Kočka v bytě. Jak jí vychovat?

popelka.miri
25. kvě 2009

Zajímalo by mě, jak to udělat, aby kočka chovaná v bytě byla opravdu klidný mazlíček a ne žádný divoch! Aby byla hodná a přítulná k dětem. Já měla kocourka od malinka a byl strašně divoký a taky hodně útočil hlavně na nohy a taky škrábnul a děti se ho docela bály. Když jsem potřetí otěhotněla tak jsem ho musela dát pryč, právě pro jeho útočnou povahu ☹ ..Čistotný sice byl, ale ráno zá mnou lezl až na palandu 😀 , dostal se prostě všude, takže by skočil určitě i do postýlky. Máte nějaké zaručené typy, jak správně vybrat kočičku do bytu, aby byla opravdu klidný přítulný mazlík? 😉 Dodám, že si bohužel nemohu dovolit koupit nějaké drahé plemeno, spíš se ujmout kotěte atp. 😒

renda71
25. čer 2009

lucija to ten náš taky 😀 hlavně mě 😀

lucija
25. čer 2009

😀 😀 😀 no jo no, asi je to dobře 😉
no nic tak my vyážíme na nákupy, jsem zvědavá, co zas tomu trpaslíkovi koupím 😠 😀
Tak zatím pááá 😉

renda71
25. čer 2009

luci tak pak dej vědět,co jsi pořídila 😉 já pokaždý když někam vyjedu,mu musí něco přivézt,nejlepší je,že ty hračky baví především naší Aničku,takže když je chci dát kocourovi,tak pro ně musím k malé do pokojíčku 😀

tigi
25. čer 2009

ahojte babulky. 🙂

len - kraaasna mica, v tom kvetinaci je podarena. ja som minule nechala otvoreny suflik kde mam knihy a nase male maciatko si tam naslo medzierku a spalo v sufliku. 😀

luciji, rendi - a vitaju vas v tichosti? pretoze ja ked pridem domov tak mica na mna niekedy spusti take mnaucanie, az mam normalne pocit ze mi vycita kde som bola tak dlho. 😀 zvycajne inak pozdravi mnauknutim na privitanie. 😵 😀

lynnka
25. čer 2009

Tak zase jsme exoti, nás naše Atka nevítá 😀 sice sedí za dveřma, ale jen proto, aby okamžitě mohla prchnout na chodbu a utíkat k sousedům škrabat na rohožku. Nevím, co bude soused říkat, až jednou otevře dveře a tam splašená micka, co se snaží prohrabat jim předložku. Přitom doma má škrabel i rohožek až až, ale ty ji neberou.
A nedej bože, když někdo z nás přijde domů v "nevhodnou" dobu 😀 To jako dřív, než chodíme klasicky z práce. Kočka sedí s vyvalenýma očima na schodech, zírá na mě a vyloženě jí v nich čtu "Co ta tady dělá?????Vždyť má být ještě v práci🙂)))) Kolikrát mám chuť se jí podívat, ve kterým pokoji schovává kocoura, protože si opravdu připadám, že ji ruším minimálně na rande 😀 😀

lilike
25. čer 2009

Tak nasa mrkva zacala vo velkom žobrat o jedlo,vcera najedena videla ze drzim v ruke tanier a vzdlicku,div mi do ust nevbehla,a dokonca mnaukala ziadostivo,co nezvykne vobec...ale bohuzial vysla na prazdno lebo som mala posolene kuracie a slany duseny hrasok,ale dnes ma pecienku,cakam kedy sa zobudi,ci jej bude chutit... 🙂
A este jedna vec,aj vase malicke ked sa jasia,tak ako keby nemali pud sebazachovy?bezne sa hodi zo sedacky hlavou dozadu,ani sa nekukne kam pada,dufam ze si neublizi,alebo sa asi spolieha na mna,lebo zatial sa mi ju vzdy podarilo chytit... 😀

tigi
25. čer 2009

lilike tak to nase male ho postrada asi tiez 😀 vcera sa nahanala s nasou Micou a tak svihla hlavou do drevenych zarubni, ze normalne zostala zlaknuta, ale hold, neubrzdila to. 😝 skace, lieta, papa, do vsetkeho ide proste naplno. niekedy sa tiez zlaknem, ale vzdy sa otrasie a svisti ostosest dalej. 😀

lucija
25. čer 2009
len
25. čer 2009

Nádhernej! 😵
Ale musíš si s ním vyforit dítě nebo nějaký těhuvitamínky nebo tak, aby ti ho nesmazali 😀

tigi
25. čer 2009

luciji kraasny pokladík. 😵 🙂 my mame podobne velku spekulantku. 😉

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

len
25. čer 2009

Jo, jinak k tomu květináči, ten, co je s ním na fotce, má v průměru 23 cm, teď má nový, hlubší, 30 cm, ale je v něm napůl ztracená, i když ona určitě ještě doroste, britky jsou veliký a teď nemá ani tři kila 🙂

lilike
25. čer 2009

jeej tigi,mam pocit ze nase su asi dvojicky....nasa Mimi sa velmi podoba na tvoju 😀

len
25. čer 2009

Lilike, bohužel to chce přihlašovací jméno a heslo ☹

len
25. čer 2009

Lilike, nádherná a podobná té naší, když byla maličká... akorát teď jí zoranžověly oči a barva už je mnohem jednotněnší, holt z ní vyrostla britská puberťačka 😀
www.plivnik.blogspot.com

lilike
25. čer 2009

len,vasa je uplne uzasna,strasne krasna a mas nadherne fotky.... 😀 ,uz som tu stranku prezrela davnejsie,super pokec,sa mi paci styl akym je to napisane.... 😀 😀

len
25. čer 2009

Děkuju 🙂 To víš, tvrdnu doma na neschopence a nemám děti, které by tu vyplňovaly můj volný čas, tak ho věnuji kotěti 😀

renda71
26. čer 2009

len,fakt moc krásné fotky číči 😀 jak je stará,tedy mladá??Damiánkovi je 10týdnů a už se těším,až bude tak trošku odrostlejší,mám taky britku 😉 jo a granule stále nežere 😒

lucija
26. čer 2009

Nazdárek, teda holky, ty vaše čičiny jsou hezounký 😵
Jinak kočičák nás vítá v tichosti, ale když odcházíme, tak to v tichosti teda není 😠 😀 Včera jsem si obírala uzený pečený kosti a to řvala a somrovala o 106. Jsem si říkala, že je horší jak pes 😀
Jinak jsem mu přinesla takový gumy s rolničkou na provázku a na tyčce a Šimon se vždycky může po... když si s ní hraje. Myslím, že kočka byl dobrej nápad. 😵

len
26. čer 2009

Rendo, narozená je 9.března 🙂 Pokud bys na tý mojí stránce nalistovala starší příspěvky (dube, květen), jsou tam i fota, když se narodila, popř. když jí bylo 6 a 11 týdnů, tam je dobře vidět, jakej byla modrookej mourek, ta barva se rychle sjednocuje a její máma je naprosto jednobarevná...

Lucija, jo, hračka na gumičce na tyčce u nás taky suverénně vede... Na druhém místě je poslední dobou překvapivě jeden list z televizního programu - postavit se na něj všema čtyřma a škrábat, drásat a ŠUSTIT 😀

lilike
26. čer 2009

tak nasa ma rada-stuple od vina,pinpong lopticky,pierka na palicke,mikrotenove sacky,snurky od topanok,vsetky okraje od vankusa,deky periny,koberca....a uplen najviac miluje skakat na nohy pocas chodze,a ked zacnem bezat je vo vytrzeni.....

len
26. čer 2009

Ano ano, voni budou všechny stejný 😀
Momentální vrcholný kousek je, když člověk spí, tak se připlížit a sednou si mu na krk. Teď má 1,7 kila, takže ještě seberu energii, abych ji sundala a nezadusila se, s pětikilovou kočkou už asi půjde o život 😀

renda71
26. čer 2009

Damísek je zatím taky modrooký,ale viděla jsem oba jeho rodiče a oba mají očka oranžový 😕
teď zrovna se na mě sápe a hraje si s mými naušnicemi a přívěsky na řetízku 😀 😀 😀
strašně rád mi skáče na záda,když jsem nakloněná nad vanou a myju si vlasy 🙂 to je jeho oblíbená disciplína,ze zad rovnou na krk a voda,ta mu vůbec nevadí 🙂

tigi
26. čer 2009

jeee baby castokrat akoby som citala o tej nasej. 😀

lilike tiez ma hned napadlo ked som zbadala tvoju cicu ze je ako ta moja. 😀

inak tiez skace po nohach ked niekto ide, jasi ostosest, alebo sa schova za dvere ked vidi ze niekto ide a potom nanho vyskoci. najuzasnejsia je rano ked vyleziem zo spalne, to si na mna hned vylezie ked sedim na gauci, co najblizsie k tvari, natiahne packy a capne mi ich na tvar. vecer ked je rozjasena tak to robi normalne z behu, vyskoci a jak maly batman sa mi pricapne na tvar. 😀

lilike
26. čer 2009

tigi,hej podobaju sa velmi
Tak nasa Mimi prave zaspala na pleci mojho manzela,najvacieho odporcu pazurov,zubov a zobakov na svete.... 😀 .

kili
26. čer 2009

lilike, vy máte mačku? od kedy? 🙂

lilike
26. čer 2009

kili hej,dnes je to tyzden co je u nas,britkak krizencek teda baba 😀

benjik
26. čer 2009

mě číča zase když někam jdu,chytne packou a nechce pustit.já si ji vždy před odchodem ottiž hladíma nelíbí se jí,když přestanu.

kili
26. čer 2009

ja chcem tiež britku, najlepšie modrú 😵
a najlepšie rovno naraz zo psom, nech si na seba zvyknú od mala. ale to ešte nejakú dobu potrvá, takže možno tak o rok.

lilike
26. čer 2009

hej,pes a macka to je uzasna kombinacia...ked su spolu od malicka,nasa ma 8 tyzdnov a je zo dvora kde mali dvoch buldockov,ktori ju pravidelne oblizovali,takze je zvyknuta ,je to taky nezmar,nic jej nevadi,som rada lebo sme ju brali velmi malinku ma len 9 tyzdnov,tak som sa bala ako si zvykne,ale adaptovala sa ako nic... 🙂