Kočka v bytě. Jak jí vychovat?

popelka.miri
25. kvě 2009

Zajímalo by mě, jak to udělat, aby kočka chovaná v bytě byla opravdu klidný mazlíček a ne žádný divoch! Aby byla hodná a přítulná k dětem. Já měla kocourka od malinka a byl strašně divoký a taky hodně útočil hlavně na nohy a taky škrábnul a děti se ho docela bály. Když jsem potřetí otěhotněla tak jsem ho musela dát pryč, právě pro jeho útočnou povahu ☹ ..Čistotný sice byl, ale ráno zá mnou lezl až na palandu 😀 , dostal se prostě všude, takže by skočil určitě i do postýlky. Máte nějaké zaručené typy, jak správně vybrat kočičku do bytu, aby byla opravdu klidný přítulný mazlík? 😉 Dodám, že si bohužel nemohu dovolit koupit nějaké drahé plemeno, spíš se ujmout kotěte atp. 😒

len
1. črc 2009

Ten Profender, co měli my, je pouze na vnitřní parazity:

Pro kočky trpící nebo ohrožené smíšenými parazitárními infekcemi oblých
a plochých červů následujících druhů:
Oblí červi (Nematoda)
Toxocara cati (dospělá a nedospělá stádia, L4 a L3), Toxascaris leonina
(dospělá a nedospělá stádia a L4), Ancylostoma tubaeforme (dospělá a
nedospělá stádia a L4).
Ploší červi (Cestoda)
Dipylidium caninum (dospělá stádia), Taenia taeniaeformis (dospělá
stádia), Echinococcus multilocularis (dospělá stádia).

Na vnější a zároveňi vnitřní je například Stronghold nebo Advocate - ale obojí nepůsobí na tasemnice.
http://www.veterinarni-prevence.cz/index.php?la...

No, vzhledem k tomu, že naše čistě bytové zvíře se nemá k blechám, klíšťatům a spol. jak dostat, ušní svrab to samé, tak mi dr. doporučila právě ten Profender (je i o něco levnější), ale těch možností jsou spousty...

popelka.miri
autor
1. črc 2009

Lucija:já vím, že digi foťák, ale já mám obyčejný a na digi nemám chechtáky momentálně (Lukáš jde do školy,tak se prodraží 😉
Já bych ho taky chtěla digitál, ale tenhle mi funguje docela dobře, takže třeba se někdo z rodinky umoudří a nadělí ho??? 😅
Tak naši kocourci čím dál častěji lezou k malý do postýlky, ráno zase, hráli si spolu s ní s dětským nářadím 😀
Když si vzpomenu, jak mi máma nadávala, že mi kočka sežere děti a ono je to spíš naopak 🙄 a vyloženě jim to svědčí 😵
Lilike, můj Macík taky měl v uších, když jsem ho donesla domů, takové tmavé tečky, ale teď už je tam nemá 😒 , je zatím 2x odčervený, ale jen tou pastou Flubenol

lilike
1. črc 2009

popelka,citala som na nete ze male maciatka mozu mat v uskach spinu,lebo si ju same nevedia este odstranit,doteraz im to totiz zabezpecovala mama,tak dufam ze to bude len spina.Ale je mozne ze je to aj nieco ine,kedze ona zila 8 tyzdnov na dvore pri svojom bratovi,mame a kadecom co sa po dvore premavalo.Teta co mi ju davala sice hovorila ze jej mam cistit uska,tak asi ich uz tam mala zanesene....neviem,dnes to doktor pozrie a budem mudrejsia.... 🙂

popelka.miri
autor
1. črc 2009

Lilike, teď mě tak napadlo, že vlastně ta ouška má čistá od té doby, co mám dva kocoury 😀 Zřejmě si je čistí navzájem 😉 Zrovna dneska jsem je viděla, jak si navzájem lížou uši...pořiď si double team a máš to 😎 😀

lucija
1. črc 2009

Ahojky, Lili, neboj, Macík už je dneska stejný jako jindy, jen líp spal v noci 😀
Když jsme byli na veterině minulý týden, tak jen do uší koukla a říkala, že je mám vyčistit, tak jsem je vyčistila a jelikož tady se nemá kde moc zašpinbit a měl to tam spátky tak usoudila, že to bude ten svrab, no uvidíme, jinak že by se škrábal, tak to vůbec, no nevím. Třeba si to nějak vyčistěj až budou dva 😉

lilike
1. črc 2009

dik baby,inac ste zlate ze druheho,ja som mala problem na jedneho presvedcit manzela,takze cistenie usi zostane na mne....a aj vsetko ostatne 🙂 .Lucija a ako si to cistila?vatickou?nejaky roztok? olej?aby som jej viac neublizila

lucija
1. črc 2009

Lili, jen jsem jí to setřela papírovým kapesníčkem 😉 Ale jsou na to i nějaké kapky 😉

lilike
1. črc 2009

ked ona ma take chlpate usi,ja sa jej tam kukam len ked spi a aj to s baterkou,lebo volne nic nevidim,ona ma chlpy aj v uskach 😀 a nechce si to nechat kuknut.....

monca4ever
1. črc 2009

tretí den mám mača čo som našla má pol kila
malilinké zlaté najťažšiu úlohu mám za sebou
s našimi dvomi psami sa už kamoší ale všeeetko
rozhadzuje a niči 😠 Je to asi normálne, že?

popelka.miri
autor
1. črc 2009

Monca: moje první kotě bylo taky děsně malý a nalezenec, zablešený, hubeňour...šmudla, ale taky pak začal děsně řádit, ničit a hlavně kousat a napadat nás, nakonec šel na kastraci, to nepomohlok tak jsem ho musela dát tchyni na barák, jelikož jsem čekala miminko a s ním by to nešlo 😖
Tyhle dvě koťata co mám teď jsou pravý opak 😅

benjik
1. črc 2009

tak nakonec budu mít asi jiný kotatko než jsem měla slíbeno.kámoška má doma s manžou problémy,takže mi kotě v dohledné době přivézt nemůže,páč je to kotě od jeho mámy.ale říkal mi kámoš,že mají taky kotata,tak si asi řeknu jemu.a já už se tak těšila. 😒

denisenko
1. črc 2009

ahojte, aj my máme kočku, teda kocura, ročného brita a najskor sa tak bal malého trojročného syna, že radšej ušiel ked ho videl. a teraz spolu aj obeduju, taký su to kamaráti za 2 mesiace. inak ten kocurik sa chová takmer ako pes, poslucha, aj si lahne ked mu poviem, vlastne poslucha najviac z rodiny... 😀
naozaj šťastie v rodine mať takú mačku, ale je to normálne? on sa naučil chodiť von ale na zavolanie príde, a ked ideme von čaká pred dverami a stráži ako pes. tak, normálne? 😀 😀 😀

lilike
1. črc 2009

deni,no asi uplne normalne to nie je,ale su take macicky.Kamoska ma siamku a tiez sa chova ako psik,ale nie vzdy ma naladu robit co jej nakazu 🙂 .Dokonca su macicky co aportuju,alebo podaju packu.Pozri na youtube je kopec takych videi...
Tak my mame za sebou ockovanie,Mimi troska zapiskala ale hned odbehla sa hrat.A ako som predpokladala,usny svrabik.... 😝 Takze zajtra poobede ideme do ambulancie na preplach a vyfasujeme kvapky.No tesim sa.... 😀 Ale hlavne ze je to podchytene,a ide sa to riesit.

popelka.miri
autor
1. črc 2009

Benjik: to znám 🙄 jako můj ex nám nakonec slíbil pro děti kotě (měli 4!), ale jelikož to byla koťata jeho matky (tchyně 😝 a jeho ségry), tak s tím byly pořád nějaký trapný problémy 😠 ...nakonec jsem se na ně všechny vybodla a sehnala si kotě sama 😎 , vlastně dvě koťata 😉
Jinak mí číčáci začínají být dost rozmlsaný 😀 , konzervy už jim nějak nejedou, maximálně 1x denně kapsička, ale za to vařený kuřecí, ani krky už ne 😕 , obíračka z polívky, srdíčka, to jo, masáci jedni 😠 😀 Ani kuřecí žaludky jim nejely..prostě jsou mlsný až na půdu...teď jsem vyndala z polívky kuřecí díly a Macík čapnul kost s masíkem a utekl s tím pod lavici, hezky ji ohlodal a olizovali se oba až za ušima 😀 A pak na mě skočí, opusinkujou mě, přímo na pusu 😅 a chtějí podrbat, nebo mi hezky ohlodají ucho za dobrý jídlo 😉

benjik
1. črc 2009

popelka: u tebe se mají kočky jak v nebi,úplně je rozmazluješ 😀 taky ti u toho vydáváji takový spokojený zvuku něco jako mňam mňam

len
1. črc 2009

Ta naše u jídla normálně přede... naposledy dneska dostala lžíci jogurtu, to byly zvuky! 😀
Jinak se mi osvědčila taková směs - kuřecí prsa, žaludky, srdíčka, všecko na malinký kousíčky pokrájet (zábava u televize 😀), promíchat, nadělat balíčky tak 80-100 gramů a zamrazit. Večer pak dám jeden rozmrazit a přes den jí z něj vždycky pár kousků dám, má to asi natřikrát... A nevybírá si, žere to všecko 😀

popelka.miri
autor
1. črc 2009

No, rozhodně můžu říct, že se mi líbí na ně koukat jak baští.
Jo, všimla jsem si, že Mourek dostane od Macíka vždycky přednost k jídlu a počká, co na něj zbyde, většinou půl na půl 😀 a přitom Macík je dominantnější kocour a Mourek takový ten troubík, co si nechá vše líbit, je víc rozmazlenej a Macík ten divoch, dravec a lovec 😕
Já si myslela, že dominantní kocour žere první, ale tady domin. kocour dává přednost 😅
Len: já když uvařila ty žaludky, tak jsem se ani nedivila, že to nežerou, mně to taky přijde fuj 😝 🙄 Ale křidýlka jim chutí, hlavně ty špičky a kostičky s křupkama
Benjik: Mourek mi dneska dokonce vzal kousek bílé čokolády s kokosem a zblajzl a olizoval se, za to Macík fuj 😀

popelka.miri
autor
1. črc 2009

Zítra si musím dojít pro film do foťáku...Macík zas leží u starší dcery v posteli, která už spí a zase je u její ruky jako včera u malé, aby ho hladila...teď se hnula a on se tím pádem překulil na záda a chrní dál...to je prostě zážitek 😵

len
1. črc 2009

Popelko, já je nevařila, jen pokrájela na minikousky a zabrazila 🙂

benjik
2. črc 2009

popelka: tak čokoládu? ty mají teda chutě 😀
tak kotě nakonec od kámošky bude,ale až příští týden.

len
2. črc 2009

Jinak teda bacha, klasickou hnědou čokoládu kočka nesmí, je pro ni jedovatá, a to i v malých dávkách...

lilike
2. črc 2009

cafte,to o tej hnedej cokolade je fakt,je to aj v mudrych knizkach-pozor nedavat mackam 😕
Baby poradte mi,stale neviem aka je optimalna davka stravy pre toho nasho krpca,davam jej momentalne 3x denne konzervu s maskom uvarenym,upecenym,a pod,alebo cistu konzervu,alebo zmiesam vsetko ,ale neviem ake mnozstvo vlastne mam davat.Granulky ma nasypane cely den,hladna by nemala byt,niekedy,nie kazdy den jej dam medzi jedlom 3-4 lyzicky jogurtu.Vacsinou zje vzdy vsetko co jej nalozim,niekedy nie celu davku,ale do pol hodky sa k tomu vrati a misku vylize.Nerada by som bola aby hladovala,ale nikde neviem najst optimalne mnozstvo stravy na den,pre maciatko 9 tyzdnove.Tak poradte ak viete.Dik 🙂

len
2. črc 2009

Lilike, přesně tohle jsem před časem taky řešila... Pak jsem dospěla k názoru, že kotě roste a sežere, kolik potřebuje. Takže má k dispozici misku granulí, kterou pořád doplňuji, myslím, že spořádá tak 25 gramů denně. A třikrát denně dostává přemražené kousky masa, mám ho naporcované tak 80-100 gramů - někdy zvládne za den porci celou, jindy ne. Někdy, když zapomenu rozmrazit maso, dostává kapsičku - nadvakrát. Plus sem tam trochu ředěného kočičího mléka. A prostě žere, dokud má hlad. Je zvláštní, že přibírá tak nárazově, nejdřív se celá zakulatí a pak se zase vytáhne, má období, kdy je taková buclatější, no a jindy je zase žížalka hubená 🙂

popelka.miri
autor
2. črc 2009

Len: já vím, že hnědá čokoláda, nebo spíše kakao v ní obsažené je pro kočky, ale i pro psy jedovaté 😉 Nemají nějaký enzym, který by to spracoval jako má člověk...ale tohle byla bílá a tam kakao není ani gram.
Jinak moje máma dává svému rozmazlenému psovi čokoládu celý život a zatím žije, i když jsem jí to taky říkala, prý mu od té doby kupuje čoko pro psy 😅
Když jsem donesla první kotě Macika, tak byl mrňousek hubený taky a teď je těžší než Mourek, přitom se mi zdá, že je delší a větší žížala než on!

benjik
2. črc 2009

stejně se divím,že ti šel po čokoládě.zkusila jsi už ty pralinky pro kočky? mají takový růžovo-červený obala stojí kolem 25,- korun.jen nevím jaká je to značka.ale vypadá to jak mini bobky
já stejně moc neviděla rozdíl v čokoládě pro lidi a pro psy.zkoumala jsem složení a s některými lidskými čokoládami je to shodné a to by tam měl být nižší obsah kakaa a ono nic.nemyslím samozřejmě srovnání třeba s belgickou čokoládou a tak,myslím ty obyč.

hankah23
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
popelka.miri
autor
2. črc 2009

Benjik, já bych se utloukla po belgických mořských plodech 😵 😵
Jinak, já zatím nekupovala kočičí mlsky, nějak mě to nenapadlo 😅 , optám se 😉
Teď mi malá nedojedla přesnídávku, tak jsem zkusila dát číčákům a Mourek si trochu dal, za to Macík, rozmlsanej, tradičně mi nežere ani konzervu 😠 , si ani nelízl 🙄
Já obvykle říkala :"mlsný jak prase" Změním to na: "mlsný jak kocour" 😀

monca4ever
2. črc 2009

popelka tato mača vypaá ok ale ten bordel...
Nenapáda, asi neni chorá ale ten bordeeeeeeeeeeeel 😒
ale lúbim ju 🙂

popelka.miri
autor
2. črc 2009

Monca, to znám, ten můj taky dělal děsnej bordel a hlavně bvždycky přišel k sedačce nebo křeslu a drápal a drápal 😠 nebo k palandě, co mám v obýváku a jednu nohu rozdrápal taky, dodnes tam je na něj památka, ale jako památku na něj mám v kuchyni u kočičáků pověšenou jeho zarámovanou fotku 😵
nejvíc se mi na něm líbilo, že každý ráno za mnou vylezl na palandu a čumákem mě budil, předl a dupal po mně a pak jsme šli do kuchyně a on mňoukal jak blázen a dožadoval se jídla...tihle to zatím nedělají ☹

benjik
2. črc 2009

popelka: jen pozor,ty mlsky jsou silně návykový.naše číča by nejradši vždy sežrala celý pytlík 😀