Kojila jsem cizí dítě...

oslik23
26. led 2008

Ahoj holky,

stalo se vám to? Znáte někoho komu se to stalo?
Já ano!

Kamádka před týdnem rodila. Druhý den jí volám a ptám se, jak se jí a malému daří a jestli něco nepotřebuje přivést a jak to zvládá...A ona se začala smát a pustila se do vyprávění.

Malý se nechtěl po porodu přisát, když jí ho sestra donesla na pokoj a zkoušela přiložení - odmítal..Do třetice všeho dobrého se přisál,ale jen na chvíli...Kamarádka byla hodně unavená a tak se domluvila se sestrou, že si malého odnese aby se ona mohla přes noc vyspat a načerpat síly.
Ráno ji sestra přinesla malého na kojení - zůstala u ní a sledovala, jestli se malý chytne..Chytl a kamarádka byla nadšená, jak krásně saje a sestra ji chválila. Kamarádka se rozplývala nad synáčkem, konečně si ho mohla pořádně prohlédnout..Mluvila na něj a připadalo jí, že je syn opravdu hodně podobný manželovi.

Asi za čtvrt hodiny doběhla sestra a začala se strašně omlouvat :" Paní Zemánková, já se strašně moc omlouvám..nevím, jak se to mohlo stát....Tohle není Tomášek, ale Lucinka z vedlejšího pokoje 😅 "

Kamarádku jako by v té chvíli trefila palicí po hlavě! Sestra ji téměř odtrhla dítě od prsu a utíkala s ním k jeho pravé mamince..Chvíli na to už byl u kamarádky její syn Tomášek, kterého okamžitě po přinešení rozbalila a koukala, jestli je nebo není kluk a když byl, ještě zkontrolovala číslo na zápěstí..

Trošku měla špatný pocit z toho, že své dítě nepoznala, ale to jsme jí hned začala uklidňovat - vždyť ho téměř vůbec neviděla! na sále chvilku a pak chvilinka 2x v noci, kdy byla grogy z porodu a unavená a co si budeme vykládat ..mimi vypadá vždy jinak po narození a jinak druhý den, že?

Hlavně že se to vše nakonec vysvětlilo 😉

caira
26. led 2008

ty blaho, me by svihlo... proto mam v porodnim planu, ze nechci aby dite kamkoliv odnaseli, bude semnou porad a pokud bude muset nekam tak jedine za doprovodu manzela... jeste aby mi tu nasi malou veverku vymenili za nejakou kukacku 😀 😒

oslik23
autor
26. led 2008

No, nevím jak bych se zachovala já ... Z8leželo by, jakým stylem by se mi dotyčná sestra omluvila..Kdyby jí to opravdu mrzelo, tak bych to skousla, ale pokud by se tvářila jako že se nic nestalo..asi bych byla hoodně naštvaná 😠

schnek
26. led 2008

No nevím, za to bych asi sjela sestru od hlavy k patě 😠 Jak si může splést mimina? 😲 My měli na zápěstí pásku se jménem a ještě číslo. To bych asi jen tak nespolkla.

tlapicka
26. led 2008

jsem asi divna, ale vzdyt se tolik nestalo, ne? rozhodne bych z toho nedelala kovbojku, aspon ma o cem vypravet 😕 😀

balsiger
26. led 2008

ja si myslim,ze chudak maminka musela byt tak vycerpana, ze to opravdu v tom celem deni nepoznala a hlavne se prece tolik nestalo...kdyz si vzpomenu na mne,jak i bylo den po porodu,tak se te mamince ani nedivim 😝

oslik23
autor
26. led 2008

jj přesně tak, to že nepoznala syna je asi fakt normál..vždyť ho od porodu téměř ani neviděla!
Neee rozhodně z toho nechci dělat drama! Prostě se stalo a nemyslím si, že by se to stávalo často.
Jen mne zajímalo, jestli máte některá podobnou zkušenost. Rozhodně tím nechci říct, že sestry odvádí špatnou práci, to si nemyslím 😉

kili
26. led 2008

no aspoň ju tá holka rozkojila 😀

oslik23
autor
26. led 2008

ano,to rozkojila - takže kamarádka už věděla jak pozná,že malý opravdu saje.Fakt, pak už neměla problémy 😀
Vše zlé je k něčemu dobré 😉

gabbi
26. led 2008

😀 Me jako mimino taky jednou vymenili s ditetem druhe pani co lezela s mamou na pokoji. No mama to brala jako humor, protoze me poznala podle toho jak jsem zacala rvat nez pani svlikla podprsenku🙂. Sestricka byla cervena az za usima a pry se strasne omlouvala 😀

oslik23
autor
26. led 2008

gabbi 😀

kozimura
26. led 2008

Oslik:ju,stalo se to mojí mamči.Mě na kojení nikdy nemohli vzbudit.Zkoušeli všechno-zacpávat nosík.dávat pod vodu apod.a když už mě vzbudili,tak jsem prý jen tak pocumlala a nic a mamča trpěla.Jednou v noci ji dovezli mimčo a hned poznala,že to nejsem já,protože se ihned přisálo a pilo jak zděšené.Sestra jí jen omluvně vysvětlila,že mě zas nemohla vzbudit a matka tohoto chlapečka nechce kojit,ať

kozimura
26. led 2008

si nezkazí postavu.Mamča se jen usmála,že ho klidně nakrmí,že ji to nevadí... 🙂

oslik23
autor
26. led 2008

Nooo teda 😕 to je celkem dost zvláštní 😅 Ale maminka to vzala sportovně 😉

kozimura
26. led 2008

Oslik:co jí taky zbývalo.Mléka měla dost a maličký měl hlad.Sestře ho bylo líto.

oslik23
autor
26. led 2008

Já měla taky hoodně mlíčka a dcera ne a ne se přisát.. ☹ Narodila se v 34.týdnu a asi neměla sací reflex..zkoušela jsem všechno i setry pomáhaly jak mohly..Ale jelikož jsem měla hoodně mlíčka,tak jsem odstříkávala pro ostatní nedonošené miminka. Asi bych v této situaci taky sestru neodmítla..Bylo by mi líto toho drobečka ☹

kili
26. led 2008

v tedy neboli také odsávačky ako teraz, takže ak mala prsia naliate, tak bola asi aj rada, že sa nemusí dojiť

kili
26. led 2008

oslik, sací reflex sa ževraj vyvýja v 35tt

tak ma napadlo, že by to bola dobrá učiaca technika pre mamičky, ktorým sa nedarí kojiť, priložiť iné dieťa, ktoré to vie, nech zistia, ako je to správne. Ale to by sa ťažko realizovalo 😀

oslik23
autor
26. led 2008

kili..No já odstříkávala ručně téměř 4 měsíce.Byla to pořádná zabíračka.kdo nezažil - neuvěří.. Je to už skoro osm let, teď jsou jistě odsávačky daleko lepší,ale tenkrát i když jsem doma měla dvě, tak jsem stejně nejvíce "vydojila" ručně.

kili
26. led 2008

oslik, tak sa ti nepodarilo kojiť?

oslik23
autor
26. led 2008

ne, bohužel při dceři to nešlo..Byli jsme v nemocnici necelý měsíc (narodila se v 34.týdnu) a i když mi sestry opravdu pomáhaly a mě teklo mléko samo od sebe, jen stačilo,aby malá polykala...tak se u toho strašně stekala..Mlíka jsem měla na rozdávání...Zásobovala jsme celé oddělení .... Bohužel..prostě to nešlo..ale i tak jsme fakt vydržela skoro celé 4 měsíce jen a jen ručně odstříkávat.

Když se narodil syn (jsou mu 3 roky) bylo kojení v pohodě více jak 8 měsíců jsem bez problémů kojila

oslik23
autor
26. led 2008

ale byly tam i mladší miminka a kojení se povedlo..Byla tam i paní s dvojčátkama které se narodily v 34.týdnu a taky kojila..jen nám to prostě nešlo..Opravdu netuším, kde byla chyba ☹

kili
26. led 2008

tak to si mala dobré.
ja som odsávala elektrickou alebo ručnou pákovou, ale aj tak som si musela prsia "žmýkať, aby vôbec niečo išlo. Mlieka som síce mala celkom dosť, ale časom to na dve deti nestačilo, max. som mala 900ml aj to, keď boli ešte v nemocnici a ja som odsávala po dvoch hodinách. Keby som mala ručne, tak by som sa k niečomu takému nedopracovala.

oslik23
autor
26. led 2008

Kdybys mě viděla - se mi sestry v nemocnici smály..prvně mi donesly malou skleničku...tu jsme do pěti minut naplnila po okraj...Pak mi nosily rovnou půl litrové sklenky 😀 Ano, já taky odstříkávala co dvě hodiny...děsný ☹

oslik23
autor
26. led 2008

a když jsem jednou vynechala - prsa ztvrdla a bolela jak blázen..Pak jen stačilo vypnout hruď a teklo to pod tlakem samo 😀 Pak už jsem se tak "vypracovala" že jsem odstříkávala do dvou sklinek zároveň 😅

oslik23
autor
26. led 2008

kili teď jsem koukla na tvé alba! Máš krásné dětičky a koukám,že máš také zkušenosti a tedy určitě větší než já!!Kluci to zvládli - jsou to šikulové 😉 Máte můj velký obdiv 🙂

kili
26. led 2008

ďakujem

mne nikdy netieklo mlieko (teda raz ráno po noci, lebo vtedy som neodsávala, až neskôr), mala som vložky do podprseniek, ale nikdy som ich nepoužila.

f.nina
26. led 2008

Já jsi myslím že jse nic tak hrozného nestalo.Jsme přece lidi a ne bozi neomilní 😉 A jak píše schnek že by jí sjela(sestru)tak mi to příjde ujetý přece pracovat z tolika miminkama tak to taky není jednoduchy 🤐 a myslím jsi že pásky se jmény a čísla dnes mají všude takže stát se že jsi odnesete cizí miminko domů nehrozí 😉

oslik23
autor
26. led 2008

kili stejně máš můj velký obdiv.Sama moc dobře vím, jak je to těžké,když se miminko narodí dříve než mělo a kolik strachu a obav si člověk zažije...Je obdivuhodné,že sis mlíčko vůbec udržela.

kozimura
27. led 2008

Oslik:ještě se vracím k té mamči.Říkala,že to byla úleva,když si ten maličký "upil"-byla to taková oboustranná výpomoc.Já byla jako mimi potvora a teď se jen modlím,ať se mi to nevrátí.Mamča nakonec kojila jen 3 měsíce,pak dostala anginu a já jsem mlíko odmítla a pak už jsem nezačala.Vyprávěla mi,že měla prsa jak kámen a odstříkavala pod sprchou.Taťka ji šátkem stahoval prsa,ať se ji přestane

kozimura
27. led 2008

mléko tvořit.Do toho starosti,protože jsem odmítala i sunar,takže jsem byla nakonec odkrmena na kravském mléku.Prostě potvůrka.Mamču obdivuji-měla tenkrát 18.