Kočka v bytě. Jak jí vychovat?

popelka.miri
25. kvě 2009

Zajímalo by mě, jak to udělat, aby kočka chovaná v bytě byla opravdu klidný mazlíček a ne žádný divoch! Aby byla hodná a přítulná k dětem. Já měla kocourka od malinka a byl strašně divoký a taky hodně útočil hlavně na nohy a taky škrábnul a děti se ho docela bály. Když jsem potřetí otěhotněla tak jsem ho musela dát pryč, právě pro jeho útočnou povahu ☹ ..Čistotný sice byl, ale ráno zá mnou lezl až na palandu 😀 , dostal se prostě všude, takže by skočil určitě i do postýlky. Máte nějaké zaručené typy, jak správně vybrat kočičku do bytu, aby byla opravdu klidný přítulný mazlík? 😉 Dodám, že si bohužel nemohu dovolit koupit nějaké drahé plemeno, spíš se ujmout kotěte atp. 😒

len
3. čer 2009

Tak ta naše drásá jak o život a šplhá a tak, máme takové středně veliké - tohle:
http://www.chovatelske-potreby.ajaxshop.cz/Skra...

len
3. čer 2009

Odkaz třeba zkopírovat, ale to určitě znáte... Prostě drásá a potom se taky drbe o tu drátěnku dole 🙂 Ale jinak pochopitelně šplhá, kde se dá...

len
3. čer 2009

Holky, kapsička v kotěti! 😀 Se probudila, nakráčela k misce a vylízala ji do dna 😎 teda, zatím jen půl kapsičky, tu první půlku totiž měla včera v misce celý den, tak jsem ji vyhodila, aby se nezkazila... Bezva, takže tohle bychom zvládaly, takže teď ještě aby do sebe dostala nějaký ty granule a už ji nebudu trápit 🙂

sshiva
3. čer 2009

len: do septembra času dosť! Otázka je "kto z koho" 😀 Nechcem ťa demotivovať ale vo všeobecnosti platí že mačka si aj tak vždy presadí svoje 😉

len
3. čer 2009

No tak teď už minimálně vím, že když je nouze veliká, kapsičku sežere, to považuju za svou výhru 😀

sshiva
3. čer 2009

ale to je teda úspech!!! 🙂 Ja už by som to brala ako hotovku 🙂

benjik
3. čer 2009

len: třeba si číča myslí,že ted za odměnu dostane ty "svoje" dobrůtky 😀

lenki33
3. čer 2009

len a to sa chystate do zahranicia na dofcu s mackou??

len
3. čer 2009

By mě jenom zajímalo, jestli jí to vážně nechutná, že dělala tak dlouho drahoty, nebo jestli to prostě jenom zkoušela, když tohle nezná a chtěla to "svoje." I když teda čekankovej puk taky nikdy předtím neviděla 😀 A teď prostě přišla k misce a nejednou to splivla na posezení, žádný ofrňování...

benjik
3. čer 2009

no malýmu dítěti taky spousta věcí nechutná napoprvé,ale sní to,až po několikátem ochutnání.máš prostě doma kočíčí miminko.

len
3. čer 2009

No, to mě taky zajímalo - jak se to dělá s dětma při zavádění příkrmů, když jim něco nejede? Nechají se trochu hladovět (samo že ne dva dny 😀) nebo se rovnou zkouší něco jinýho tak dlouho, dokud jim to nechutná?

benjik
3. čer 2009

nepovím ti to z praxe,mě se má narodit mimčo až za 6 týdnů.ale prý se má dát první den trochu na lžičku nebo na dudlík od flašky,prostě jen na olíznutí a postupně vždy trochu přidat až ti sní vše.prý dítěti jídlo může zachutnat až na 15cté ochutnání.

len
3. čer 2009

No bezva, zlatá kočka 😀

benjik
3. čer 2009

len: souhlas 😀

benjik
3. čer 2009

a jak se vám číči snáší s ostatníma zvířatama v bytě? já se ze začátku bála,aby pes neublížil kocourovi a nakonec musíme psa chránit před kocourem 😀

popelka.miri
autor
3. čer 2009

Benjik, dřív jsem měla labradorku a kocoura a ten na ní vyloženě dorážel. Ona byla kliďas a nechala si vše líbit 😅 a on k ní vždycky přišel a packou jí "fackoval" přes čumák a ona jen chudinka držela...Byl to raubíř a ona naštěstí zlatá 🙂 , ale hrozně rád skákal do terárka k morčatům. Nic ji´m neudělal, ale jen si tam k nim lehl a čuměl 🙄 ...Jo, zvířátka miloval! Ale na lpapouška patagonského si netroufl 😀 , ten na kocoura dělal nálety a když zařval, tak kocour zdrhl!! 😀

benjik
3. čer 2009

náš pes je kříženec kokršpaněla a jezevčíka,vypadá jak hubenější zmenšenina bernskýho salašskýho psa a kocour ho taky pořád fackuje nebo kouše do čumáku.když se ti dva do sebe pustí,,to je něco.co není pevně přidělané k podlaze to lítá do všech strankmáme ještě 6letou kočku a ta kocoura více méně ignoruje,ale on ji ne,pořád ji provokuje a mlátí.ale je pravda,že když jsme kocoura za něco seřvali,tak se šel schovat a přitulit ke kočce a ona pak syčela na všechny co se k nim přiblížili,sice ho moc nemusela,ale chránila ho jako vlastní máma.
úžasný bylo,když nám kocour donesl jednou živou ještěrku až přede dvéře a začal ji fackovat,ale nic víc ji naštěstí neudělal

popelka.miri
autor
3. čer 2009

Benjik, já mám doma živou agamu (ještěrku), tak doufám, že až donesu to kotě, tak to přežije, chudinka, ona je taky děsně hodná 😀 ..Mimochodem, kolika let se průměrně dožívá bytová kočka? 😒

benjik
3. čer 2009

tak to nevím.já mám kočku v bytě prvně a doufám,že tu bude ještě dost dlouho.a co jsme měli venkovní,tak bud se zatoulali nebo žijou doted u bývalých sousedů a je jim asi kolem 8 let.
nám přibude za 3 týdnydalší kotě,mldší ségra toho našeho tulůáka,tak snad bude mít ráda zvířata.
a nevíte jak kočka snese suchozemskou želvu? chceme želvičku dát k babi k narozeninám,tak pak nechci najít prázdný krunýř

sshiva
3. čer 2009

holky to máte veselé keď máte ku kočičkám ešte ďalších zvieracích spoločníkov 🙂 Irónia je že vždy kočka je tá ktorá provokuje 😀
Ten náš je žiarlivec a keď sme boli u rodičov a segra tam mala fenku rotvajlera (strašne milučkú, na kočky zvyknutá), tak za ňou furt chodil v závese, keď sa zastavila a otočila tak odskočil a zaujal pózu alá drsňák s naježeným chvostom, ale na viac si netrúfol...takto ju provokoval asi pol hodinu a keď jej to už začalo liezť na nervy tak sme ju zavreli na balkón, Helmut ostal dnu a ešte sme zastreli žalúzky, no a on si ich frajer packou odostrel a čumel na ňu spoza okna 😀 no provokatér!!!
Inak kočka si vraj zvykne na akékoľvek zvieratko a neublíži mu, pokiaľ si na seba zvyknú kým je ešte mačiatkom, tak cca do 7. týždňov vraj nedokáže rozlíšiť čo je korisť a čo potencionálny kamarát...neskor už to tak zaručené nie je 😉

sshiva
3. čer 2009

Jo a čo som spomínala tú kočičku z útulku, ako som mala, tak tá si žije spokojne na jednej chalupe u známych, už má tak 11 rokov a jediné čo ju trápi je cukrovka 🙂 Inak netuším koľko sa tak možu kočky dožiť...

benjik
3. čer 2009

hlavně jakmile je zvířat víc,tak jsou hrozně žárlivý,teda alespoń ty naše.jednoho pohladíme a druhej je už u nás,aby jsme na něj náhodou nezapomněli.bohužel se všechny naučili spát s námi v posteli.v noci se kolikrát chci otočit a ono to nejde,páč spí všichni na mojí půlce ,takže já se v noci vzbudím,kočku mám u hlavy,kocoura z druhý strany,psa v nohách a ještě se na mě tiskne manžel.Ale že je u manži bůhví kolik postele volné to ty naše miláčky nezajímá.

sshiva
3. čer 2009

benjik: to je perfektné 😀 A to ešte pribudne miminko!
Nám stačí ten jeden votrelec, chodí zásadne do postele, pritúli sa k manželovi tak že si k nemu zalezie pod paplón a hlavu si oprie pekne na vankúš, asi to obkukal od nás 😀

popelka.miri
autor
3. čer 2009

Holky, jak řešíte kočičí záchod v bytě? Kam ho dáváte? Já mám 2+1 bez haly jen s malou chodbičkou, tak asi do chodby, ale jednou se mi kocour tak posr..., že byl smrad jak od starýho chlapa 😝 a zrovna jsem někomu musela otevřít dveře 😖 , takže docela trapas 😅 Na záchod to taky nejde, panelákový záchod nemá ani metr na metr a koupelna to samé 😒

benjik
3. čer 2009

no bude to zajímavý,jak se sem časem všichni vejdeme 😀
a co dát ke kočičímu záchodu ten osvěžovač vzduchu jak se aktivuje pohybem?pak by jsi ho mohla mít na chodbě a návštěvy by hned ve dveřích nepadli

mikulka
3. čer 2009

len, ale to je an tobvě, abys jí zkusila dát víc druhů jídla, více kapsiček a tak. Samozřejmě je blbost dávat jí syrové maso, ale vyzkoušej prostě víc druhů kapsiček, konzerviček a td. lepší značky, jak jsem ti psala.
Venkovní kočky jsou úplně jinak stavěné, těm skutečně nevadí, když nic neuloví dva dny, ale domácí kočka to je něco jiného! Ta si ani nemá možnost čistit žaludek od chlupů, proot je nutné dávat pastu, nebo trávu, aby si ji doma kousala.
Rozhodně ji ale nenech vyhladovět, proboha, vždyť to je kotě, teď potřebuje hodně síly! Ze ti za 2 dny snědla trochu šťávy, to je opravdu málo. Nenech se mást tím, že je živá, abys poznala, že je dehydrovaná a hladová, to by musela být málem na pokraji smrtui, aby ti jen ležela a byla bezvládná.
Dáváš jí i mlíčko, ředěnou tatru s vodou, nebo mlíčko z dm? To je pro koťata taky důležité.
Ale fakt, u koček se to dělá tak, že se zkouší mnoho druhů, ona si svou kapsičku či konzervu nakonec najde, ale musíš zkoušet.

len, děti se hladovět nenechají 🙂 Je známo, že novou chuŤ si mohou oblíbit až po 15 ochutnání. Zkouší se a zkouší, čeká se, pak zase zkouší, a mezitím mlíčko. Zpošátku jsou příkrmy ne na zasycení, ale aby zkusily nové chutě. 😉

popelka, an té chodbě by to mělo být ok. Kup si hrudkující stelivo, neucítíš nic.

len
3. čer 2009

Mikulko, klid, sežrala nakonec tu kapsičku celou, prostě jenom stávkovala, ale nakonec misku vylízala dočista 😉 Granule jsem teď zkusila třetí druh (Gimpet, Iams, Hills), pořád nic 😝 Ale ve chvíli, kdy jí došlo, že je to jedlý (kapsička), tak se na to vrhla po hlavě, ale že to trvalo...
Mlíčko kupuju to z DM (+ občas dám tu ředěnou tatru), dokonce jsem do toho zkusila namočit granule, tak opět - vylízala mlíko, granule nedotčeny. Dle toho, kolik stále čůrá, dehydrovaná určo není, voda mizí rychle, pije dost. Jinak má k dispozici kočičí trávu i šáchor, ale zatím ji to nebere. Měla trochu zácpu (při konzumaci pouze masa a mlíka, jogurt nezabral), tak jsme vyfásly od veterinářky tu pastu, že ji to protáhne, no, nevím, dala jsem jí toho trošku a pěkně se z toho poblila (v pondělí), takže nevím, jestli to ještě risknu...

Jo, záchůdek máme v obýváku, jinam prostě nejde, ale koupila jsem krytý s filtrem a výklopnými dvířky, hned se na něj naučila sama chodit (doma měla jen otevřené misky), stelivo hrudkující a vážně to není ani trochu cítit - čistím pochopitelně pravidelně.

len
3. čer 2009

Jinak by mě teda zajímal ten správný postup, jak ji naučit něco jíst... Jít do obchodu, koupit deset různých druhů kapsiček/ granulí a sypat jí je a když se jich hodinu nedotkne, zkoušet nové? Já teda mám volno, takže časová otázka mě netrápí 😀 Ale prostě u té kapsičky to bylo tak, že jí nějakou dobu trvalo, než zjistila, že je to jedlé (a ještě to brala na etapy) a mezitím nutně vznikla fáze HLAD. Protože normálně když jsem krmila, tak jsem jí něco dala, ona to hned splivla a za pár hodin dostala další porci, kterou zase hned snědla, takže evidentně apetýt má a prostor v žaludku taky, aby jedla třeba co 3-4 hodiny. Projela jsem dost kočičích diskuzí na jiných serverech a přišlo mi, že součástí toho zkoušení holt fáze hlad je. Když to nezabere, tak zase návrat k osvědčenému krmivu a po pár dnech zopakovat na jiné značce... Popř. s granulema rozumné doporučení - dávat druh, co má ráda, a postupně do něj přidávat větší a větší poměr nové značky. Nojo, jenomže já mám problém, že ona nežere ani ty granule, co měla dřív ráda - ona nežere ŽÁDNÉ granule. S chutí se pustí jenom do masa nebo mlíka, popř. trošky jogurtu na zpestření, jinak odmítá úplně všecko, včetně věcí, co mi doporučila veterinářka 😖

popelka.miri
autor
4. čer 2009

Mikulka, len: já měla taky ten záchod jako boudičku s dvířky a hrutkující stelivo taky, ale když si ten kocour dal něco asi "divnýho" či co k jídlu, tak smrděl jak starej dědek 😀 Ale on zmetek, když se na mě nebo na mého bývalého (ten ho nesnášel) naštval, tak šel do koupelny a posr... se normálně do vany 😝 asi jako na truc!! Jak dlouho vám trvalo, než se vám kotě naučilo, že má jít na kočkolit?

lenki33
4. čer 2009

len a ake stare je to tvoje kote?? nie je to nejedenie proste len tym ze este nie je aklimatizovane??
a este som sa pytala ze ci idete do zahranicia na dofcu, to by ste tu besnotu potrebovali, kvoli pasu, ci nie??