Kojila jsem cizí dítě...

oslik23
26. led 2008

Ahoj holky,

stalo se vám to? Znáte někoho komu se to stalo?
Já ano!

Kamádka před týdnem rodila. Druhý den jí volám a ptám se, jak se jí a malému daří a jestli něco nepotřebuje přivést a jak to zvládá...A ona se začala smát a pustila se do vyprávění.

Malý se nechtěl po porodu přisát, když jí ho sestra donesla na pokoj a zkoušela přiložení - odmítal..Do třetice všeho dobrého se přisál,ale jen na chvíli...Kamarádka byla hodně unavená a tak se domluvila se sestrou, že si malého odnese aby se ona mohla přes noc vyspat a načerpat síly.
Ráno ji sestra přinesla malého na kojení - zůstala u ní a sledovala, jestli se malý chytne..Chytl a kamarádka byla nadšená, jak krásně saje a sestra ji chválila. Kamarádka se rozplývala nad synáčkem, konečně si ho mohla pořádně prohlédnout..Mluvila na něj a připadalo jí, že je syn opravdu hodně podobný manželovi.

Asi za čtvrt hodiny doběhla sestra a začala se strašně omlouvat :" Paní Zemánková, já se strašně moc omlouvám..nevím, jak se to mohlo stát....Tohle není Tomášek, ale Lucinka z vedlejšího pokoje 😅 "

Kamarádku jako by v té chvíli trefila palicí po hlavě! Sestra ji téměř odtrhla dítě od prsu a utíkala s ním k jeho pravé mamince..Chvíli na to už byl u kamarádky její syn Tomášek, kterého okamžitě po přinešení rozbalila a koukala, jestli je nebo není kluk a když byl, ještě zkontrolovala číslo na zápěstí..

Trošku měla špatný pocit z toho, že své dítě nepoznala, ale to jsme jí hned začala uklidňovat - vždyť ho téměř vůbec neviděla! na sále chvilku a pak chvilinka 2x v noci, kdy byla grogy z porodu a unavená a co si budeme vykládat ..mimi vypadá vždy jinak po narození a jinak druhý den, že?

Hlavně že se to vše nakonec vysvětlilo 😉

mayerka
11. dub 2010

rimelko, ty si ty tvoje jedovatý hlášky schovej, nikdo na to neni zvědavej... A drž se tématu, o čokoládě si běž krafat jinam. Ostatní maminky jen otravuješ 😝 😝 😠

betelgeuzz
11. dub 2010

Lamarika, a opravdu to byla matka a babička? Nemohla to být starší matka se dvěma dětma - 20 letou dcerou a malým miminkem? Ale i kdyby kojila babička, tak je každýmu po tom prd. Já si to u nás v rodině představit neumím. Četla jsem i případy, kdy se rozkojila adoptivní matka, do té doby jsem ani nevěděla, že něco takovýho jde.

lamarika
11. dub 2010

bete: jojo, byla to matka a babička.

kaleilah
11. dub 2010

Tady se zase řeší věci... já jsem domluvená se sousedkou, žekdyž někam jdu bez Adrianky, tak že by jí v případu nouze nakojila 😎 než někam jdu (k doktorovi, nakoupit) a neberu dě+ti a hlídá manža nebo babi, tak mají doma odstříkaný mlíko = do 3 hodin jsem doma. Jenže se může stát cokoliv, odstříkaný mlíko se jim může vylejt, nebo se zdržim, něco se mi stane a dítě umřít hlady nenechám. Vůbec mě ta představa nepohoršuje, jako nic extra intimního mi to taky nepřijde 😅 Jo, já jsem máma, vím to já, ví to moje dítě a je jí celkem fuk, kdo mu dá najíst 😅 😝

ygreen
11. dub 2010

nevim, no, ale v případě nouze se dá dát dítěti výjimečně i UM - nemusí umřít hlady i bez kojné sousedky 😀

ygreen
11. dub 2010

kubaka- né každej, kdo má jinej názor je snad sprosťák 😔

kubaka
11. dub 2010

ygreeen - cituji revutelu: "Takže mi přijde hloupé, když tady děláte z nějaké staré báby machra, že dokázala nakojit vnuka/vnučku... to je na kriminál!!!!!... když sem to řekla mojemu doma, tak se znechuceně a udiveně díval, jestli to je jako fakt nebo nějakej FAKE D.....Nejsem puritánka nebo něco takovýho, ale tohle mi přijde fakt dost nechutný.......vidíš, mě ani nenapadlo, že i ve 40ti může být žena novopečenou matkou pro mě jsou takové ženy už babičky "

nejde ani tak o názor, ale o způsob vyjadřování - bu'd je hulvátský nebo kultivovaný. 😉

rimelka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rimelka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kubaka
11. dub 2010

jo, jsem starší ročník a jsem na to hrdá, pokud je toho znakem, že nemluvím jako dlaždič a vyjadřuju se o druhých s úctou a respektem. V tom mě vy "mladší moderní ročníky" opravdu nemůžete dostihnout. A divím se, co je to chlapy, které si tyto "upřímně se vyjadřujícíc mladší ročníky " vezmou za ženu. Ono svůj k svému...

kubaka
11. dub 2010

navíc já teda nevím, ale dát plně kojenému pětiměsíčnímu dítěti z ničeho nic plnou dávku UM, tak bych měla strach, že se z toho akorát pos..e a poblije. 😅 Pořád by bylo bezpečnější nechat ho nakojit od sousedky jejím mateřským mlékem - určitě by ho miminko strávilo lépe než umělinu.

lamarika
11. dub 2010

rimelka předpokládám, že tu nejsi nová a že tohle je tvůj nový nick. To docela chápu vzhledem k tvé prezentaci. . . Jsem mladý ročník a nemám za potřebí se vyjadřovat jako ty a neustále tu někoho urážet. Nejspíš bude pes zakopanej někde jinde. . .
A teď k tématu. Kaleilah máte zajímavě vyřešený, ale proč ne. Svůj účel to splňuje 😉

nety
11. dub 2010

Své děti jsem bohužel nekojila,tudíž jsem nemusela takovýho problém řešit,ale pokud by nastal a mé dítě by plakalo hlady a kamarádka mohla pomoci,neodmítla bych a naopak.Vždyt v porodnicích také děti dostávají cizí MM.Moje malá také dostala,věděla jsem i od jaké maminky.

lidiab
11. dub 2010

rimelko - to co tady děláš se internetovým jazykem nazývá flaming nebo trolling, tzn. rozpoutávaní konfliktu na internetových diskuzích uražením účastníku a příliš horlivým hájením svého názoru u citlivých témat 😉

kaleilah
11. dub 2010

tak pro všechny co vás zaskočilo že bych byla schopná dát kojit dítě sousedce : dávali jste vašemu dítěti UM? sedlo mu hned první mlíko co jste mu dali, nebo jste přebíhali z beby na sunar, nutrilon a hledaly mlíko, co vyhovuje...? nehodlám ze svý dcery dělat pokusnýho králíka a místo kojení na ní zkoušet mlíka, co jí budou chutnat, aby pro případ potřeby nějaký bylo. Navíc četli jste někdy upozornění na krabici, do kdy se má mlíko zpotřebovat po otevření? to by se mi těžce nevyplatilo, kdybych toho potřebovala využít třeba každý 2 měsíce... Jo, možná se tu najde někdo inteligentní, kdo mi oznámí, že existujou jednorázový dávky. Jděte do lékárny a řekněte si o jedu dávku od každýho mlíka, ale 1, pro děti od narození..Byla jsem ve 3 lékárnách u nás, nedodávají jim to, protože se podporuje kojení a výrobce jim 1 nedodává, až mléka 2 od ukončeného 6. měsíce. Jo, v jedný měli 1 nutrilon, po tom se mi ady zeblila a víc nehodlám zkoušet.

proč to dělat složitě, když to jde jednoduše 😎 😎

kubaka
11. dub 2010

kaleilah - dyť to povídám - 😀 😀 😀 Proč to dělat složitě, když to jde úplně jednoduše a bezpečně a lacině... Malý mi přešel na UM až v 9. měsíci a taky jsem nejistě zkoušela, co na to jeho žaludek. Ale pil Bebu, Sunar i Nutrilon úplně v pohodě. U půlročního kojence si neumím představit mu jen tak nacpat z ničeho nic UM - jak píšeš - poblila se ti - nedivím se. 😝

kaleilah
11. dub 2010

kubaka právě, když jsem šla poprvý z domu a mačkala hodinu prsa, abych vyždímala aspoň 100ml, tak jsem zkusila ten nutrilon, nesednul jí, tak jsem se nejdřív ptala po různých jednorázových dávkách, pak se na to vykašlala a domkluvila se se sousedkou. Nikdy jsme toho ještě nevyužily, ždímu úspěšně dál, ale jistota je jistota.. 😎

lamarika
11. dub 2010

kaleilah: O tom ždímání mi ani nemluv. Mlika jsem měla dost, ale jak jsem měla něco odstříkat, tak jsem byla v koncích. Zvládla jsem jen 60 ml a to po celodenním snažení. Musela jsem 2x-3x týdně chodit do práce na 4 hoďky a malej musel vyjít s tím co dostal. Naštěstí to byl kluk šiokovnej a zvládl to. Pak už jsem aji práci radši vypustila. Kdyby tehdá třeba moje švagrvá kojila a malej by měl vřískat hlady, taky bych ji poprosila aby dala i tomu mýmu.

kaleilah
11. dub 2010

lamarika. jojo, taky mlíka mám dost, ale nějak neumim odstříkávat, odsávačku mi přijde zbytečný kupovat, tak často pryč nechodim a když odstříkávám den dopředu, tak te´d tu 150 za dva dny dám, ale koziny mám úplně modrý, jak mi nejde to jejich doporučovaný "céčko" tak je normálně ždímu a teče to 😀 😀

lamarika
11. dub 2010

u mě to pak bylo jak kdybych brala krávě vemeno 😀 😀 😀 Ale jak říkáš, ty prsa mě pak pěkně bolely. Po odsávačce jsem se sice dívala, ale nedokázal mi nikdo říct jestli je lepší vakuová nabo elektrická. A ta investice se mi teda kvůli tý chvilce nechtěla dávat 😉

monkula
11. dub 2010

Ka, normálne to ždímeš? Ako vypraté veci? 😀 😀 😀 😀
Skúste si dať na prsia teplý uterák, alebo ich pred ždímáním osprchovať 😀 To céčko bolelo aj mňa...

kaleilah
11. dub 2010

mon normálka, ne? chytnu do obou rukou a mačkám, jako se dojí kráva 😅 😀 😀 😎

ygreen
11. dub 2010

já jsem odstříkávala celé 4 měsíce odsávačkou Avent Isis a v pohodě, páč se kluk neuměl přisát, ale v mém případě jde prostě o určitý vnitřní odpor dávat kojit své dítě cizí osobě. Kdyby ještě šlo o to, že by například ta sousedka odstříkala v případě nouze své mléko do lahvičky, tak jo. Ale mě tam vadí ta představa toho intimního kontaktu s cizí ženou. pro mě bradavka představuje určitou intimní zónu, nebo jak to říct. Ale jak jsem už dříve psala, nijak mě to neuráží, ať si každý dělá co chce, nejedná se o nic "hnusného", to určitě ne, jen mě osobně to není po chuti 😉

ygreen
11. dub 2010

lamarika - já měla tu Aventku mechanickou a velká zodpovědnost, za 10 minut jsem měla třeba i 200ml 😉 mě se moc vyplatila. Elektrická je dražší a hodí se spíše pro někoho, kdo třeba krmí MM jen z lahvičky 😉

monkula
11. dub 2010

a k téme:
ja by som cudzie dieťa nenadojčila... Pre mňa to je intímna a súkromná záležitosť, takže by som sa cítila, ako keby som svoje dieťa oberala o niečo, čo je jeho..
Ale nevidím na tom nič zlého, pokiaľ, to ani jednej maminke nevadí... 😉

arietiska
11. dub 2010

Já bych cizí dítě nechtěla kojit a ani bych nechtěla, aby mně ho kojila cizí žena a ani babičku či mamku bych asi nepřijala. Z lahvičky cizí mateřské mléko proč ne, ale i tak od známé které důvěřuju nebo vyšetřené v bance. Kámoška si naprosto normálně půjčila sousedky loni v porodnici mimino uřvaný a nakojila ji ho, mně to přišlo divný. Já si teda raději zašla pro příkrm do stříkačky, mlíko mě teklo až třetí den ...
Dojit rukama bych taky nedokázala nic. Měla jsem odsávačku s balónkem asi Avent a fungovala dobře. Bez ní by se malej nenapil první dny života. Musela jsem si ty kozy nejdřív lehce připravit...

arietiska
11. dub 2010

Ale když Vám to nevadí ani nepřijde divní, pak proč ne. 😉 Dřív se to dělo běžně ...

arietiska
11. dub 2010

kubaka: Ale jinak přechod z kojení na UM taková trága myslím není. Takových co přestaly kojit ze dne na den a přešly na UM je opravdu hodně moc. Spíš neznám teda ty co hledaly pomoc u sousedů a kór u půlrčního kojence. Každopádně ani banky nepřijmou mateřské mléko od matky se starším dítětem 6ti měsíců, v tom věku dochází ke změně toho mateřského mlíka. Nevím sice kam, ale prostě už není vhodný asi pro "mimina".

monkula
11. dub 2010

ari, mení sa zloženie MM,no a keďže MM potrebujú najmä novorodenci, takže to mliečko pre 5 mesačné deti, je pre novorodencov nevhodné, nemá toľko vitamínov, atď...

arietiska
11. dub 2010

Jo aha, no tak hlad by asi to mlíko zahnalo i od matky dojné se starším dítětem teda ... každopádně v půl roce už bych si myslím uměla poradit i v krizi jinak.