Kočka v bytě. Jak jí vychovat?

popelka.miri
25. kvě 2009

Zajímalo by mě, jak to udělat, aby kočka chovaná v bytě byla opravdu klidný mazlíček a ne žádný divoch! Aby byla hodná a přítulná k dětem. Já měla kocourka od malinka a byl strašně divoký a taky hodně útočil hlavně na nohy a taky škrábnul a děti se ho docela bály. Když jsem potřetí otěhotněla tak jsem ho musela dát pryč, právě pro jeho útočnou povahu ☹ ..Čistotný sice byl, ale ráno zá mnou lezl až na palandu 😀 , dostal se prostě všude, takže by skočil určitě i do postýlky. Máte nějaké zaručené typy, jak správně vybrat kočičku do bytu, aby byla opravdu klidný přítulný mazlík? 😉 Dodám, že si bohužel nemohu dovolit koupit nějaké drahé plemeno, spíš se ujmout kotěte atp. 😒

lilike
29. srp 2009

benjik,mala je krasne babetko a ta fotka nema chybu 🙂

popelka.miri
autor
29. srp 2009

Ahojky, taky jsem tu dlouho nebyla 😅 Tak naši kocouři se naučili lézt do vany, jako můj první kocour, tak doufám, že tam nezačnou vylučovat 😀 😝 Jsou to pořádný nenažranci a hezky už velký...Ale čím dál větší mazlové 😵
Macek mi skočí na klín, natáhne se mi hlavou k obličeji a pusinkuje mě, přede jak motorovka, div mě neušišmá 😀 Je to fakt super požitek! Ale začínají mi lézt na akvárko (už mám zase rybičky), mám strach, aby mi neruplo, když tak těžknou...a na agamu (terárko) taky, naštěstí je celkem ignoruje. Ale jak vidí mouchu, vosu...tak se neznají, šelmy 😉 A taky objevili mojí novou záclonu v kuchyni, provázkovou, to je něco pro ně, začíná chudák chátrat 😖 A všechny kytky jsem musela dát pryč, sežrali mi i fialky 😠
Benjik: jak si užíváš mateřství? 🙂

benjik
29. srp 2009

llilike:díky
popelka: jsem si říkala,kde jsi.mě Val čůrá do vany dost často,ale jen v noci a tuhle udělala do vany i bobek,asi jao pomstu,že jsem ji vykoupala.ty máš doma už pěkný zvěřinec 😀 mateřství si užvám nádherně,malá je úžasná a hodná

popelka.miri
autor
29. srp 2009

Hrozně by mě zajímalo, co ty kočky na tý vaně tak rajcuje 🙄 Mně se první kocour taky mstil tím, že se mi vydělal do vany, ale to teda byl smrad! 😝 Jinak ohledně kočkolitu, používám obyčejný hrudkující z kauflandu-Dante 10kg za 60kč a nekecám, ale spotřebujou měsíčně min. 3-4 pytle! Jak jsou dva, tak to teda stojí za to, ale hrozný je, že to tou lopatkou nemůžu často vyhrábnout, celý se to slepí až ke dnu wc a je to hrozný. Nemáte nějaký lepší tip na stelivo, ale fakt levný, teď si to bohužel nemůžu moc dovolit...abych nemusela kupovat toli balení 😒

benjik
29. srp 2009

já mám tesco stelivo a pro dvě kočky ho mám dva týdny a pohoda,stojí asi 40,- a je ho 5kg. nebo ten z penny bio něco podobná cena a taky ok

popelka.miri
autor
30. srp 2009

Tak tohle já fakt nechápu, jak s tím vystačíš? ti moji kocouři asi víc žerou nebo co, že mají takovou spotřebu. §Ale fakt, jak se tam vymočí oba, tak se to slepí v jednu velkou hroudu, kterou musím vyhodit a toho kočkolitu už tam moc nezůstane 🙄

oscarka3
9. zář 2009

ahoj číčomilky.nejak to tu viazne-ešte dovolenky?aj s mačičkami? 😉 my sme boli 28.8 na očkovaní a na 4.deň reakcia-teda ja som nevedela čo sa deje,celý deň bol kocúr malátny,len spal,odmietal jedlo a mal strašne divné oči.podvečer som volala veterinárke a tá ma ukludnila,že je to pravdepodobne reakcia na očkovanie.v pondelok ideme na preočkovanie 😒 ,tak uvidíme,čo bude.

popelka.miri
autor
10. zář 2009

Ahoj oscarka3, moji kocourc taky měli oba reakci na očkování, vypadali taky blbě, jen spali, malátní, fakt špatný, ale hned ten den, ne až 4. Ale do rána už byli oba ok a dováděli...ale po druhém očování se to bohužel opakovalo...díky bohu, že jdem až za rok...ale zase je čeka kastrace, někdy v únoru, tak to si taky užijou, chudáčci, ale nedá se nic dělat 😅 Můj první kocour byl po kastrci taky chudák špatnej, jak ožralej, motal se..nic moc, no...
Jinak kde to tady vázne???? 😀 😀 😎 Naši číčáci jsou mazlové až běda, prostě si přijdou pro mazlení, ale fakt důrazně! 😀 😀 Ale mají zákaz vstupu ke mně do ložnice, dělaj mi tam bordel, sundavají mi ze záclon motýlky z peří a cupou je a porcelánové panenky taky potvory 😠 A dneska ráno mi dokonce sundali záclonu!! Takže já ráno fofry s dětma do školy a ještě nandavat záclonu kvůli kocourům 🙄
Děti je mají místo plyšáku na spaní! Když jdou spát, každý popadne jednoho kocoura a hurá do postele pod peřinu, všechny děti...i ty chlupatý 😀 😀 😀

lilike
10. zář 2009

Ahojte cickačky,dlho som tu nebola.My stale po starom,Mimi je strasne mila hrava ,robi nam radost.Utekam z roboty za nou domov,ani sa mi nikde flakat neche.
Vyskoci uz takmer vsade,takze sme na pozore,hlavne pri sporaku 🙂
A pikoska na zaver,nasa milostiva je stopercentna slovenka,dnes sa napraskala bryndzovych halusiek.....ja len pevne dufam ze sa z toho nepo..... 😀 Aked hej,budeme vediet z coho.. 😀

oscarka3
10. zář 2009

bryndzu žerie aj náš kocúr.pchá sa do každého taniera.mužovi nedávno zjedol hranolky 🙂 ,ale on samozrejme na ná,že to som bola ja s detmi. aj špagety s boloňskou omáčkou a nedávno kúsok uhorky

benjik
10. zář 2009

jsem nějak na vás zapomněla 😅 ale ne,púřes den to nestíhám hledat v tom množství témat a večer přenechávám většinou pc mužovi.
popelka: nevím,prostě jim to stačí.ale je pravda,že Amy je půl dne venku,tak čůrá tam a Val v noci chodí občas do vany 😖 ten písek hlavně rychle prosychá,kolikrát ani nevím,že se tam vyčůraly,kdyby tam nezůstal mini důlek.
co jinak jak se všichni máte? a co chlupáčci?

popelka.miri
autor
11. zář 2009

Ahoj Benjik...to je asi tím, že ti chodí ven...moji kocouři jsou rozežraný a chodí jen na jedno WC oba, tak mají spotřebu...zrovna dneska jsem musela koupit další pytel 😖
Když jsem ráno vedla malou do školky, tak tam bylo tak 10týdenní kotě, černé s bílým čumáčkem, sedělo na parapetu v přízemí a hned se k nám mělo 🙂 , předlo, tulilo se, mazlilo...vůbec nechápu, kde se tam vzalo??? A to víte, my jsme kočkomilky, tak to poznalo a Lili se s ním tak mazlila, že se jí opřel předníma o prsa a tulil se 😀 , pak skočil k malé do kočáru, ta taky nadšená 😀 ...Pak začaly chodit maminy s dětmi a to mě fakt dostalo, většinou totiž byly z kotěte "nenadšené"! 😖 Jedna dokonce řekla dítěti, nesahej na cízí kočku, my jí přitom hladili i před ní...pak ostatní taky se tvářili, jakoby bylo prašivé a na nás čučeli, jako že jsme asi prasata, když na ní vůbec saháme!! 😠 😠 Ale vsadím se, že kdyby to bylo štěně, tak by mluvily jinak 🙄
Podotýkám, když jsme přišli dovnitř do školky, tak si malá umyla ruce 😉

benjik
11. zář 2009

jo to znám takhle s kočkama,u babi na sídlišti je taky jedna,ale dospělá mazlivka a skoro všechny maminy ty děcka odtahujou skoro násilím a přitom všichni ví,ž je z protější bytovky,kde mají balkon v přízemí.kočku se děti pohladit nesmí,ale že jim ty maminy strčí do pusy sušenku,která jim upadne na zem je v poho.nechápu.

oscarka3
11. zář 2009

ja som ako malá, u starých rodičov jedla psovi a mačke z misky 😉 .a žijem. moje deti naťahujú každé zviera,ktoré stretnú a tiež sú v pohode.netvrdím,že sa nič nemože stať, mladšej dcére už totiž brali krv a robili vyšetrenia na chorobu z mačacieho škrabnutia-bolo to negatívne 🙂 , ale mačky im zakazovat nebudem.a ja som mala toxo,ani som nevedela.nedávno som čítala článok ,kde o tom píše lekár,ako ludia pripisujú nákazu toxo len mačkám. v tom článku to super vysvetlil, čo by sa muselo stať aby sme dostali toxo od mačiek. a nedávno sme s manželom pozerali nejakú reláciu o toxo,ako ju už má takmer každý druhý človek,aj ktorý neprišiel do styku s mačkami. len o tom ,že majú toxo nevedia,lebo to prebieha aj bez nejakých príznakov. ja sa teším,že som už voči toxo imúnna 🙂 .

popelka.miri
autor
11. zář 2009

A nehledě na to, že kočky děsně uklidňujou...včera se mi to zrovinka stalo 😅 Malá se vztekala, řvala, protože něco chtěla...já ležela na posteli a měla kocoura na břiše, ten předl a já ho hladila a můžu říct, že ta malá stála u mě, říla jak bejk, vzteklá a já totálně klidná 😀 😀 a ještě jsem ji napodobovala, aby viděla, jak je škaredá a přitom jsem celou tu dobu hladila kožíšek a byla jsem asbsolutně v klidu 😎 😀
Před chvílí jsem se nasmála...Lilinka objevila, že má kocour bradavky na břiše 😀 😀 a tlemila se tomu jak prdlá, volala, kocour má kozy!! a furt ho tam ohmatávala a tlemila se jak prdlá 😀 😀 Chudák kocour 😀 😀 U nás se díky číčákům fakt dost natlemíme 😀 😀

benjik
11. zář 2009

jo jasně může se stát,že kočka bude nemocná a něco lověk chytne,ale v dnešní době by člověk musel žít ve sterilním skafandru,aby měl jistotu,že nic nechytí.já zas jako malá pusinkovala žabičky z rybníka a taky žiju.( ale princ se nestal ani z jedný) 😀 jestli malá bude po mě,tak dotáhne domů každý zvíře.už ted chnapá po kočkách a psovi.tuhle jsem ji šla přebalovat do koupelny,tam na přebalováku Val,tak jsem malou položila vedle kočky a Nelinka hned natáhla ruku a čapla kočku za chlupy a s Val to ani nehlo.
popelka: ale to jsi měla kocoura dát spíš malý,aby se zklidnila,ne? 😀 tole napodobování praktikuju už ted na Nel,po chvíli se přestane vztekat a směje se na celý kolo.jo se zvířaty se člověk nenudí.a nedivila se Lil,že jich má tolik?

popelka.miri
autor
12. zář 2009

zrovna včera Lili měla Macíka a Barča se rozhodla, že ho musí mít taky a jak už je holt velkej a ona malá, tak jí nešel moc chňapnout a táhla ho teda děsně 😀 😀 , když jsem jí ho chtěla vzít, tak se začala zlobit, že čiči je její a nedá mi ho!! 😀 😀 Ještěže ti kocouři jsou na tohle zvyklí a asi se jim to i líbí 😅
Benjik: jakmile je kočka naočkovaná a vpodstatě jen doma, tak si myslím, že je kočka stokrát lepší pro mimčo nebo dítě než pes 😉 ..Lili nejdřív spočítala, že má kocour 3 prsa 😀 😀 , já říkám, že to je blbost, že 3 mít nemůže, tak měla co dělat, aby na to sama přišla 😀
Jo, moje máma je z číčáků nadšená!!!!! Když přijde, tak je z nich mimo a dokonce vypráví známým, jaký mám doma super mazlivý kocoury k dětem, a to zpočátku nechtěla ani slyšet 😎

oscarka3
12. zář 2009

ahoj. chcela by som sa spýtať, či máte niektorá v byte dospelého nevykastrovaného kocúra?
manžel nášho nechce dať vykastrovať, chce aby sme si ešte kúpili mačku a mali mačiatka. ja sa ale obávam toho "značkovania", keď bude kocúr dospelý.zatial sme mali v byte len kastrovaných, nekastrovaný boli len von a do bytu chodili len občas.

popelka.miri
autor
12. zář 2009

Já měla prvního kocoura nevykastrovaného něco přes rok a chodil mi čurat za záchod, nebo do vany at...Pak už to neudělal po kastraci, krom toho když se na nás naštval, tak do tíé vany šel. Ale v bytě nevykastrovaného kocoura bych asi radši neměla...veterináři a knížky říkají, že značkujou snad všichnil v bytě a že se spíš může stát, že vykastrovaný kocour ve vyjímečných případech taky značkuje.

popelka.miri
autor
14. zář 2009

Nazdar kočkomilky!!! Nějak to tu vázne! 😲 😲
Mám problémy s Mourkem, začíná se mi nějak zakulacovat, Macík teda ne, ale tehnhle jo...přitom oba žerou to samé a z jednéí misky. Po čem tak můžou kočky tloustnout? A granulí taky víc sežere ten hubenější 😒
Benjik: zkusila jsem koupit kočkolit z Billy clever 5kg za 40kč a můžu říct, že ten se mi teda vůbec nelepí, dělá hezký hrudky. Zato ten dante se mi přilepí ke dnu a je to jak beton...takže si asi připlatím a přesedlám na´clever. Taky je víc do šeda, kdežto dante hnědý...takže kdoví 😉

pegasko
14. zář 2009

Ahojte vsetky ste tu milovnicky cicusiek tak snad my budete vediet poradit.Mame kocku 11 rocnu chovanu v byte,ale bravame ju na chalupu a tam beha po vonku.Nikdy sa jej nic nestalo a na zavolanie vzdy pribehne.Pred mesiacom sme boli tiez a ked sme ju kupali tak sme jej nasli 2 hrcky.Najprv sme si mysleli ze ju nieco postipalo ked vsetko nahana,ale jedna zacala rast,a tak sme isli zverolekarke.Ztej vetsej hrce jej vytiahla 3 ampule hnisu,a tu mensiu iba prehmatala lebo bola tvrda.Dostala ant.a inj.Za 4 dni dalsiu inj.nejaky pavuci jed.Na kontrole nam oznamila,ze to ma zapalene z dlhodobeho ockovania proti ruji ,a treba jej vybrat mliecne zlazy a hned aj kastrovat.Ked nam to opisovala nebolo my vsetko jedno,bojim sa tej narkozy predsa je uz starsia dama.Doteraz sme chodili len na povinne ockovania a vzdy nas chvalili v akom perfektnom stave je,a teraz toto,neviem ci jej to mam dat spravit alebo nie.Zverolekarka tvrdila ze sa jej to bude stale vracat,popripade to mozme dat na rozbor koli rakovine.A teraz neviem co mam spravit,bojim sa o nu,kedze ona je taky nas cecusko!Nemate niektora s takouto diagnozou skusenost?

lilike
14. zář 2009

pegasko,ani som netusila ze pre macky existuje take ockovanie,to chodi pravidelne na injekciu? ako casto? nie je ta sterilizacia predsa len lepsie riesenie?
no,ja by som dala asi na radu zverolekara,neviem ti poradit,ani som sa s niecim takym nestretla,akurat viem ze znameho cica po sterilizacii mala zdurene bradavky,ale casom to preslo a teraz uz je v pohode...skus na nete pohladat nejake info 😉

oscarka3
14. zář 2009

pegasko, svokrin kocúr mal tiež hrču na krku,praskla mu a vytekal hnis.bol na tom vtedy dost zle. svokra nebola dlhšiu dobu doma a zatial sa oňho starala jej známa. ked mu to prasklo,tak prišla domov a išli k veterinárovi.tiež mal nejaké atb.potom sa mu to dlho nechcelo zahojit ,mal otvorenú ranu,tak mu dali na to nejaký roztok čo napomáha obnove a rastu buniek.teraz je už ok a pekne mu to zarástlo aj srstou.a o sterilizácii viem len to,že u mačiek je to ťažší zákrok ako u kocúrov.

oscarka3
14. zář 2009

pegasko, pozri:http://forum.cats.sk/viewforum.php?f=31 je to veterinárna poradňa

pegasko
14. zář 2009

lilike to ockovanie bolo po pol roku ale teraz uz len raz za rok
oscarka tak som si to prezrela cele,a rozhodli sme sa pre zakrok,tak len dufame ze to bude ok
baby dakujem,dam vediet ako sme dopadli!

oscarka3
18. zář 2009

ahoj kočkomilky!tak my sme už po druhom očkovaní a bez reakcie 🙂 .dnes sa nám v kuchyni objavila myš ale náš lovec ju chytil.nechcel ju pustit,už som sa obávala,že ju začne žrat v obývačke 😒 .našťastie sa nám podarilo mu ju zobrat.

benjik
19. zář 2009

popelka:dante písek nám taky vadil,není dobrý.já mám dibaq a bomba.
jsem se sem ted moc nedostala,začala jsem si přivydělávat,tak mám mín volného času

kulenka
4. říj 2009

Ahoj holky 🙂

Nechodím sem, i když kočky máme dokonce dvě ... ale teď bych potřebovala pomoc 😅 Adoptovala si nás mourovatá kočička, pro kterou teď sháním nějaký domov. My už máme stopstav - 2 kočky a pes, proto si ji nemůžeme nechat 😔
Nevíte o někom hodném, kdo by si ji vzal? Případně přidám nějaké info a fotku 🙂

Je to mourek, s bílými packami a čumáčkem. Přítulná, trpělivá, zvyklá na psy. Je venku, ale máme pocit, že musela být kdysi doma. Zřejmě ji někdo vyhodil, když čekala koťata, protože se tady objevila zničeho nic s pěkným bříškem 😔

Děkuju a přeju všem hodně radosti s mickama 😉

draga
5. říj 2009

kočky po delší době zdravím a jdu s dotazem, rozhodli jsme si pořídit ještě koťátko (máme už 7letou kočku) musí mít každá číča samostatné wc nebo stačí jedno velké kryté? řeším teď co všechno pro druhého lumpíka pořídit a nad tímhle si lámu hlavu 😲

ocarka teda nevím jedině že byste měli kocoura na chov jinak to bude asi pěknej záhul, my kdysi měli doma kocoura (lítal i venku) a než jsme ho dali vykastrovat byl to pěkný puch...je to fakt dost ostrá vůně...ale to asi víš 😉

arietiska
5. říj 2009

Ahojky, měli jsme 3 kočky a všechny byly fantastické a hodné. Jedna lehce divočejší, ale hodná. Nemohu si pomoct, ale charakter kočky je poznat už, když si ji vybíráte. Kotě co vystřelí jak raketa, je nedůvěřivé a vytahuje drápky něco vypovídá. Je potřeba si vybrat klidné mazlivé kotě, a to pak mazlit a mazlit. Když větší jistota, tak si vybrat nějakou aristokratku. Třeba Sibiřskou kočku, to jsou hodní "pejskové" a povaleči. Ale i tak vybrat z vrhu tu klidnější. Jsou různé útulky a azyly pro kočky, kde se taky dá krásně vybrat klidná kočka. Vybírat stejně jako pejska, i to kotě si Vás může samo vybrat. 😉