Kočka v bytě. Jak jí vychovat?

popelka.miri
25. kvě 2009

Zajímalo by mě, jak to udělat, aby kočka chovaná v bytě byla opravdu klidný mazlíček a ne žádný divoch! Aby byla hodná a přítulná k dětem. Já měla kocourka od malinka a byl strašně divoký a taky hodně útočil hlavně na nohy a taky škrábnul a děti se ho docela bály. Když jsem potřetí otěhotněla tak jsem ho musela dát pryč, právě pro jeho útočnou povahu ☹ ..Čistotný sice byl, ale ráno zá mnou lezl až na palandu 😀 , dostal se prostě všude, takže by skočil určitě i do postýlky. Máte nějaké zaručené typy, jak správně vybrat kočičku do bytu, aby byla opravdu klidný přítulný mazlík? 😉 Dodám, že si bohužel nemohu dovolit koupit nějaké drahé plemeno, spíš se ujmout kotěte atp. 😒

popelka.miri
autor
17. čer 2009

Já teda za sebe můžu říct, že mám pocit, že když jsou dva, tak mi právě ten byt neničí...akorát musí mít svoje místgo, které je jen jejich, jako já mám ten strom s hračkama...tak něco takového 😉
Můj první kocour, toho jsem našla chudáka hodně malinkýho a ten byl sám, strom neměl, ale byl hroznej kruťas a divoch a agresivní hodně 😖
Doufám, že to koťatům vydrží a po kastraci pak budou pořád pohodoví 🙂

janulle22
17. čer 2009

Ahojky holky... muzu se za vama za chvilu pridat...?nevim za jak dlouho se muzou vzit kotatka mamince, ale myslim, ze 6 tydnu... no tak asi za 5 tydnu budu podruhe maminka... 😀

budemem mit persanan skrizeneho taky myslim, ze s malajskym nebo tak neco... za 2 kocici konzervy pro maminku... 😀

takze pri chvilce vas proctu abych byla aspon trocha v obreaze a neptala se dvakrat... 🙂

hezky den

len
17. čer 2009

Janule, zrovna se tu o tom psalo - šestitýdenní to sice "přežijí," ale ideální je 10 a více týdnů 🙂

janulle22
17. čer 2009

joo diky... tak teda za 9 tydnu -jezisi to je jeste dlouha doba... budu poderuhe maminka... 😀

len
17. čer 2009

Já taky nedávno odpočítávala dny, a to jsme si plivnici přinesli ještě o něco starší 😉 A taky říkám, že jsem teď na mateřský s kočkou 😀

sueanek
17. čer 2009

janulle22: Doporucuji ke konzervam prihodit jeste odcervovaci pastu, kterou majitel odcervi v predepsanych intervalech tvoje kote. Jinak se vystavujes nebezpeci, ze si domu prineses vedle kotete jeste sbirku strevnich parazitu...

sueanek
17. čer 2009

len: 10 tydnu je zakone predepsane minimum 😉

len
17. čer 2009

No vida, dokonce 🙂 My si ji přinesli v 11, ale co jsem tak koukala, kdyby byla s PP, měli bychom ji ještě o pár týdnů později...

benjik
17. čer 2009

sue: takže 10 týdnů je takové jakoby kočičí "šestinedělí" pro kočku a kotata,co? zvyknutí si na okolí,na ostatní kolem sebe a tak
popelka a len: souhlasím,že když je víc kočet tak byt nedevastují spíš devastují sebe navzájem.
kočka a rybičky už nee,my je kdysi jedna číča pořád lovila a pak mi po pár týdnech donesla před dveře jen kostru

popelka.miri
autor
17. čer 2009

Já teď zažila šok 😕 Ztratil se mi Macík 😒 ...Koukám, že touhle dobou už spokojeně leží na křesle nebo gauči u malé a on jikde, jen Mourek spí přikrytý peřinkou s kraječkama 😀 na dolní palandě v pokojíku a druhý nikde....volám, volám...nic, nakonec jsem šla i nachodbu, jestli mi tam náhodou neutekl, nic...prohledám veškerý skrýše a kouty, nic....A najednou si to pan kocour vylézá pod psacím stolem 😲 ...Nechápu, jak se tam mohl vejít 🙄
Kočky mají úžasnou schopnost se najednou ztratit i v malém prostoru 😀

lucija
17. čer 2009

Kurňa, jste mi dali s tou druhou kočkou 😕
Popel, hlavně, že se našel 😵

popelka.miri
autor
17. čer 2009

Lucija, upřímně- já taky druhý kotě vůbec ale vůbec neplánovala!! Jenže náhodou jsem dostala nabídku na druhý opuštěný kotě, tak mi ho bylo líto a bylo tak krásný, že jsem do toho šla, ale moc jsem z toho odvázaná nebyla, bála jsem se, že budou problémy...ani ve snu by mě nenapadlo, že 2 kočky budou tak super 😅 😉
A taky jak se spolu vyřádí a navzájem se pokoušou 😀 , tak už pak nehryžou nás lidi doma...to je super 😎

lucija
17. čer 2009

Ach jo, ještě nemám ani jednu a už přemýšlím o druhé, no jsem já normální????? 😕 😅

popelka.miri
autor
17. čer 2009

😀 😀
Ve dvou se to lépe táhne 😅 víš, jak je úžasný držet v každé ruce jedno klubíčko a obě ti předou do ucha...pozorovat, jak se kočkujou, jsou spokojení, jak leží spolu namáčklí v košíku natěsno a objímají se jak miminka 😵
Je to super relax!! Ty jsi psala, že ti nebude večer samotný smutno s jednou číčou...ale 2 to je teprve zážitek 😉 A když není nic v televizi, tak máš aspoň o zábavu postaráno 🙂

lucija
17. čer 2009

Když není nic v telce, tak mám net 😀 😀 😀
A vyžadují i Tvou společnost, i když jsou dvě? Netvoří si svůj vlastní svět? Máš pocit, že Tě potřebují???

dendasek
17. čer 2009

lucija: cus chovatelko kocek.. 😀

lucija
17. čer 2009

Čau Deny 😀

sueanek
17. čer 2009

lucija: Vem' si rovnou dve kotata, sourozence, co jsou na sebe zvykla. To je nejlepsi volba...

benjik
17. čer 2009

popelka: nám se kočka věčně ztrácí mezi prádlem 😀 ale už se nám ztratil i v paneláku,proklouzla dveřma a sousedi o 4 patra níž nám ji pak donesla,páč spala v jejich botníku.výhoda tahat kočku ven na procházky,zná nás takhle celý panelák.

lucija
17. čer 2009

sue, to dost dobře nepůjde, to naše kotě je poslední ☹
Dobrou 😵

popelka.miri
autor
18. čer 2009

LUcija: tak si sežeň ještě jedno kotě stejně staré a dones je domů společeně 😉

lucija
18. čer 2009

Popel, kotě na obzoru je, jenže bude k odběru až za dva týdny 😒

lilike
18. čer 2009

ahojte,zajtra si ideme pre maciatko.Bude to normalna macka domaca,ziadna exotika.Mam na vas skusene chovatelky otazku,este sme nekupili prepravku.chcem si ju pozicat od kamaratky aspon na ten prevoz domov.Ona ma siamku.Neviem ale ci je vhodne aby sa v nej prenasali rozne macky,bojime sa aby siamka necitila pach a nemala potom problem do nej vliezt.
A este otazka,kde kupim odcervovaciu pastu,normalne v lekarni?ci je nejaky speci obchod pre chovatelov kde to drzia...
Dakujem vam za odpovede,dam potom vediet ako to dopadlo a zaradim sa medzi vas.Budem potrebovat urcite vase rady 🙂

benjik
18. čer 2009

lilike: když tu přepravku vymyješ dezinfekcí a pak saponátem,tak nic neucítí. pastu ti napíše veterinář
tak já si na kotě ještě počkám,zítra totiž natupuju do porodnice,takže nakonec budu mít asi doma dřív mimčo než kotě 😒

lucija
18. čer 2009

Benji a proč do nemocnice? Děje se něco??? 😕

benjik
18. čer 2009

začala mi stárnout placenta,mám ji jak týden před porodem,malá je díky tomu hůř živená,tím pádem o 3 týdny menší a už jsem se začala otvírat.takže fakt mimčo budu mít dřív než kočku

sueanek
18. čer 2009

benjik: Drzim palce, at je mimco fit. A ty taky...

benjik
18. čer 2009

díky.dm vědět až budu moct

lucija
18. čer 2009

Benji, no tak holt miminko budeš mít u sebe dřív, no, těch pár týdnů už neva 😉 Budeme držet palečky, ať jste obě v pořádku a hlavně, ať je to rychlý 😉

lucija
19. čer 2009

Tak večer se mi přiveze kotě a já se těším jak blázen 😅 Jak jsem byla zásadně proti, tak během pár dnů otočka o sto80 stupňů a já se nemůžu dočkat večera 😀