Kočka v bytě. Jak jí vychovat?

popelka.miri
25. kvě 2009

Zajímalo by mě, jak to udělat, aby kočka chovaná v bytě byla opravdu klidný mazlíček a ne žádný divoch! Aby byla hodná a přítulná k dětem. Já měla kocourka od malinka a byl strašně divoký a taky hodně útočil hlavně na nohy a taky škrábnul a děti se ho docela bály. Když jsem potřetí otěhotněla tak jsem ho musela dát pryč, právě pro jeho útočnou povahu ☹ ..Čistotný sice byl, ale ráno zá mnou lezl až na palandu 😀 , dostal se prostě všude, takže by skočil určitě i do postýlky. Máte nějaké zaručené typy, jak správně vybrat kočičku do bytu, aby byla opravdu klidný přítulný mazlík? 😉 Dodám, že si bohužel nemohu dovolit koupit nějaké drahé plemeno, spíš se ujmout kotěte atp. 😒

kili
6. črc 2009

amadora, ja by som zasiahla a išla na to rázne upozorniť rodičov

lilike
6. črc 2009

ja by som rovno volala policiu,tyranie zvierat je trestny cin,nech im ju zoberu a bude...ked sa nevedia chovat,neznasam taketo veci.Popelka,tvoj prispevok ani necitam....lebo by som umrela ☹

amadora
6. črc 2009

Problém je v tom že sú to naši blízky susedovci a kedysi sme sa aj navštevovali, ale presne ako píšeš Popelka, oni sa tak chovajú aj k ľuďom takže ako mám Majka tak sa s nimi nestýkam a snažím sa im vyhýbať. Oni deťom nevedia nič zakázať ani im nič povedať zlé a tak to aj vyzerá. Mne je blbé vychovávať ich deti keď ich rodičom je to jedno. Ak sa ozvem budeme mať s nimi problémy, už teraz je to na hrane kvôli ich večných večierkom kvôli ktorým sme ich upozorňovali... A som si istá že deti v tom budú aj tak pokračovať lebo rodičom je to jedno. Keby mám napísať čo všetko som tam videla... je to do plaču!

benjik
6. črc 2009

amamdora: nebo přímo upozornit útulek na tohle chování,oni už to vyřeší.ale je tu jiný problém,pokud tohle chování nebude na zvířeti vidět,tak je to bohužel slovo proti slovu,nejlepší,kdyby jsi měla nějaký záznam nebo fotku jak s tím zvířetem zachází,pak je to ok.takhle budou zapírat a jestli i ti rodiče jsou problémový,tak by mohly nakonec udat i tebe za křivé obvinění.ale vážně stačí jedna fotka při činu a máš vyhráno a zvířátku zachráníš život.

popelka.miri
autor
6. črc 2009

Amadora: ale můžeš jít na policii a ohlásit to jako anonym, ne 😒
Další možnost je, že bych jim to kotě v nestřžeženém okamžiku čmajzla a odnesla ho pryč, co nejdál od nich 😠
Ale na tu policii bych asi šla, jestli je toho víc, na tohle bych se taky dívat nemohla 😝

lucija
6. črc 2009

Nazdárek, tak jsem se přihnala domů s novým přírustkem a zatím teda nevím. Přírustek zmizel v útrobách gauče, tak snad někdy vyleze. Macík syčel jak had, ale teď se tady prochází jako král a po druhým ani vidu ani slechu. A Macík, sviňura jeden mu tady vyžírá misku, co jsem mu strčila pod gauč, aby mi neumřel hlady 😠
Nechám ho spočnout a pakse vytasím s hračkou na kterou jsem ho nalákala na zahradě
🙂

benjik
6. črc 2009

popelka: sice to anomym ohlásíš.oni to prošetří,ale stejně pokud to na zvířeti není vidět,tak to ti lidi budou zapírat jak se dá.ale souhlasím s tebou,rozhodně nesedět s rukama v klíně.
ted trochu veseleji: dvakrát jsem hledala kotě a dvakrát jsem ji našla jak spí v psotýlce.si normálně vlezla pod ten povlak,co tam mám aby se neprášilo a nerušeně spinkala.jsme to dala do alba

lilike
6. črc 2009

benjik,jeeeej,jaka je zlata 😀
nasa mi dnes rano vliezla pod perinu,usalasila sa mi medzi nohami a drichmala asi pol hodku,mozno sa zacala dusit,inak by aj dlhsie vydrzala 🙂 Cicky maju radi periny,vankuse,deky....si to uzivaju 🙂

amadora
6. črc 2009

Benjik veď práve, keď to mača škrtia na obojku tak na ňom nevidno nič až kým to chúďa už nevydrží... s tým videom by sa to dalo, dobrý nápad. A Popelka s tým čmajznutím som na to tiež myslela 😉

lucija
6. črc 2009

Téééda, tady se budou krást kočičky? 😕 😔
Blbá sranda, no ale fakt, co s tím jinýho? Než tomu kotěti někdo pomůže, tak už nebude pomoci komu, že? 😠
Benji, čičinka v postýlce je zlatá 😵
Jinak kotě stále nevylezlo a není po něm ani vidu ani slechu 😒 začínám být nervozní 🙄

benjik
6. črc 2009

lucija: neboj kocour vyleze.i když nebude lepší so do gauče raději podívat?

lucija
6. črc 2009

Tak hlásím, že kocour vylezl 🙂
Popel, jak dlouho atakoval ten Tvůj toho novýho??? Macík ač menší a drobnější nováčka pronásleduje a pořád ho švihá a když jsem chtěla Macíka pochovat, tak vyjel i po mě 😠 😀

sasilinka
6. črc 2009

amadora:
promin, ze jsem Ti hned neodpovedela. Neprocetla jsem vsechny prispevky, ale kastrace by mela byt tak 6-7 tydnu nejpozdeji po porode, jinak jou kocky znovu brezi. Muzu Ti pomoct radami, nejake zkusenosti mam, nebo muzu dat kontakt na kockarky na Slovensku a mohla bych i financne prispet na kastrace, pokud by to byl problem. Mohla bych Ti na mail poslat info pokastracni pece. Zkus najet na webove stranky mackysos.sk nebo mi napis na cwirn@seznam.cz

popelka.miri
autor
6. črc 2009

Lucija: můj macík byl taky menší než nový Mourek, ale šel po něm fest, dělal hřbet, fackoval ho, kousal...napadal, nechtěl ho pustit na wc...taky to vypadalo blbě. Ale druhý den jsem přišla ze školky po obědě a kluci leželi v pelechu a lízali se navzájem 😉 Teď se zbožňují! Ty máš taky dva kocoury nebo páreček?
Jo a Macík taky nesnesl, když jsem nováčka mazlila a kousal mě za trest a pořád se chtěl sám mazlit 😀

lucija
6. črc 2009

Popel, pravděpodobně jsou to dva kluci. No a Macík je úplně hnusný, ten bobínek se ho tak bojí, jak byl neochočený , tak mi seděl na noze a klepal se ☹ A vždycky když na něj Macík jde, tak úplně stuhne, mě je ho ták líto. No ale zkoušela jsem to co to šlo a teď už jsem je nechala na chodbě samé a půjdu tam až za chvilku.

benjik
6. črc 2009

lucija: neboj zvyknou si na sebe a bude to jak u popelky,tak bez sebe nedají ani ránu

amadora
6. črc 2009

Luci neboj, určite si zvyknú 🙂 Naša mladšia mačka tiež žiarlila na mačence staršej (jej mamy) a chrčala do nich, aj ich občas zbila, začo dostala príučku odo mňa. Teraz sa o ne stará ako o svoje a striedajú sa 🙂

lucija
6. črc 2009

No holky, zatím to tu vypadá zajímavě. Nováček se okoukal, ale je neustále bit a zaháněn od Macíka. Já se snažím se mezi ně neplést, ale spíš se snažím mazlit Macíka, ale ten blb prostě nechce a ještě ubližuje i mě 😠 Já si myslím, že už zítra to bude dobrý, jen přežít dnešní noc 🙄

amadora
6. črc 2009

Luci držíme palce 😉

lucija
6. črc 2009

Ami dík 😵 Zatím to moc nadějně nevypadá, ale to je mi jedno, já se chci jen vyspat 😀

amadora
7. črc 2009

Luci tak aká bola noc? 😀

Ja som ešte večer pohádzala po nete inzeráty že darujem mačiatka a ráno som mala mail od dákeho chlapíka že by chcel tri 😕 Tak som trochu v šoku lebo ešte jedna babka od nás chce dve a hneď by sme boli bez nich... aj mi trochu ľúto ostalo 😅

benjik
7. črc 2009

Luci: přežili jste noc ve zdraví?
amadora: no vidíš a to jsi se bála,že nikdo nebude mít zájem.
jinak kotě za mnou ráno přišlo do postele a spalo pod dekou,takže se zase budeme všichni mačkat v posteli.já se loučím,za chvíli letím do porodky,tak doufám,že tu nebudete zlobit 😀

amadora
7. črc 2009

Jaj Benjik, to je také krásne že za chvíľu budeš maminka 🙂 🙂 🙂 Držkajte sa obidve 😉

lucija
7. črc 2009

Benjííí, budeme na Tebe myslet a držet palečky 😵 😵 😵 😵
Holky, jinak noc hrozná. Jsme nevyspalá, a dotoho Šíma v noci horečkoval, měl přes 39 ☹ Takže jsem hotová 😖

sasilinka
7. črc 2009

AMADORA:

prosim, prover si nove majitele, aby Tvoje kotatka neskoncila ve vyzkumnem ustave. Neni obvykle, aby nekdo chtel 3 kotata, kdyz je vsude prekockovano.
Psala jsem Ti ohledne kastraci, pomuzu Ti s tim. Muzu poradit, prispet financne nebo dat i kontakt na kockarky na Slovensku. Neodkladej to, prosim.

amadora
7. črc 2009

Sasilinka ten chlap mi písal že dve chce pre sestrine deti a jedno pre svoje, takže preto tri. Ja tiež nechcem dať mačence do zlých rúk ale ako si ich mám preveriť podľa teba? Opýtať sa ich či ich náhodou nechcú týrať alebo tak? 😒 Na kastráciu sa opýtam zajtra veterinára, ideme tam s mačaťom.

Inak som náhradná mama 😀 Ten náš malý mrňús len čo ma vidí tak piští tým svojim slabým hláskom o dušu a snaží sa vyštverať z pelechu a len za mnou 😀 Hladoško malý 🙂 Zajtra ho beriem k veterinárovi lebo sa mu tie očká nelepšia, tak som zvedavá 😒

popelka.miri
autor
7. črc 2009

Amadora: to jsem přesně myslela, jak začneš ty sama to mládě krmit, tak si z tebe udělá svojí mámu a nehne se od tebe 😵 ...Nechceš uvažovat o tom, že si ho pak necháš? Bude to těžký se ho vzdát, když bude na tebe tak fixované 😒

renda71
7. črc 2009

holky ten náš mrňous za mnou chodí jako pejsek,krmím ho jen já,jakmile si sednu,tak je mi hned na klíně 😀
k nikomu jinému sám nepřijde 🙂 leda když ho třeba manžel odchytí,ale je vidět,že se mu u něj nelíbí 😖
když někam jdu a on mě nevidí,tak přesně jak píše amadora,začne tenoučce pískat tak se mu musím ukázat,že jsem mu nikam neutekla 😀 ale mám starosti,zdá se mi,že moc málo jí ☹

popelka.miri
autor
7. črc 2009

Renda, můj první kocourek taky zpočátku moc nejedl, spíš si občas něčeho líznul a granule už vůbec! A jak se pak rozežral 😀
Mě taky berou kočičáci jako hlavní, protože je taky krmím jen já a děti berou jako kámoše na hraní a k nejmenší jsou shovívaví 😎

amadora
7. črc 2009

Popelka muž mi dovolil nechať si jedno mačiatko z tých jeho starších súrodencov. A dnes keď videl ako je na mňa naviazané tak povedal že si necháme aj to, že je to taký maznáčik 🙂 Idem pridať fotky ako sa kŕmime a ešte tých troch ďalších nezbedníkov aj s maminou.