Kočka v bytě. Jak jí vychovat?

popelka.miri
25. kvě 2009

Zajímalo by mě, jak to udělat, aby kočka chovaná v bytě byla opravdu klidný mazlíček a ne žádný divoch! Aby byla hodná a přítulná k dětem. Já měla kocourka od malinka a byl strašně divoký a taky hodně útočil hlavně na nohy a taky škrábnul a děti se ho docela bály. Když jsem potřetí otěhotněla tak jsem ho musela dát pryč, právě pro jeho útočnou povahu ☹ ..Čistotný sice byl, ale ráno zá mnou lezl až na palandu 😀 , dostal se prostě všude, takže by skočil určitě i do postýlky. Máte nějaké zaručené typy, jak správně vybrat kočičku do bytu, aby byla opravdu klidný přítulný mazlík? 😉 Dodám, že si bohužel nemohu dovolit koupit nějaké drahé plemeno, spíš se ujmout kotěte atp. 😒

benjik
18. črc 2009

další kočky oblíbený místo je tiskárna,máme černou,takže na ni není ani vidět. a můj noční stolek.
koukám,že je tu nějak mrtvo.asi si tu za chvíli budu psát sama se sebou.

popelka.miri
autor
18. črc 2009

Ahoj benjik: kocour mi leží na klíně a strká do ruky, abych nepsala, ale drbala ho 😀 Jinak je pěkně rozmlsanej 😠 Už nevím, co mu má dát!? Mourek zdlábne vše, ale Macek? Hrůza! Koupila jsem jim kočičí mléko a zdlábli ho na ex 😉
A koupila jsem jim nové, větší rolničky, zlatou a bronzovou barvu...takže jim to fakt sekne 😎 a super zvoní! 😀 Pořádně je slyším...až budou vánoce, tak máme o rolničky postaráno 😎

janulle22
18. črc 2009

popelka- kde jsi sehnala ty rolnicky? to musi byt hezke... 😵

benjik- 😀 pekne odpocivadla... 😀

lucija
18. črc 2009

Popel, a nehrabe jim z toho, když jim na krku pořád něco zvoní??? Mě by asi hráblo 😖 😅

popelka.miri
autor
18. črc 2009

janulle: normálně ve zverexu, je to klsický přívěsek za 14kč na kočičí obojek 😉 Je to dobrý hlavně v tom, že když se někam zašijou, tak je aspoň slyším a vím, kde jsou.
lucija: ´moc to dramatizuješ! 😀 to není tak hlasitý, jak myslíš...je to takový jemný příjemný zvuk a zvoní to jen když běží nebo tak...

benjik
18. črc 2009

popelka: nám ted amálka objevila i mikrovlnku,tak spí na ní.to je vážně kočka,která kde lehne,tam spí.ty rolničky znám,taky jsme je měly a pak mi chybělo,když jsem to den dva neslyšela.páč byly číča u babi.

benjik
18. črc 2009

jo jinak kotě si malý pořád ještě nevšímá a val ji taky jen očichal a nezájem.zato pes,je do malý blázen,pořád by ji oňufával a sotva zakňourá už je u postýlky

popelka.miri
autor
18. črc 2009

Benjik: mně když se narodil kluk, měli jsme labradorku, to jsou psi k dětem, tak ho taky zbožňovala a jak rostl, tak po ní lezl, jak na koníka a jí se to moc líbilo 🙂 A pak, když se narodila i holky a děti odrůstali, tak je taky zbožňovala...ale zase moji kočičáci malou taky berou, dneska měli nějakou mazlící náladu...pořád mě chodili mazlit a pusinkovat...asi je něco ve vzduchu...jinak každou noc spí u starší dcery v posteli...Moureček u její hlavy a Macík u nohou...takhle uspořádaní spí pořád 😀
Konečně jsem je vyfotila, tak z toho doufám něco vyjde 😉
Jinak jsou super v tom, že když je zavolám, tak oba přílítnou jak pejsci a ještě zvoní 😵

benjik
18. črc 2009

u nás kotě přiběhne na jméno,jen když tuší že dostane najíst.ale minule mi utekla na záhrádku a na zavolání přiběhla hned.občas ale máme problém ji doma najít,jak je černá,tak splývá.včera ležela na tiskárně,manža tam celou dobu koukal a stejně si ji hned nevšiml. 🙂

popelka.miri
autor
18. črc 2009

tak to má dobrý maskování 😀 tak jí dejte na krk nějakou barevnou rolničku a máš to 😅

benjik
18. črc 2009

jinak co se týšče hraček pro kotě,tak vedou takový ty mini balíčky_-dárečky,jak se dávají o vánoce na stromek.Amálka je umí během chvíli rozbalit a pak blbne s tou polystyrenovou kostkou

popelka.miri
autor
19. črc 2009

u nás vedou takový ty kočičí pruty s hračkou na provázku...tak ty už zničili a dneska jsem koupila další s peříčkama a ty už taky uletěly 😀 ...míčky je moc neberou, myšky taky ne, ale děti měli toho skákacího pavouka s foukacím balonkem, byla na něm nalepená asi králičí kožešinka, tu stáhli a nosí jí v zubech jako myš...holt cítí, že je to prává kožka, ne imitace 😎
Nedávno ve zverexu někdo kupoval živou myšku a dcera prohlásila, že bychom měli kočičákům taky jednu koupit na hraní 😨 !! To je síla, co? Je fakt, že konzervy jim moc nejedou a jak znám Macíka, tak ten by ji možná i sežral 🙄 Alae to já mu určitě neumožním...musí se spokojit s kočičím krmením 😉

amadora
19. črc 2009

Ahojte, hlásime sa po dlhšom čase 🙂 Tak náš Ciciačik si pomaly zvykla bez mačiatok, upla sa na "vnúčatká", aj od nej cicajú mliečko 🙂 A naše drobča už pomaly naberá na váhe ja na veľkosti a dobieha súrodencov 🙂

Popelka dcérku pošli ku nám na návštevu, keď uvidí každú chvíľu na dvore nejakú myšaciu či potkaniu mŕtvolku ktorú si mačky dotrepali tak ju ten nápad prejde 😀

popelka.miri
autor
19. črc 2009

Amadora, tak vidíš, já říkala, že to dožene mrňous 🙂 Zítra nás čeká druhé očkování u Mourka, tak zase bude chudák špatnej, vždycky jsou skleeslý, doufám, že ho tentokrát píchne napoprvé, ne jak minule 😕
Když můj exmanžílek choval doma u nás hada, tak jsem mu zakázala mu nosit živou potravu, myši...natož kočkám! Ale chovám ještěrky a ty krmím cvrčkama a občas nějaký uteče a kocouři ho chytají 😀 Je to srtandda...ddřív mě to štvalo, ale teď tu mám 2 cvrčkolapače a je klid 😎

amadora
19. črc 2009

Popelka ani nevieš aká som rada keď vidím ako krpec prospieva 🙂 A je to niečo úžasné pozerať sa na mačky ako lovia. Mňa hrozne fascinuje keď nám ku jazierku priletí vážka a mačka vyskočí aj vyše metra do výšky a v lete ju chytí 😕

popelka.miri
autor
20. črc 2009

teď jsem kocourům dala prvně syrový maso a ty bejci to odmítli! Macík si dal jen kousek a Mour ani prd 😠 To jsou šelmy, jo? Už fakt nevím, co jim mám dát...mají tam maso z konzervy, granule a syrové maso a oni dělají, jako by to bylo málo 🙄 Se z toho fakt picnu! Pes by to sežral, ani by nemekl 🙄

renda71
20. črc 2009

popelka,ten náš trumpeta taky vůbec nechce syrové maso,ještě se tváří co mu to podstrkuju za blafy 😀
a z hraček tedy nejvíc vedou takový ty zaječí ocásky myslím,že se to tak jmenuje,přidává se to do vázání kytic 😵 tuhle jsem rušila zvadlou kytku a ten barevný ocásek mi vypadl na zem,jenže jsem ho nestihla sebrat,Damísek byl rychlejší a to byla podívaná 😀 lítal s tím jak blázen,já jsem se sním o to přetahovala,on vrčel,nosil to v hubičce po celém bytě 😵 krása,tak jsem mu je dnes v květinářství koupila do zásoby 😀

benjik
20. črc 2009

amadora: tak vidíš,že to dobře dopadlo,tak hodně síly prckovi,at krásně roste dál.
popelka: nám kočky chytají zase mouchy,ale moc ráda to nevidím.jinak nás jsou oblíbený na hraní špejle,to je zábava na hodiny a hodiny.hlsím úspěch Amálka si dnes konečně všimla mimča,měla nějakou mazlivou.furt do malý strkala a málem Nelinku odsunula od jídla,asi chtěla abych nakojila i ji 😀
renda: ty ocsky znám,ale kdo má pak ten bordel uklízet? 😀 našemu kotěti se líbí celkově sušený kytky,už je mám pěkně polámaný

amadora
20. črc 2009

Popelka keď budú hladní, tak zjedia, to hovorím aj ja našim keď sú prieberčivé 😀
Benji ďakujeme 🙂
U nás hračky nehrozia, nezáujem! Iba ak so steblom trávy alebo s konárikom, to sa vedia vyšantiť.

lilike
20. črc 2009

ahojte kocici maminky,tak u nas jasne vedie pinpongac,keby ste videli co ta s nou dokaze,lezi na zemi,ja jej ju namierim pramo k labkam a kopnem,ona mi ju odprcne naspat a skoro vzdy sa trafi presne k mojej nohe alebo ruke,ja neviem po kom je taka sikovna.... 🙂 A najnovsie sa schova niekde pod sedacku a odtial mi ju vystreluje,a ja jej naspat...musim natocit a dat na web.Inak nasa sa hra so vsetkym co najde na zemi,hrudkou zeme s kvetinaca,supka od cibule cesnaku,co spadla mimo kosa,kadejake kolicka mojho muza-domaceho kutila,roh periny,snurka na deke,podstielka-bude nahanat tie droben zrnka jak diva,snura od nabijacky,vsetky snury od elektrickych spotrebicov,kvetiny,no....snad som nic nezabudla,je to proste jrave maca,aj ked teraz uz spi asi 4 hodky 😀 ,ale ked nespi tak blbne.
Amadora,tesim sa s tebou z drobca.... 🙂

amadora
20. črc 2009

Lilike ďakujem 🙂 A teda musíte mať radosť z takej hravej micky, to je paráda 🙂 A úžasne to pôsobí na človeka aj keď má zlú náladu, nie?

popelka.miri
autor
20. črc 2009

Tak jsem byla na druhém očkování s Mourkem...byl tak statečnej, ani nemňouk a držel ani se neškubl a píchl ho napoprvé...úplně jsem se divila 😲 Takže až za rok 😎
Jinak, co se týče toho žrádla- tak jsem dorazila s dětmi z kol a všechno syrové maso bylo fuč, dokonce i to pečené, ale kočičí konzerva ne 🙄 Včera tam měli celý den vařené drůbeží srdíčka a zmizeli až v noci! Granule ani prd...
Dejte mi tipy na krmení, ale hlavně ne kapsičky! To by mě finančně zruinovalo...3 děti toho sní už tak dost a 2 kocouři jen kapsičky 😕 Jen to ne! 😀

benjik
20. črc 2009

popelka: dávej jim chvíli jen granule a uvidíš,jak ti pak sežerou jakýkoli maso 😀 hlad nakonec zvítězí.a u těch granulí,častěji měn příchut a je.
lilike: doufám,že kabely nekouše: nám to kocour dělal.ale je fajn,že si vyhraje s čímkoli

popelka.miri
autor
21. črc 2009

Benjik?: granule už jsem měnila troje...vždycky poprvé si je dají, ale pak už zase nic. Ráno dostali kapsičku a taky jí celou nesežrali..
Ráno jsem měla nádhernej budíček 😵 přišel za mnou do postele kocour Macík předejíc a začal se mi otírat čumákem o hlavu a ruce, nekousal, jen se šišmal...a hezky mu zvonila rolnička 😀

lilike
21. črc 2009

popelka,ty mas nejake mlsne tie cicky 😀 moja zerie kuracie masko,ked varim pre nas,jej na olivovom oleji oprazim,ale tiez dostava kapsicky,inak ja kupujem v DM drogerii za par korun a maju dost vela obsahu masa,dufam ze nerobim zle,jedna vychadza na 12 korun,co neni taka tragedia,ale vacsinou to miesam s maskom surovym,alebo varenym dusenym hovadzim,proste taky mix,aj s mrkvickou a tak....lepsie neviem poradit.A nasa opica este nejedla granule co by jej nechutili....ma sice aj royal canin,ale miesam jej ich tak isto s whiskasom a kadecim inym.....inak,nevim ci je to tym letom a teplom,ale celkovo jedava teraz menej.
😉 benjik,zatial kable nekuse,len labkou si ich pohadzuje,alebo ked visia do nich pinká

lilike
21. črc 2009

amadora,presne som si minule vravela,mala som nejake zdravotne problemy a ked ju vidim aka je zlata a hrava,hned zabudnem ze mi nieco je 🙂 velmi dobre to na psychu vplyva,ani by som neverila

amadora
21. črc 2009

Lilike veru, aj mne keď je ťažko veľakrát a vyjdem na dvor a vidím mačatá ako sa naháňajú a klbčia tak sa musím usmievať a hneď mi je ľahšie 🙂

benjik
22. črc 2009

tak jsem zjistila,že kotě jeví zájem o mimčo,jen když malou krmím. 😀

lilike
22. črc 2009

benjik,cim to je? 😀 ze by si chcela cucnut? 😀 alebo jej mozno pripominas maminku 😀
nasa opica,ta ked nieco jem hned je pri mne,vcera som jej dala do misky veceru a ja som si zeleninovu polievku nalozila,zo svojho nic nezjedla,zato mne sa vrhla na moje,zjedla 2 kusky zemiaka,mrkvicku a 1 hrasok,s tym sa pravdaze pred tym nez som jej ukazala ze je na jedenie zahrala 😀

popelka.miri
autor
22. črc 2009

Lilike:to máš fajn číču, když ti sežere zeleninu! Ty moje potvory dřív snědli i mrkev, ale dneeska jen masožraví 😠 A whiskas mlíko jim jede taky, to jo, ale malá lahvička za 30kč pro dva kocoury je dost. Když už jsem u toho mlíka, nevíte náhodou čím by se dalo nahradit tohle kočičí mléko, když normální kočky nesmí? Co takhle ředěný Tatra mléko, koťdata ho smí, ale co tyhle odrostlejší kočky, to by mě fakt zajímalo 😒
Dneska ráno mě kocour vytočil, opět Macík...je to osobnost, jak se říká 😀 Přišel za mnou do postele, když jsem ještě spala a šel mě vzbudit, ale tak blbým způsobem 😠 Začal mě kousat do ruky!! Předl u toho lísal se, ale pak se zakousl, zmetek! Tak jsem se na protest zahrabala pod peřinu, ale on se nedal a dobýval se za mnou a kousal dál 😀 😀 Nakonec se naprdnul a šel mi shodit nahoru na skříň moji porcelánovou panenku, ještěže to přežila chuděra 🙄
Zajímavý je, že budit mě chodí zásadně Macík, Mourek ne...ten je totiž úplně bezelstný 🙂