Kočka v bytě. Jak jí vychovat?

popelka.miri
25. kvě 2009

Zajímalo by mě, jak to udělat, aby kočka chovaná v bytě byla opravdu klidný mazlíček a ne žádný divoch! Aby byla hodná a přítulná k dětem. Já měla kocourka od malinka a byl strašně divoký a taky hodně útočil hlavně na nohy a taky škrábnul a děti se ho docela bály. Když jsem potřetí otěhotněla tak jsem ho musela dát pryč, právě pro jeho útočnou povahu ☹ ..Čistotný sice byl, ale ráno zá mnou lezl až na palandu 😀 , dostal se prostě všude, takže by skočil určitě i do postýlky. Máte nějaké zaručené typy, jak správně vybrat kočičku do bytu, aby byla opravdu klidný přítulný mazlík? 😉 Dodám, že si bohužel nemohu dovolit koupit nějaké drahé plemeno, spíš se ujmout kotěte atp. 😒

len
9. črc 2009

Nooo, kdybys viděla, jak umí naše Aduš otevřít hubu na půl hlavy... 😀

Jinak my máme Adélu (dle filmu Adéla ještě nevečeřela), což je asi tak první rozumné jméno, které kdy můj chlap kočce dal. Dříve vycházel z Pána prstenů a pojmenovával kocoury po skřetech - poslední dva byli Šagrat a - podržte se, šestitýdenní kotě pojmenoval - Uglúk! Takže jsem čekala, že si domů přineseme Eówyn nebo tak něco, takže když se vytasil s Adélou, nadšeně jsem to odkývala 😀 A stejně jí říkáme Aduš, Aduše nebo Aduška 😉

aponchie
9. črc 2009

tak ja mela pokazde Damianka 😵

len
9. črc 2009

Jinak fantazie může být klidně značně omezená, manželovi rodičem měli taky Macíka, to už jsem vám psala, ne? Jakej to byl extrémně rvavej kocour, dokonce při rvačce přišel o oko, no a dvakrát osobně porodil koťata 😉

amadora
9. črc 2009

Len tak to ste mali pestré mená 😀 U nás je to zase opačne, môjmu tatkovi sa nepáči žiadne meno čo navrhnem ja 😠

amadora
10. črc 2009

O hodinu a pol si príde ten chlapík pre mačiatka ☹

popelka.miri
autor
10. črc 2009

Amadora: tak jak to proběhlo? Co ten chlap, jak na tebe působil a co koťata? 😕 toho mrňouska si necháte, ne?

amadora
10. črc 2009

No dievčatá neuveríte kam putovali naše mačiatka 😕 Do Innsbrucku 😲 Normálne si pre ne prišli z Rakúska. Takí milí manželský pár, mala som z nich dobrý dojem. Keď precestovali toľký kus cesty tak hádam sa o nich dobre postarajú. Len to bolo trápenie ich chytiť 😅 Dve sa celkom dali, ale to tretie zbadalo že sa niečo deje a nie a nie ho chytiť. Nakoniec ho muž v spolupráci s tým pánom chytili a strčili do prepravky k ostatným, ale boli celí doškriabaní a dohryzení 😒 A stará keď počula ako mraučia tak ich išla ratovať a ešte aj ona doskakovala do nich a snažila sa ich olizovať cez mriežky ☹ Bolí ma srdiečko ale dúfam že budú mať šťastní život...

Popelka tie druhé tri mačiatka si zatiaľ nechávame všetky, ešte cuckajú mliečko a berú tie antibiotiká. Ale dve si asi necháme, drobčeka určite 😉

pavcik
11. črc 2009

Ahojte,řeším takový problém.
Máme dvě kočičky....jednu máme 12let,tu druhou asi o 2-3 roky méně.Jsou hodné,tulivé a mají rádi svůj klid.
Já řešim to,že je budu muset dát pryč. Mám předčasně narozeného Matýska a je tu tudíž vyšší riziko že na kočky bude náchylnější.A za druhý,když s malým budu chtět jet na delší dobu pryč tak se mi o ně nemá kdo starat.Před 2 týdny mi umřela maminka,která je měla v bytě.Vzít sebou to nejde.Jsou zvyklé být jenom doma v bytě,nikdy jinde nebyly.Zůstaly by v kotci celou dobu v křeči a bály by se kdybych je vzala sebou.
Tudíž bohužel musim sehnat nějakého dobrého člověka,který by chtěl obě kočky najednou ačkoli jsou staré a vykastrované.
Nevíte kde se takoví zájemci hledají???

janulle22
11. črc 2009

Ahojky mam dotaz- ma nektera z vas ten uzavrenej kakac s filtrem proti zapachu?jak jste psokojene?

a jeste jeden ma tady nektera z vas dlouhosrstou kocku...?

diky

janulle22
11. črc 2009

Pavcik. zkus dat inzerat nekam na net a nebo do profitu nebo do nejakych mistnich novin, treba nejaka starsi pani by si je rada vzala...

len
11. črc 2009

Pavcik, taky bych tipovala nějaké starší lidi, co jim třeba zemřela jejich stará kočka...

Janule, mám krátkosrstou kočku, ale to uzavřené WC s dvířky a pachovým filtrem mám a spokojenost maximální - dokonce ho mám v obýváku a žádný problém 🙂

janulle22
11. črc 2009

len diky, takze ho poridime taky 😉 jeste vydrzet par tydnu na cicnku... 😵

popelka.miri
autor
11. črc 2009

Dneska jsem si byla v KIK koupit vázu, jelikož se mi rozbila a hned u vchodu tam byli docela zajímavé hračky pro kočky za 100Kč, kolo, v něm kulička s rolničkou, kterou kočka honí a na tom myška na pérku...tak jsem neodolala a lmusela to koupit 😅 , je to sranda je lpozorovat, jak je to dráždí 😀 Ale horší je, že mají víc hraček než je potřeba, je to jako mít další dítě a rozmazlovat ho 🙄
Amadora: chudinka kočičí máma, když jí děti odnesli a ona se je snažila ještě lízat přes mřížku 😔 ?? Já bych bulela jak blázen 😖
Jak se má teď mamina? 😒

amadora
11. črc 2009

Popel srdiečko mi trhá, náš Ciciačik celý deň chodí hore dole a plače a zvoláva si deti ☹ Je mi smutno 😔

popelka.miri
autor
12. črc 2009

amadora: to je mi jí líto, chudinky...vžij se do ní...jsi taky máma..kolik jim bylo týdnů? možná byly ještě malí...min. je 8 týdnů, to by prý měla koťata být u mámy

lucija
12. črc 2009

Ježíš, baby, to je takk smutný, jsem ráda, že mám kocoura ☹
Tak něco na odlehčení, v albu je koníkující kocour, který občas zaskakuje za hlídací ho psa. Předevčírem večer jsem Macíka hledala, kde může být a napadlo mě kouknout do pokojíčku. Samo že stál na Šimonovi a koukal na mě, prohnutej jak prut, naježenej, musela jsem jít až k němu, aby mě poznal, nebo já nevím, no normálně ho hlídal a byl jak pitbull 😀 😀 😀
Jinak jsem koupila tu silikonovou podestýlku do záchodu a zatím jsem spokojená. vždy vyberu jen hovňajse a zbytek neřeším 😵 Nesmrdí to, zatím a vůbec, sice je to taky venku, protože se mu tio hodně líbí a rochní se v tom, ale aspoň se z toho nepráší 😉

andreah70
12. črc 2009

ahojte kočky, chcem sa vás spýtať, deti priniesli minulý týždeň domov malé mačiatko.........má asi podľa odhadu veterinára 9 týždňov. Mačička mala hnačku tak sme s ňou boli u veterinára, ten ju odčervil a nasadil antibiotika. Dostala 3 injekcie a na ďalšie 4 dni tabletky. Dnes je 5 deň na antibiotikách. Hnačka prestala, ale kočička je od včera smutná, nechce chodiť a ani žrať. Zmerala som jej teplotu a mala 40,7. Piť a jesť som jej od včera dávala cez striekačku, tak aspoň niečo zjedla. Neviem, či je to normálne, že skoro stále spí a nechce chodiť. Veterinár u ktorého sme boli cez víkend nerobí, neviem čo spraviť. Ešte som zabudla včera keď mala takú teplotu som jej dala kúsoček paralenu a teplota klesla na 38,2 /neviem či som nespravila zle/.
Za každú vašu radu budem vďačná, lebo nemám žiadne skúsenosti s chovom mačiek.

janulle22
12. črc 2009

holky budeme si brat kote asi v 7 tydnech a nebude ockovane vubec nic, nevadi to, ze si ho naockujem pak az my..?nebo co vy myslite...?

lucija
12. črc 2009

Je samozřejmé, že pro kočku může být návštěva u lékaře stresem. Jednou z odpovědí na stres je zvýšení tělesné teploty. Proto je v mnoha případech nezbytné, aby majitel změříl teplotu kočce doma v klidu, před návštěvou ordinace. Toto provádíme běžným lékařským teploměrem, samozřejmě lepší je použít tzv. rychloběžku. U této je totiž měření teploty mnohem rychlejší. Teplotu u kočky měříme v konečníku. Je dobré špičku teploměru namazat nějakou mastí nebo obyčejným sádlem. Potom ji zasuneme do konečníku a ponecháme zde asi 1-2 minuty. Normální teplota zdravé kočky je 38-39oC. Jakékoliv zvýšení by mělo pro vás znamenat, že s kočku navštívíte ordinaci veterinárního lékaře.

Skopírováno, já o tom zatím taky nic nevím 😔
Janul, 7 týdnů je brzy 😒

aponchie
12. črc 2009

kuk do alba..mam tam damianka 😎

lucija
12. črc 2009

Andreo, tak snad zkoušej tu teplotu a srážej a hned ráno skoč k veterináři. Budeme držet palce a pak nám dej vědět.
Nebo veterinární pohotovost u vás není?

aponchie
12. črc 2009

muj origos kocourek damošek byl poloperskej krasne zrzatej jako z te raklamy na to zradlo..ale sousedka na baraku ho prastila ocelovou tyckou pres zada a mu odesly ledviny..nemohl curat plazil se umiral..stihl se predtim zaskotacit a tudiz tento damosek na fotce je jiz jeho potomkem..damian prvni zemrel krutou smrti pac ta svine nesnasela kdyz se chodili k nim za barak chladit kocicky na kachlicky..a byl hrozne hodnej ..umrel kdyz sem byla v UK ..tento damos druhej je o polovinu mene chlupatejsi a uz je divocejsi ..taky je na baraku zejo tamten byl v byte..ale je u nasich na baraku a ja chci takoveho zase do bytecku 😎

amadora
12. črc 2009

Popelka oni už majú viac ako 8 týždňov. Už boli samostatné. Ale aj tak, mama je mama. Veď preto mi je tak smutno, že sa viem do nej vžiť.

Luci ohromný je ten tvoj koníkujúci kocúrik 😀

Aponchie a Damianko nemá chybu 🙂

janulle22
12. črc 2009

Aha ja chtela napsat v 8 a nebo tak nejak...jeste presne nevim kdy mozna pozdeji,a le jde mi o to ockovani...

len
12. črc 2009

Janule, 7 týdnů je hrozně brzo... Dokonce tu bylo párkrát zmíněno, že dle zákona nesmí být kotě od mámy odebráno před desátým týdnem 😒 Jinak to, že si ho budete očkovat sami, samozřejmě nevadí (my píchali sami druhou injekci ve dvanácti týdnech), ale to, že by mělo být ještě pár týdnů u mámy, vadí dost...

Apon, je naprosto kouzelnej 😵

janulle22
12. črc 2009

Len, nevim kdy presne, az majitelka napise, narodili se myslim 13.6. jde mi spis o to ockovani, ze nebude vubec ockovanej tak skrz malyho aby neco nechytl...

aponchie
12. črc 2009

len uz neni cistej je to rizle pravou vesnickou pakaží 😀

janulle22
12. črc 2009

A jeste mam par dotazu, tak kdybyb mi je nejaka dobra duse zodpovedela... 😉

1- jakou kosmetiku pouzivat,ktera je nejlepsi?
2- jakou podestylku-hrudkujici,nehrudkujici a konkretni znacky nebo tak...
3-jake kartace koupit na vycesavani? budeme mit myvali mixlou s persanem?

dekuji... 🙂

popelka.miri
autor
12. črc 2009

pavcik: zkus si dát fotku a inzerát na www.animal-rescue.cz
Mám odtud kocourka 😉 Ten pán je moc vstřícný a ochotný pomoct 🙂

len
13. črc 2009

Apon, vždyť je to jedno, odkud pochází, hlavně, že je takovej hezkej, ne? 😉

Janule, takže těch 70 zákonných dní na odběr uplyne někdy kolem 23. srpna, pokud se nemýlím, dřív by ho majitelka fakt pryč dávat neměla (v zájmu kotěte). Jinak co se týče očkování, tak mrňavá koťata mají imunitu ještě od mámy a pak teprve klesá... První očkování je cca v 9 týdnech, druhé ve 12, ale pozor, ještě je nutné mezitím očervovat.

S kosmetikou ani kartáčem bohužel neporadím, máme krátkosrstou, ta se o sebe v tomto ohledu postará sama 😉

Podestýlku jsem používala vždycky hrudkující, přišla mi nejlepší. Z těch značek, co jsem vyzkoušela, to dle mého vyšlo +- všecko nastejno, teda u těch, co stojí cca 70-90 Kč za 5 litrů (vydrží asi 14 dní), jednou jsem z nouze koupila Tesco (35 Kč) a to teda byla dost hrůza 😒 Teď mám Biocat od Gimpetu.