Kojila jsem cizí dítě...

oslik23
26. led 2008

Ahoj holky,

stalo se vám to? Znáte někoho komu se to stalo?
Já ano!

Kamádka před týdnem rodila. Druhý den jí volám a ptám se, jak se jí a malému daří a jestli něco nepotřebuje přivést a jak to zvládá...A ona se začala smát a pustila se do vyprávění.

Malý se nechtěl po porodu přisát, když jí ho sestra donesla na pokoj a zkoušela přiložení - odmítal..Do třetice všeho dobrého se přisál,ale jen na chvíli...Kamarádka byla hodně unavená a tak se domluvila se sestrou, že si malého odnese aby se ona mohla přes noc vyspat a načerpat síly.
Ráno ji sestra přinesla malého na kojení - zůstala u ní a sledovala, jestli se malý chytne..Chytl a kamarádka byla nadšená, jak krásně saje a sestra ji chválila. Kamarádka se rozplývala nad synáčkem, konečně si ho mohla pořádně prohlédnout..Mluvila na něj a připadalo jí, že je syn opravdu hodně podobný manželovi.

Asi za čtvrt hodiny doběhla sestra a začala se strašně omlouvat :" Paní Zemánková, já se strašně moc omlouvám..nevím, jak se to mohlo stát....Tohle není Tomášek, ale Lucinka z vedlejšího pokoje 😅 "

Kamarádku jako by v té chvíli trefila palicí po hlavě! Sestra ji téměř odtrhla dítě od prsu a utíkala s ním k jeho pravé mamince..Chvíli na to už byl u kamarádky její syn Tomášek, kterého okamžitě po přinešení rozbalila a koukala, jestli je nebo není kluk a když byl, ještě zkontrolovala číslo na zápěstí..

Trošku měla špatný pocit z toho, že své dítě nepoznala, ale to jsme jí hned začala uklidňovat - vždyť ho téměř vůbec neviděla! na sále chvilku a pak chvilinka 2x v noci, kdy byla grogy z porodu a unavená a co si budeme vykládat ..mimi vypadá vždy jinak po narození a jinak druhý den, že?

Hlavně že se to vše nakonec vysvětlilo 😉

oslik23
autor
27. led 2008

Přeji dobré ránko 🙂 No, tak to si s tebou maminka pěkně užila!! Já byla taky "odkojená" na kravském mléku. Prý jsem pila do konce šestinedělí a jak mamka dostala mršku - tak konec. Takže nastoupil sunar, ale ten mi prý vůbec nechutnal..takže nakonec kravské mléko pro které chodila mamka k sousedce. Bohužel tím nevědomky způsobila můj celoživotní atopický ekzém ☹ Ale to tak kdysi prostě bylo.Nic jiného se nedalo dělat. A moje sestřenka, ta je zase odkojená kozím mlékem 😀 Na kravské měla alergii, sunar jí nechutnal a tak přišla na řadu koza a jak jí šmakovalo 😉

kozimura
27. led 2008

Oslik:myslíš,že to způsobilo atopický ekzém?Já ho totiž měla taky.Bohužel se kvůli špatné léčby naší paní doktorky(která jen tak mimochodem mamči to kravské mléko poradila) rozvinul v silné alergie a pak v astma...

oslik23
autor
27. led 2008

Já si myslím,že to mělo určitě vliv. Já dodnes mám s mlíčkem problémy. Pít jej můžu,ale přiměřeně..když to přepísknu, ekzém se mi začne hlásit. Když jsme byla malinká, byla jsme prý celá osypaná atopickým ekzémem od hlavy až k patě. mamka říkala, že mne dokonce musela když jsme spinkala přivazovat ručičky k postýlce, protože jsme se ze spaní neuvěřitelně škrabala, nebo prostě drhla kůží o prostěradlo, až do krve. Bohužel v té době jí bylo řečeno, že je to vrozené a hotovo a já pila dál kravské mlíčko..Až mnohem později mi bylo na kožním řečeno, že to může být právě z toho mlíčka..a jedno souvisí s druhým.. Také jsem bývala silná pruduškářka. Záněty prudušek atd. Několikrát jsem byla jako dítko v ozdravovně.

Takže se snažím nepít mlíčko a když, tak málo a taky se vyhýbám citrusům...A ekzém se hodně zmírnil, téměř vytratil..Jen na prstech obou rukou mi zůstal, takže když sním třeba pomeranč, vyskákají mi pupínky které nezkutečně svrbí...Nebo když umývám zem a nemám rukavice a klže se vysuší, tak popraská - do krve...
Děs běs bylo umývání nádobí..až se na mne manžel nemohl dívat a koupili jsme myčku, od té doby což musím zaklepat nemám téměř žádné problémy...

Mojí mamce paní dok.taky poradila kravské mléko..no bohužel 😒

A jak jsi na tom teď?

kozimura
27. led 2008

Ekzém se mi v pubertě téměř vytratil(ale ten atopický jsem měla dřív,než jsem začla pít kravské mléko),jen sem tam se ukázal a to hlavně kolem očí,ale zase mám od puberty astma a chladovou alergii(taky příjemné,v létě jsem kvůli tomu nechodila na koupák) a teď v těhu se mi zase ekzém vyloupl-hlavně na rukách taky ty pupínky a pak to vyschne-mezi prsty,pod prstýnky...Dělá se mi to z vody a při

kozimura
27. led 2008

škrábání brambor.Nejhorší je,že v těhu nemůžeš moc mastí a ta jediná,kterou můžu nezabírá.Uklidňuje mě jen to,že mi každý tvrdí,že když se to tlačí ven,tak to jde mimo mimi.Tak je to snad pravda.Jak je na tom Tvoje dítko?Jinak mi mamka taky vázala ručičky,ať se neškrábu.

kozimura
27. led 2008

Pardon-oprava:dítka 🙂

oslik23
autor
28. led 2008

Ahojky 🙂 No tak mě se ekzém v pubertě radikálně zhoršil a to na prstech. Bylo to strašný.. Po prvním porodu se to zlepšilo a po druhým naštěstí nezhoršila. Jj škrábání brambor - ten škrob..to strašně svědí a jako by naleptává už tak citlivou kůži. Jsem citlivější i na chlor v bazénu (štípe mě do prstů), krájení rajčat, paprik...au au ☹ ☹ nebo být venku když je např. -3 tak mě prsty šíleně bolí ,můsím chtě nechtě mít rukavice..
problém je ten, že kůže strašně rychle vysychá..prostě co si budeme povídat..alespoň tedy sama za sebe můžu říct, že je mi jasné, jak má mít člověk jako by ochranou tenkou vrstvičku kůže, tak tu jistě už nemám...

Co se mi tedy skvěle osvědčilo je krém Excipial U Lipolotio. Možná ho znáš. Je určen pro středně až extrémně vysušenou pokožku a může se mazat každý den asi 2-3x ale já ho používám podle potřeby a mažu s ním i děti po koupeli, takže se nemusíš bát.
Je hodně šetrný a i když mne pálí téměř cokoliv, tak tento krém ne.Mazala jsme se s ním i když jsem byla těhu - jak prsty tak bříško. Je k dostání v lékárně asi za 100Kč/ 200ml

Jak jsou na tom dítka? dcera má vysušenou pokožku,ale ekzém nemá a syn měl ekzém asi v půl roce - jen pod krčkem. Takže zatím dobrý, ale je fakt že se snažím je alespoň 2x až 3x do týdne celé namazat asi to pomáhá, zatím je to ok.

paolin
28. led 2008

ja jsem kojila cizi dite. tedy spis dite kamaradky. nemely mlicko a kamaradka by dala vsechno za to, aby mala dostavala taky mlicko materske. zrovna jsme se synem prechazeli na prikrmy a vynechavali jedno kojeni, tak to nebyl problem 😀

haluskacz
28. led 2008

moje mamka byla zase nastvana, ze ji nedaji nejake dite na kojeni, kdyz me kojit nemohla (v 70. letech se pobyt v inkubatoru s kojenim jaksi neslucoval) a byly tam maminky, co nemely mliko.

oslik23
autor
28. led 2008

paolin: 🙂
haluskacz: tak to byla škoda...no jo, naštěstí dnes jsme už někde jinde 😉 Ps: gratuluji ke třem dětičkám 😉

bora.b
28. led 2008

no ja jsem taky kojila cizi mimco, kdyz jsem hlidala a nechtelo se mi po prvnich peti minutach volat mamu - kamaradku, ktera prave intenzivne instalovala sochu. Tak jsem ho prilozila, je o dva mesice starsi nez nase viki, Ale jeho mama se pak fakt na me divala divne, jako kdyby ji byl zradil, ze se v par mesicich ku*va napije od cizi... A to je to kamaradka... V dnesni spolecnosti to nejak rozsirene neni, ale u prirodnich narodu to neni tak striktni: mimi potrebuje, mama daleko, tak mu dam napit, kdyz mam co... Ale narvat mu dudlik by ji taky nebylo mile (navic u nas doma dudliky nejsou)
Takze ja bych kojila cizi automaticky, strach mam spis z matek

alcatko.j
3. dub 2010

Takže, mám co napsat do tohoto tématu, protože je to pro mě aktuální a upřímně, jsem znechucena, ze bylo zalozeno tohle tema:

https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/prijde-v...

Tema bylo zalozena kvuli fotce, kterou udelala moje kamaradka a nasledne ji dala sem na konika , na te fotce jsem ja a kojim jeji mesicni dcerku. Taky jsem to cekala, protoze uz vim, jaci hloupí a omezeni lide se tady na konikovi nachazeji 😔
Ja jsme bohuzel ty komentare nestihla precist, mam je jen zprostredkovane od te moji kamaradky, ktera mi to cela nestastna tlumocila 😔 A to, co mi tlumocila, tak to me sokovalo...opravdu se mi potvrdilo, ze lide jsou ruzni a ted nemluvim o tom, ze lide maji ruzne nazory, to je v poradku, ale lide, kteri jsou vulgarni a neco hodnoti sproste a urazlive, aniz by znali situaci, to jsou proste pro me hlupaci, omezeni chudaci. Srovnavat kojeni s oralnim sexem, psat pod fotku komentar, ze to hracnici s pedofilii..nebo ze si nas manzele muzou rovnou prohodit a opichat..tak to je sila...
.Nemam potrebu neco nekomu vyvsetlovat, nebo spise, nemam potrebu to cele vysvetlovat hlupackam, ktere se ozvaly(ty, o ktere se jedna, vi), rada to vysvetlim tem, ktere to uprimne a bez zhnuseni zajima....
Moje kamaradka ma prvni miminko, malickou holcicku a kdyz mela par tydnu, myslim, ze to nebyl ani mesic, byla jsme u ni na navsteve a mala plakala a skoro plakala i ta moje kamaradka, ze maji velike potize s kojenim, ktere se objevily az ted, ze mala se nechce prisat, porad se odtahuje, neni schpna se poradne napit, z toho plyne, ze place, je neklidna, kamaradce se bolestive nalevaji prsa, vznika stres a nervozita, bylo mi jich strasne lito, maminka byla v sestinedeli, precitlivela, starala se poprve o male detatka, byla nevyspana, do toho uplakana mala holcicka...evidentne hladova...resily jsme spolu, cim to muze byt, ze se nechce prisat(trvalo to uz nekolik dni), a me napadlo, ze by to mohlo byt tim, ze ma kamaradka prave prilis nalita prsa a ze je mozne se ze holcicka nechce prisat, protoze ji to hodne ztezuji ta velika prsa a bradavka s dvorcem jde proste hure chytiti pusinkou...tak jsme to rekla nahlas a kamaradka si tim nebyla jista. no a ja jsme si rerkla, ze nejjednodussi zpusob, jak to zjistit je ten, ze si malou prilozim ja. Kojim, neberu zadne leky, nepiju alkohol, kavu, nekourim, jim pravidelne, pomerne zdrave, nemam zadnou nemoc, nestovice lepru, svrab, nic....navic to neni jen tak ledajake dite, je to dite moji nelepsi kamaradky! A kamaradka cela ustarana souhlaisla. Samozrejme, ze nas napadlo, ze mala ani nebude moje prso chtit, mleka jsou jina, navic citi, ze neni u maminky...ale mala se okamzite prisala a pila a pila a pila..po nekolika hodinach mela behem chvilicky plne brisko a konecne se usmala!!!A my jsme prisly na to, ze problem bude opravdu v tom, ze kamaradka ma prilis mleka, tim padem nabehla prsa a male se spatne prisava...kamaradka okamzite koupila odsavacku a pred kazdym kojenim slabe do ulevy odsala, tim se ji prsa zmensila a mala se ji krasne opet zacala prisavat a holky s uspechem koji do ted, kdyz uplynulo dalsich 5 tydnu.

A tak to je cely "pribeh" a doufam, ze si to tady precetly vsechny ty hloupe chytracky, ktere kamaradce otravily fotoblok hloupymi vulgarnimi komentare, ktere byly spise urazlive.
Nikdo by nemel soudit, pokud nezna situaci a pokud soudi i pote, co vscehny tyto argumenty zna, tak pak uz nemam co dodat... 😔 A zajimalo by me, jake reseni by vyuzily jine maminky, obzvlast ty, ktere soudi.

alcatko.j
3. dub 2010

fotoblog atd, napsala jsem hodne preklepu, asi jak jsem rozcilena😅

lucenek
3. dub 2010

alcatko,takovým jako ty tleskám.... 😵 😵 😵 😵 udělala bych to taky...nad hlupačkama se nepozastavuj, zbytečně vydanej adrenalin 🙂

lenkabu
3. dub 2010

Ježiš to se zase projevily krávy,s prominutím........................klidně bych kamarádce dítě nakojila a i v "obyčejnější" situaci kdyby si ho zrovna nemohla nakojit sama,a co jako?

andykov
3. dub 2010

No jo no, některý lidi jsou divný... 😲
Dřív se to dělalo normálně a nikdo se nad tím nepozastovoval. Můj byl taky odkojenej jinou matkou. Jeho maminka mlíčko neměla a chtěla pro něj to nejlepší. Tak to chápu.
Já bych třeba malou asi nedala, i když moc obdivuju jak jste na to přišly, jak jste to vymyslely, a že dál kojí. Já měla ten samej problém a prostě jsem to po šesti týdnech vzdala ☹
Takže spíš klobouk dolů za vyřešený problém 🙂

smudlinka10
3. dub 2010

alcatko jsi hvězda!!! 😵

a pro slepičky co jsou mimo - jdete ven, je tam hezky a neřešte kdo komu kojí dítě, já být na místě alcatka tak to udělám taky

martimarti
3. dub 2010

John Steibeck: Hrozny hněvu...stačí poslední stránka 😝 😝

Alcatko 😉 😉

🙂

draga
3. dub 2010

alčí ty prostě zase jedeš 🙂 super hlavně, že jste na to s kamarádkou přišly a může kojit bez problémů...já měla ten stejný problém velký kozy, nikde mi moc neporadili, kojila jsem nakonec přes kloboučky, protože prostě ty koziska malýho úplně zavalovaly a vlastně jsme měli jedinou pozici...fotbalovou...třeba by to taky kámošce šlo líp...ať mrkne na polohy 🙂)) ty kojící 😀 ...a víš jak...nerozčiluj se kvůli někomu, kdo ti za to nestojí 😀

lamarika
3. dub 2010

Úplně jsem byla zaskočená nad reakcí jedné koníkovky v souběžném tématu. . . Za prvý si myslím, že to je každýho věc jestli to udělá. Za druhý k tomu měly určitě maminky nějaký důvod. A za třetí na tom nevidím nic špatnýho pokud to ani zúčastněným maminkám nevadí a jestli to ještě ke všemu pomohlo vyřešit nějaký problém.

Takže alcatko klobouk dolů tobě i tvé kamarádce. Vyřešily jste to moc pěkně a na nějaký nesmyslný a v tomto případě neopodstatněný reakce se vypr. ..te 😉 Kamarádce držím pěsti aby už šlo všechno hladce a bez zbytečnýho trápení 😉

rimelka
3. dub 2010

Alcatko jsi úžasná že jsi na to přišla klobouk dolů 😀 Já vidět svý dítě hladné,že nepije tak se jdu poradit k lékařce nebo od čeho je net? Přečíst si o tom kojení něco,vždyt je toho všude plno a jako první by snad nejednu napadlo,když mám plný prsa,že to chce odstříkat,že to logicky ta malá pusina nepojme ten nalítý prs!

Alci když Vám to příjde ok a nemáš potřebu to vysvětlovat,tak nač to vysvětluješ? Mě když někdo nestojí zato nestrácím čas tím abych se obhájila,ať si každý myslí svoje,nee,hlavně že já vím svoje a mám klid a jiní mi můžou být volní 😉

Ale každopádně jsi opět za borku a celý MK tě může opěvovat 😅 A vážně toho koníka tak vážně neberte, místo vysedávání tady,běžte na prochajdu s mužíčkama či s kámoškou,je škoda sedět doma když je venku kráásně 😵 Všem hodně zdaru s prckama a pokud to někomu dělá radost,dál si tu rozebírejte,že má někdo i jiný názor na věc než většina přikyvujících 😅

paolin
3. dub 2010

Alcatko, tak to čumim, jaký *píp* se můžou vyskytnout!
Podobná situace byla i u mé kamošky a já ji nabídla to stejné. Ani jedné to nepřišlo divný. Říkaly jsme si, že třeba malá potřebuje popostrčit, že stres atd. dělá své u obou. Malá se mi tehdy tedy nepřisála - ze zdravotních důvodů - nakonec holky nekojily vůbec a tak jsem jim mé odstříkané přebytky nosila 🙂 Ani jedné to nepřišlo divný a ani našim chlapům atd. Naopak kamoška byla strašně vděčná, protože mateřské mlíčko je prostě mateřské mlíčko. Jestli to někomu vadí, jeho problém. Ale odsuzovat druhé? Hm, to je stráááášně velký hrdinství... 🙄

lucenek
3. dub 2010

mě přijde že negativní názor jde prezentovat slušně...ale to, asi uživatelky zejména s nickem počínajícím rimm...těm to fakt nejde 😀 😀 😀

alcatko.j
3. dub 2010

Rimelko, jsem uzasna, nejak ti to vadi? 😅 Jsem hlavne rada, ze moje slava pohasinajici je zas trosku diky extempore s kojenim ciziho ditete na vysi, to jsem nai necekala, takze super 😅 A doufam, ze me bude opevovat vice a vice clenek MK a MS a BRMS, jinak to snad nevydycham.....
Promin, ale vzpamatuj se....

Podle toho, co jsi psala, mas tady novy jiny nick a znama na MK jsi pod jinym nickem, to by me vazne zajimalo, kdo doopravdy jsi....kdo dokaze byt tak zly...kolik mas deti a jestli jsi vazne byla v dobe, kdyz jsi byla cerstvou maminkou sveho prvniho ditete takova hvezda, ze jsi vse vedela, vse sis dokazala vydedukovat, vschno jsi dokazala si vyhledat, vsechno te napadlo..ja teda ne, ja jsme byla uplne mimo, bezradna, ubrecena, precitlivela, plno veci me ani nenapadlo, ve vsem jsem tapala...takze verim a chapu kamaradku, ze na tom je tak, jak jsem byla ja.
Kamoska u lekare nebyla, ale den na to mela jit do poradny, zeptala by se, umele mleko mela ve flasce nachystane, dceri ho nabizela, ta delala caviky, ale pila ho, uplne o hladu nebyla, jak pises. A ze kojene deti delaji (ne vsechny) s UM caviky snad vis, kdyz vis vsechno, moje starsi dcera s nim caviky delala, a nevelke, napila se po trech dnech zkouseni ruznych mlek a kdyz uz mela opravdu strasny hlad. Predpokladam, ze zas takova vyjimka to nebyla. Taktez mala Innka od kamosky, UM doma meli, nabizeli, nechtela.
Na netu nevim zda byla a opravdu ji to nenapadlo, asi je o moc hloupejsi jako ty a proste nevi 😉

No a proc to vysvetluju? psala jsme to vyse, ale muzu ti odpovedet jeste jednou... vysvetluju to proto, ze ty jsi zalozila diskuzi, ktera je postavena tak, ze nekdo kojil cizi dite Z NUDY!!! coz tak neni a je to zavadejici a nedko by nad tim mohl premyslet, jestli vazne nekdo kojil z nudy, takze jsme to vyvsetlila. Neva? 😉 Za ztratu casu to neberu, dnes jsme byla celkem 5 hodin venku s dcerou a manzelem(starsi je u babicky) a na internetu jsme za dnesek stravila celkem asi 30 minut casu.

Tak a nakonec, MK vazne neberu, obcas mrknu na fotky kamaradek, obcas si prectu co delaji mimina a kamaradky, kdo jak se ma, kdyz potrebuju radu, nebo si s necim nevim rady(ano, i to se stava, nevm vse a vse me nenapadne). to je tak vse, ale blbce ze sebe delat nenecham respektive budu branit sebe a hlavne dobre umysly 😉 Uz jsme ti to psala, nazor muzes mit treba takovy ze trava je cervena a prase modre, ja ani neceknu, ale kdyz napises, ze kurva trava je cervena a prase je do hajzlu modre, tak to je ono, to je ten rozdil v tvem pojeti vyjadrovani tveho nazoru.

petruna
3. dub 2010

alčátko : máš recht, pěkne jsi to napsala.. 😉 jsi borka 😀 😀 😉

rimelko : ty se jdi provětrat a už se prosím nikdy nevracej 😎 😝 😝

draga
3. dub 2010

alčí kašli na to a radši nám sepiš nějaké nové pěkné story ať je co číst ..... 😉

petruna
3. dub 2010

co se týče tématu, tak já bych se asi cítila divně, kojit cizí dítě (tím myslím kamarádky, ségry) nebo kdyby mi někdo kojil moje, ale je to jen o tom, že to není moc běžné. Neříkám že bych to nedokázala v nějaké situaci, ale prostě patřím k těm, komu to prostě není moc příjemný.

Nicméně ten příběh Alčátka je moc hezkej. Je úžasný, jak kamarádce a její holčičce pomohla.

Můj bratranec s manželkou bydlí v domě, kde bydlí její sestra s manželem a obě mají malé děti a kojí si je navzájem, když jedna potřebuje někam jít a zdržet se.
Mě to přijde v pohodě, pokud to všem vyhovuje. 😉

revutela
3. dub 2010

Alcatko... narovinu - já sem v šestinedělí taky měla problém s kojením... měla sem hodně nalítá prsa a malý mi plakal... dělo se tak jeden jediný den a já sem zašla k dr. a vše ji řekla... udělali sme test kojení a zjistilo se, že sem na to šla špatně, tak mi vysvětlila dopodrobna, co a jak mám dělat... udělala sem to a kojila sem rok... určitě sem nikde nebrečela, nepanikařila, že mé dítě trpí hlady... prostě si umím poradit 😀 😀 někdo ten mateřskej instink hold má a někdo ne a trvá mu to než mu to dojde 😀 😀 to co si psala o tom kojení - ty jako zkušená maminka si ji to taky mohla říct ne? nebo si to nevěděla?? Já osobně, kdyby za mnou došla moje kamarádka a měla stejnej problem jako ta tvoje, tak bych si s ní o tom promluvila, dala nějaké rady a kdyby to nepomohlo, tak bych jí řekla at se obrátí na lékařku... a navíc, v šestinedelí může stále požádat o pomoc svou porodní asistentku - laktační poradkyni, která by ji jistě poradila 😉 mě osobně to přijde hnusné kojit cizí dítě!!!! Uražte se, je mi to jasné, že se vás to doktne, ale mě to je jedno, protože já vám pouze sděluji svůj názor... od toho jsou diskuze ne? Já sem hodně mladá, mám své první dítě, ale opravdu můžu říct, že vždycky sem si nějak poradila... at už sem si to měla vyhledat na netu nebo zajít k dr. a zkonzultovat to s ní... ale taková blbost by mě opravdu nikdy ani ve snu nenapadla... přijde mi to nechutné a lituji tu malou, až se někdy v budoucnu dozví, že měla v puse tetin cecík 😲 mě tohle říct moje máma,že mě někdy kojila teta, tak se zabliju 😝

rimelka
3. dub 2010

Pro všechny! Už jsem si to s Alcatkem vyříkala přes IP 😉 A ještě i zde se omlouvám Alci kamarádce,kterou jsem nechtěla nijak urazit, ač to tak možná vyznělo... Tímto to považuji za ukončenou debatu OK? Všem hezký víkend 🙂

ancinka
3. dub 2010

Tohle téma se mě týká, to já jsem se prohřešila 😅 tím, že jsem požádala svou kamarádku, aby přiložila moji Innu k prsu. Doufám, že kvůli tomu teda jednou nebude uvažovat o sebevraždě 😉. Spíš doufám, že jednou ocení, že jsem ji poctivě kojila, i když začátky byly hodně krušné a bolestivé. Nestydím se za to, kdepak! Nemám totiž za co. Naštěstí máme všechny možnost volby, nikdo nikoho nenutí dělat něco, co nechce.

A ano, jsem hloupá ženská. Nenapadlo mě, že problémy s kojením jsou způsobené přelitými prsy. Jsem prostě jen obyčejná prvorodička, která miluje svoje dítě, a chce pro něj to nejlepší. A řešení problémů hledá i ve zkušenostech ostatních. A nemá čas hledat všechny odpovědi na mou bezradnost na internetu, raději se věnuji své dcerce, která je teď spokojené kojené miminko 😎