Kojíte na veřejnosti?

andulkaavetrelec
24. zář 2007

zajímalo by mne, zda kojíte taky venku, když byl Davídek novorozenec, spal vždy dvě hodiny po kojení, a tak jsem všechno stihla a mohla kojit zase doma, pak byla fáze přechodná, kdy spal třeba jen hodinu a já pak musela hledat lavičku. už jsem kojila v parku, ve městě u rušné silnice, v městské knihovně v čítárně. A co vy, bojíte se, stydíte se, hledáte zoufale lavičku jako já, nebo kvůli tomu ven moc nechodíte, či dáváte dudlík? já nedávám...

morusa
24. zář 2007

Sisstin: Slib nám ,že až se ti miminko narodí, tak za nějakou dobu nám pěkně popravdě přijdeš říct, jestli už jsi kojila nebo nekojila venku. 😉 Jinak já plánuju odstavení kolem osmého měsíce, prostě do konce roku a je to.

sisstin
24. zář 2007

morusa: slibuju 😉 🙂 třeba překvapim sama sebe 😅 😅 😅

johanda
24. zář 2007

sisstin, existují i kojící trička, v nich nikdo nevidí nic, dokonce si lidi ani nevšimnou, že kojíš.
Ad úchylné matky kojící do 3 let - tak já jsem úchylná, no, co 😀 . Pokud ti to nedělá dobře, obrať oči jinam. Jo a 3 leté děcko opravdu ještě příbotem nejí 😉

sisstin
24. zář 2007

johanda: nechci se hádat 😉 tak příborem ne..tak vidličkou 😉 ale to je fuk...mně by jenom zajímal ten smysl..jsou ty děti pak nějak výrazněji zdravější nebo tak? 😕

myschka
24. zář 2007

já to teda vůbec neřeším, když chce malá jíst tak jí nakojím, taky se snažím diskrétně ale někdy to úplně nejde. A přijde mi divný, že odsuzujete ženský co nemají zrovna malá úhledná prsa a klidně na veřejnosti kojí vždyť přece proto nebudou krmit sunarem aby náhodou neurazily něčí estetické cítění. Já vidím maminky kojit venku často a přijde mi to naprosto normální.

gedren
24. zář 2007

Ahoj,

ja kojim vsude mozne, vyhrnu tricko, priplacnu dite, shrnu tricko a neni vudet fakt ani centimetr myho tela (ja bych s tim problem nemela, ale chapu, ze to nekoho muze pohrsovat, a navic i prochladnuti prsou muze byt problem, tak proste vybiram obleceni s ohledem na kojeni).

Nejsem zadna akcni matka a ani exhibicionistka, prvni mesice jsme 95 % casu travily doma, dite salo v jednom kuse, no ale obcas proste nekam musite (urad, lekar...), a kdyz je to dal a muzete si pak bud vybrat, ze dite bud v autobuse 40 minut v kuse rve, nebo si ho nenapadne prilozite, skoro nikdo si toho nevsimne a cesta probehne v klidu, tak je z meho pohledu volba jasna.

Myslim, ze ty lidi, co se pohorsujou nad verejnym kojenim, si nejak neuvedomujou, ze druha alternativa vetsinou je, ze dite rve na celej park/autobus/cekarnu 🙂

Tomu doteti opravdu nevysvetlite, ze ted by hlad mit nemelo, at uz rikaji prirucky naprosto cokoli o doporucenych intervalech kojeni 🙂

sisstin
24. zář 2007

myschka: já taky nemám malá úhledná prsa..jak jsem psala, proti diskrétnímu kojení fakt nic nemám..jen mi vadí, když se někdo nezakryje..a ještě sleduje, jak se na to tváří ostatní..to je celé 😉 ale je to každýho věc..nikdy bych nikomu na to nešla nic říct 😉

myschka
24. zář 2007

sistin právě, že kojený děti jsou výrazně zdravější a v dospělosti mají menší sklony k tloustnutí. Někdy to neklapne a musí se krmit UM ale když to jde je to to nej. co muzes udělat pro mimčo. Já chci kojit co nejdéle ale minimálně do roka.

papaya
24. zář 2007

no tak já kdybych nekojila na veřejnosti,tak se ani mezi lidi snad nedostanu,kojím stále co 2 hodiny. Samozřejmě že se snažím najít co nejintimnější místo a nepředvádím exibici kojení. Původně jsem si myslela,že se budu děsně stydět,ale poučila mě první kojící akce na veřejnosti - po propuštění z porodnice jsme museli hned na nějaké vyšetření a já musela kojit v čekárně,jinak by se Hugo uřval. A jak už tady bylo psáno - když má hlad,tak mu prostě dám najíst a je to. Vědu bych z toho nedělala. Za chvíli má člověk cvik,že to prso nahodí a skoro si toho ani nikdo nevšimne.

gedren
24. zář 2007

sisstin k tomu kojeni do pokrocileho veku, myslim, ze u vetsiny matek to neni rozumova uvaha, proste to sama poznas, ze materska laska je to nejsilnejsi, co muze bejt, a ze kdyz Ti miminko place, trha Ti to srdce. A pokud dite, i kdyz by se jakoze vhledem k veku uz kojit nemelo, srdceryvne rve, nic ho neuklidni, ale jak dostane prso, je to dobry, tak si proste reknes (aspon ja si rikam), ze to nebudu hrotit, ona sama vi, co potrebuje, ja ji to dam a pockam, az to potrebovat nebude... Taky bych samozrejme nejradsi, kdyby se mi dite kolem roku samo odstavilo, ale pokud to neudela, tak to hrotit nebudu a pockam, jak se to vyvine. Asi bych to trilety nekojila na verejnosti (tam uz to opravdu neni otazka hladu), ale kdo vi, jak dopadnu...🙂

sisstin
24. zář 2007

myschka: no..já jsem právě četla, že i kojený děti jsou nemocný..že se to tady zas strašně přeceňuje..a kdo kojit nechce..nebo nemůže..tak je hned za strašnou matku 😉 ale na to je tady jiný téma 😉 tuším Kojit či nekojit 😉 ...že je úchylný kojit do 3 let..to jsem napsala špatně..zas jsem nechtěla nikoho urazit 😉 ale pro mě je to prostě nepochopitelný... 😕 jak dítě mluví..jí normální stravu a tak..tak mi to přijde fakt divný..navíc i samy holky, co takhle dlouho kojily potvrdily to, že se jim děti sápaly po prsách i na veřejnosti...a řekněme, že v takovým věku už to teda moc vidět není..a lidi fakt čumí 🙄 ale když je to někomu fuk..tak zas proti gustu žádnej dišputát že 😎

andulkaavetrelec
autor
24. zář 2007

no, před porodem jsem si říkala, že až si bude umět říci "mami prso", tak bude čas skončit s kojením, uvidíme, jak to půjde, do roka, do dvou? kojit malé miminko je pěkné, ale ty co už chodí, je to zvláštní, ale...
siss: kojením se upevńuje imunita dítěte, takže dlouhé kojení lze skutečně odmítnout jen ze matčinných zdravotních či (pochybných či pochopitelných) společenských důvodů...

zonja
24. zář 2007

právě, že ty intervaly mhd bývají dlouhé, tak bych určitě nevystoupila ani v pěkném počasí jen kvůli kojení 🙂

myschka
24. zář 2007

ono co vidím u kamarádek tak kolem toho roku to tak nějak přijde samo a odstaví tak uvidíme.

sisstin
24. zář 2007

gedren: no právě..mě to uklidnování u prsu přijde dost divný..když děcko ani třeba nemá hlad..jen chce prostě něco žmoulat... 😉 já tady nechci nikoho urážet..ale podle mě je to taky trošku výchovou..ale zas každej máme a budeme mít jinou..třeba to budu dělat taky..ale zatím jako jen čistě teoreticky 😅 😅 poučená matka s tím moc nesouhlasím..furt mít dítě u prsu, hned jak zabrečí 😕 no...a ve 3 letech..to je už úplně o něčem jiným..děti chodí do školy atd. 😕

papaya
24. zář 2007

sis já jsem na tebe zvědavá 😀 když se snažíš takovýho řváče uklidnit a fakt nic nepomáhá,pak mu to prso ještě ráda vrazíš 😀 😀

sisstin
24. zář 2007

papaya: fakt netušim 😉

myschka
24. zář 2007

sisstin já taky byla plná ideálu a předsevzetí a dopadlo to trochu jinak. v šestineděli jsem uklidňovala prsem často ono fakt nic jiného nezabíralo nakonec jsem dala i mnou zavrhovany dudlík 😉 člověk míní mimčo mění🙂 teď jsme spokojené mimčo a prso už máme jen na jídlo

johanda
24. zář 2007

Sisstin, vlastní zkušenost - Kristýnka byla poprvé nemocná až ve 3 letech, kdy nastoupila do školky. Ale to bude asi i dědičností, nejen kojením, já taky marodím minimálně.
Jinak - 3 leté dítě už docela dobře chápe, když mu máma řekne - venku se mlíčko nedává-. My jsem měli kojení před spaním, byl to takový usínací rituál.

papaya
24. zář 2007

počkej,ještě chvíli a on se ti ten celej život překope a pak bude úplně jedno,že si třeba před porodem říkala,že na veřejnosti kojit nechceš 😉 hlavně nám ale písni jak ti to jde a tak 😉 to myslím v dobrém 🙂

andulkaavetrelec
autor
24. zář 2007

no, můj teda někdy saje i dost dlouho a v MHD bychom pak jeli až na konečnou 🙂 , já mimíka když jdu ven vždycky uspím a do kočárku ho odnáším spícího, někdy třeba čekám až do pěti, než usne, ale ted už je to lepší, když se probudí, tak už nechce jen jíst, ale třeba si i prohlíží boudičku kočárku. do nedávna to bylo: spí? ne, kouká!!!!! proboha....ale to trochu odbýhám.

druhé dítě chci mít na jaro, at můžeme chodit ven, já doma nevydržím, chodíme ven od porodu téměř každý na dvě až čtyři hodiny, snad šestkrát jsme jen nešli, v tom jsou také první tři dny, co jsme přišli z porodnice...

johanda
24. zář 2007

sisstin a nechceš ty tak trochu prudit, co? 😉

myschka
24. zář 2007

Sisstin koukám, že už se ti to blíží co? si ještě pamatuji jak jsem četla v diskuzi, že tě nechce doktorka nechat doma a to si byla těhotná pár týdnů a teď už to máš za pár. to tak letí.

sisstin
24. zář 2007

myshka: tak u malých miminek 😉 já to spíš myslela už u těch větších dětí..to mi přijde spíš jako rozcapenost..ale co já vim 😉 😅 co budu mít doma že 😝 to jsou fakt jen čistě teoretické ideály 😅

johanda: no já to asi taky beru zase z pozice mý výchovy...já nikdy nebyla kojená 😉 jen UM..a ze tří let už si toho dost pamatuju, takže představa, že bych se nechala kojit je docela krutá 😅 😅 ale když je to dítko na to zvyklý..tak to bere normálně..spíš by mě zajímalo, jestli to třeba někde nevypráví.. 😕 neptaj se tě pak na to třeba známý, rodina atd.? 😕

sisstin
24. zář 2007

johanda: vážně nechci...to mě nebaví.. 😉 jen se ráda dočtu něco..a že mám trošku jinej názor snad neznamená, že chci hned prudit 😕 tak od toho diskuze jsou ne..ale jestli působím, že chci prudit, tak se omlouvám 😔

myschka: no jo..a nakonec nenechala..makala jsem dlouho..ale zas ted si říkám, že to bylo lepší 😉

romana
24. zář 2007

jejda, jak ráda bych někdy kojila na veřejnosti. budu teď znít jako exot, ale já to opravdu neumím. ne, že bych se styděla nebo neměla snahu. ale zpočátku jsme s kojením dost bojovali a nakonec jsme skončili s kloboučkama a na kojícím polštáři. ten polštář byl bezva hlavně v tom, že jsem měla volné obě ruce a mohla držet dítě i klobouček. postupem času klobouček odpadl a ondra se naučil pít normálně, zato polštář zůstal. nemůžu ho odstranit, změnit polohu, prostě milostpán chce své pohodlí. pokud se ho venku pokusím oblafnout a podložit dekou nebo taškou, je to boj, nenapije se pořádně a než se vůbec chytne, ví o nás široké okolí. laktačka na to jen řekla, že už je moc velký odnaučit se to a holt to budu muset vydržet. a je opravdu pěknej vopruz plánovat vše podle kojení a děsit se, že bude mít hlad dřív.

johanda
24. zář 2007

Sisstin, proč by to vyprávělo? Pro dítě je to zcela normální, tím pádem nezajímavé.
Krutá představa - to je docela drsné 😕, myslím, že kojení jaksi s krutostí nemá nic společného . Každopádně uvidíš sama, co ti bude vyhovovat a podle toho se zařídíš.

ronie
24. zář 2007

siss věř že změníš názor-já taky nechtěla kojit na veřejnosti a nelíbilo se mi to moc-jako v nejhorším případě to pochopim, no a pak sem kojila kde se dalo-v restauraci v obchodáku atd-a už mě to vůbec nevadí-naopak se mi to líbí, když vidim kojící maminy. No už bohužel nekojim-takže jedeme lahve. Ty chodící děti-no to souhlas-to se mi nelíbí a fakt už to nemá žádnej význam ze zdravotního hlediska-imunita už je hotová a mm už to neovlivní-ta je teda z velký části hotová geneticky-význam kojení malých dětí je dle mého názoru hlavně psychický( pro matku i dítě) a u těch nejmenších samozřejmě i jde o to zdraví-na druhou stranu i nekojené děti často bývají zdravější 😉
A já sem si plenu přes sebe nedávala-fakt mi to bylo jedno-mamča řiká, že to sou hormony-prostě tě to ovlivní tak, že mimčo je na prvním místě a ostatní neřešíš 😀

johanda
24. zář 2007

sisstin,fajn- tak sbírej zkušenosti 😉 a přeju ti pohodový porod a bezproblémové kojení 🙂

sisstin
24. zář 2007

johanda: jsem se zas asi blbě vyjádřila..to krutá..jsem to myslela tak, že spíš pro mě nepředstavitelná, že bych ve třech letech byla mámě na prsu 😉 ale je to fakt tím, že jsem nikdy kojená nebyla..takže já to teď vidím úplně jinak 😉 ..já od půl roku byla v jeslích..pak ve školce..ono to dřív ani jinak moc nešlo..takže taková ta závislost na mamince..to jsem nikdy neměla 😉 ale teď je zas úplně jiná doba..já třeba, dokud jsem nezačala chodit na koníka..tak jsem vůbec netušila, že je tolik holek, co kojí dýl jak po druhém roce 😉 ona je to asi taková jakási neinformovanost..dřív jsem se o tom vůbec nezajímala 😉