Kojící maminka s atopickým ekzémem. Jak je léčit?

senja
5. led 2010

Ahoj holky, poradte prosim jak lecite svoje ekzemy v dobe kojeni. Od porodu se mi udelal ekzem na ruce a porad se zhorsoval, az uz je to neunosne ☹ Nevim co na to, kdyz kojim a nemohu na to v rychlosti jednou napatlat kortikoidy, ktere vzdy zabiraji.
Je tu sice podobne tema, ale je to o kojeni atopickeho miminka.

denisse
5. led 2010

ahoj ... mam rovnaky problem a bohuzial asi musis vydrzat ☹
ja som dceru kojila 18 mesiacov a tiez som takmer celu dobu mala priserny ekzem, trosku mi to dokazala zmiernit zinkova mast od Biodermy ale samozrejme to nezabera tak, ako kortikoidy ... vidim, ze tvoj syncek este nema pol roka, takze ho asi plne kojis ... ak sa rozhodnes vydrzat a kojit dalej, tak myslim, ze ked uz budes kojit menej (napriklad len v noci), tak budes moct v priebehu dna pouzit ak kortikoidnu mast (urcite nie dlhodobo, len na zmiernenie najvacsich obtiazi) ....

ja som sa toho v podstate od porodu dcery nezbavila, tiez ta mam hlavne na rukach (pred porodom som to mala uz dlhsiu dobu relativne v klude) ... teraz som znova tehotna a teda zase nemozem ziadne masti ... ked je to ale neunosne, tak si obcas niektoru neznesitelnu plochu tenkou vrstvou advantanu potriem ...

asi som ti velmi neporadila, ale aspon vies, ze v tom nie si sama 😉

sampo
5. led 2010

senja si si ista, ze je to atopicky ekzem? lebo ja ho mam teda od troch mesiacov, este som nepocula, ze by to dostal niekto v dospelosti 😕
ja som tehotenstvo prezila aj bez kortikoidov (teda ked to bolo velmi zle, tak som si asi 4x dala tenucku vrstvu) a teraz ich nastastie nepotrebujem vobec (mozno je to aj upravou stravy, ze nejem tolko blbosti, ktore mi to zhorsovali)
inak na taku podrazdenu kozu mi celkom zaberal lipikar baume od la roche 😉 nie je to kortikoid, ale dobre premastujuci telovy balzam s mineralnou vodou, to bol uplny zazrak, bez kt. som nevedela byt 🙂

senja
autor
5. led 2010

sampo Jo, ja jsem totiz atopik od malicka. 2 roky pred tehotenstvim jsem bojovala s tezkym ekzemem kolem pusy a na krku, zabiraly vazne jen nejruznejsi kortikoidy. Do toho se mi tam nekdy jeste objevila nejaka infekce, treba zlaty streptokok, jak jsem se potila atd. Ale na zacatku tehotenstvi mi to najednou zmizlo a cele tehotenstvi jsem nemela s tim zadny problem. No az jsem dorazila z porodnice, tak najednou se udelal na prstu pupinek, pak dalsi a dalsi... ted uz mam hnisavo-mokvavy ekzem po celem ukazovaku a prostredniku prave ruky ☹ Coz znamena, ze nemohu absolutne nic delat, jelikoz jsem pravak 😢 V noci maleho prebaluje manzel a ve dne babicka. Ted uz je to tak akutni, ze dnes treba uz nebudu moci ani koupat 😢

senja
autor
5. led 2010

Jinak ekzem se mi predtim delal prevazne kdyz jsem mela silne stresy. No a ted s miminkem tech stresu je... ☹
Kojit nechci prestat ani za nic. Pro zdravi maleho udelam vazne vsehno, zvlast kdyz je take ohrozen atopikym ekzemem.

luthien.k
5. led 2010

senja, a zkoušela jsi to léčit dietou, najít to, co ve Tvé stravě vadí? Je jasný, že stresy jsou na to nejhorší, ale o problému s imunitou to taky bude... Nebo držíš HA dietu kvůli malému? Počkat, nebylas to Ty, kdo psal do tématu o alergii na BKM, že možná kvůli dietě přichází o mléko...?

senja
autor
5. led 2010

Jj, byla jsem to ja 😉 Jinak dietu samozrejme drzim.

veve80
6. led 2010

ahoj,
ja mam atopicky ekzem od 3mesiacov po narodeni, ale ked som bola nedavno tehotna, tak sa mi koza vycistila. trochu sa to po porode zhorsilo, ale len na par dni. teraz ( 5 mesiacov po porode) je to stale super, nic nemam. zatial plne kojim.
vyskusaj kupel v lubovnikom oleji. das asi cajovu lyzicku oleja do salky s mliekom ( kravskym ) a to vylejes do vody. voda nesmie mat viac ako 38 stupnov. urcite ti to nevylieci ekzem kompletne, ale mne sa pri tom vzdy velmi ulavilo.

v nemecku zacali predavat teraz mast bez kortikoidov, tzv. regividerm. moze sa aj pocas kojenia, akurat nie na prsia.
drzim palce aby sa ti coskoro ulavilo.

veruska007
6. led 2010

Ahoj, mam atopicky ekzem od 4 tydnu, v tehotenstvi i ted pri kojeni mam ekzem hrozny, rozpraskany, hnisavy, obrovske rude fleky po celem tele - fuj. Nejvic mi pomaha konopna mast, napred vysusi, pak vyleci a nakonec zvlacni. Smrdi, pali, strasne to po ni svedi, ale pomaha.

wwercaa
6. led 2010

Ahoj já taky trpím na ekzém od svych 3 let, na mě doktorka skoušela asi milion krému a mastí, no nic nezabralo 😢 až když mi mamča změnila lékařku tá mi napsala Belogent mast a a Belogent krém na obličej (tam jsem ekzém měla bohužel taky) no ten zabral hned a doted o něm nevím akorát v zimě na rukou. V těhotěnství jsem ho neměla, no jestlí se Belogent může v těhu to nevím ale určitě jjsem si jistá, že není vhodný na dlhodobú lečbu, protože se nedoporučuje, pak jsem užívala na předpis dělanou mastičku v lékarně, opravdu levnou a moc pomohla( lékařka říkala, že jí předepisuje miminkám na ekzémy) název na ní nebyl, dostala jsem jí v bílem kelímku s červenou nálepkou na počkání 😉

dorinek
6. led 2010

senja - jako kdyby jsi psala o mě, jsem to samý v bleděmodrým. Zatím se to snažím zvládnout koupelema s přidáním soli z mrtvého moře. V koupelně mám hrnec se solným roztokem a po každým mití rukou se v tom opláchnu.Vždycky to zabralo, ale teď nic moc. Celý těhu v pohodě - od porodu děs. Nezbude nám asi nic jinýho, než se objednat na kožní 😖

Jinak dietu držím taky - žádný mléčný výrobky - a mlíka mám taky čím dál míň. Myslim, že je to tou dietou ☹

Tak jsem ti moc neporadila 😒

dorinek
6. led 2010

senja - teď se v jednom tématu píše, že na atopák pomáhá Sudocream - je to na opruzeniny, ale pomáhá to prý i na atopák. Mrkni na téma - Hurá, suprový krém na opruzeniny!!! - tak já to vyzkouším, mám doma vzorek 😉

janetty
6. led 2010

aj ja mam atopický ekzém, ale už nekojím... Kojila som len 6 týž., ale počas tehotenstva a aj kojenia som používla masť Protopik (minimálny obsah kortikoidov, vhodný aj na tvár... natiera sa len 4 dni, pri veľkom zhoršení 2x za deň) a na premastenie mliečný krém (robená masť bez kortikoidov) výborna na suchý ekzém, ale je len na predpis. Najlepšie v takom prípade je isť poradiť sa s kožnou... 😉
(ja som počas tehotenstva mala ruky od prstov po lakte a nohy od chodidiel po kolená sami ekzém a aj na tvári okolo pier a na lícnych kostiach... ukľudnilo sa to asi po pol roku po pôrode, ale to už pomocou hormonálnej maste 😒 )
Prajem veľa trpezlivosti... 😉

jakimovka
7. led 2010

Ahoj devcata, ja jsem take byvala atopicka, ale jen do svych 18-ti let. ted mam 2 mesicni miminko a ekzem se mu objevil ve tvari. byli jsme u kozniho lekare a ten nam prozatim napsal recept na Ondrejovu mast a nejaky antibioticky zaklad + jarischovu vodu na omyvani obliceje + olej do koupele LINOLA. Jenze pristi tyden mame jit na kontrolu a zrejme se nevyhneme mastim s kortikoidy :o(
Prosim, byly byste schopny poradit, kdo z vas ma zkusenost s prenesenim atopickeho ekzemu z vas na mimco a co mu napsat tak, aby tam bylo co nejmensi procento kortikoidu, prece jen se jedna o hromon a nechtela bych maleho hned na nej naucit. z vlastni zkusenosti vim, ze sice pomaha, ale pri dlouhodobejsim uzivani ma i opacny ucienk.predem dekuji za veskere prispevky !!

krista
7. led 2010

Ahojky,
mě se udělal ekzém po prvním porodu,trpěla jsem neskutečně, ruce mokvavé,popraskané do krve, nezabíralo nic, jen občas máznout kortikoidy od kožní a chodívala jsem 2x týdně na záření ke kožní, když to bylo neúnosné píchla mi nějakou silnější injekci, pak jsem znova otěhotněla a měla jsem svatý klid, hned v porodnici se mi to zase vrátilo, ale musím zaťukat že to není tak hrozné 😉 ani nepromazávám 😲 jinak mi nejvíc pomáhá Nivea na ruce.

Jinak mojí dceři se udělal ekzém taky, po tom co jsem přestala kojit, tzn. někdy po roce a synovi už ve třech měs. 😒

veruska007
7. led 2010

Ahojky, ja mam ekzem, maly nastesti zatim ne. Ale protoze mame ekzem v rodine vsichni, tak jsem se predem radila s kozni, co malemu muzu dat a taky mam zkusenost s jinymi detmi z rodiny:
1. nepouzivat sampony, mydla, oleje do vody, nic... pouze myt cistou vodou, ne prilis dlouhou, koupat max. 2x tydne, nebyt dlouho ve vode, zadne plavani s miminky
2. pouzivat pouze zdravotni kosmetiku z lekarny nebo Sebamed - telove mleko, mydlo na zadecek (ne jinam), krem proti opruzeni - nic vic!
3. jarish i ondrejovka jsou dobre a bezpecne. Z Jarishe jsou dobre obklady - vlazny jarish - namocit do toho garu, prilozit na ekzem, jak to zchladne, vymenit obklad, menit obklady cca 15min. na vsech loziscich. A pak muzu doporucit konopnou mast - nektere jsou primo pro deti.

luthien.k
7. led 2010

jakimovka, a kojíš? AE se dá eliminovat hypoalergenní dietou, protože je způsobován hlavně alergeny ve Tvé stravě (a samozřejmě podpořen geneticky) nebo pokud je mimi na umělé výživě, tak dát HA mléko, případně speciální mléka pro alergiky. Kortikoidy jsou krátkodobé řešení, řešením pro mimi by měla být dieta s vyloučením alergenů, které AE zhoršují a vhodná kosmetická péče. Nejčastějším alergenem u dětí bývá bílkovina kravského mléka, pročti si před návštěvou lékaře tyto stránky, snad Ti pomohou: http://www.potravinova-alergie.info/

martinka17
7. led 2010

sampo
ak si ešte nepočula, že by to niekomu vyskočilo až v dospelosti, tak mne atop spustil pôrod ☹ ☹ Do pôrodu som nikdy nemala žiaden kožný problém, teda okrem akné. A po pôrode príšerné problémy, nakoniec po 2 mesiacoch trápenia mi primárka oznámila, že mám atop, že je to normálne, že hormonálne zmeny a únava, stres ho spustia až v dospelosti. Len dúfam, že ustúpi zase do "spiacej" fázy,k keď prestanem kojiť a konečne budeme poriadne v noci spať 😝 😀

janetty
7. led 2010

ja tiež poznám jednu 40 ročnú pani, ktorej sa asi pred rokom objavil atop.ekzém... Tiež som bola na tom, že AE je od narodenia, alebo teda od detstva.

martinka17
8. led 2010

mne lekárka vysvetlila, že je to od narodenia, ale nespustil sa, ako keby spal. Ale ten gén, resp. to zdedené mám v sebe. A asi aj môj chrúst, lebo je vyhádzaný a teraz robia test na alergie 😢

katrenka111
16. dub 2012

Ahojte ja mam tiež atopický ekzem v strasnom stave vznikol mi pocas tehotenstva, tiež kojim a kožna mi predpísala kortikoidnu mast Locoid...možem to použit???
Nemate niektorá skusenost so Scin cap kremom?? ževraj pomaha?? len ci sa može je otazne....pripadne co Vám pomohlo???

prvnilaska
21. únor 2014

Vřele doporučuju nerafinované bambucké máslo, nesmí být rafinované a dearomatizované, to nezabere. Já ekzém promašťuju a léčím bambuckým máslem, které kupuju na Lulalu.cz. Přes den používám jejich krém pro atopiky, nanoc samotné čisté máslo. Děťátku ani Vám neublíží. Já mám i malého s ekzémem, mažu i jeho a máme výsledky.

evkaspa
21. únor 2014

mne v tom obdobi pomohli probiotika Dophilus Super. Pekne sa mi po nich upravila koza. Do mliecka sa nedostavaju.

sucettee
21. únor 2014

ahoj, ja mama atopicky ekzem od malicka...na konci tehu se mi hodne zhorsil a prvnich par mesicu jsem ho stale mela 😒 prislo mi,ze i malemu se obcas udelalo neco podobneho...kazdopadne jsem si dosla na kozni a tam mi predepsala nejakou masticku,kterou umichali v lekarne a kterou dr. predepisuje i kojencum se stejnym problem,takze nemela zadny vliv na kojeni 🙂 myslim,ze by sis mela zajit na kozni,rict,ze kojis a oni ti tam urcite neco poradi a predepisi 🙂 ted uz mi vse vymizelo...obcas se neco objevi,ale staci to promastit excipialem a je to v pohode 🙂 hlavne hodne promastovat 😉 a vydrzet!!!ono az se ti srovnaji hormony,tak to zase zmizi 😉

laskamoja123
21. únor 2014

aloe koncentrát to najlepsie

deny55
10. led 2015

Ahoj holky, už rok mám na noze ekzém který mi praská a svědí, zkoušela jsem všechny různé masti u čtyř kožních dr. rána se mi nikdy úplně nezahojila, spíše naopak nohu jsem měla horší a horší, žádné masti nepomáhaly a tak jsme odjeli na dovču do Černé Hory ,první den v moři mne ekzém pálil, ale pak se noha začala hojit, po 14 dnech u moře byl ekzém pryč.
Ale po měsíci doma se mi ekzém znovu rozjel takže jsem vyzkoušela v Třeboni Floating v tanku naplněném teplou, hustou a slanou kapalinou.Noha mne tam pálila, ale druhý den ekzém byl o hodně lepší.(Po Floatingu jsem si hned potřela nohu Rakytníkovým olejem aby se mi ekzém moc nevysušil )
Ted jsem si koupila v DM sůl z mrtvého moře (přírodní) a Solfatan-Síru dostání v lékárně. (Sůl rozmíchám v teplé vodě přidám malinko síry a dávám obklad na ekzém na noze) pak nohu omyji vodou a potřu ekzém Rakytníkovým olejem, moc mi to pomáhá a ekzém se stahuje a nesvědí

ev13inka
26. led 2015

Ahoj holky, mám taky atopák (nejspíš podloženej stresem), mám toho plný ruce, nohy a boky, ale to skoro každou zimu, ale teď se mi začal dělat i na očích a to tak, že mi praskají koutky a bolí to jako čert, nemáte některá zkušenost s tímto, na kožní zajdu, ale je to tam na dlouhý lokte
samozřejmě :D kojim (8m)

takhle hroznej sem ho asi ještě neměla, mažu konopím a mastí z lékárny a nic

děkuju za rady

klara777
28. led 2015

Ahojky holky 🙂 ja na muj ekzem pouzivam novou masticku Havlikuv prirodni zazrak. Byla mi v bio obchode dopurucena, jako skvela vsestran maz a prave, ze meli dobry ohlas i naleceni ekzemu. Tak jsem ji kopila vyzkouset a mohu jen vrele doporucit. A pouzivam to i na opruzeniny ditete. 🙂 Bez ni ted ani ranu.

gabca001
16. zář 2015

Já používám ovesnou koupel určenou pro miminka. Mají ji v lékárně nebo i v dm. Dělám z ní kasičku a patlám, kde je třeba. Chvilku svědí, ale pomáhá.

martinamarna
17. zář 2015
Uživatel martinamarna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od martinamarna.

mamka na atopicky ekzem pouziva radioxar krem a rikala ze je spokojebna 🙂

ominki
18. led 2016

Ja jsem ted sve petimesicni dceri namazala ekzem na tvari Havlikovym prir. zazrakem a lepsi se to. Lekarka to neznala a kdyz jsem ji precetla slozeni, zak se divila, protoze udajne to obsahuje i alergeny, ale ze uvidime samy. Jen me stve, jak je to drahe...