Kočka v bytě. Jak jí vychovat?

popelka.miri
25. kvě 2009

Zajímalo by mě, jak to udělat, aby kočka chovaná v bytě byla opravdu klidný mazlíček a ne žádný divoch! Aby byla hodná a přítulná k dětem. Já měla kocourka od malinka a byl strašně divoký a taky hodně útočil hlavně na nohy a taky škrábnul a děti se ho docela bály. Když jsem potřetí otěhotněla tak jsem ho musela dát pryč, právě pro jeho útočnou povahu ☹ ..Čistotný sice byl, ale ráno zá mnou lezl až na palandu 😀 , dostal se prostě všude, takže by skočil určitě i do postýlky. Máte nějaké zaručené typy, jak správně vybrat kočičku do bytu, aby byla opravdu klidný přítulný mazlík? 😉 Dodám, že si bohužel nemohu dovolit koupit nějaké drahé plemeno, spíš se ujmout kotěte atp. 😒

kili
26. čer 2009

a ako si nahovorila manžela?

benjik
26. čer 2009

souhlasím,že kočka a pes jsou skvělá kombinace.vždycky se můžu potrhat smíchy,když se kocour pustí zákeřně do psa.

lilike
26. čer 2009

no,zapacila sa mu kamaratova siamka,tak zrazu z neho vyliezlo ze ci si aj mi nezaobstarame,a mne nebolo treba 2x hovorit,rozhodila som siete po kamoskach a ich kotnych cicach a hned sa jedna vhodna nasla.Mal len podmienku aby sa tak hrala s pingpongovou ako ta siamka 😀 a myslim ze jej to ide este lepsie,hotovy hokejista,je velmi zlata a mila.... 🙂

lucija
27. čer 2009

Tak návštěva odjela, bude nám smutno, ale v říjnu zase přijedou 😵 A já už se jen těším na konec týdne, až budeme mít další kočičku 😀 Jsem fakt magor. Jinak papá všechno co ji dám, teda jemu...pořád mu říkám kočko, tak mluvím v ženským 😒 Šíma mu taky říká kočko, tak se aspoň nehádáme 😀

lucija
27. čer 2009

Kde jste? 😕 Potřebuju poradit, jak je na tom značka Gourmet? Mám přehled akorát v psím krmení, co jo a co ne, ale v kočičím jsem jaksi mimo. Takže kdo víte, poraďte 😉 Dík 😉

lilike
27. čer 2009

lucija,myslim ze som niekde citala na nete testy na krmiva a gourmet dopadla celkom dobre...viac neviem,skus pohladat na nete 😉

lilike
27. čer 2009

aj ked s obsahom masa to neni bohvie co,ako citam zlozenie... 😒

len
27. čer 2009

Lucija, myslíš Gourmet Gold od Puriny? No, když koukám na složení, tak má mít 8 % masa, což je pořád 2x víc než třeba Whiskas (4 %) a přijde mi, že na kočičích diskuzích jsou na něj rozporuplné názory (někdo nadšen, někdo pokládá za OK, ale žádný světový zázrak, někdo zhrozen), ale je otázka, jestli se lze zavděčit všem 😀 Obvykle čím kvalitnější značka, tím dražší, no a kupovat kapsičky za 35 káčé, když je doporočená dávka 3-5 ks denně (snad toho tolik opravdu nesežere 😀).

Když bych koukala pouze a jedině na obsah masa, tak třeba konzervy Shiny Cat (Gimpet, 26 Kč) mají skoro 50 %, kapsičky Hills (30 Kč) 40 %, kapsička Animoda (22 Kč) 40 %... A pak je otázka, co bude kočce chutnat, naše třeba nad (prý) suprčupr Hillsem ohrnuje čumáček a dává přednost té Animodě (což prý je slušná značka, ale ne tak suprčupr jako Hills)... Prostě názory odborníků, názory chovatelů a názory kočky, aby se z toho jeden nezcvoknul, že 😀

Osobně jsem ráda, že Adélce chutná samotné maso (100 g do 10 Kč, 100 % masa 😀) doplněné granulemi 😀

Jinak co se týče údajného žebříčku značek, tak cituji stránku www.modrykocour.cz:
Mezi dražší/kvalitnější značky můžeme zařadit výrobky firem - Hill's, Royal Canin, Orijen, IAMS, ANF, Eagle Pack, Nutrience, ProPlan, Eukanuba aj.

Dále pak levnější Animonda, Bozita, Miamor, Schmusy, Gimpet (+ ShinyCat), Acana, Brit, Chickopee, Delikan, Tecnical, Sportmix, Dibaq aj.

Mezi ty méně doporučované patří výrobky vyráběné pod značkami jednotlivých obchodních řetězců, jako např. Dein Bestes (DM), Coshida (Lidl), a dále pak výrobky v nich prodávané jako Whiskas, Friskies, Darling, Kitekat aj.

Upozorňuji, že to není z mé hlavy ani můj názor, jen kopíruji, s čím si dal někdo zkušenější jinde práci 😉

lucija
27. čer 2009

Super, holky díky moc, Macík dostává kvalitní granule a těmi kapsami a paštikami to jen dochucuji, aby neměl furt jen suchý. Nemá to jako hlavní jídlo, tak jen aby ho to nezabilo. Snad ne, jako základ má kvalitní granule, tak uvidíme 😀
Modrykocour je něco jako modrykonik???? 😀 😀 😀 Jdu na to kouknout 😉

lucija
27. čer 2009

Aha, no fakt, že je 😀

len
27. čer 2009

Luci, neboj, určitě ho to nezabije 😀 Veterinářka mi říkala, že když budu kupovat kvalitní granule, nemusí mít ani nic jiného (+ samozřejmě dostatek čerstvé vody!), ale mně to samozřejmě nedá 😀 Schválně mu zkus někdy přemrazit odřezky z masa (ne jen libové, ale i vnitřnosti - kuřecí či hovězí), Adéla se po tom může utlouct 😀 Jo, taky miluje z prstu oblízat bílej jogurt, takže když mi zbyde trochu v kelímku, likviduju ho takhle 😉

Modrykocour nemá s Koníkem společné tvůrce, ale dostala jsem na něj před časem tip a je fakt, že je tam o kočkách hafo informací a taky spousta diskuzí, kde jsou lidé ochotni poradit (a pohádat se, no jako tady 😀)

lucija
27. čer 2009

Len, mám v mrazáku nachystaný srdíčka a čekám až se na to budu cítit. Dát mímu malinkýmu kočičáčkovi mražený syrový maso 😔 😀 😀 😀
A co krky, ty vaříte a obíráte? Nebo je dáváte syrový a celý?

len
27. čer 2009

Krky jsem zatím nezkoušela... No, je to fakt, zpočátku, když byla ještě poloviční, to byl zvláštní pohled - splivla miminkovskou rýžovou kašičku, oblízla se až za ušima, roztomilej pohled a pak se vrhla na syrový kusy masa a žvejkala je a tvářila se nadmíru spokojeně 😀

lucija
27. čer 2009

Ty jo, tak můj malinkej se rozhodl mě sežrat. Normálně naježenej, splasklý uši dozadu a ataky jako blázen a jako předzvěst vrtění ocasem 😠 😀 No normálně mě vyděsil 😕 Teda ne mě, ale při představě, že by tuto ,,hru" použil na Šímu....

len
27. čer 2009

Nooo, ona to občas taky zkusí (vrhá se se zubama i drápama), ale už ví, že zasyčení znamená - špatně! Takže když už se do mě skoro zahryzává, já zasyčím a během zlomku sekundy je tu vzorné koťátko, drápky zatažený a místo kousání mě olizuje 😀 A to udělá pokaždý 😉

lucija
27. čer 2009

Tak já na něj teď prskala, foukala, syčela a prd velebvnosti. Převzal si ho K, do toho taky chvilku útočil, ale pak s mňoukáním utekl, že by respekt??? 😕 No a teď slyšel, že cvakám do kláves, tak sedí u mě, ale tak 20cm a dělá, že tu nejsem, nebo on? 😅 😀

len
27. čer 2009

Tak to máš dobrý, já když datluju na klávesnici, tak kotě vydatně asistuje 😀 S oblibou mačká Numlock, Capslock a dokonce už zvládá i odeslat příspěvek 😉
No nic, přeji dobrou noc, jdeme dospávat (protože proč jsme vzhůru od čtyř od rána? hádejte třikrát, ale stále se můžeme držet tématu diskuze 😉 )

lucija
27. čer 2009

Mě je to úplně jasný, proč jste byli vzhůru. Asi ze stejného důvodu, kvůli kterému náš Macíček tráví noci na chodbě 😀 😀 😀 Mě jinak taky asistuje a dost vydatně, ale je uražen.....i když, pozooor, už ho mám na klíně 😀 Tak dobrou, klidnou a delší noc 😉

benjik
27. čer 2009

len: díky,že jsi sem hodila skvělý odkaz na net stránky.jsou tam úžasný fotky.jsem tam jen nakoukla a vypúadá to jako opravdu úžasná stránka.
lucija: naše číči se můžou po granulích od puriny utlouct,jen mě příjde,že třeba ty tuňákový dost smrdí,jsou cítit po celém bytě

lucija
27. čer 2009

Ahoj Benji, co tak pozdě?
No já mám pořád první kilovku žrádla a rozhoduji se, jaký pak pořídím natrvalo. Počkám na tu druhou čičí, jestli ji taky pojedou a bude rozhodnuto 😉
Psa jsem krmila Pro Planem od Puriny a spokojenost 😉

len
27. čer 2009

Lucija, já na první návštěvě veta vyfasovala uvítací balíček se spoustou vzorků. No, aspoň jsem si ověřila, že některé lepší značky radši nebudu kupovat, protože je pozře jen z donucení... Ale pak jsem šla do obchodu a koupila od těch lepších konzerv a kapsiček po jednom kousku, nastudovala jsem složení a pak jí je čas od času nabízela - něco splivla hned, něco až po čase s odporem... Z čehož mi vyšlo, co jí chutná a co se mi zároveň zamlouvá (obě skupiny se moc nekryly, ale asi zůstanu u kapsiček Animoda a granulí Iams nebo Gimpet) 🙂

benjik
28. čer 2009

lucija: já sem sem včera nakukovla průběžně,ale nějak se mi nechtělo psát,to až večer.
holky nezkoušela jste některá koupat kočku v lanolinu-wolinu? nám to kdysi doporučili na psa a spokojenost největší.po psím šamponu se drbal a dá se říct,že i smrděl.když byl mokrý a po tomhle vůbec nic,naopak se mu i zlepšila kůže.jen nevím,jestli se to dá použít i na kočku.nechci kupuivat kočičí šampon,když ho použiju jen jednou za uherský rok

lucija
28. čer 2009

Benji, někde jsem četla, že v žádném případě nepoužívat šampony pro psy na kočky, že by jim to mohlo ublížit, tak neVÍM. jÁ ZATÍM KOUPÁNÍ NEMÁM V PLÁNU, myslím, že kočky se opečujou samy, ne? Teda já mám ,,obyčejnou" tak nevím jak ty ostatní šlechtěný 😕 😉
Ty velký písmena má na svědomí Macík, a už se mi to nechce 😅 přepisovat

len
28. čer 2009

Benjik, já taky zatím nemám v plánu koupat kočku vůbec... Jak je bytová, tak se neznečistí. Pravda, ráno mi skočila do talíře s narozeninovým dortem (co jsme s manželem jedli v posteli), takže šlehačka všude, čistím to pomalu doteď, ale kotě? Do dvou minut ze sebe šlehačku očistilo naprosto dokonale 😀 Snad jí po tom nebude blbě 🙄

renda71
28. čer 2009

ahoj holky,jaké používáte stelivo??

len
28. čer 2009

Rendo, hrudkující. Vyzkoušela jsem Biocat natural (od Gimpetu), Zwerlit - oba slušný, pro jednu kočku mi vydrží 14 dní, báječně hrudkují a stojí tak 70-80 Kč/ balení (5-6 litrů). Pak jsem jednou z nouze koupila Tesco (35 Kč), to bylo dost na nic, vydrželo tak týden a ke konci ty hrudky ani nedržely pohromadě, navíc dost prášilo 😒
Taky mi nabízeli nějaký silikonový, ale mně se to prostě nelíbí, přijde mi to takový chemický a zdá se mi, že kotěti je příjemnější hrabat v tom bentonitovým písečku...

renda71
28. čer 2009

já právě mám ten píseček Bio ka´ts,zdá se dobrej akorát mi to kotě roztahává na packách po koupelně,tak jsem skusila koupit to silikonový,co mi pani doporučila.dnes jsem mu to vyměnila tak uvidim,jak se na to bude tvářit.jinak jsem včera uvařila kuřecí krky,pak je rozdrtila a mohl se po nich utlouct 😀 😀

len
28. čer 2009

Aha, no, já mám záchod s boudičkou a dvířkama, tak nějak nemá kudy to tahat ven 😉 Ale je pravda, že nebýt tam ta bouda, tak to rozhrabe do okruhu jednoho metru - a to ten záchod máme v obýváku 🤐

renda71
28. čer 2009

my máme taky s boudičkou a dvířky,je rohový,ale dvířka jsem zatím odmontovala 🙂 až bude starší a nabere sílu,tak je tam nasadím 😵

len
28. čer 2009

Tak to máme asi ten samý (rohový s boudou a dvířky) - já nejprve taky zkoušela bez dvířek (kotě doma nemělo ani tu boudičku, tak jsem se bála, že se bude bát), ale pochopila to ihned, takže jsem hned druhý den namontovala dvířka a zkoušeli jsme - nejdřív jsem jí párkrát prostrčila skrz dvířka a nechala ji uvnitř, tak jí došlo, jak se dvířka otvírají, pak jsem je tak den-dva nechala zdvihnutá pomocí tužky, no a pak už jsem je nechala normálně dole a čekala, co bude - během půl dne to uměla 🙂 Tehdy jí bylo 11 týdnů a určitě by to zvládla i dřív, jenomže my ji dřív neměli 😉 Ale zase jsem četla, že některé kočky se na dvířka nenaučí nikdy 😒 Já vzhledem k tomu, že záchod musí být v obýváku (vzhledem k řešení bytu a přístupnosti místností) jsem tuhle volbu uvítala - je schovaný v rohu, nesmrdí, nikdo si ho skoro nevšimne.