Kojila jsem cizí dítě...

oslik23
26. led 2008

Ahoj holky,

stalo se vám to? Znáte někoho komu se to stalo?
Já ano!

Kamádka před týdnem rodila. Druhý den jí volám a ptám se, jak se jí a malému daří a jestli něco nepotřebuje přivést a jak to zvládá...A ona se začala smát a pustila se do vyprávění.

Malý se nechtěl po porodu přisát, když jí ho sestra donesla na pokoj a zkoušela přiložení - odmítal..Do třetice všeho dobrého se přisál,ale jen na chvíli...Kamarádka byla hodně unavená a tak se domluvila se sestrou, že si malého odnese aby se ona mohla přes noc vyspat a načerpat síly.
Ráno ji sestra přinesla malého na kojení - zůstala u ní a sledovala, jestli se malý chytne..Chytl a kamarádka byla nadšená, jak krásně saje a sestra ji chválila. Kamarádka se rozplývala nad synáčkem, konečně si ho mohla pořádně prohlédnout..Mluvila na něj a připadalo jí, že je syn opravdu hodně podobný manželovi.

Asi za čtvrt hodiny doběhla sestra a začala se strašně omlouvat :" Paní Zemánková, já se strašně moc omlouvám..nevím, jak se to mohlo stát....Tohle není Tomášek, ale Lucinka z vedlejšího pokoje 😅 "

Kamarádku jako by v té chvíli trefila palicí po hlavě! Sestra ji téměř odtrhla dítě od prsu a utíkala s ním k jeho pravé mamince..Chvíli na to už byl u kamarádky její syn Tomášek, kterého okamžitě po přinešení rozbalila a koukala, jestli je nebo není kluk a když byl, ještě zkontrolovala číslo na zápěstí..

Trošku měla špatný pocit z toho, že své dítě nepoznala, ale to jsme jí hned začala uklidňovat - vždyť ho téměř vůbec neviděla! na sále chvilku a pak chvilinka 2x v noci, kdy byla grogy z porodu a unavená a co si budeme vykládat ..mimi vypadá vždy jinak po narození a jinak druhý den, že?

Hlavně že se to vše nakonec vysvětlilo 😉

monkula
11. dub 2010

ari, presne, už máš príkrmy... 😉
Hlad by to zahnalo, len by nedostalo protilátky a vitamíny, ktoré obsahuje kolostrum napríklad počas prvých dní života dieťatka...

kaleilah
11. dub 2010

Holky s prikrmama, když je díte zatím kojeny tak i kdyby dostalo místo mlika mrkev, tak se z toho nemají, vždyť to trva tak týden než sizvykne na tu novou chuť a konzistenci a celkove krmeni lzickou 😉

arietiska
11. dub 2010

kal: jak u koho, navíc suchar do ruky, voda, něco ... hodinu, dvě, tři zachráníš, když jse o krizi

draga
11. dub 2010

tak teda já nevím ale mě urazilo to, že bych měla být ve 40 stará bába 🙂)) ale na druhou stranu jsem si to taky kdysi jako mladý tele myslela, že 40 je hrůza...te´d vím, že je to pořád v pohodě, mám plno zkušeností a už mě jentak nic nevyvede z míry...jen některé názory tady jak jsou podávány mě trochu zaráží...jako srovnávat kojení a sex, říkat, že bych se zabila kdybych zjistila, že mě kojil někdo jinej než máma... 😀

arietiska
11. dub 2010

No to je fuk, dodnes se to v porodnicíh děje, že si vzájemě matky nakojí děti, když jim to nevadí. Ale já osobně bych měla strach, když neznám zdravotní stav matky a nebylo by mně to příjmený. Raději mateřské mlíko ze stříkačky.

kaleilah
11. dub 2010

Mě zase víc vyhovuje představa, ze mi dítě nakojí někdo, koho znám, vím ze je cistotnej atd než ze by moje díte dostalo mlíko od cizího, koho jsem neviděla- i když je mliko kontrolovany, je mi to víc nepříjemný, ta představa 😉

simlenka
11. dub 2010

tak jsem to pročetla - nic nemám proti kojení cizího dítěte cizou matkou, jen nevím, já bych asi žárlila, kdyby mi dítě kojila jiná paní 😔 její mlíko bych jí klidně dala, ale prso nevim no... pro mě prsa intimní nijak nejsou, ani kojení, je to jídlo... na druhou stranu v případě nějaké krize bych se tomu asi nebránila... a jak píše Kaleilah - předtím mě to ani nenapadlo, ale dcerka měla s jakýmkoli UM problém - zkoušela jsem bebu, sunar, nutrilon a hamilon a po všem blila jak alík ještě x hodin po podání dávky UM - když už neměla co, otřásalo se jí tělíčko křečema a jakoby zvracela naprázdno ☹ v tom případě fakt vidím jako nejlepší možnost nechat ji nakojit někým jiným!

nemám ráda řeči typu, že po UM jsou děti nejinteligentnější na celým světě a já nevím co všechno, ale MM je pro mě správná možnost proto, že je to prostě přirozený, UM bude vždycky jen náhražka.

ygreen
12. dub 2010

simlenka - nejinteligentnější? vidíš a my co jsme měli děti na UM se neustále setkáváme s tím, jak budou naše děti až na druhém místě, po těch kojených MM, protože to je to jediné správné 🙄

lisanda
12. dub 2010

Ahoj tohle téma mě zaujalo tak jsem to dočetla až dokonce. Názory některých mamin jsou zarážející a používají tu fakt silný slovní kombinace. ☹ Řadím mezi maminy který měli problémy s kojením-přisáváním. TAky je promě kojení intimní záležitost- nesnášela jsem když na mě při kojení někdo civěl. Ale to co se tu probírá je fakt síla. Zkrátka proč nenakojit dítko kamarádky, dítko má hlad mamina v nedohlednu, mlíka je dost. 😉 Kdybych s kamoškou udělala tzv,,výměný pobyt dítek" 🙂tak bych nejspíš poznala co to je přisáté a pijící dítko - a neskončili bychom po 2 měs na NUtroši-za rozkojení bych to stálo. Tvrdit že UM je lepší jak MM od jiné matky je blbost. Vemte případ z Jihlavy výměna dětí- maminy kojili cizí dítka 10M a pochybuju že to pro ně bylo nezdravý.......toto je extrémní přirovnání
Středověk a pravěk bych tady nevytahovala. Např Marie Terezie je známá taky tím, že v parku na procházce nakojila brečící dítko žebračce. A do kriminálu ji nikdo neposlal 🙂
NA MK jsou pořád stejný hádavý a urážující maminy, sice moc nepřispívám,spíš diskuze čtu ale těmto pisatelkám bych přístup zamítla, říct svůj názor a na 10 stránkách urážet je rozdíl. 😒 Takže holčiny NEPRUDTE!!!! 😠

beruska2x
12. dub 2010

ja si myslim ze kojeni je ciste vztah mezi ditetem a matkou, je to intimco, svy prsa pujcuju jen MM a kdysi davno malymu a tak to taky zustane 😀
ani bych cizi dite nenakojila ani bych to nedovolila u svyho.. at uz z citoveho, hygienickeho, zdravotniho hlediska... nikdy nevite co ta druha snedla a jestli to nebude prckovi vadit, nehlede na to ze znam matky co u kojeni kouri 😝

ygreen
12. dub 2010

lisanda - já si nemyslím, že někdo tvrdil, že Um je lepší než MM cizí matky, spíš jde o vnitřní pocit, toho že dítě kojí cizí žena. Pro někoho je přípustnější podat UM, pro někoho zase ne. Záleží na úhlu pohledu.
Paroubek by cizí dítě na procházce v parku taky nakojil, kdyby mu to zvedlo volební preference 😀 😉

draga
12. dub 2010

ygreen s některýma tvýma názorama nesouhlasím ale to s Paroubkem mě fakt pobavilo 🙂)))) 😀 tomu bych i věřila 😎

ygreen
12. dub 2010

draga: já tohle téma vůbec neodsuzuji, jen je dobré říct, že každý na to má jiný pohled. Ale to na většinu věcí 😉

simlenka
12. dub 2010

Ygreen - jj, to byl můj překlep - nejinteligentnější mají být samozřejmě po MM, ale nevěřím tomu - mám pocit, že je to naopak, ale je to jedno - mně na tom kojení prostě uchvacuje ta přirozenost, ženská má prsa aby kojila, je to tak prostě zařízený od matky přírody. Co se týká zdraví - já mám zkušenost takovu, že dokud jsem kojila (18M), tak terezka byla absolutně zdravá, neměla ani rýmu a co nekojím, tak už měla 5x antibiotika a vpodstatě jí pořád něco je 😔 - takže na tom asi něco bude, ale nebrala bych to jako tutovku, může to být kvůli spoustě jinejch věcí... - přesto ve mě hlodá červík, že jsem měla ještě chvíli s kojením vydržet