Kojím 30 minut dvouměsíčního syna

benterka
24. kvě 2016

ahoj, chtěa bych se zeptat,jak dlouho jste kojily dvouměsíční miminko. Kojím 30 minut po 3 hodinách ve dne, a v noci po 3-5 hodinách. trápí mě jestli by to malej neměl vytáhnout už dřív, ( doktor se mě pořád ptá jak dlouho kojím, a je to prej dlouho). můžete mi říct svůj názor nebo zkušenost? děkuju

monikadejna
24. kvě 2016

Do ctyr mesicu jsem kojila dvacet minut po dvou hodinach, takze se mi vami udavany interval nezda nijak neobvykly. Nenechte si do toho mluvit, dostatecnym dukazem je prospivajici spokojene mimco 😉.

77moona
24. kvě 2016

@benterka Byla bych v klidu. Miminko je určitě spokojené, když vydrží mezi jídly tři hodiny a v noci i více. Já tedy dvouměsíční kojila cca patnáct minut, časem jsme se dostali na tři minuty.

stastnablcha
24. kvě 2016

ahoj
malicke je ete naozaj malicke.. pred spanim som moju kolila aj pol hodky a to bola starsia.. kym bola mensia tak mozno aj viac.. uzivaje si pritomnost jedna drujej 🙂 a bud rada ze vobec mozes kojit, vela maminiek by za to dali cokolvek 🙂

lv
24. kvě 2016

doba kojení se u dcerky zkrátila kolem 3.měsíce, to už to zvládla i za 10min.. interval 1h45min ve dne, v noci míň, i 5h-3h. Kojila jsem 12x za den..no co? pila, přibírala krásně..

benterka
autor
24. kvě 2016

tak vám moc děkuju za názory, 🙂 malej prospívá přibírá dobře,tak je asi vše v pořádku. já hlvně děkuju za uklidnění🙂), že to děláme správně 😉

lenbela
24. kvě 2016

U obou dětí jsem kojila cca 45 minut po 3 hodinách, v noci se mi budili 1x až 3x. Později se to hodně zkrátilo, za 5 minut hotovo. Souhlasím s názory výše , hlavně si do toho nenechte kecat 🙂. Vše je OK

dolfino
24. kvě 2016

Já dcerku kojila cca 45 min, cca 6x denně... Asi tak od 4. měsíce se to začalo krátit...

kocour1
24. kvě 2016

To je normální, z počátku to miminkům trvá déle...postupně se bude doba kojení zkracovat🙂...dnes je můj rok a půl starý syn nakojený za dvě- tři minuty🙂)...takže vydržte! 🙂)

bervidova
24. kvě 2016

kojila jsem zhruba 20 minut po dvou hodinách, pak se to bohužel zkrátilo v noci na kojení po hodině, hodině a půl

olga_
24. kvě 2016

@benterka Asi do synových tří měsíců jsem kojila VŽDY hodinu! Pouštěla jsem si k tomu filmy. Pak se to velice rychle zkrátilo asi na 5 minut 🙂. V porodnici mě stresovali tím, že by to mělo být hotovo do půl hodiny i s přebalením. Jsou to nesmysly, které je nejlepší vypustit jedním uchem sem a druhým tam.
Kojím už více než rok a půl podle potřeb syna a pochybuju, že by to tak bylo, kdybych dala na všechny tyto "dobré" rady...

fidorka86
24. kvě 2016

já kojila dcerku první měsíce i hodinu. Nepřišlo mi to divný, já si to užívala, kojení je super. Přitom jsem si četa nebo byla na netu. Pak z ničeho nic ze dne na den se kojení zkrátilo cca na 20min. První měsíce mi přišlo, že je doba jen kojení, spaní a přebalování a takto furt dokola 😀

lennus
24. kvě 2016

@benterka Obvykle i půl hodiny a jednu dobu i snad 40min., ale přešlo to. Začátky jsou náročné, ale buďte ráda, že kojíte. V noci to bylo náročné a únavné, ale časem měl za 5-10min. hotovo. Já bych to nebrala podle nějakých tabulek, pokud je malé spokojené a prospívá, neřešte to. 😉

oplatecka
24. kvě 2016

@benterka Ahoj, syna jsem do 4 měsíců kojila co dvě hodiny 40 - 45 minut, takže se mi zdálo, že nedělám nic jiného 😀 Od 4. měsíce se najedl za 15 - 20 minut, teď v roce už mu stačí 5 minut. Takže buď v klidu, miminko je moc chytré a samo si rozhodne, kolik času potřebuje. Nejlepší je nekoukat na hodinky a užívat si blízkost děťátka 🙂

olga_
24. kvě 2016

@benterka Ještě bych se zeptala doktora, jak dlouho to trvalo jemu 😀. Jako nechci znevažovat odbornost, ale do toho je opravdu fajn nenechat si kecat od nikoho, když miminko pěkně prospívá a je kojené na požádání.

oplatecka
24. kvě 2016

@olga_ Holt pro některé lékaře jsou důležité tabulky a nechápou, že každé miminko je jiné... 😀

benterka
autor
25. kvě 2016

děkuju moc , opravdu jste mě uklidnily a potěšily\.-) Malej má dva měsíce za tři týdny přibral 700g, teď má 5,32kg, takže je vše v pořádku.. Kojení 30min mi nevadí jen jsem nevěděla jestli to teda dělám správně, když mě ten doktor takhle osočil.. ale děkuji budu to dělat nadále tak jak dělám🙂) jsem ráda,že se můžu podělit a že jste tady" mamimky"🙂)

lennus
25. kvě 2016

@benterka Ty jsi máma a víš sama nejlíp, co dělat a jak to dělat. S dítětem jsem velmi brzy zjistila, jak dobře funguje mateřský instinkt a jsem i ráda, že náš pediatr se se mnou nedohaduje, rád poradí, ale nic mi nevnucuje a respektuje mě.

vercik83
26. kvě 2016

Ja kojila 20 min,ale vypito mela driv. Pak kol pulroku uz jen cca 6min🙂

hojda
26. kvě 2016

To záleží na dítěti, já měla první nesavce, takže kojení trvalo 45 minut a pak jsem ještě odstávala a dokrmovala až do 4 měsíců, pak už jsem to nedávala a začala přikrmovat. Dcera byla savec, byla nakrmená hned.