Kočka v bytě. Jak jí vychovat?

popelka.miri
25. kvě 2009

Zajímalo by mě, jak to udělat, aby kočka chovaná v bytě byla opravdu klidný mazlíček a ne žádný divoch! Aby byla hodná a přítulná k dětem. Já měla kocourka od malinka a byl strašně divoký a taky hodně útočil hlavně na nohy a taky škrábnul a děti se ho docela bály. Když jsem potřetí otěhotněla tak jsem ho musela dát pryč, právě pro jeho útočnou povahu ☹ ..Čistotný sice byl, ale ráno zá mnou lezl až na palandu 😀 , dostal se prostě všude, takže by skočil určitě i do postýlky. Máte nějaké zaručené typy, jak správně vybrat kočičku do bytu, aby byla opravdu klidný přítulný mazlík? 😉 Dodám, že si bohužel nemohu dovolit koupit nějaké drahé plemeno, spíš se ujmout kotěte atp. 😒

lynnka
24. čer 2009

My jsme Atku nejdřív podezřívali, že snad ani neumí kousat, protože co nebylo na pidikousíčky, to nesnědla. Že by šla a ukousla si kousek z většího kusu, no to ani náhodou. Ale kousat umí, kočičí mlsky spořádá hned, v tlamce taky nikde nic nemá, takže prostě jenom nechce. Napichuje maso na drápek, snaží se ho z něj okousat,pak ho válí po kuchyni a spíš mi přijde, že to má jak hračku než jako jídlo 😀

lilike
24. čer 2009

caute,tak nasa ma okolo 8-9 tyzdnov a od zaciatku papa granule,ake kolvek,dokonca sa jej paci ako chrumaju pod zubkami,vobec ich neblhcim,zapije ich vodou sama.....Aj konzervu aj kapsicku,aj mrkvu,pribinacek,activiu....este som jej neskusala dat surove masko,ale nemam ho este premrazene tak musi pockat,varene hovadzie zblajzla ako nic.Nasa proste zozerie co sa jej da...sunku jej davala pani od ktorej sme ju brali,ale je skodliva plna soli,tak ja jej ju nedam ani za nic.

benjik
24. čer 2009

ahoj holky,tak mě konečně pustili domů a já si vás mohla dočíst.zatím mě ještě nechali 2v1,i když malou chtěli vyvolat,ale krásně přibrala,tak ji dali ještě šanci zůstat chvíli v bříšku.koukám kolik nových kočičích miminek tu přibylo a že jsou to většinou potvorků vybíravý 😀

popelka.miri
autor
24. čer 2009

Lilike, já jim taky do kuřecího přimíchávám rozmačkanou vařenou mrkev, zatím žerou 😉 bílý jogurt jsem jim dala, ale lízli a utekli 😅 , pribináček jim taky moc neprospěje, tam jsou taky přidané látdky, spíš klasický bílý přírodní jogurt můžou...Syrové maso jim dát nechci, protože se na to různí názory, prý může být rzikové 😕 , myslím, že vařené je přece jen bezpečnější..ale dala jsem jim nedávno sardinky ve vl- šťávě a to jim teda chutnalo hodně 😀
Četla jsem, že můžou i míchaná vajíčka 😕

renda71
24. čer 2009

tak jak koukám,budu muset koupit nějakou chytrou knížku 😀 kde se dočtu,co vůbec tak malé kotě smí a co ne 😉

lilike
24. čer 2009

popelka,tak ja teraz neviem,vsade citam ako je surove maso pre macku dolezite,myslis ze ked jej budem davat len varene,bude jej to stacit?ja sa strasne bojim,aby dostala len to najlepsie a aby som nieco nezanedbala.Ten pribinak som jej dala 2 male lyzicky,len aby som zistila ci jej chuti,inak bude mat len biely jogurt.Za tym sa ide zabit,prave odo mna žobrala ,lebo ma videla ze si davam....je mozne ze take male uz ma tolko rozumu?Chcem sa este spytat,ta nasa je dost chlpata potvora a vidim teraz na bielich veciach dost sivych chlpkov,mala by som ju nejako cesat?kym je taka malicka?a este,ako casto by mala kakat,lebo dnes uz kakala 2x,vcera 3x spolu,ale dost sa rozozrala,tak neviem ako casto bude kakat.
A este jedna otazka,na kolko krmeni by jej mala postacit jedna 75g konzerva?Ma tych 8 tyzdnov,a granulky si berie podla potreby,ma ich stale v miske

benjik
24. čer 2009

lilike: klidně ji česej už ted,je to pro ně příjemná masáž a alespon si na to zvykne,uvidíš jak ti bude blahem příst

popelka.miri
autor
24. čer 2009

Kotě by prý mělo žrát min. 4x denně, ale ty moje mají prostě pořád v misce 🙂 granulky mají pořád, hned jak ráno vstanu jim dám kapsiču, pak uvařím to maso, tak si dají a když už není, tak se zase něco dodá 😅 ...určitě by takoví mrňousové neměli hladovět...ti moji kocouři (asi 9-10 týd) mají už pěkný pupíky 😀 , koťata prý mají záklopku v žaludku, tak se snad nepřežerou??§Ale ti moji chodí srandit různě, čistím wc ráno a jsou tak dvoje hovínka, (2 kočky), hlavně, aby neměli průjem to je jasné, ale hezky tuhé šišky 😀 ...
Jestli máš nějakou chlupatici, tdak bych ho určitě, když líná nebo tak, vyčesala, třeba perské kočky se musí min. 1x denně česat!
To moje druhé kotě je taky víc chlupatější a taky přemýšlím, jestli ho nezačnu česat, ale zatím nelíná 😒
Já myslím, že syrové maso jí chybět nebude, důležité prý je, když kočka chytím např. myš, tak má komplet všechno, maso, kosti, srst a sežere jí celou se vším...když jí budeš dávat třeba ten kuř. krk, tak tam má taky, maso kosti atd. nebo moje koťata mají rádi ty křupky z kostí 😉

popelka.miri
autor
24. čer 2009

Ahoj Benjik! 🙂
tak co mimi?, ještě v bříšku? jste oba zdraví?

benjik
24. čer 2009

ahoj popelko,malá je ještě v bříšku.sice ji chtěli vyhnat,ale zlepšila se ,tak nás pustili domů.uvidím jak mi v pátek dopaden kontrola,abych tam nebyla hned zase zpátky a to už by mě nepustili,ale rovnou by ji vyvolali.tak kocour ti spal u malé na polštáři? no ví,kde je nejlepší místo.doma je s nimi hned veseleji,vid? já budu mít kotě do konce příštího týdne,pokud tedy zase neskončím v nemocnici.

lilike
24. čer 2009

popelka,no ona je krizenec britky a este ma take male najezene chlpky,tak skusim ju cesat,ona nebude chlpata ako perzska,predpokladam ze len teraz ako miminko ma take najezene chlpky,podla toho ako som videla jej mamu,nebude chlpata,len chvostik....no ona je bytova,takze chytanie mysi u nas nehrozi....a hovienka ma ako vravis siskate 😀 ,a je to jedlik,chuti jej,co som rada

popelka.miri
autor
24. čer 2009

Lilike, jestli doma nechováš třeba křečka, tak by si tu myšku třeba chytla,ne 😀 😀 Můj Macík byl taky v 7 týd. chlupatý a už je hladký, ten druhý ne.
Benjik: to je dobře, že je vše ok...v nem. je to děs, já tam ležela naposled 3x 😖 doma 2 děti...
Malá už tahá kocoura, už ho nijak neterorizuje, hladí ho, nosí jim dudlíky a hračky 😵, sranda je, že jak je malá tak toho kocoura neví, jak má vzít, tak ho táhne, jak se dá a on drží a nechá si to líbit 😅 Ten Mourek je fakt moc hodný a dobrák, Macík je větší zmeťour, ale taky hodný k dětem...zatím si k ní nikdo nic nedovolil! Dneska vozila kočárek a kocouři za ní chodili a ona si s nimi povídala, vždycky na ně najela, oni uhli a šli za ní zase...prostě nádherná podívaná 😵, koťata a batole-to je bomba 🙂

benjik
24. čer 2009

a nevozila kotata v kočárku?

popelka.miri
autor
24. čer 2009

to ne, oni by jí tam neseděli...ale teď spali v pelíšku a ona k nim přišla toho moura si vytáhla jak plyšáka a tulila ho 😀 , chudák, držel! tak jsem jí ho vzala a dala toho Macíka, ale ten se jí zřejmě tolik nelíbí, tak se rozčilovala a odstrkovala ho a natahovala se pro moura 😀 , ještěže je to takový dobrák. Stejně se divím, že jí to od nich projde 😀
Ona je vytáhne za kůži na hřbetě!

renda71
24. čer 2009

tak jsem skusila ty granule zalít a nechat nabobtnat ve vývárku a to už jakž takž baštil,teď mi chrápe na klíně 😀
je jak pejsek,všude za mnou,dokonce i na záchodě mi skočil na klín 😀 zajímavý je,že se takhle chová jen ke mě,mm a děti jakoby ignoruje 😵

popelka.miri
autor
24. čer 2009

Renda, číča pozná, kdo má rád kočky a kdo ne, třeba k mému ex nejdou, ani můj první kocour ne. A k mé mámě taky nejdou a utíkají od ní...ona mi totiž kázala, abych domů kočku netahala 😅
Tím vývarem jí trochu obalamutíš 😉

tigi
24. čer 2009

ahojte dievcata, juknem sem a vidim ludi co maju radi macicky. 🙂 tak ak mozem, rada sa k vam pridam. mam doma Micu ktora ma asi tri roky, je trosku rozmaznana co sa tyka papania, ale kuracie masko a srdiecka su jej oblubena basta. 🙂 nechcela som dalsiu macicku, ale dostalo sa mi do ruk male maciatko a nemala som ho komu dat, tak zostalo u nas. je to milacik. brniii (pradie) ostosest a ako pisala rendi, chodi somnou vsade, dokonca aj na wcko. 😅 🙂 co sa tyka manzela, tiez nebol najskor mackar, ale po skusenostich je aj z neho macickar ako svet. 🙂

popelka.miri
autor
24. čer 2009

Tigi, vítej v klubu 😉
Já jsem teď taky kočičářka jak blázen...oni si mě ochočili, mám pocit, že teď mám 5 dětí 😀 Pořád prší a je hnusně, tma 😝 a ty kočičáci si v tom asi lebedí, protože celý den je chrní natažený v pelechu a neví o světě 😀 To bych taky brala!
Tigi, chci se zeptat, můžou se dávat kočkám třeba drůbeží játra, ledvinky a tak? 😒 Myslím krom masa...

popelka.miri
autor
24. čer 2009

Největší sranda je, že já s dětmi maso každý den nemám, že je drahý, ale koťata ho mají x krát za den 😀

len
24. čer 2009

Tak já měla zpočátku s krmením taky problémy, přinesla jsem ji prý naučenou na granule, koupila jsem dvoukilovku téže značky a nic... Jenom syrové (přemražené) maso 🙄 Takže jsem se naštvala a fakt zvolila metodu vyhladovění (i když jaký vyhladovění - jednu misku plnou granulí a druhou kapsičky), stávkovala den a půl. Pak se teda dovtípila, že to opravdu je k snědku, pustila se do toho a bylo to... Od té doby sežere všecko, nad něčím se třeba hodinu ofrňuje, ale pak to sežere. Dokonce i granule a kapsičku, kvůli kterým na začátku stávkovala (jsem myslela, že jí to nechutná), teď do sebe souká okamžitě. Pochopitelně jí dávám, co z těch nabízených věcí jí zachhutnalo nejvíc (ale přiznávám, že jsem nakoupila vzorky jen od těch lepších značek, whiskas a spol. asi nikdy ani neochutná...). A momentálně jí dávám najíst, kolik si řekne, na krmné dávky už kašlu. Takže pořád má v misce dost granulí, dost vody a několikrát denně jí dávám přemražené maso. Co jsem tak četla, tak přemražené min. 48 hodin na min. -18 stupňů by mělo být OK, navíc vařením se prý likvidují nějaké cenné látky, co potřebuje... Ale vařený jí taky bez řečí 😉 Nakoupila jsem levná kuřecí prsa, žaludky, srdíčka, taky hovězí, udělala jsem balíčky směsí pokrájených na malé kousky a denní dávka vyjde asi na 8 Kč (pro srovnání kapsička Animoda, co jí asi jela nejvíc, 25 Kč, Royal Canin v těsném závěsu na druhém místě dokonce 35 Kč. Whiskas je pravda levnější, ale zase v něm jaksi není to maso, že 😀 ).

sueanek
24. čer 2009

len: Drubezi maso je vhodne davat kocce pouze tepelne upravene, a to kvuli salmonele a dalsim "mnamkam", ktere zarvou pri vystaveni teplote vyssi nez 75 stupnu po dobu vic nez 5 minut. Mraz je nespali, bohuzel...

len
24. čer 2009

Fakt? Já se na to vysloveně ptala veterinářky a ta mi říkala, že podle nějakých nových studií či co to důkladné přemražení stačí 😒

len
24. čer 2009

Jinak jsem si včera připadala jak magor, protože jsem naklusala do zahradnických potřeb a chtěla květináč na kotě. Paní mi nabízela všelijaké polstrované pelíšky, ale naše kotě se rozhodlo spát v keramické míse - květináči a z té malé už poněkud překynulo, tak jsem jíí kupovala nový 😀

popelka.miri
autor
24. čer 2009

Len: to je dobrý, květináč na kočku 😀 😀
Mně ty moje koťata zase vyrostli z košíku, tak dostali kulatý molitanový pelech ze zverexu a do něho měkoučký polštářek s dekou...jsou natažený jak prasata, celý den prochrápou! Až před chvílí vstali, nažrali se a teď dělají kraviny 😅 To je život 😵

len
24. čer 2009

V době, kdy se tam ještě vešla...
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

lilike
24. čer 2009

len,nadherna macicka.Dnes sme mali premieru s vysavacom,manzel strazil mici a ja som vysavala-maciatko ma donutilo urobit generalny ordung,nakolko odvsadial vlaci tony pracuy-inak skvela prachovka.No a ona sa rozhodla ze jej vysavac vobec nebude prekazat a chodila okolo neho akoby nic.A to mame naozaj velmi hlucny vysavac,huci do roztrhnutia...No,myslim ze nase mača nic nerozhodi..... 😀 .Nakoniec vliezla pod postel a pri tom strasnom hluku mi zaspala... 😕

benjik
24. čer 2009

lilike: šikovná čiči,nám kocour nejradši usínal na ždímající pračce a jelikož nemáme ty protihlukový špunty,tak je to rámus jak zbíječka těsně u hlavy a to se mu spalo nejlíp.
len: jak velký květináč jsi nakonec musela sehnat? kocour už určitě dost vyrostl
popelka: vždyt je taky takový ospalý počasí,tak co by si neschruply,až jim obščas člověk tu pohodu závidí

lucija
25. čer 2009

Dobré ránko, koukám, že jste se pěkně rozjely 🙂 Já tu mám ještě do zítřka návštěvu tak na net moc nelezu. Ale hned potom sem hodím fotečku našeho kočičáka, ať se taky můžeme pochlubit. Už krásně spinká na chodbě sám, za což ho miluju 😵
Ad granulky, koupila jsem Hills na zkoušku a docela mu jedou, koupila jsem na ochucení pár kapsiček Wiskas, krky, srdíčka a mám v plánu to taky jen přemražovat 😉 Dělá to tak spoustu chovatelů a i veterináři, takže neřeším. Nehledě na to, že kamarádka byla s dcerou v nemocnici se salmonelou a doktorka ji říkala, že salmonela zůstává v mase i po převaření. Že všechno se tím převařením zlikvidovat nedá, tak nevím 😕
Květináč na spaní je dobrej, já dneska Macíka našla v koši na prádlo 😀 Pelech mi odmítá. Třeba se bude líbit aspoň tomu druhýmu kotěti 😉
Benjik, je fajn, že vás pustili domů a malou nechaj ještě dopíct 😉

renda71
25. čer 2009

tak ten můj moula granule pořád odmítá,včera jich malounko snědl zalité vývarem,ale dnes už k nim ani nečuchl ☹ máme velkou koupelnu,tak zatím spí tam v proutěném košíku vyloženým dečkou a je spokojený 🙂 má tam vše co potřebuje,pelech,záchod,hračky misky s vodou a jídlem 😵
jak ale nechám otevřeno,tak letí za námi 😀

lucija
25. čer 2009

Ahoj Rendi, no tak kočšičák, jen co otevřu dveře, tak už je taky u nás 😉 Vítá nás skoro jako pes 😀 Začíná si mě omotávat 🙄 😀 😀