Kojila jsem cizí dítě...

oslik23
26. led 2008

Ahoj holky,

stalo se vám to? Znáte někoho komu se to stalo?
Já ano!

Kamádka před týdnem rodila. Druhý den jí volám a ptám se, jak se jí a malému daří a jestli něco nepotřebuje přivést a jak to zvládá...A ona se začala smát a pustila se do vyprávění.

Malý se nechtěl po porodu přisát, když jí ho sestra donesla na pokoj a zkoušela přiložení - odmítal..Do třetice všeho dobrého se přisál,ale jen na chvíli...Kamarádka byla hodně unavená a tak se domluvila se sestrou, že si malého odnese aby se ona mohla přes noc vyspat a načerpat síly.
Ráno ji sestra přinesla malého na kojení - zůstala u ní a sledovala, jestli se malý chytne..Chytl a kamarádka byla nadšená, jak krásně saje a sestra ji chválila. Kamarádka se rozplývala nad synáčkem, konečně si ho mohla pořádně prohlédnout..Mluvila na něj a připadalo jí, že je syn opravdu hodně podobný manželovi.

Asi za čtvrt hodiny doběhla sestra a začala se strašně omlouvat :" Paní Zemánková, já se strašně moc omlouvám..nevím, jak se to mohlo stát....Tohle není Tomášek, ale Lucinka z vedlejšího pokoje 😅 "

Kamarádku jako by v té chvíli trefila palicí po hlavě! Sestra ji téměř odtrhla dítě od prsu a utíkala s ním k jeho pravé mamince..Chvíli na to už byl u kamarádky její syn Tomášek, kterého okamžitě po přinešení rozbalila a koukala, jestli je nebo není kluk a když byl, ještě zkontrolovala číslo na zápěstí..

Trošku měla špatný pocit z toho, že své dítě nepoznala, ale to jsme jí hned začala uklidňovat - vždyť ho téměř vůbec neviděla! na sále chvilku a pak chvilinka 2x v noci, kdy byla grogy z porodu a unavená a co si budeme vykládat ..mimi vypadá vždy jinak po narození a jinak druhý den, že?

Hlavně že se to vše nakonec vysvětlilo 😉

berynka
3. dub 2010

jéžiš, to je zase hysterie 😀 . Já kdybych se dověděla, že jsem měla tři kojný, tak by mi to bylo fuk 😝 . Co je na tom? 😉 A dát kojit svoje dítě někomu jinýmu.. proč ne, kdyby to bylo nutný. Asi to někdo vidí moc eroticky 😎 , páč pochybuju, že někoho pohorší darování MM třeba pro nedonošený děti.

paolin
4. dub 2010

Nu, jsou holky, které raději rodí císařem, aby je to nebolelo. A jsou holky, které se trápí, že nemohly rodit přirozeně.
Jsou holky, které dají mimčo na UM, jen aby si nepokazily prsa. A jsou holky, které se trápí, že kojit nemůžou.
A jsou holky, kterým je na zvracení z kojení cizího dítěte. A jsou holky, které to bez rozmyšlení udělají a myslí při tom na to dítě. Každý si volí svoji cestu, tak proč hned kritizovat? A když to prostě někomu nedá, tak to dělat trochu na úrovni. 😵
Nebo řešit něco fakt zásadního, ne? 😉

ygreen
4. dub 2010

Je to opravdu každého věc, já bych to v normálním čase neudělala a ani bych nesnesla aby někdo dával synovi do pusy cizí prs. Přijde mi to jako intimní záležitost mezi matkou a dítětem. A jelikož nejsem nijak zaujatá proti UM, tudíž bych i v porodnici volila raději UM než cizí MM. Každá jsme jiná a podle mě má MM význam hlavně právě proto že je od vlastní matky. Jak by třeba mohlo nutričně prospívat, kdyby kojila žena, co má roční dítě ještě cizího kojence. Vždyť to mlíko mění složení s věkem dítěte. Nevím, no, mě se to taky protivý. Ale ať si každý dělá co je mu libo, ne 😉

lenkabu
4. dub 2010

Mám trochu pocit že se zase z kojení dělá něco nadpozemského,proboha lidi,je to strava 😉

draga
4. dub 2010

tak to teda nevím jestli je na sebevraždu zrovna to, že jsem si cucla z cecíku *tety* 😀 😀 😀 no holt každý vidí věci jinak... 😀 😀

ygreen a co budeš dělat až tvůj milovaný chlapeček bude cucat cizí prs ...a že jednou určitě bude 😀 😀 😀

já pořád nechápu co tu řešíte za psycho 😀 asi holt nemáme jiné strosti co 😉

ygreen
4. dub 2010

draga: to už nebude můj milovanej chlapeček, ale můj milovanej nezbednej puboš a tomu to budu jen přát 😉

revutela
4. dub 2010

I když nerada, tak tady prostě musím ještě jednou napsat.... nedá mi to... Píši pro vechyn, protože nemám čas se tady vypisovat na každou, co tady něco napsala... takže, co se té erotiky týče, tak v tom opravdu trochu té erotiky vidím, přijde mi to hnusné, když dítě kojí jiná žena než matka... co se týče darovanému MM, tak je to rozdíl - to pije dítě z flašky a je to naprosto normální a běžná věc... ale pokud se dítě přisaje k prsu jiné - cizí ženě, tak se mi to opravdu příčí a zní dost hnusně... i když je mé vyjadřování poněkud hrubé, tak mě opravdu nenapadá jiné pojmenování...a věřte mi, že i slovo nechutné, hnusné... zní ještě moc hezky na to, jak bych to pojmenovala pravým jménem 😝 Musím zareagovat na ancinku 😀 víš, alcatko tady psala, že to byla ona, kdo ti nabídl, že ti malou zkusí nakojit... ty tady naopak píšeš, že si to byla ty, kdo ji poprosil, at ti ji zkusí nakojit... měli byste se napřed domluvit, co budete lidem říkat, než něco vypustíte... protože, nemůžu si pomoct, ale přijde mi, že to byla spíš sranda, chtěli ste prostě zkusit, jestli se ta malá přisaje a pozná cizí.. než, že by si ty měla nějakej problem... Pravdu znáte jen vy dvě, to je jasné a určitě nepřiznáte, jak to bylo... ale ať bylo jakkoli, ve všech případech je to hnusné... takže byste si při další vaší legrácce měli rozmyslet, zda to budete vystavovat veřejně... raději si to příště nechcejte pro sebe 😉 Nic, mizím, své sem napsala a tím je to pro mě finito 😎

ancinka
5. dub 2010

Milá revutelo, asi ti to opravdu hodně vrtá hlavou. Přesný dialog, který se odehrál před nekolika týdny ti napsat nedokážu. Protože upřímně řečeno, pro mě i Alču to byla tak přirozená situace, že jsme se k ní už nikdy nevracely. I ta fotka v mém albu visela několik týdnů, a nikdo si jí ani nevšiml, neměl potřebu okomentovat. Co ti mám říct, obhajovat se nehodlám, znovu opakuji - nemám se za co stydět a klidně bych to ve stejné situaci udělala znova, stejně jako bych Alči totéž nabídla. Mohla bych ti tady vyprávět o tom, že donedávna fungovaly kojné, a v podstatě fungují i dnes - jen v menší míře. Ale bylo by to zbytečné, svůj názor už máš. Pro mě za mě mysli si třeba, že si tady navzájem olizujeme bradavky a jsme šťastná mormonská rodinka - mně je to šumák 😎 😎 😎

draga
5. dub 2010

ancinka netrap se tím, hlavní je, že to tvojí maličké a tobě pomohlo vyřešit problém...docela nehcápu v dnešní době takové puritánské názory...já jsem jako docela velká konzerva ale tohle mi přijde třeba úplně normální, včera jsme tu nad tím přemýšlela, co by bylao kdyby má nej kámoška v době, kdy jsem se rozkojovala přišla a takhle mi pomohla a došla jsem k tomu, že bysme to udělaly taky...navíc ukázat něco v akci je vždy přínosnější než po telefonu prokecat půl hodiny s laktační poradkyní, která ti vyjmenuje naučené fráze ....a nakonec ti řekne, že máš jít k mudr a ta ti poradí...vy jste kočky akční a to je dobře 😀

krásné velikonoce 😀

radka.m.
5. dub 2010

ahoj,jenom jsem ze zvědavosti nakoukla,docela mě zajímalo,o čem toto téma je,vzhledem k tomu,že je to tu na dva tábory,ostatně jako všechno kolem kojení,tak se chci jenom ze zvědavosti zeptat ancinky,v jaké zemi žije,zaujalo mě,že píše,že u nich jsou kojné i doposud,protože co vím já,tak kojení cizího dítěte je protizákonné-tím prosím vás holky nenarážím na téma této diskuze,jem mě tohle prostě zajímá,předem dík za odpověd

lucenek
5. dub 2010

raduš nezákonné??u nás????

paolin
5. dub 2010

holky, četla jsem, že zákaz platí především pro banky mateřského mléka - podle Vyhlášky o hygienických požadavcích na stravovací služby 😉

suik
5. dub 2010

Tak jsem zbezne proletla diskuzi, hlavne, konec.....takováhle výpomoc kamarádce mi nepřijde divná, asi bych jí taky pomohla, Nepřijde mi na tom nic zlýho. Nad čím jsem se teda pozastavila, je to, že se to vyfotilo a dalo do veřejného albíčka. Já bych do alba nedala ani svoji kojící fotku a hodně si rozmyslím, jestli tam někdy dám svýho dítěte. Ale to je kazdýho vec....jen to nechápu.

monik76
5. dub 2010

Taky jsem to zbezne proletla a jednou jsem byla v podobne situaci, prvni dite jsem nekojila, mela jsem dodelane prsa a kamaradka se mi nabidla, ze ho klidne nakoji a uprimne jsem teda nechtela, prislo mi dost divne, ze by mel v puse cizi cecik. A taky mi prijde divne, kdybych ja mela kojit cizi mimco, ikdyz by to bylo moji kamaradky, nicmene chci rict, ze kdybych ja jako matka 2 deti mela kamaradku, u ktere bych videla, ze ma nality prsa, tak ji asi nejdrive poradim at se je zkusi odstrikat a pak at zkusi jestli se ji mala chytne nebo ne. JInak to je jen muj nazor a at si kazdy koji koho chce a vystavuje se jak chce, to je mi jedno! 😉

bramburka
5. dub 2010

ahoj, to je sranda, už se perou 😀 no soráč

ale myslím, že jde o to, že některým holkám vadí to, že byla vystavena fotka ve fotoblogu jak se kojilo jiné dítě jinou maminkou. No ...proboha každej si snad může dát do fotoblogu co chce, nebo problém byl erotický nádech fotky? Hledám totiž ten problém.

Osobně bych nenechala přiložit dítě k jiné mamince, ale zároven to vubec neodsuzuju, stejně jako nejsem lesbička a lesbičky neodsuzuju a kdyby tu měl někdo fotku, jak se líbají se svou přítelkyní, tak pod to upřímně napíšu, že jim to sluší. 😝

Tak holky, trocu tolerance.

JInak téma je to zajímavé, má švagrová mi taky vyprávěla jak si s kamaradkou pro zajimavost vyměmnili děti, jestli se přisajou a bude jim to vadit, ježiš a co? jako neudělala bych to, ale tak jsme přeci trošku tolerantní, ne?

Nebo to není o tom?

radka.m.
5. dub 2010

lucenek-jo,jo,u nás to je nezákonné,myslím,že nejenom kojit,ale i celkově krmit dítě cizím mm,v bankách mléko od dárkyně musí projít různými testy a taky myslím,že musí být pasterizované,dokonce je to vysvětleno někde na stránkách kojení 😉

lucenek
5. dub 2010

radu jako fakt je to někde v zákoně????to mi přijde síla, jako kontrolované mléčné banky, proces pasterizace, vyšetření dárkyň ano...beru.....ale jako kdyby měli stíhat jendu matku, že nakojila dítě druhé..... 😖

ygreen
5. dub 2010

lucenek: nikdo nebude nikoho stíhat, spíš je to z toho důvodu,aby se tím nemohl někdo za úplatu živit - profi kojná.

ikarkulka
5. dub 2010

alčátko, napsala jsi to moc hezky 😵
tu debatu u fotky jsem rozpoutala já, nechtíc jsem na ni upozornila, chytly se toho dvě uživatelky (obě sem přispěly) a bez znalosti pozadí celou "akci" označily za nechutnou, k zblití apod.

osobně na tom nic špatného nevidím, pokud je to ku prospěchu dítěte a pokud to nevadí žádné zúčastněné straně. není na tom nic nechutného ani odsouzeníhodného, rozhodně mi přijde lepší, aby dítě kojila jiná žena, než mu dávat umělou výživu (čímž samozřejmě nechci odsoudit maminky, které UM dávají, ani nechci rozpoutat diskusi, zda to je či není dobré).

ancince držím palce, ať se má malá k světu a ať jsou obě spokojené 😵

alisek
6. dub 2010

četla jsem jen část diskuze, hlavně té prvotní a negativní a přijde mi to jak hon načarodejnice, vždyt jste všechny matky ne, když by bylo vedle vás dítě hladové, stále brečelo a bylo mu zle, tak by jste ho snad nakojily, mě to přijde přirozený a ne zvrácený, od kdy je kojení pedofilní, vždyt se jedná o maličké miminko a mléko, co řešíte ženský, buďte rády, že vaši drobci jsou vpohodě...

lenkabu
6. dub 2010

Hon na čarodějnice je správný výraz, v odbě bléhání Leningradu se rozkojily i ženy co nekojily už dlouhá léta,dokonce i babičky,kojil každek kdo mohl a koho mohl,to se měly ty děfcka v dospělosit pověsit páč měly v puse i cizí cecek? 😀 Opakuji že kojení je přece potrava a tak má i sloužit, jaká erotika proboha? 😀

kubaka
6. dub 2010

alcatko - ancinka - šly jste na to rychle, efektivně, nejjednodušší cestou pokusu a ověření -takový přístup je, jak jste názorně dokázaly, ten nejúčinnější - určitě víc, než při hlady řvoucím dítěti luštit internet a chodit k doktorce. Prostě jste to vyřešily.
Já bych nakojila v krizové situaci taky klidně cizí miminko - dřív to bylo běžné, matky umíraly po porodu, děti musely jíst. Kojné byly na denním pořádku.
Mlíko je potrava koneckonců - to, že kojím s láskou své dítě neznamená, že nedokážu stejným mlékem zahnat hlad cízího.

Puritánství a hloupost je věčná. On po bitvě je každý generál. U prvního jsem byla vyvalená jako jelito, u druhého už zdaleka nad věcí. A prvorodička v šestinedělí je fakt nářez... Každý zvládá stres a změny v těle jinak. Takže když se najde někdo, kdo rychle pomůže, není nic lepšího.

ygreen
7. dub 2010

já třeba ale souhlasím s kubakou, taky bych v krizové situaci to udělala, ale za krizovou situaci spíš považuji již zmiňovaný Leningrad a jak píše lenkabu - každý to nebere jako pouhou potravu - mě přijde kojení značně intimní, taková vzájemnost mezi matkou a kojencem, proto by mě osobně bylo nepříjemné, kdyby chtěl syna nakojit někdo jiný.

kubaka
7. dub 2010

takže je to individuální, na tom se shodneme- jestli to nevadí ani jedné straně (miminku to je úplně jedno rozhodně) vyřešil tím nějaký problém, nakrmil cizí dítě a pomohl, tak není moc co řešit. Je to čistě věc názoru a preferencí a dohody mezi dvěma ženami, Je to jako u sexu - co je dobrovolné mezi dvěma, je povolené a ostatním to může být ukradené. 🙂
To, že holky daly na web fotku je trochu recese, určitě netušily, co tím rozpoutají - ale kdyby tam nebylo že je to cizí dítě, těžko kdo pozná který cecek ke kterému miminku patří, že. Zvířata jsou schopná navzájem se ujmout cizích mláďat a kojit - není to tedy nic neobvyklého. Jen člověk dal kojení jakousi duchovní nadstavbu.
Spoustu věcí bychom viděli jednodušeji a jasněji, kdybych se podívali na to, jak to chodí u zvířat. Jsme příbuzní.

draga
9. dub 2010

holky včera jsme koukala na stahovák a tam nějaká asiatka kojila kočku 🙂))) a dala to na inet...takže co tu řešíte 😀

mayerka
9. dub 2010

Ahoj, to je tedy zajímavá debata 🙂 Vzpomínám, jak jsem kojila Jarouška, jak to pro mě byla úžasná, intimní záležitost, jen já a moje miminko, ale být v situaci ancinky, taky bych Járu klidně nechala přisát se k jiný mamince - je to přece pro jeho dobro! Stejně tak obráceně, klíďo bych nakojila cizí. Ono je kojení krásná věc, ale když je nějakej problém, člověk musí přemejšlet, co je podstatný. A kdybych se dozvěděla, že jsem jako malá pila z cizího prsa, tomu bych se spíš asi zasmála.
Taky mě zaráží, jak v dnešní době můžou mít maminky názory jak biskup ve středověku...

aurecon
9. dub 2010

Tak já bych nakojila cizí dítě jen pokud by umíralo hlady nebo jeho maminka ztratila mléko a nestihla zajet třeba do obchodu pro UM a v dalších podobných krizových situacích. Ale ne, když pravá maminka má mléka habaděj a stačí ho jen odstříkat, což ji bylo i porazeno.

brusinka.pusinka
9. dub 2010

Holky já kojila neteř, před 15 lety 😀 😀 😀 😀 máme děti se švagrovou od sebe o 2 měsíce naší Dájinku jsem kojila proto že jsem hlídala a nechtěla nic co tam moje švagrová nechala . Ona nekojila , a malou jsem měla týden, (zdrav. důvody maminky). Kojila jsem jak při dvojčatech mlíčka dost tak proč né a malá baštila a spinkala jak andílek 😀

fender
9. dub 2010

existuje na MK nějaké téma, kde se nikdo do nikoho nenaváží? 😅

nevím, jestli bych něco takového udělala nebo jestli bych dala malého k nakojení někomu jinému, nicméně pokud to někdo udělá, nevidím na tom nic špatného.... a i kdybych náhodou viděla, tak to není důvod někoho odsuzovat a podobně... do fotoblogu ať si dává kdo chce co chce a komu se to nelíbí ať na to nekouká. já osobně viděla v albíčkách pokakané plínky, což mi přišlo mnohem nevkusnější než to, jestli někdo kojí svoje nebo nějaké jiné dítě.

taky považuju kojení za něco intimního mezi matkou a dítětem, na druhou stranu - jak tu někdo celkem trefně podotkl - je to jen jídlo 😀

lamarika
9. dub 2010

Už jak jsem výše napsala, tak mi je tohle jedno a je to každýho věc. Jen jsem se ještě chtěla podělit o dnešní zážitek 😉 Dneska jsem byla na plaváčku a chodí tam jedna mladá kočka a jako doprovod sebou bere svou maminku. No a dneska se převlíkám v šatně vedle mě ty dvě a teď najednou koukám, že to malý kojí máma ty kočky. Na jednu stranu je fajn, že mají takovouhle možnost 😉