeho byvalka kupila pre neviem koho a dotycny bol alergik (klasicky super darcek) kocurik bol nestastny sam, tak mu doniesli macku
no a ked kocurik umrel tak aby zas macke nebolo smutno, tak sme jej kupili partacku
a uz sme ostali u exotov
teda ja uz som nechcela iny druh macky, aj ked vyzorovo sa mi moc nepacia, ale poznam povahovo a prave preto ze uz sme mali dieta, nechcela som experimentovat
aj ked nasa Honey, maciatko co mame teraz sa mi pacilo na prvy pohlad
inak si na cistokrvne macky nepotrpim, je mi to jedno

veeeelmi pacia tie mainske myvalie macky neviem ako sa to presne vola, ale asi by som nechovala, ale su krasne

😉

len
5. čer 2009

My máme mrňavou britku, tak uvidíme, co z ní vyroste 🙂 Mám pro ně odjakživa slabost a asi je fakt, že jsou dost "módní" 😉 Co jsem tak načetla, vážně to jsou osobnosti. Tohle kotě je od kamarádky z Koníka, sledovala jsem ho prakticky od prvních dnů narození, byl to takovej outsider podvyživenej, takže mi začala být sympatická prakticky od prvního dne, co byla na tomto světě, jak se statečně rvala s osudem a ze 70gramovýho nic se krásně vyklubala, jenom jsem si na ni musela počkat, přinesli jsme si ji v 11 týdnech 🙂

lenki33
5. čer 2009

aha sue, az teraz som si vsimla ze si pisala ze mainske frcia, ja prave poznam len jednu zienku co ich chova 😉