Kočka v bytě. Jak jí vychovat?

popelka.miri
25. kvě 2009

Zajímalo by mě, jak to udělat, aby kočka chovaná v bytě byla opravdu klidný mazlíček a ne žádný divoch! Aby byla hodná a přítulná k dětem. Já měla kocourka od malinka a byl strašně divoký a taky hodně útočil hlavně na nohy a taky škrábnul a děti se ho docela bály. Když jsem potřetí otěhotněla tak jsem ho musela dát pryč, právě pro jeho útočnou povahu ☹ ..Čistotný sice byl, ale ráno zá mnou lezl až na palandu 😀 , dostal se prostě všude, takže by skočil určitě i do postýlky. Máte nějaké zaručené typy, jak správně vybrat kočičku do bytu, aby byla opravdu klidný přítulný mazlík? 😉 Dodám, že si bohužel nemohu dovolit koupit nějaké drahé plemeno, spíš se ujmout kotěte atp. 😒

sueanek
4. čer 2009

lenki33: Nebo jsou ty jejich chlupy vic videt. Proklinam den, kdy jsem si poridila tribarevnou kocku - cerne a modre chlupy nebyvaly tolik videt...

lenki33
4. čer 2009

no my sme mali kocura takeho hrdzavo bieleho a macku ciernu 😅 takze som nikdy nevedela aku farbu prehozu cez postel, lebo vzdy tam bolo chlpy vidno
teraz mame ciernu a taku zihanu, sedu a chlpov lieta podstatne menej
aj ked sme boli pozerat teraz maciatka, tak ty s bielou srstou ju zase pustali, ostavala hned na rukach a tak
vsetko teda len exoticke, u vonkajsich normalnych maciek som si to nejako nevsimla

valecky z ikea nemam rada, lebo sa to rychlo mina, mame jeden valecek co sa len oplachne pod vodou, ale pouzivam hlavne na oblecenie
a na macky priamo pouzivam okrem hrebenov a pod, taku gumenu rukavicu, a tu trochu navlhcim, s nou idu dobre tie najjemnejsie chlpky

sicinka
4. čer 2009

Já myslela na oblečení 🙂 kocoura bych tím nečesala. Mě žádný gumový váleček moc dlouho nevydržel proto jsem najela na ty z ikea. Kdyz nic jineho tak lepi porad 🙂

lenki33
4. čer 2009

no islo by to aj z kocura, len to by sa fakt rychlo minalo 😀
raz som videla v tv ako zapli vysavac s takou speci nasadou a rovno tie chlpy z maciek vysavali, efekt to bol teda uzasny, len neviem ako na to tie macky naucili 😅 ale netvarili sa ze by nejako trpeli

len
4. čer 2009

Já teda nevím, ta naše, když slyšela vysavač, zmizela dovnitř gauče rychlostí blesku 😀

sueanek
4. čer 2009

lenki33: Pokud byly ty kocky bile a modrooke, tak to ledacos vysvetluje 😉

lenki33
4. čer 2009

sue, nie, myslim ze geneticky boli ok, boli 2 alebo trojfarebne

benjik
4. čer 2009

teda vy jste toho napsaly za tu chvíli,co jsem tu nebyla.souhalsím snázorem,že dávat kočku pryč kvůli dítěti je blbost.u nás jsou kočky taky právoplatnými členy rodinya vidím na dětech švagrový,že jim zvířátka jen svědčí.bydlíme v třígeneračním domku,děcka doma zvířátka nemají,tak se chodí mazlit k nám.je úžasný slyšet ani ne 4letý špunty,jak na zahradě volají na kocoura: kočka pojd sem. a pak ho čapnou do náruče,že kocourovi packy visí až na zem a tahají ho takhle po dvoře.
zajímalo by mě jak je to s těma alergiema,dvě z dětí jsou alergický na psy,ale přitom se s našim hafanem mazlí úplně v pohodě a nic jim to nedělá.žádné dýchací a ani kožní problémy nemají.

popelka.miri
autor
4. čer 2009

Právě odešla máti, božínku to bylo pouček! že mi malou asi "sežere" že se nedoplatím, že mi všechno zničí a že kluk chudák až půjde do 1.třídy, tak ani nebude moct psát úkoly, protože ho kočka bude rušit 😀 a ještě mi vyčetla papoušky x let zpátky 🙄 ..Když jsem oponovala jejím psem, tak najednou on nikdy nic nevyvedl a je svatej a kočka je živelná pohroma 😨 Len: můj kocour byl schopný se pod gauč zašít na celý den a jednou jsem fakt myslela, že asi zdrhnul stoupačkama 😀 , protože jsem ho v tak malým bytě nemohla zaboha vůbec najít!! 😀

benjik
4. čer 2009

popelka: čím ho bude kočka rušit při psaní úkolů? já měla na základce kočky dokonce 2* ve škole jako živý exemplář 😀

renda71
4. čer 2009

Ahojky,tak já mám k narozeninám a zároveň k výročí svatby slíbené Britské koťě 😵 teď jedem na dovču,ale hned jak přujedem,tak si pro něj dojedem,mám několik nabídek,tak se rozmýšlím jestli kočičku nebo kocourka 🙂

nobody
4. čer 2009

čtyřnohá?

benjik
4. čer 2009

tvoje máma mi čím dál víc připomíná mojí tchýni,její pes snad nikdy nekadil,protože všechny bobky byly podle ní vždy jen od našeho psa.ale že 10kilový pes má jiná hovínka než sotva 2kilový čoklík,to ji nezajímalo

len
4. čer 2009

Teda jak tak koukám, tak kočka je zákeřná šelma šířící smrtelné choroby a když už nemůže miminka rovnou zákeřně zadusit či rozkousat zaživa, tak aspoň ruší při psaní úkolů 😀 Kdo by to řekl, když tak pozoruju to naše kotě, jak mi na stole chrní celej den v květináči 😉

Jinak se musím pochlubit - navzdory kotěti jsem doskládala dvoutisícovou puzzli a ani jeden dílek nechybí 😎 Nepočítám teda ty, které byly kotěti z huby vyrvány na poslední chvíli 😉

benjik
4. čer 2009

gratuluji ke složení puzzle,já už to vzdala dávno

benjik
4. čer 2009

začínám mít pocit,že všichni máme doma nějakou velkou kočkovitou šelmu třeba tygra a ne malé roztomilé kočičky 😀

popelka.miri
autor
4. čer 2009

Moje máti tvrdí, že bude klukovi lítat po stole až bude psát ty úkoly a že na něho bude útočit a tak. A že jedna paní u nich v práci povídala, znáte to 🙄 A jestli, když má 3 děti a sama, jestli se jako nudím? Ona nechápe, že kočka a dítě je jaksi rozdíl 🙄 Tak jsem jí řekla, že já a ona máme holt jinou hlavu...Já jsem chtěla víc dětí a jí stačilo jedno atd. To fakt nemá smysl!

benjik
4. čer 2009

tak si kluk vezme kočku na klín,jednou rukou ji bude hladit a druhou psát úkoly.stejně jako to dělá většina dětí.jo to je nejlepší to jedna paní povídala,kdyby se tím měl člověk vždy řídit,tak by si nesměla dělat nic,možná radši ani nedýchat a stejně se nezavděčíš všem.jsou to přece tvoje děti a je na tobě jak si je vychováš a co jim dovolíš

popelka.miri
autor
4. čer 2009

No právě, když už jsem na ně sama a docela je zvládám a ona mi stejně s nimi nepomáhá, tak nemá právo do toho kecat 😅 A každý psycholog ti řekne, že pro dítě je důležité mít nějaké své zvířátko, že je dobrý pro duševní rozvoj a taková kočka je přece taky osobnost 😉 Někdy je lepší než lidský kamarád pro dítě právě pes nebo kočka. Já nemohla mít doma skoro nic, kvůli úklidu 🙄

benjik
4. čer 2009

hlavně zvíře tě nikdy nezradí a je fajn,když mají děti možnost poznat,že péče o živého tvora není jen tak

sshiva
4. čer 2009

ja si teda fakt neviem predstaviť že by kočka útočila pri písaní úloh 🙂 ...teda myslím nie pravidelne, jasné že sa občas bude chcieť vyblbnúť,veď ale existujú rozne "bezpečnostné" opatrenia aby mal školák pri učení kľud, nie? Stačí kočku nasmerovať do inej izby a je to 😉
Ja by som sa teda rozhodne nedala odradiť! A deti ktoré si vytvoria vzťah k zvieratku, starajú sa a pomáhajú, sú ďaleko samostatnejšie a vnímavejšie 😉

janinunina
4. čer 2009

ahoj holky,tak ja sjem se chtela zeptat,jestli nemate zkusenosti s kockou curajici do veci...

Nasi kocce asi zase hrablo a zacala chcat kocourovi(aji ji do kose,ale je urcen i pro ni) a nasi male do hader,kdyz je necham nekde na hromadce!!!!to je vrchol vseho...nepomaha mlaceni...a to podotykam,ze uz byli malem jatka!!jnepomahaji odpuzovace...my uz s tim bojujeme asi 3 mesice...
ted byl chvili klid...asi 3 tydny a ta krava to dela zase...jedine co pomohlo a to delame zase ted znova,ze je zavrena,kdyz nejsme doma a pres noc,v kleci...no masakr,ale ja se ji nechci zbavit..je to muj cernej dablik a i tak ji mam rada a verim,ze to selat prestane...ji asi zarlivost zatemniva oci...!!!

obe kocky jsou od popelnice..zacervene hladove,fuj hnus,kdyz si na to vzpomenu...1.byla prave ta kocka...stala se mazilkem...aportuje micky,je s ni sranda...o 4 mesice pozdeji jsem dotahla kocoura,ten byl na tom chudak mnohem hur,taky ma zuby uplne v pr....i....no a kocka na nej neskutecne utocila...po par dnech s nim uz ale byla kamoska...obe kocky meli asi 4 mesice,kdyz sjem se jich ujala...ted maji skoro 4 roky a 3 a pul..obe jsou kastrovane a normalne poulicni🙂kocka je mixla s nejakou dlouhochlupatici..
kocour je uplne flegmatickej,ten je rad,ze je v teple,ma jidlo,obcas se pomazli...kocka opak!furt neco vymysli...ale tohle,to je hnus...takhle to porad nejde..nejsou blbe...vedi,ze do loznoce a decaku nesmeji...nez mala povyroste..
je jasne,ze po narozeni dcery uz na ni nemam tolik casu..
jak ji to odnaucit?mate s tim nekdo zkusenosti????

diky

mikulka
4. čer 2009

janinu, kočky tohle dělají, když není pán doma a ony se tím jako by pomstí. Čůrají do bot, oblečení...
Taky to dělají ze žárlivosti.
Špatné je, nechat kočku zavřenou v kleci. Kočka je volné zvíře, nesnese jakékoli přivazování. Tím cituaci ještě zhoršíš.

Rada je, nenechávat nikde věci, které by ji lákali k vyčůrání. Pokud ji chceš zavírat, rozhodně ne do tak malého prostoru jako je klec či přepravka. Zavři ji třeba do přečdsíně, nebo koupely, ale já bych endělala ani to, bude to pak spíáš horší.

Místo mlácení atd. zkus opak, být k ni milejší, víc si jí všímat. Naučit ji, že když odejdeš, zase se vrátíš, odejdi třeba jen na chvíli a vrať se.

Ještě je možnost, že to nesjou čůránky, ale zančkování. je tvoje kčoka kastrovaná? Někdy to kočky dělají a to hrozně páchne. A bohužel, někdy i kastrované kočky umí značkovat!

Tedy z dosahu dej vše, co by ji lákalo, nezavírej ji, zkus si jí víc všímat.
Pokud to nepomůže, zkus opět vymáchat v tom čumák, vynadat, kočky nesnášejí křičení a taky je trest, ne mlácení, ale silněji ji ukazovákem poklepak na čumám, ne dolu, ale jako na celý čumák.
Taky je dobré na kočku zasyčet, hodně silně, jako to dělají ony.

A vůbec při výchově koček je dobré dávat tersty "po jejci", jejich řečí. Mně třeba jedna kočka kousala do rukou, a vždy utekla. měla to jako hru. Já ji chytila, silně kousla a bylo. Brzy to už nedělala.

Co se týká chození po stole, kočku nevycvičíte jako psa, nenaučíte ji nějakým kouskům, ale naučíte ji téměř všemu, co chcete, co se vám nelíbí, tedy: aby škrabala pouze na škrabadle, aby nechodila na stůl či na linku a tak. To jde. 😉 🙂

sueanek
4. čer 2009

janinunina: K tomu, co psala mikulka, bych jeste doplnila, ze se muze jednat o krystaly, typicky struvity, v moci. Krystaly maji ostre hrany, pri pruchodu moc. trubici rezeou citlivou tkan - kocka si asociuje bolest s zachodkem a cura ruzne vedle, hlavne do mekkych veci (postel, obleceni aj.). Sutry v moci jsou lecitelne, to je ta dobra zprava. Pokud lecene nejsou, jsou bolestive a smrtelne, to je ta druha zprava.

Nabizi se take znackovani, pokud kocka neni kastrat. Pripadne protest proti necemu...

benjik
4. čer 2009

janinunina: nám tohle kočka dělala,když jsme se ji málo věnovali,nežárlí ti na holčičku? a pak přesně jak píše sueanek,když má zdravotní problémy.když bylo Val půl roku měla písek v močových cestách z granulí od kitekatu,musela jíst jen vlhkou stravu než se to zpravilo a taky mezi tím čůrala do měkkého,hlavně do peřin

popelka.miri
autor
5. čer 2009

Mně kocour chodil z trucu čůrat vedle záchoda nebo do vany 😠 Pamatuju si, jak mi chodil na skříň ožírat kytky 😖 , tak mě zajímá, nevíte, jestli je kapradí jedovaté? A nebylo by dobrý mu do truhlíku zasadit nějakou trávu nebo něco takovýho?

len
5. čer 2009

Ahoj, musím poreferovat, že buď Pratchett kecá, nebo nemám doma opravdovou kočku ☹
Cituji: "Opravdové kočky skutečně jedí z misek nadepsaných Micinka nebo Pro kočičku. Jedly by i z misek nadepsaných CYANKÁLI. Opravdové kočky žerou z čehokoliv."

Tak naše kotě má dvě bílé keramické misky - jednu s vodou a druhou se suchýma granulema, oboje má k dispozici celý den. A pak má ještě misku zelenou, do které jí dávám takové ty rychleji se kazící věci k přímé spotřebě - masíčko, kapsičku, mlíčko... Z toho to hned splivne a já jdu a mysku vymyju.

Jak jsem již psala, granulí si vůůůbec nevšímá (a vím to jistě, po týdnu jich neubyl ani gram, měla jsem to zvážené), tak jsem udělala experiment - hrst granulí přesypala z misky bílé do misky zelené. No a kotě šlo a na posezení ty granule schroupalo - a to hodinu předtím docela dost jedla! Takže šlo jenom a jenom o tu misku... Přitom z druhé identické pije vodu běžně 🙄

len
5. čer 2009

misku 😉

janinunina
5. čer 2009

dekuji...
obe kocky jsou kastrovane...

ze by mela problemy bych nerekla,na zachod normalne chodi,pak jak se ji naskytne situace..v noci,kdyz nejsme doma,tak to udela...

no Vam se to rekne, nezavirej ji,ale to ani moc nejde...je zavrena,kdyz nejsem doma a pres noc...bohuzel,vzdycky to tak udelame treba tyden,pak ji pustime na den,kdyz nejsme doma,jestli je ok a pka i na noc...zacala nam chcat do Ikeackyho kresla,takze ja vyprala molitan,prehoz...a znova znova znova...pak uz vam trpelivost dojde...jak to udelala male na veci,tak to uz byl vrchol....

vsimat jsme si ji vsimali vic,ale z toho sla a udelala to...

to nasere 😅

benjik
5. čer 2009

len: tak holt musíš nakoupit víc zelených misek 😀