Kočka v bytě. Jak jí vychovat?

popelka.miri
25. kvě 2009

Zajímalo by mě, jak to udělat, aby kočka chovaná v bytě byla opravdu klidný mazlíček a ne žádný divoch! Aby byla hodná a přítulná k dětem. Já měla kocourka od malinka a byl strašně divoký a taky hodně útočil hlavně na nohy a taky škrábnul a děti se ho docela bály. Když jsem potřetí otěhotněla tak jsem ho musela dát pryč, právě pro jeho útočnou povahu ☹ ..Čistotný sice byl, ale ráno zá mnou lezl až na palandu 😀 , dostal se prostě všude, takže by skočil určitě i do postýlky. Máte nějaké zaručené typy, jak správně vybrat kočičku do bytu, aby byla opravdu klidný přítulný mazlík? 😉 Dodám, že si bohužel nemohu dovolit koupit nějaké drahé plemeno, spíš se ujmout kotěte atp. 😒

lilike
3. črc 2009

cafte,vcera som nemala silu pisat.Zaspali sme obe na synovej posteli od unavy.Tak mame za sebou ten preplach usi,chudatko male tak bolo zasajrajtene ,pol hodinu jej vyberal ten humus z usiek.Potom preplach,nakoniec kvapky.Ukazoval mi to pod mikroskopom,no hotova ZOO.Fuj,az ma striaslo 😠 ,strsne toho mala vela.Dostali sme kvapky na doma a za 10 dni kontrola.Plus dostala ampulku za krk,za mesiac opakovanie.
Az sa mi zda ze teraz lepsie pocuje 😀
A diva je jak doteraz,vcera dostala prvy krat surove premrazene hovadzie.Dnes rano na nu kukam a robila take zvlastne pohyby panvou,ako keby na kakanie,ale robila to v posteli,nie v zachode.Potom sa ale nevykakala,tak dufam ze to neni z Toho masa...Jedla rano normalne,nie surove ale varene hovadzie + kapsicku.
Nestretli ste sa s tym?

benjik
3. črc 2009

lilike: jestli jsi ji odčervovala,tak ty pohyby pánví můžou být tím.možná měla červíky,chytne je,ani nevíš jak.
jinak zítra budu mít kotě.dnes jsem koukala na streánky našeho útulku a úplně jsme se s manžou zamilovali do 2měsíčního černýho kotátka.tak jsem si kočičku hned zamluvila a zítra si pro no můžu přijít.

lilike
3. črc 2009

benjik,ja som ju neodcervovala,teda odcervena je,ale poslednu 1/4 tabletky dostala pred 2-ma tyzdnami,tak neviem.Vcera dostala len tu ampulku.Tak super,ja som strasne chcela ciernu macicku,ale vsetky co boli na odber boli ine ako cierne,tak mame nasu potvorku. 😀 Tak zajtra bude u vas veselo.....

popelka.miri
autor
3. črc 2009

Benjik, já myslela, že budeš mít kotě od kámošky 😕 , nebo snad plánuješ dvě, jako já neplánovaně Mourečka? 😀 Mimochodem vůbec nelituju, naopak!! Je to zlatíčko vymazlený 😵 😵
Já o těch číčách vůbec ve dne nevím, pořád chrní v kočárku na panenky, pusinky malinký 🙂 Před chvílí jsem přišla z venku s dětmi a Macík nás hezky vítá a i Moureček, ukázali mi, že nemají jídlo, tak jsem jim hned dala a už zase chrní, teď narychlo vařím krky, abych mohla na zahradu...kapsičky jim celý den nejedou, chtějí maso 😀

benjik
3. črc 2009

lilike: no jestli je dnes číča v poho,tak to neřeš.třeba se jen předváděla,zkoušel atřeba břišní tance.my původně měli mít mourovatou od kámošky,ale to pořád nevycházelo a tohle byla láska na první pohled,už aby byl zítřek.
popelka: jo měli,jenže bůhví kdy by ji kámoška dovezla a já chci mít kotě doma dřív než mimčo.
tohle je naše zlatíčko: http://www.fotogalerie.msoz.cz/displayimage.php...

benjik
3. črc 2009

ne budeme mít jen jedno kotě,byt není nafukovací.stačí,že tu občas bude i Val a třeba se nám vrátí na zimu i ten náš kocour tulácký

cicushka
3. črc 2009

ahojte, mame doma 2 dni 5 tyzdnovu macicku - dedinsku 🙂

hned si na nas zvykla, hraje sa, pradie 🙂, bez problemov papa a pije vodicku. Jedine neviem, ci ju spravne ucim na zachodik,lebo zatial to vsetko robi mimo.

Ma ho stale na dosah, uz som ju tam aj par krat po papani a piti polozila. Ale vzdy odtial vyliezla, alebo sa tam maximalne ulozila ako do pelechu (pritom pelech, kde spava, ma)

Ked sa vycika alebo vykaka mimo, tak to utrem, a pripadne hovienko dam do toho zachodika, aby pochopila, ze ma ist tam. Tiez som tam dala jednu servitku, ktorou som utrela moc, aby ten pach mala v tom zachdoiku. Miesto, kde sa vycikala vzdy vyutieram savom, aby tam nesla znova. Pocula som, ze to vraj macky odpudzuje.

Robim vsetko spravne, ale robim to kompletne zle?

popelka.miri
autor
3. črc 2009

cicushka: možná je problém v tom, že to kotě je děsně malinký-5týdnů 😕 , to by ještě zdaleko mělo být u mámy a učit se od lní, kam má chodit..Hlavně trpělivost a vydržet, ona se to naučí, ale je děsně malinká, tak vydrž 😉
Benjik,to znám, láska na první pohled 😵 , přesně takhle jsem se zamilovala do Mourka, proto jsem měla nakonec 2 koťata-kocoury...já taky mám malý byt a plno lidí, ale taky bych ještě ráda třeba 3. kočičku,ale to bych se už nedoplatila a matka by asi odešla do cvokhousu 😀
Kotě je rozkošný, ale taky trochu mouratý, že jo?

lilike
3. črc 2009

cicushka,presne ako pise popelka,cicka sa asi nestihla od maminky naucit hygienickym navykom,ja som mala tiez z toho obavu a to sme si brali 8 tyzdnovu,ale ta uz to od maminky vedela bez problemov sla na zachod sama.Treba ju tam obcas polozit,aj viac krat denne,do zachodika,po jedle,alebo po spani,vtedy je najvacsi predpoklad ze bude cikat....ale kazdopadne je este strasne malinka,cicky v takom veku su este na maminkinom mliecku.Tak drzim palce,neboj,ono to pojde,macicky su velmi cistotne stvorenia a samej je to zacne vadit,a bude chodit na zachodik. 😉

benjik
3. črc 2009

popelka: jo je trochu žihaná,už jsem na ni zvědavá.
cicushka: savo raději nepoužívej,jak tu holky psaly dřív,právě pak je to spíš láká.kočkám savo nějak voní.jinak to chce vážně trpělivost,je to ještě mini mrně

popelka.miri
autor
4. črc 2009

Benjik: tak co kotě, už je doma? 😉
Byla tu chvilku máma a nějaka moc se jí líbili kočičáci, zrovna leželi pod stolem a Macík olizoval Mourka a asi se jí to nějak líbilo a byla z toho nadšená a unešená 😅 ..Prý, že je Mourek takový hodný, jiný... 😀 asi na ni začínají působit kočičí roztomilosti...jen tak dál 😉 😀

benjik
4. črc 2009

popleka: před chvíli jsme si ji donesly,je kouzelná,ale hrozný divoch.chtěla jsem ji vyfotit jak si hraje a to se nedalo,je strašně živá.a na psa si zvykla v poho,už se s ním i mazlila.
jen od tchýně jsme si vyslechly,že jsme se zbláznily,kotě ted k mimču a v útulku nám naopak řekly,že je to to nejlepší co může být,mít k dítěti zvíře

benjik
4. črc 2009

tak jednu fotku jsem nakonec do alba dala

popelka.miri
autor
4. črc 2009

Benjik: vypadá jak čertisko 😀
To víš že je to super, mít k děcku zířátko 😉 Malá si zase dneska hraje s kocoury. Ležela u nich v pelíšku a tulila k nim hlavičku, pak jim dávala míčky, svoje hračka, říkala jim:"na" aby si to jako vzali 😀 Hrdozně jim to všem sluší. Před chvílí zase tahala Mourečka v ruce a krásně se k němu tulila...nádhera 😵 Vřele doporučuji!!!
Škoda, že nemám digi foťák, taky bych sem hned dala pár roztomilých foteček ☹ Ještě jsem ani nekoupila ten film do foťáku 🙄

benjik
4. črc 2009

jo je to malá dáblice.navíc má ještě ztmavnout.ted má totiž hřeb vyšysovaný od sluníčka,tak paní z útulku říkala,že v bytě ještě ztmavne.a musím se trochu pochlubit,všechny říkate,že máte mlsné číči a tahle zatím žere vše.ted jsem ji třeba musela dát trochu kuřecího rizoto.začala ho totiž ujídat psovi a to má v misce ještě i kotěcí kapsičku,který uý¨ž půlku spořádala.
ta paní z útulku říkala,že má doma 2letýho syna a taky si věčně hraje se zvířatama,takže fakt děláme jen dobře pro vývoj našich prcků

lilike
4. črc 2009

benjik,tak sa tesim s tebou ze mas take male stastie doma. 😉
je velmi mila.a zbabetka bude nadsena uvidis.
inak moja mrkva zje tiez vsetko,este som jej nic take co by jej nechutilo nedala 😀

benjik
4. črc 2009

lilike: máte teda obě štěstí na kočky.že nejsou mlsný.i když já uvidím za pár dní.ale je to fakt hrozný živel,jsem zvědavá co se z ní vyklube

amadora
4. črc 2009

Baby, chcem sa vás opýtať na váš názor... už som tu písala že máme 6 mačiatok. Tri sú od jednej mačky, tri od druhej. Z tej druhej "várky" je jedno mačiatko, ktoré je o polovicu menšie od svojich súrodencov. Ani nevyzerá že by boli z jedného vrhu ☹ Navyše má dáky čudný tvar hlavičky a problémy s očkami. Má ich dosť veľmi zahnisané, hoci jej ich už vyše týždňa (od kedy sme ich objavili) mastíme oftalmo - septonexovou masťou. Včera už vyzerali byť celkom fajn a dnes katastrofa 😒 Viacero členov našej rodiny si myslí že by ho bolo utratiť aby sa netrápilo. Ale mne je ho hrozne ľuto... čo by ste robili vy? Pridávam do albumu dve fotky, jedno je toto mačiatko a druhé jeho "väčší" súrodenec...

popelka.miri
autor
4. črc 2009

Amadora: je opravdu hodně maličké, ale např. můj Macík prý byl ze všech 4 koťt nejmenší a nejslabší a dneska je z něj pořádný kočičák, dokonce ta paní mi říkala, že je všechny předstihl 😅
Nemá cenu nic jiného, než s ním zajít k veterináři, aby se nic nezanedbalo, když to nebude k tomu, tak ti to sám řekne, ale byla by škodal zbytečně ho utrácet prcka 😔 Prý každé kotě má svou bradavku a některá nedává tak kvalitní mléko jako jiné bradavky mámy...zkus toho vet.
Utratit ho je jednodušší než se s ním piplat...ale, dám příklad...měla jsem andulky a rodiče se na 2 mláďata vykašlali, když byli asi týdenní...malinkatý, holý, prostě nic moc...taky jsem je chtěla nechat napospas, ale oni tak křičeli a volali, že jsem to nevydržela, dala jsem je do krabice se žárovkou a každé 3 hodiny je krmila stříkačkou vaječnou směsí, i v noci!! Ale ten výsledek 😵 Byli z nich 2 nádherné, dokonalé krotké andulky, jak létající pejsci a přitom vypadali, že nevydrží!! Takže říkám, třeba se ta námaha vyplatí 😉

benjik
4. črc 2009

amadora: to kotě je sice meenší,ale jinak vypadá normálně.očíčka se mu určitě pravidelnou péčí zlepší.takže přesně jak píše popelka: poradit se s vetrinářem a nevzdávat se naděje.a možná zatím kotě přikrmovat,aby zesílilo.bud přímo spec.mlékem pro kotata nebo někteří veterináři doporučují krátkodobě i sunar.my jsme kočky kdysi odchovali na sladkém teplém mlíku ředěném s tatrou a vyrostli z nich nádherný zdravý kočky.

amadora
4. črc 2009

Ďakujem vám veľmi pekne 🙂 Ja som tiež toho názoru aby sme to nevzdali, vyzerá to byť malý bojovník keď to doteraz zvládol a navyše ako jediné mača keď nás vidí ide za nami, akoby vedelo že mu chceme dobre a chcelo sa nám za to odplatiť. Prirástlo mi ku srdcu, je to taký malý benjamínek 🙂

popelka.miri
autor
4. črc 2009

benjik,amadora: ta paní, která mi dala Macíka musela koťata dokrmovat stříkačkou, jelikož jejich máma byla pár týdnů mimo chudák a krmila je kozím mlékem a pak i tou ředěnou tatrou 1:1 (tohle jsem i četla)
Kdysi jsem našla krásného zrzavého dospělého kocoura a ten měl hodně bolavé oko, hnisavé a tak jsem ho odchytla a odvezla k vet. a ten koukl a dal mu kapky a mast do oka a byl fit 🙂 , ale určitě bych ho zkusila taky dokrovat stříkčkou aspoň tou tatrou 😒
Když jsem si donesla Macíka, tak jsem mu ještě 2 dny dávala stříkačkou tatru, protože z misky ji nechtěl a byl taky dost maličký (6-7 týdnů)
Z takových titěráčků často vyrůstají pěkní jedinci 😎

amadora
4. črc 2009

Kočky tou tatrou myslíte kondenzované nesladené mlieko? A to zmiešať 1:1 s normálnym kravským alebo ako? Ja som o tom ešte nepočula. Tú očnú masť dávame už dosť dlho, neviem prečo to dáko nezaberá 😒 Ale budeme pokračovať 🙂

popelka.miri
autor
4. črc 2009

Amadora: klasické tatra mléko neslazené (sladké je salko) a dej stejný díl tatry a stejný díl vody (nejlépe horké).Možná ta mast není ta pravá pro kočky, ale pro lidi, asi potřebuje speciální pro kočky-každé je asi trochu o něčem jiném...ty kapky tehdy nebyly vůbec drahé, skoč k vet. 😉

amadora
4. črc 2009

Popelka vďaka za tip na mlieko. A tú masť mi odporučil veterinár ešte pre ich mamu, keď bola mača tiež mala problémy s očkami a kázal mi kúpiť v lekárni očný framikoin. Ten je však len na predpis tak mi dali túto, voľnopredajnú náhradu.

benjik
5. črc 2009

amamdora: tak ta náhrada asi není tak účinná.my u psa,když měl zánět v oku mimo kapek dostávali i injekce s antibiotiky a u koček doporučení otírat oči borovou vodou.

popelka.miri
autor
5. črc 2009

Můj kocour si našel nový pelíšek, včera jsem konečně vyndala pro malou nočník, že jí ráno začnu učit a kocour ho obsadil první 😀
Jen by mě zajímalo, jestli tam bude spát, i když bude plnej 🙄

benjik
5. črc 2009

dobrý pelíšek 😀 .já Amálce nachystala bůhví kolik míst na spaní a stejně celou noc spala na sušáku

lucija
5. črc 2009

Nazdárek, tak nočník jsme měli taky jako první místečko 😀
Benji, gratulujeme k Amálce 😉 My dneska nebo zítra už budeme mít nového spolubydlícího, tak jsem na to taky zvědavá jak se zkamarádí 🙂

lucija
5. črc 2009

Jinak Mcík má taky koupený pelech, ale ještě ani jednou jsem ho v něm neviděla 😒