Kočka v bytě. Jak jí vychovat?

popelka.miri
25. kvě 2009

Zajímalo by mě, jak to udělat, aby kočka chovaná v bytě byla opravdu klidný mazlíček a ne žádný divoch! Aby byla hodná a přítulná k dětem. Já měla kocourka od malinka a byl strašně divoký a taky hodně útočil hlavně na nohy a taky škrábnul a děti se ho docela bály. Když jsem potřetí otěhotněla tak jsem ho musela dát pryč, právě pro jeho útočnou povahu ☹ ..Čistotný sice byl, ale ráno zá mnou lezl až na palandu 😀 , dostal se prostě všude, takže by skočil určitě i do postýlky. Máte nějaké zaručené typy, jak správně vybrat kočičku do bytu, aby byla opravdu klidný přítulný mazlík? 😉 Dodám, že si bohužel nemohu dovolit koupit nějaké drahé plemeno, spíš se ujmout kotěte atp. 😒

popelka.miri
autor
16. čer 2009

Lucija: kotě tě pohltí 😀 !! Je to sranda a relax, když se s tebou mazlí a přede ti u ucha nebo na klíně a když jsou dvě (mám 2 čerstvě), tak je to skvělá podívaná 😅
Zase jsem koupila další plyšovou myšku, aby se nehádali a na dveře jsem si dala cedulku : Kočka v bytě- rychle a zběsile 😀 , taky ze zveráku...Prostě jsme tomu propadli všichni - já i děti 😉
Co mám ten doma dělaný kočičí strom s různými hračičkami, tak koťata ani nic jiného neničí, neškrábou, tak jim to doufám vydrží 😕
Co budete mít za kočičku? 🙂

benjik
16. čer 2009

popelka:tak ještě púořádně neví jak se mazlit,hlavně,že kocouři jí nic nedělají.nám dvojčata taky mohli tahat Barnabáše jak chtěli a on si to nechal líbit,ale pochybuju,že by se mu líbilo stejné tahání i ode mně.vzít pod předníma packama a zadní mu tahat po zemi. 😀
lucija: vítej do klubu kočkomilek 😀

popelka.miri
autor
16. čer 2009

Na stránce www.animal-rescue.cz, odtud mám Mourka 😉 , jsem objevila veterinární poradnu..už jsem se tam 3x dotazovala veterinářky a nedávno i na očkování a odčervení kotěte..odepsala, že se odčervuje 3,6,9.týden a očkuje v 9 týdnech poprvé...tak jsem tam napsala postup mýho veterináře a jsem zvědavá, co mi na to napíše 😒 Ta mi taky poradila, abych si vzala 2 kocourky.
Teď jsem měla šok...malá táhla kotě v ruce, ale držela ho pod krkem, div ho neuškrtila 😲 , tak jsem jí ho vzala...chudák Macek, ani neprotestoval, jen se tak líně koukl a šel dospat 😅 Teda můj první kocour už by vraždil 🙄

benjik
16. čer 2009

máš trpělivýho kocoura 😀 chudák div se nenechá uškrtit,jen aby se dítě cítilo dobře. 😀 já měla zase cedulku: pozor na drápky,naše kočka umí karate.

popelka.miri
autor
16. čer 2009

Benjik: oni měli jen tuhle cedulku...ale jak jsem tam lepila tu cedulku, přímo pod naší jmenovku, tak jsem zjistila, že tam ta naše jmenovka chybí 😕 ....no hlavně, že tam jsou ty kočky 😀 ...Sice nikdo neví, kdo tu bydlí, ale že tu je kočka ví všichni 😅

benjik
16. čer 2009

😀 😀 😀

popelka.miri
autor
16. čer 2009

No tak tohle je nádhera: kouknu do pokoje, Barunka v postýlce a u postýlky leží Mourek, tohle nechápu, ona ho tahá, kope, prostě na něho není něžná a on u ní leží! 😅 Doufám, že jim to vydrží to nadšení a trpělivost pro děti 😵
A pak že jsou kočky horší než psi 🙄

sueanek
16. čer 2009

lucija: Jak male je "male kotatko"? 🙂

lucija
16. čer 2009

Dík za přivítání 🙂
No tak kočička je to obyčejná, zatím nevím ani jak je stará, jen prý vypadá jako tygr. 😅 Tatínek Šímy prostě nahlásil, že v pátek kotě přiveze, ani se mě nějak neptal, ani nevím jestli kocourek nebo kočička, holt je to překvápko. To se dozvíme, až s ním v pondělí nabehnu na veterinu. Podle rad zde, ho nechám asi nejdřív odčervit a pak teprve očkování...uvidíme.
Ve zveráku jsme udělali přepadovku a tak máme doma vše potřebné pro první dny. Teda aspoň myslím 😅

benjik
16. čer 2009

popelka: to musel být nádherný pohled.ježiš jak já už se těším až se malá narodí a budu mít doma možnost toho stejného pohledu.zatím mi v postýlce spí jen kočka

len
17. čer 2009

Lucija, vsadím se, že se z tebe stane doživotní kočkomil jako ze mě 😀 Tomu fakt nelze odolat 😵
Beru na IVF léky, po kterých je mi dost zle, no a to naše kotě, jindy nezkrotnej rarach, to vycítí, přijde za mnou do postele, přitulí se... Fakt ůléčba kočkou 😉

lucija
17. čer 2009

Dobré ránko kočky 😀
Benji, neboj, brzy se dočkáš 😉
Len, já jsem spíš pejskomil, ale bohužel to teď nejde, kočka bude fakt asi jen Šímova, ten miluje všechny zvířátka, no ale jelikož nejsem z kamene, tak je mi jasný už dopředu, jak to tady bude. Hlavně se těším na to, že po večerech až mladej usne, tak tady nebudu sama 😵

lucija
17. čer 2009

Tak Šíma tady rozbalil balík pro kočku, chodí tu s hajzlíkem na hlavě a s pelechem v ruce 😀 Jen doufám, že si ten záchod nebude dávat na hlavu i potom 😖 😀
Jediný z čeho mám obavy jsou granule a voda, to bude lákadlo 😒
Jo a už jsem zjistila, že kočičce, teda prý kocourkovi je 8 týdnů.

len
17. čer 2009

Já byla do letoška taky psí 😉 Teda, láska k pejskům mi zůstala, ale pes je u nás nereálný a já se najednou divím, jak jsem bez kočky mohla tak dlouho existovat 😀 Jestli si jednou pořídíme domeček, chci tam všecko - dvě kočky a psa 🙂

lucija
17. čer 2009

Tak to já dva psy a kočku 😀

sueanek
17. čer 2009

Vsem zacatecnikum doporucuji povesny Navod na kocku - http://www.kocky-online.cz/download/navod_na_ko...

lucija
17. čer 2009

Sue, moc díky, to se bude hodit 😉

lucija
17. čer 2009

A neboj, věř, že u nás strádat nebude 😉

sueanek
17. čer 2009

lucija: Jestli mu poridis stejne stareho kamarada, tak stradat nebude, naopak - bude velmi spokojene 🙂 Jinak kocourek by mel spravne byt jeste 2 tydny u mamy nejmin. Pokud by byl slechteny, ma tam byt jeste 5 tydnu...

hathor86
17. čer 2009

holky, tak zrovna zvirat v byte bych se vubec nebala... pokud mate zvire ockovane a cistotne tak nema problema... my jsme na tom obdobne... mame dva psy, papouska a 140 l akvarko 😀 😀

popelka.miri
autor
17. čer 2009

K tomu očkování ještě, teď jsem si najela na veterinární poradnu (animal-rescue) a tam mi ta veterinářka poradila očkování 7.týden, ale 10 dní před tím odčervit...jinak prý po některých vakcinách bývá apatie kotěte možná...jak měl můj kocour.
Takže už jsem klidnější, když mi už 2 vet. řekli, že očkování 7.t....akorát mě štve, že můj vet. nejdřív neodčervil 😠
Benjik: dneska ráno kocouři zase spali u postýlky 😉 , dokonce první noc s námi v pokoji!
Hathor: já kdysi taky měla akvárko a kocoura a muselo jít pryč, protože on byl šílený lovec a furt na tom akvárku ležel, tak jsem se bála, aby se něco nestalo, elektr. voda, zátěž na akvarium od těžkého kocoura 😖 , jinak naší fenu miloval a jiný zvířata taky, ale papouška se děsně bál 😀
Mám trochu pocit, že co máme dvě koťata, že nás ani moc nepotřebujou 😅 , jen když jdou spát, tak se přijdou podrbat nebo najíst, ale jinak si vystačí 🙂

popelka.miri
autor
17. čer 2009

Sue: jasně, že kotě by ještě mělo být u mámy, jenže pravda je, že pokud si ho neveme Lucija, tak si ho veme někdo ljiný....ti lidé ty koťata prostě stejně rozdají a u mámy nenechají, takže my jediné co můžeme pro ty mrňouse udělat je, že se o ně budeme hodně dobře starat, mazlit je, hřát, dobře krmit, aby to spokojeně překonali...
V jednom inzerátu jsem narazila na to, že někdo nabízel už 5týdenní koťata!!! Což je strašný jak pro ně, tak pro mámu 😖

lucija
17. čer 2009

Popelko, napsala jsi to přesně 😉 🙂
Sue, a kamaráda mu asi nepořídím, holt mu bude muset stačit Šíma a nebo se časem uvidí, jak budu zvládat tu jednu, no.
Byla jsem dneska cestou do Tesca na veterině, tak mi říkal doktor, že očkovat se může už v devíti týdnech, ale nejdřív se musí odčervit. Takže hned v pondělí tam s kočičákem nastoupím a uvidíme
😉

sueanek
17. čer 2009

Vzhledem k tomu, ze dost casto resime problematicke chovani (agresivita, skrabani, necistotnost) kocek, ktere neprosly dostatecne dlouhou socializacni fazi u matky a sourozencu, preju vam, aby vas to minulo...

lucija
17. čer 2009

Díky 😉

len
17. čer 2009

Tak já chlapa na druhý kotě lámu 😉 Ale zdá se, že zatím neúspěšně... Fakt je, že teď mám dost starostí sama se sebou, takže nejdřív musím vyřešit, jestli vůbec budeme mít vlastní děti, pokud ne, musím si najít novou práci... Asi až budu mít trochu víc jasno, jak naložím s vlastním životem, bude chlap třeba přístupnější na pořízení druhýho torpéda 😉

sueanek
17. čer 2009

len: Puvab porizeni druheho kotete spociva v tom, ze se kocky navzajem zabavi a dvounozec si oddechne 😉 Viz
http://www.kocky-online.cz/clanky/proc-jsou-dve...

len
17. čer 2009

Nojo, no, já už toho taky načetla spousty 😉 Nezabaví se náhodou dvě kočky tak, že udělají z bytu kůlničku na dříví? 😀 Ne legrace, jasně 😉 Manželův kámoš měl dvě kočky (kočku a kocoura - kastrované sourozence), dvakrát jsme se jim o ně v létě starali (jezdili jsme do jejich bytu je nakrmit, vyčistit WC, pomazlit - vždycky asi 14 dní) a musím teda říct, že to byli poděsové, naháněli se po celém bytě, všecko shazovali, dělali rámus... Pak kočička umřela, shodou okolností v době, kdy se jim narodilo první miminko, tak už druhou kočku do bytu nepořizovali, a kocourek se hodně zklidnil, rázem si mohli na poličkách vystavit vázičky... Otázka je, jestli to bylo ze smutku, jestli se změnil příchodem dítěte nebo prostě sám neměl na lumpárny tolik nálady...

sueanek
17. čer 2009

len: Mne prave prijde, ze dve kocky se devastuji tak nejak vzajemne. A byt trpi min 🙂

len
17. čer 2009

Hm, to by bodlo 😉 I když kotě je teď sebedevastující, se divím, že si ten ocásek ještě nesežrala...