Kočka v bytě. Jak jí vychovat?

popelka.miri
25. kvě 2009

Zajímalo by mě, jak to udělat, aby kočka chovaná v bytě byla opravdu klidný mazlíček a ne žádný divoch! Aby byla hodná a přítulná k dětem. Já měla kocourka od malinka a byl strašně divoký a taky hodně útočil hlavně na nohy a taky škrábnul a děti se ho docela bály. Když jsem potřetí otěhotněla tak jsem ho musela dát pryč, právě pro jeho útočnou povahu ☹ ..Čistotný sice byl, ale ráno zá mnou lezl až na palandu 😀 , dostal se prostě všude, takže by skočil určitě i do postýlky. Máte nějaké zaručené typy, jak správně vybrat kočičku do bytu, aby byla opravdu klidný přítulný mazlík? 😉 Dodám, že si bohužel nemohu dovolit koupit nějaké drahé plemeno, spíš se ujmout kotěte atp. 😒

benjik
7. srp 2009

kam jste všechny zmizely? na dovolenou?

len
7. srp 2009

Benjik, bojuju se dvěma krvelačnýma bestiema 😀 Jeden by si vztah matka s dcerou přestavoval jinak, ale nejradši si "hrají" na mém břiše, když ležím v posteli... Naštěstí většinu dne prospí. Jo, přidala jsem nové fotečky na blog 🙂

benjik
7. srp 2009

a můžeš znovu napsat adresu blogu? fakt to tu nechci hledat. 😅 mě se kočky furt částečně ignorují.Amálka by si sice s Val hrála,pořád na ni doráží,ale Val dělá ze sebe dámu a jen na ni vrčí.no a když se Amy nedívá,tak ji Valentýna šmíruje co právě dělá. 😀 jiank ted Val jí konzervu a Amálka spí venku na židli u kočárku a "hlídá" mi dítě 😀

len
7. srp 2009
amadora
7. srp 2009

nádherné fotky Len 🙂

benjik
7. srp 2009

souhlasím s amadorou,jsou to úžasný fotky.já bych chtěla být kočka a žít u tebe,bych se měla jak v ráji

len
7. srp 2009

Ó, děkuji vám převelice 😵

benjik
7. srp 2009

nemáš zač,některý fotky by se daly poslat i někam do soutěže.
hlásím novou zábavu naší Amálky,honí po podlaze bonbon.a já proč je musím pořád dokupovat a přitom je u nás moc nejíme 😀

amadora
8. srp 2009

No ja som dnes o vlások unikla infarktu 😒 Boli sme celé doobedie preč z domu a keď sme sa vrátili a išli sme cez dvor tak pozriem psovi do voliéry a odtiaľ na mňa hľadí Drobec 🙄 Tak ja s taškou na pleci a Majkom na rukách vpálim dnu, vrieskam po psovi aby išiel do búdy (chúďa na mňa hľadel čo mi nastalo 😅 ) a schmatla som mača a tak som ho vyhodila von že skoro urobilo kotrmelec 😀 A keď som to vravela mužovi do telefónu tak mi vravel že on sa keď ráno išiel do práce musel kvôli nemu vracať lebo tiež tam bolo tak ho bol vybrať. Malý samovrah!

benjik
8. srp 2009

tak se asi nakonec spřátelili,ale chápu,že nechceš riskovta,jen pochybuju,že kotě uhlídáš,to bys ho musela mít 24 hodin na očích

renda71
8. srp 2009

holky máte některá čičiny pouze doma,jako že je nepouštíte vůbec ven??Damiánek totiž nemá absolutně potřebu jít na zahradu 🙂 můžu nechat celý den otevřeno,ale on nevystrčí ani nos,zato Daisynka je strašně plachá a stále se bojí,mám strach,že jí neuhlídám a že mi jednou uteče a už se nevrátí ☹ stačí,když kolem ní někdo projde a ona hned bere roha 😀

amadora
8. srp 2009

Benji ja viem že ju neustrážim a poviem ti že mám z toho des 😒 Neverím tomu nášmu psovi... možno mu nič nespravil, ale ako dlho? Ach jaj, ani predstaviť...

Renda keď sme bývali v byte a mali sme perského kocúra tak ten vôbec nechodil von. Aj sme mu kúpili obojok pre mačky, ale ako náhle sme ho vytiahli von, on si ľahol a ani za nič sa postaviť, čo mal taký strach. Takže sme von chodili len k veterinárovi a to pekne na rukách 🙂

benjik
8. srp 2009

renda:Val taky nechce chodit ven.můžeme mít otevřený dveře a ani ji nemusíme hlídat,prostě nechce.jen včera se stal zázrak a šla sama.ale jen aby se podívala na Amálku,která spala venku na židli.asi ji stačí,když ji nosím v ruce od babi k nám a zase zpátky.

renda71
9. srp 2009

tak jak koukám,kočičky si sami zvolí jestli budou pouze domácí 😵 nebo i venkovní 😀 včera jsem zase skoušela Damíska vzít na zahradu,ale on to vzal úprkem zpět do kuchyně a spokojeně na nás koukal přes práh,jak si tam sedíme a grilujeme 😵
chci se zeptat,nemáte některá zkušenost s fontánkou pro kočky? moc se mi jedna na netu líbí,ale je dost drahá,tak abych nekoupila zas nějakou blbost,kterou nakonec číči třeba nebudou chtít 😒

benjik
9. srp 2009

jestli myslíš tu cirkulující,tak tu nemám.my pro kočku dostali tu od puriny.voda z ní pomalu odkapává dolů do misky,má kapat asi 20minut,ale kape asi jen 5.a kočka o ní nejeví zájem,dokud voda nedokape.
no naše amálka je tedy přesný opak tvého Damíska.musíme ji hlídat,aby nezdrhla.vždy se schová za dvéře a čeká až je otevřeme.

renda71
9. srp 2009

myslela jsem tak nějak všeobecně 😉mě se líbí tahle
http://shop.kocici.info/kocka/fontanka-lucky-ki...

benjik
9. srp 2009

ty kočky si v tom videu spíš hrají než aby pili 😀 ale nevypadá to špatně,jen se připrav na věčně se objevující stopy mokrých tapek kolem fontány 😀

renda71
9. srp 2009

musím to pořádně zvážit,ještě nic nekupuju 😉

benjik
12. srp 2009

renda: tak jak si se rozhodla s tou fontánkou?
jinak nám se kočky konečně spřátelily,honí se po bytě jak šílený

renda71
12. srp 2009

ahoj holky, benjik tak s fontánkou ještě nějakou chvíli počkám,teď jsem měla dost velké výdaje ☹ tak to číči bez ní budou muset vydržet 🙂 dnes mi konečně přišly kočičí známky s vyrytými jmény a telefonem,dost dlouho jsem na ně čekala.Damián s Deisynkou už jsou taky kámoši 😵 včera mě Daisy pěkně vyděsila,od půl jedné až do 20.30 jsme ji hledali a ona nikde.nakonec když už byl večer klid,tak si klidně vylezla z prostoru mezi sedačkou jakoby se nechumelilo 😀 a to jsme ji i tam všichni hledali,můra jedna!

benjik
12. srp 2009

o velkých výdajích mi ani nemluv,jsem plánovala co všechno ted budu muset koupit a nakonec prd,páč bylo d§ležitější placení.
kde jsi ty známky objednávala? já vím,že něco podobného dělají i ve výrobnách klíčů.
tak to je šikovná kočička,takhle se schovat.

renda71
12. srp 2009

známky mají různé v jednom zverimexu tady u nás ale to ještě posílají někam nevím kam a tam to teprve vyryjí 😉 číčám to moc sluší a já mám tak trošku lepší pocit kdyby náhodou někdy někam zmizeli,že se někdo ozve a vrátí je 😵

benjik
12. srp 2009

Val má zase tu šroubovací trubičku na papírek s adresou,ale o těch štítkách jsem už taky přemýšlela,ale spíš psíkovi.

amadora
12. srp 2009

pridala som nejaké fotky ako sa bavia naše cicky 😀

benjik
12. srp 2009

😀 kočky nějak milujou auta. 😀

amadora
12. srp 2009

Benji už to tak vyzerá 😀

benjik
13. srp 2009

tak jsem dnes Val vyháněla z postýlky,ale pořád se tam snaží dostat a ležet tam 😠

amadora
13. srp 2009

Benji ja nemôžem nechať otvorené veľké okno na spálni lebo hneď mám v postieľke mačky 😠

benjik
14. srp 2009

by mě teda zajímalo co ty kočky na postýlkách tak láká?! jinak nám kočky běžně spí i ve vaně
popelka: a len: holky kde se flákáte?

benjik
14. srp 2009

tak jsem do alba dala fotku,jak Amálka hlídá Nelinku