Kočka v bytě. Jak jí vychovat?

popelka.miri
25. kvě 2009

Zajímalo by mě, jak to udělat, aby kočka chovaná v bytě byla opravdu klidný mazlíček a ne žádný divoch! Aby byla hodná a přítulná k dětem. Já měla kocourka od malinka a byl strašně divoký a taky hodně útočil hlavně na nohy a taky škrábnul a děti se ho docela bály. Když jsem potřetí otěhotněla tak jsem ho musela dát pryč, právě pro jeho útočnou povahu ☹ ..Čistotný sice byl, ale ráno zá mnou lezl až na palandu 😀 , dostal se prostě všude, takže by skočil určitě i do postýlky. Máte nějaké zaručené typy, jak správně vybrat kočičku do bytu, aby byla opravdu klidný přítulný mazlík? 😉 Dodám, že si bohužel nemohu dovolit koupit nějaké drahé plemeno, spíš se ujmout kotěte atp. 😒

popelka.miri
autor
11. čer 2009

Ahoj holky, dneska mě holka vzbudila s tím, že jí kotě počuralo postel! Ale přitom už krásně chodí na kočkolit a není problém až dneska, mimochodem objevil nový pelech...teď spí na dolní palandě u dětí v pokojíku, oni nahoře...
Tak co myslíte? proč to Macík provedl? 😒

len
11. čer 2009

A měl k tomu záchodu normálně volnej přístup? S náma když spí v posteli, tak když potřebuje, zvedne se, odejde se do vedlejší místnosti (dveře musí zůstat otevřené!) vučůrat a pak se k nám zase vrátí... Nevím, co by dělala, kdybych dveře omylem zavřela - jestli by řvala nebo to pustila jinam...

benjik
11. čer 2009

sueanek: máš štěstí na lidi,pár mých známých má bohužel špatnou zkušenost.chtěli začít s chovem kotat s pp,ale chovatel jim dal kočku u které se objevili problémy až později.ale mám pocit,že hodně brzo sám s chovem přestal lidi si dost stěžovali.no ale musím připustit,že to byla i chyba těch známých,měli si sebou vzít odborníka a ne se spoléhat jen sami na sebe 😒 holt chybami se člověk učí

len
11. čer 2009

Holky, to je takovej balzám na duši, předoucí kotě v klíně stočený! 😵

sueanek
11. čer 2009

Len: Co teprve dve kotata 😀 😀

benjik
11. čer 2009

len: škoda, není ve většině domovů důchodců zvykem mít erární kočku,to by těm starým lidem pomohlo a to samé v dětských domovech

sueanek
11. čer 2009

benjik: No hele, existuji doporucene postupy, jak zacit s chovem, a vetsina jich rika, ze zajemce by mel tak rok oblejzat vystavy a nasavat atmosferu, aby zjistil, kdo ma kvalitni zvirata a kdo ne. Kdo ma komorni chov - tzn. 2 - 3 opecovavane kocky - a kdo ratejnu s desitkami chovnych kocek... A i pri dodrzeni tohoto postupu se vetsina lidi shoduje na tom, ze prvni kocka vetsinu zahy skoncila chovnou karieru a ze az s temi dalsimi prirustky uz vedeli, co chteji 😎

sueanek
11. čer 2009

benjik: To mas pravdu. Ve vetsine domovu a leceben je kocka nepritelem, ktereho je nutno se zbavit - at uz odchytem a expedici nekam do pryc, nebo jedem na krysy...

len
11. čer 2009

Existuje něco jako canisterapie, akorát v kočičí podobě? Já bych tomu nikdy nevěřila, ještě začátkem roku jsem kočky "jen" měla ráda, ale tohle... Dám vám vědět, třeba mi stimulace vaječníků doprovázená pravidelným mazlením s kotětem zvýší počet zdravých embryí, vůbec bych se nedivila 😀 Ona prostě přijde, skočí mi na klín, stulí se a přede... Nojo, co vám budu povídat, vy zkušené kočkařky to jistojistě znáte, ale já jsem naprosto u vytržení, unešena, nadšena... 😀 Poblitej kobereček zapomenut, tohle za to stojí 😵

benjik
11. čer 2009

chovné pokusy mých známých radši už řešit nebudeme.proto já doma radši mám klasické mourky,vím,že na chov nemám znalosti a že bych ho nezvládla.
no jo holt hygienické předpisy ve zdravotnictví. 😠 ale že by to těm lidem zpříjemnilo pobyt a někteří by se i rychleji uzdravovali.vždyt jakých pokroků dosahují postižené děti díky hippoterapii? vždyt je až neuvěřitelné,co jedno zvíře dokáže.

sueanek
11. čer 2009

len: Felisterapie nebo felinoterapie. Aktivne se tomu venuje v republice par lidi - v Nasich kockach byl rozhovor s MUDr., ktera pracuje na detskem (tusim onko) oddeleni v Brne, a chodi za detma se svou siamkou. Felinoterapie je jednou z cinnosti Opustenych a lecebnych kocek, ktere sidli v bohnicke lecebne (i kdyz p. Seberova, co tomu sefuje, je tak strasna herdekbaba, ze bych spis cekala, ze vezme pacose po hlave necim tezkym, nez aby mu podstricila lisajici se kocku ;)

len
11. čer 2009

Sue, není otázka, na niž bys neznala odpověď, děkuju! 🙂
Já mám zkušenost se psem, jak osobní, tak tu třeba u nás v baráku vidím jednu paní, už dost přes 80, nemocná, ale má milovanýho pejska, se kterým prostě ven MUSÍ (jasně, když by nemohla, má děti, co pomůžou) a hrozně ji to drží na nohou, že prostě vyjde ven mezi lidi, obejde ulici, pokecá s dalšíma pejskařema... Kotě je o něčem jiným, to mám pocit, že sálá takovou strašně pozitivní energii, sice člověka "nerozpohybuje" jak pes, ale teď věřím, že to může zabírat - léčba duše 🙂

benjik
11. čer 2009

len: přeju ti z celého srdce, aby ti kotě pomohlo k miminku jako mě.loni v březnu jsem na samém začátku potratila,přidali se problémy s krvácením,poležela jsem si v nemocnici ,ale at jsme se pak snažili jak jsme chtěli,tak se mimi nedařili,i když už vše bylo ok.pak jsem si donesla kotě a výsledek? za 5 týdnů rodím.otěhotneěla jsem týden potom,co jsme si kocoura přinesli.tak doufám,že se brzo také dočkáš

popelka.miri
autor
11. čer 2009

Benjik, s tím kotětem a těhu to znám taky...když jsem měla prvního kocoura, tak když se můj ex rozhodl, že budeme mít 3.mimi, tak jsem taky otěhotněla hned první měsíc!! Asi ty číči opravdu nějak pomáhají 😅
Jinak to mý kotě k záchodu přístup mělo, dveře nemáme a má to od postele k wc cca 5 m!
Teď zas chrní na posteli...původně to měla být postel pro malou, ale Macek jí jaksi obsadil 😅

len
11. čer 2009

Benjik, děkuju, bylo by to fajn 🙂 My se s tím plácáme několik let, druhý IVF (to první skončilo potratem), až když se teď narodily ty koťátka, tak jsem si říkala - fajn, dítě není, tak se konečně můžeme rozhoupat aspoň k tomuhle kroku... Do toho mě vyhodili z práce a manžel, když viděl, že jsem fakt na dně, tak kejvnul... no a nelituje 😉 Chodila jsem teď k jedný psycholožce, tak ta byla z mýho nápadu celá rozradostněná, že je to fajn, že kočky dokážou člověka nakazit pozitivní energií, no a je to pravda 🙂

benjik
11. čer 2009

popelka: možná se kotě jen v noci zapomnělo spalo tak trvdě,že se probudilo a na wc to nestihlo.nám tohle dělala fenka,ta kolikrát tak vytuhla až se i počůrala,i když po všem co si prožila než se k nám sama nastěhovala,tak jsme byly rádi,že se alespon vyspí v klidu a nebudí se leknutím při každým zvuku.

benjik
11. čer 2009

len: ted se to povede,hlavně budeš mít v hlavě převážně kotě a tvoje tělo na to uvolnění třeba vážně zareaguje jako u mě a u popelky.já dostala vyhazov jako dárek knovýmu roku,volali mi na silvestra,že do práce už nemusím.byla jsem ve zkušebce a těhotenství jsem skrývat nemohla,dělala jsem 14 hodin jen na nohou a ani o puzu si nebylo kde sednout,no a kydž jsem sebou párkrát málem praštila,tak jsem musela s pravdou ven.

len
11. čer 2009

Nojo, toho se právě taky bojím - hledat si novou práci v těhu... Mě vyhodili z místa, kde jsem byla 4 roky (nadbytečnost prý), což musím říct, že teda byla podpásovka pořádná, obzvlášť v kombinaci s tím, že 14 dní nato jsem začínala IVF 😝 Takže jsem týden před koncem výpovědní lhůty odešla na neschopenku, přinesla si kotě a teď jsem vlastně dá se říct na mateřský s kotětem 😉

sueanek
11. čer 2009

len: Mam podobnou zkusenost. Z jedne z mych praci - clovek musi mit vic zamesnani, kdyz chce pachat kockocharitu 😉 - mne vylili hned, jak zjistili, ze jsem tehotna (pravda, dozvedeli se to az v 6. mesici 😎). Reorganizace, zanik pozice... eh... znas to... Dost to nastvalo, ale je fakt, ze po porodu jsem mela jine starosti, takze jsem na to zahy prebolelo...

benjik
11. čer 2009

mateřská s kotětem 😀 dítě je přednější než práce, nebyla by jsi stejně automaticky na neschopence jako těhu? sice chápu,že peníze jsou taky potřeba,složenky se sami nezaplatí,ale dá se žít i z jednoho příjmu.a dítě ti všechny starosti bohatě vynahradí.

len
11. čer 2009

Benjik, nebyla, minule jsem v těhu chodila do práce i po IVF (seděla jsem v kanclu), tak to mrzí o to víc, že já jim byla ochotná obětovat hodně, oni mně nic. Spíš než peníze mě štve, že když to neklapne, budu neplodná na dlažbě a bez vyhlídky na další těhotenství, protože si budu muset řešit soukromou situaci. Jak popisuje Sue - někdy se člověk nezavděčí... No nic, to je mimo téma, aspoň mi tu vrní můj kočkoléčitel, takže všecko zlý je pro něco dobrý 🙂 A díky tý neschopence si ji můžu aspoň pořádně užít a pověnovat se jí 🙂

skalnicka
11. čer 2009

ahoj, viem, ze to s temou nesuvisi, ale...prihodila sa taka vec..moja mamka je milovnik zvierat a pred casom k nam prisla taka vychudnuta cica. tak jej dala jest a ako to uz byva, cica zostala...lenze nie sama...v brusku nosila maciatka...prave vcera sa narodili 4 a mame problem co s nimi. su krasne, kazde inej farby: oranzove, cierne, cierno-biele a tigrovo-biele...nemal by niekto zaujem? cica pojde na sterilizaciu a co bude s nimi ak im nenajdem domov...to netusim... 😒

lenki33
11. čer 2009

len myslim ze v zivote sa este narobis dost 😝
takze si uzivaj ze si teraz doma a mozes si uzivat zivot, macku a mozno sa tesit na mimi, mozno to prave bez tych stresov v praci bude teraz ine

a ked sme uz pritom tiez ma firma ktorej som vela obetovala, vyhodila hned ako zistili ze som tehu, bolo to v 5.m tak som si samozrejme robotu s bruchom hladat nemohla
ale mozno aj preto moje prve tehotenstvo prebiehalo uplne bezproblemovo 😉

len
11. čer 2009

Lenki, díky 🙂

Skalnicka, nooo, asi bych podala inzeráty, kam by to šlo - daruji koťata do dobrých rukou - s fotkama... Ptala bych se známých, jestli nemají známé, co by chtěli číču, rozhodila bych sítě do všech stran, 4 by se mohlo podařit udat... No a kdyžtak holt útulek, já nevím 😔 Moc držím palce, ať najdou novou rodinu 🙂

sueanek
11. čer 2009

len: Na Slovensku je to s utulkama pro kocky jeste horsi nez v CR, mam pocit, ze jsou tam 2. Na cele Slovensko...

len
11. čer 2009

DVA??? 😲 To jsem vážně netušila 😕 Čím to je? Legislativou?

benjik
11. čer 2009

lenki33: souhlasím stebou,já mám taky těhu bezproblémové jen díky tomu,že jsem od 3.měsíce doma.stačilo totiž abych se na chvíli pustila do práce a už byl příkaz ležet s nohama nahoře.
holky já jdu taky něco dělat.pořád sedím jen u pc a diskutuju a práce doma mi stojí 😝

sueanek
11. čer 2009

len: Mnooo... v CR ma taky kazde mesto ze zakona povinnost postarat se o nalezenou vec (kocku / psa), a magistratnich utulku pro kocky tu mame cca 10 😠 Mluvila jsem na toto tema s chlapkem z vet. spravy a dospeli jsme k nazoru, ze ano, vetsina obci sice porusuje zakon a ze je za to klidne muzu zalovat, ale ze to je asi tak to jedine, co s tim muzu delat 😖

len
11. čer 2009

Hm, je to na houby 😒 Na druhou stranu k vedení útulku musí být (samozřejmě kromě nezbytných financí) taky člověk s patřičnou náturou, který je ochoten tomu hodně obětovat... Přiznávám, že nevím, jak je to přesně s útulkama pro kočky, ale když si naši brali útulkovýho psa, jeli pro něj přes půl republiky, protože měli pocit, že právě tenhle vořech z právě tohohle útulku je to pravý (a fakt je 😀)... Ach jo, přitom si myslím, že kdyby nebylo tolik lidí proti kastraci, tak by bylo o polovinu problémů méně 😖 Ale jak už tu někdo vzpomínal, na vesnici holt často panuje názor, že je to proti přírodě - a pak se řeší, co s koťatama...
Případ Skalnicky je samozřejmě o něčem jiným, holt dle hesla "každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán." V březnu jsme byli na dovče, tam se taky ujali kotěte nalezence, jenomže už měla v bříšku dalších pět kousků. A jak byla maličká, nakonec to z nich přežil jenom jeden, tak teď mají mámu se synem a mám pocit, že kastrace je tam naprostou samozřejmostí (kočky lítají po vesnici venku)...

popelka.miri
autor
11. čer 2009

Holky, ptala jsem se veterináře na to očkování a odčervení kotěte a řekl mi, že prý se očkuje v 6-7 týdnech a zároveň se odčervuje 😒 cena očkování 250,-
Tady ale všechny píšete, že se očkuje až po 9.týdnu a odčervuje dříve, tak teda fakt nevím!
Tenhle veterinář je prý specializovaný na kočky a psy...My k němu chodili se psem...
Pro mě by to byla dobrá správa v tom, že je to docela finančně dobrý na 2 koťata = 500,- To bych si to druhý kotě mohla i dovolit naočkovat zároveň s Macíkem...
p.s. Byla tu máti 😉 Děti nic nevykecali o dalším kotěti a dokonce ani už na Macka nemektala a když jsem jí řekla, že byl u malé v postýlce, tak ani neměla keci 😕
Nechci to vidět, až přijde a uvidí tu double kotě 😀 😀