Kojení s kloboučky, je to návykové?

barusak95
5. kvě 2017

Ahoj mám 3 měsíčního chlapečka a od 10 dne kojím s kloboučky je to návykové ? ráda bych chtěla kojit bez nich ale mám ploché bradavky a malý mi je bez kloboučku nechce ☹ nemůžou kloboučky snížit tvorbu mléčka ? budu s nimi muset kojit furt do odstavení ? budu ráda za vaše rady zkušenosti děkuji Bára

khpeta
5. kvě 2017

Baru, jsem na tom stejně jako ty. Bez kloboučku bradavku taky nechytne. Ráda bych je odbourala, ale nedělám si v tomhle případě moc naděje. Na tvorbu mléka to podle mě vliv vůbec nemá...

barusak95
autor
5. kvě 2017

@khpeta Peto ja jsem prave cetla ze kojeni s kloboucky snizuje laktaci tak z toho mam strach ale bez nich proste maly ani ranu ☹

khpeta
5. kvě 2017

@barusak95 Tak to jsem nikdy neslyšela... A myslím, že s laktací problém nemám. 😉

barusak95
autor
5. kvě 2017

@khpeta mě ted malý jí každé 2 hodiny a je schopný být u prsu snad hodinu a to se mi dříve nestávalo právě dřív mu stačilo jen 10-15 min a bylo po a ted ? by cucal furt a polovinu doby z jídla dudá víš :-/

rajani
5. kvě 2017

Laktační poradna - kojení přirozeně a intuitivně? ... koukněte se do skupiny, tak Vam fundovaně poradí 🙂

Jinak jo, je vhodne kloboucky odstranit, nebot negativní vliv na laktaci můžou mit (snižují ji, vyvolavaji bojkoty apod). Poradi Vam jak na to, aby to bylo co nejšetrnější pro Vás oba 🙂 ale zdlouhodobeho hlediska je dobre jim dat sbohem 🙂

barcatom
5. kvě 2017

Holky já kloboučky měla a odstranili jsme je😉 a ploché bradavky mám ještě někdy i ted. Chce to zacit bez kloboucku kojit v noci, kdy děti spinkají. Samozřejmě je mít po ruce, kdyby to nešlo, ale zkoušet to a nevzdávat se 😉 klidně napište zprávu

janablizka
5. kvě 2017

@barusak95 Kloboučky se nedoporučují pro léčbu bolesti a poškozených bradavek,i když mohou někdy vést k dočasné úlevě od bolesti, než se vyřeší problémy s přisáváním dítěte. Klobouček kojení škodí tím, že může postupně snižovat tvorbu mléka a kazí techniku sání.Je to nastejno jako když dítě dostává dudlík nebo lahev.Doporučuje se používat pouze v případě vpáčených bradavek kdy se dítě nemůže přisát.Zkuste kojit v jiné poloze, kdy vy ležíte na zádech(nebo co nejvíce v záklonu) a dítě na vás.Můžete zkusit kojit dítě bez kloboučku v noci, kdy děti obvykle dobře spolupracují.Kromě toho můžete postupně klobouček od špičky odstříhávat, až dítě nakonec bude pít zcela bez kloboučku.Jinak platí zásada: Když kojení nejde, raději kojit s kloboučkem než nekojit.

barusak95
autor
5. kvě 2017

@janablizka dekuji moc za radu mam ploche bradavky takze maly mi vubec nechce chytit prso a kdyz uz se povede tak 3x cucne a pusti s revem
@barcatom je dekuji za povzbuzeni snad se nam to taky povede
@rajani a to je tady mk ? Nemuzu to najit

rajani
5. kvě 2017

@barusak95 poslala jsem pozvanku.

anaema
5. kvě 2017

Taky nemám ukázková prsa, resp. bradavky. Naštěstí se mi podařilo dítě na ně naučit. Časem se bradavky vytvarovaly a teď už obě vypadají jak dudlíky. Takže nebojte. Vyhledala bych na vašem místě kvalitní laktační poradkyni a s ní pohovořila o tom, jak šetrně přejít na kojení bez kloboučku. Přeju hodně zdaru, ať už s nebo bez kloboučku.

k1k1k
5. kvě 2017

ahoj,bradavky mám normální, ale dcerku jsem s kloboučky kojila skoro rok, i když jsem měla skvělou laktační poradkyni díky které jsem se vůbec rozkojila, tak se nám nepodařilo kloboučků zbavit (dcerka jinak nechtěla a to nepoužila ani jednou dudlík a láhev-nechtěla dát do pusy. u syna jsem nepotřebovala vůbec. je to podle mě hodně individuální...ale určitě to chce občas zkusit bez, jestli si to nechá líbit 🙂

toustik
5. kvě 2017

Ahoj maminky! Já musela kojit s kloboučky, malá je nedonošená a jak na jip pila z lahvičky (než se mi spustilo mléko), ne a ne se chytit bradavky, mám je kratší. Asi měla i horší sací reflex a malou pusinku neuměla pořádně otevřít. Dneska ve dvou měsících kojím bez. Nakoupila jsem si kloboučky od medely, všechny tři velikosti. Největšími jsem začínala už v porodnici, ale doma byly malé pohodlnější střední. Vyčetla jsem různé rady, odstříháváni se neodvědčilo. Ale fungovalo to, že malá sáním a podtlakem vytáhla bradavku, pak rychle klobouček dolu a šup ještě do pusinky. Nejdřív to nešlo vůbec, ale byla jsem ráda, že malá aspoň prso olízla, protože jsem vážně pocítila, že už nemám tolik mléka. Nějak mě to vyburcovalo, abych fakt při každém kojení zkoušela dát klobouček pryč. První přisátí bez dost bolelo, ale vydržela jsem. Malá vyloženě řvala hlady, cpala jsem jí prso se zmáčknutým dvorcem do té otevřené pusy, trvalo asi pět minut než teda vůbec zkusila sát. Byly to nervy, zkus vydržet. V noci bez kloboučku nešlo vůbec, jak byla unavená, tak právě nechtěla pracně sát. Taky jsem zjistila, že bez kloboučku saje líp, když sedím, v leže kojím málokdy. A pro lepší laktaci jsem začala odsávat. Z počátku nic a pak se to opět rozjelo, Stelče kolikrát stačí papkat 10 min. A taky bez kloboučku lépe odříhává. Pokud máš ještě dotaz, ptej se 🙂 jinak držím palce, aby se vám podařilo kojit bez 😘

berus1000
5. kvě 2017

Já měla obrovské obavy, jestli se mi vůbec podaří své děti kojit. Božátka moje to neměla moc jednoduché, jedna bradavka plochá a ta druhá vpáčená ☹ Jéé..ještě před těhotenstvím, jak já záviděla ženám, které venku vytáhly prso jež je připraveno na kojení.
Je pravda, že se dětem nepodařilo přisát hned na porodním sále, což mě u prvního dost vyděsilo. Ale měla jsem štěstí na skvělé oddělení, kde jsme to se sestrami opravdu vypilovaly. Přiznávám, měla jsem chvilku, kdy jsem se ptala na kloboučky, ale to se na mě sestra hned opáčila, že by se dítě klidně přisaje na ruku.
U vás to bude asi trochu horší, že prcek poznal, že to jde i jinak. Držím pěsti a přeji hlavně trpělivost 😉

akcejn
5. kvě 2017

@barusak95 ja sem kojila s klobouckem a oostupne ho odstranila, jak uz tu nekdo psal ke konci jsem ho sundala a bylo. Dcerka si rychle zvykla a hlavne diky kloboucku povytshla bradavku ;) drzim palce

jipe
5. kvě 2017

já kloboučky odbourala postupně někdy mezi 2 - 3 měsícem, vždycky jsem to zkusila bez a postupně to šlo lépe a lépe, až jsme se jich zbavili. Doba kojení se zkrátila z hodiny na 10 - 20 minut, byla jsem živý dudlík

khpeta
5. kvě 2017

Jak vás tak holky čtu, budeme to taky zkoušet. 🙂 I když nemáme problémy s laktací a malý pije hezky, minimálně by to bylo pohodlnější... Každopádně když to nepůjde, věšet se nepůjdu, jsem ráda, že vůbec kojím...

klaarusa
5. kvě 2017

Dcerku jsem od porodnice kojila s kloboučky. Ač jsme se snažili, nepodařilo se nám kojit bez nich.. takže defacto celou dobu s nimi, a kojila jsem až do jejich dvou let 🙂

brokovich
5. kvě 2017

Z porodnice jsme odchazeli s klobouckem. Ale po 14 dnech, kdy jsem trpela jak pes bolesti bradavek, jsem si pozvala laktacni poradkyni. Ta sice nepomohla s odstranenim, ale rekla mi důležitou věc, a to, ze mi v porodnici doporucili moc maly kloboucky, proto se sala jen bradavka a ja mela bolesti. Kloboucky jsem pak odstranila sama. Poradkyne radila zkouset to bez kloboucku, kdyz ma dite zrovna hlad, ze ho to donuti. To ale malej zcela odmital sat, protoze proste jen rval a rval a nesnazil se prisat. Pak jsem prisla na to, ze je lepe ho zacit kojit s klobouckem a pak, kdyz trochu upije, mu nacpat prso bez kloboucku. Postupne jsme to takto odbourali. I stacilo parkrat někam jet a zapomenout kloboucek. 😀 Pak proste musel sat tak, jak to, bylo. Jo a bradavky mam taky na prd, zadny ukazkovy čudlíky.

mysicka_lb
5. kvě 2017

Mně v porodnici řekli, že bez kloboučků nenakojím.... Vůbec si nepamatuju, jak dlouho jsem kojila s nimi, ale jak jsem byla líná je stále vyvařovat, přirozeně jsme je odbourali. Kojila jsem pak do 27 měsíců.

angieh
6. kvě 2017

Kojila jsem s kloboučky od prvního dne, mam stejny problém s bradavkami. Myslím, ze je to určitě návykové, proto jsem se je snažila odbourat co nejdříve. Podařilo se nám to ve cca třech týdnech, bez laktacni poradkyně. Určitě to chce hlavne trpělivost a věřit sobě a svému miminku. Musíte to zkoušet pořád, neodradit se tím, že začne řvát. Alespoň u nás to zabralo, ale nepoužívali jsme je nijak dlouho, věřím ze u vás to po třech měsících nebude jednoduché (ale ne nemožné). Nejdřív se náš malý naučil na to "lepší prso" (pravé má radši než levé, nevím proč 😀), pak po dlouhém přesvědčování přistoupil i na to druhé. Určitě se nám zkrátila doba kojeni, ze 40min nejdřív na půl hodiny, pak na 20min, teď 15. Snížení laktace kvůli kloboučkům jsem nestihla zaznamenat... Jestli vám to nepůjde, zkuste laktacni poradkyni, pak jsme ji stejně zavolali, aby zkontrolovala techniku sání atd. Poradila par triků jak si tu bradavku před kojením povytahnout. Třeba injekční stříkačkou, nebo proste víc prožmoulat rukou, a pak si miminko tu bradavku vytáhne samo. Jsem ráda, že už kojíme bez, furt jsme sterilizovali, nedokažu si představit že s nimi někam cestujeme. Tak hodně zdaru!

kusanagi87
6. kvě 2017

Ja mam ploche bradavky a i prsa 😂 po porodu se syn prisal hezky, ale na šestinedělí mi hned dali kloboucky. Starší sestra tesne pred propustenim tvrdila, ze je nepotrebuju a rvala synovi násilím prso do pusy - já ve stresu, ze place, ze chce kojit a ja už vrácené kloboucky a znovu mi je uz nedali...tak mi chtěla ukazat, ze to jde klasicky a ono pri tom stresu neslo.
Sem tam mi prislo, ze jsou jak dudlik, ze si ty kloboučky celkem často take jen dudlal. Furt me stvalo jak mi nedrzi a padaji a kdyz mi je syn shodil rucickou na zem, tak jsme byli v pytli... Mezi 2-3 mesicem jsem si, jak uz nekdo zminil, vecer vsimla, ze jak kojim vleze a nez nasadim kloboucek, ze se zcela BEZ problemu pricucne k prsu a pije primo z nej 😃 Tak jsme zacali zkouset i pres den bez nich, chce to trpělivost a lepe kojit vsede a nahnout se nad nej, at prsa i vice visi a muze si je lepe uchopit, a pujde to 😉 Behem par dnu byly kloboucky v šuplíku a děti si tim sanim bradavky fakt "vycucnou" a natvaruji podle potreby. Sice je mam porad male, ale uz ne ploche 😃, syn za tyden 1 rok a kojime vesele uz pres 7 mesicu bez kloboucku a je to pohoda!

kusanagi87
6. kvě 2017

A kojení se z cca 45-55 min diky bohu zkratilo na 20-30 min, coz byla pri kojeni co 1 hodina fakt uleva. Ted se napije za 10 min 😃

barusak95
autor
6. kvě 2017

Holky a jak ho primeji poradne otevrit pusinku prijde mi ze ji otevre jen trosku

angieh
6. kvě 2017

@barusak95 Laktační poradkyně nám radila pokroužit bradavkou třikrát kolem pusy, počkat než bude vidět u dolního rtu vyplazeny jazyk a rychle tam strčit co největší část dvorce. Nám to docela funguje

barusak95
autor
6. kvě 2017

@angieh to zkusim dekuji za radu

A jeste dotaz posledni dny ho mam vecer klidne 2 hod u prsa tak si rikam jestli ma dost ale pak vydrzi spat 7-8 hod

clarres
6. kvě 2017

Kojila jsem dcerku půl roku s kloboučky Mendela.
Vyzkoušely jsme obě velikosti kloboučku. Přizpůsobila se vždy.
Vzhledem k tomu, že moje bradavky jsou opravdu vpáčené tak se mi to nikdy nepodařilo kojit bez kloboučků. Ani postupem měsíců se to nelepšilo, když malá rostla...

clear301
7. kvě 2017

známá kojila s kloboučkem od začátku a plně kojila až do 6m.

elu
7. kvě 2017

obě děti jsem kojila první mesíc s kloboučkem, pak az do dvou let, bez 🙂)

lenka27
7. kvě 2017

@barusak95 to bude spis rustovy spurt, ale zkousejte kojit bez kloboucku postupne, treba mu ta nabidnete v noci kdyz je ospaly, byl to jednodenni boj ho odnaucit, ale slo.to,u druheho jsem vubec nedala (mam jednu plochou, druhou.vpacenou) a maly si s tim hned poradil, a po kojeni byvala dokonce i chvilku venku. Zkuste to, chce to vydrzet

toustik
7. kvě 2017

@angieh taky mám takový problém, díky za tip👍

Holky jak máte staré děti, že je necháváte spát tak dlouho? Naše malá je teda taky spáč, ale mně bylo řečeno, že ji mám nechat max 5 hodin (jsou jí dva měsíce a je nedonošená) a pokud se nekojí víc jak 6 hod, začne tělo produkovat něco, co sníží laktaci. Nevim, jestli je to kec, už jsem po tom nepátrala. Ale je fakt, že bych ráda využila, že máme spavé dítko 🙂