Kojíte na veřejnosti?

andulkaavetrelec
24. zář 2007

zajímalo by mne, zda kojíte taky venku, když byl Davídek novorozenec, spal vždy dvě hodiny po kojení, a tak jsem všechno stihla a mohla kojit zase doma, pak byla fáze přechodná, kdy spal třeba jen hodinu a já pak musela hledat lavičku. už jsem kojila v parku, ve městě u rušné silnice, v městské knihovně v čítárně. A co vy, bojíte se, stydíte se, hledáte zoufale lavičku jako já, nebo kvůli tomu ven moc nechodíte, či dáváte dudlík? já nedávám...

eleanor911
25. zář 2007

já taky ze začátku venku kojit nechtěla,ale pak když si mimčo vzpomene,že už má hlad dřív enž podle plánu tak co se dá dělat 😀 takže jsem pak taky občas kojila venku,ikdyž jsem se snažila,aby to nebylo pravidlo 😉

gulliver
26. zář 2007

Kristy, tak já ještě včera přečetla první stránku a tam Siss píše, že ona nikdy kojit na veřejnosti nebude...a já se jen usmála, protože jsem si to taky myslela 😀 Musím ještě k sobě napsat, že já mám harmonogram kojení, máme v tom s Matyášem řád..krmím podle hodin, jedeme vlastně porodnickej plán..taky mi ho tak nosili..takže asi jsem hlavně krkavčí matka já, protože Matyáš nedostane pokaždý prso, když broukne. Samozřejmě, kdyby se mi rozeřval a bylo to opravdu hlady a nešel by utišit, dostal by hned najíst..ale ještě se to za ty skoro 2 měsíce nestalo..takže já když někam razím, přesně vím, v kolik budu kojit...tak se jen snažím, abych nebyla zrovna v tom obchoďáku na lavičce, ale třeba někde v restauračcer na zahrádce či u kamarádů nebo kamarádek...
Nevím, jak se do Vás holky pustily..já jen Vám říkám..Nikdy neříkej nikdy 😀 😀 😀
A s tím vyvalením prsou je to taky těžký..poznáte samy z vlastní zkušenosti..někdy se mimí chytne hned a saje, takže je to hodně diskrétní..někkdy ho ale chytnou roupy a bude se Vám pouštět a mlátit hlavou, plenu stahovat rukama a taky asi nebudete mít v první řadě napaměti, že hlavně mít stále prso přikryté...to prostě v praxi nejde 😀
Tak jen, abych to tady trošku urovnala, pravda je, že jestli se do v8s holky nějak pustily ošklivě, tak to nechápu, Vy ale na druhou stranu ještě neodsuzujte někoho za něco, co jste si ještě na vlastní kůži nevyzkoušely 😉

jana.1
11. lis 2007

v zimě to venku moc nejde.. a vevnitř je narváno kašlajícími lidmi ☹
... 😒 ... radši nevylejzat.. jo v létě.. to je jiná 😀

nissanek
11. lis 2007

ahoj, mam osmitydenni dceru a zrovna resim, kde se da v Praze v zime nakojit. Hledala jsem na internetu nejaky seznam kavaren a klubu, ktere jsou prijemne ke kojeni {tj nekuracke, s dobrym vchodem pro kocarek, s intimni atmosferou..) ale nic takoveho jsem nenasla. Nemate nekdo tipy kam v Praze v centru zajit, kdyz zrovna nechci kabinku v obchodaku?

jana.1
11. lis 2007

niss, krom ikea v zoo v Gastonu a v restauračce jsou i v zimě, nějaké seznamy jsem našla tady.. (dost je toho na pze 1 apod., ale proč bych tam do těch míst jezdila.. narváno, cizinci, bezdomovci, přestupy, smrad...; v zoo aspoň kouknu na zvířátka 🙂 )
Jinak to samé co ty.. taky pořádně nevím 😒

http://www.peknyden.cz/katalog/aktivita/kojenci...
http://www.ententyky.cz/detske-koutky?npage=1
http://www.emimino.cz/modules.php?name=Forums&f...

nissanek
12. lis 2007

Jano, diky za tipy. Nejvic me oslovila Vesmirna Ve Smeckach. To muze byt docela prijemne posezeni. Zoo v zime asi nenavstivim, takovy prirodomilec nejsem 😉 . ikea sice fajn, ale tam se bohuzel (nebo bohudik 😉 ) nevyskytuju. Sumasumarum je to ale stejne bida 🙄

jana.1
12. lis 2007

niss, souhlas.. je to bída 😒 🙄 a ke všemu všechno od sebe hrozně daleko

kalo
13. lis 2007

Holky, já si myslím, že u nás v ČR to kojení na veřejnosti moc běžné není. Aspoň z toho mám takový pocit. Jednou jedinkrát jsem musela v létě nakojit na lavičce v klidném parku a lidi na mě přesto koukali jak na exota...Ani u nás moc takových míst, kam si ve městě odskočit nakojit, není....
Není mi to příjemné, kojit venku...bohužel radši metu domů na čas hladu ☹

kocurek
13. lis 2007

Ahoj holky, tak tady pridavam par svych zkusenosti. JA osobne jsem venku kojila jen 1x a maly se stejne nenapapal, vse jej zajimalo okolo, on byl zvykly na klid, kdyz kojim doma, musi byt opravdu v mistnosti klid, nokdo tam nesmi jiny byt nez ja.
JInak ja obcas litam Ostrava-Praha-Madrid, takze si predstavite, ze kdyz clovek koji, musi i v letadle a ono se stalo to same, maly se nenapil. Zpocatku jsme si rikala, ze to bude neprijemne, kdyz vedle me budou 2 panove a pres ulicku dalsi lide, ale pak jsem si rekla, at se nedivaji, ale nejhorsi je to, kdyz vytahnete prso a maly si rekne-ted nechci a pritom uz treba 4h nepapal a normalne papa co 2h......

brnda
19. lis 2007

ahoj ja kojim taky všude možně,vždyt se člověk nema za co stydet ,mali je docela jedlik a nekdy už ma hlad třeba po 1.5hodine ,tak nemužu byt pořad doma když ma hlad,tak jsem kojila nekolikrat v restauraci,v obchodaku,na fotbalovym hřišti ,v lese,na lavičce ,ve školce ,když jsem šla pro dceru a tak všude možně

bambulik
12. čer 2008

tak já samozřejmě nejradši nakojím doma v klidu, ale já ten klid mám i venku...
najdu si klidné místo, vystrčím prso, malá se napije a jdeme dál...
samozřejmě tričko shrnu co nejmén a jak sleduju když náhodou někdo projde okolo mě, nikdo na mě nekouká a tudíž to není nic divnýho...
prostě když má hlad a ozve se když nejsme doma, dostane, ale samozřejmě že koukám rychle pádit třeba na hřiště na lavičku...

winifred
12. čer 2008

Ahoj já kojím vždy ,když si řekne malý ať je to venku nebo doma.Myslím si že se nemáme za co stydět 😉 .Vždyď děti mají hlad a je hlavní to abychom je nakrmili.A když se to někomu nelíbí tak ať se nedívá je to tak jednoduché 😉 .Nemáme se za co stydět.Já jsem pyšná nato že kojím a že nemusím kupovat mléko 🙂 .

matru
13. čer 2008

Winifred úplně souhlasím 🙂 také kojím a vzhledem k tomu, že malá papá po2 hodinách to ani jinak nejde, to bychom musely být stále doma 😉

lucis8
13. čer 2008

matru, u nás to samé, kojím po 2 hodinách a vždycky, když jsme venku, najdeme si klidné místo. Nevšímám si lidí, pokud jdou okolo, ať si myslí co chtějí 😅 . Dřív mě to nenapadlo, ale teď co máme malou, tak si říkám, že ty vyhledávané restaurace s dětskými koutky by měli mít i koutek na kojení.Stačila by židle za paravanem nebo kusem hadru 😅 .

bledulka
13. čer 2008

Tak já byla před těhotenstvím velmi stydlivá,někde se odhalit ani omylem a jen co jsem porodila,tak mi toto bylo nějak jedno-kojila jsem kde bylo potřeba a kdy bylo potřeba-v rámci možností na co nejklidnějším místě...ale zda se někdo dívá mi bylo jedno,většina slušných lidí to pohledem zaregistruje,ale tím to končí-žádné zírání jsem nezažila...
Ale od cca 8 měsíce s kojením na veřejnosti je to hrůza,dítě zajímá kde co líta atd,takže se přisáva,pouští a zase přisává,takže mám prso víc odhalené než zakryté ,navíc z něj stříká mlíko a on u toho dělá pěkné roštárny...takže kojení na veřejnosti již omezuju a kojím doma ( na návštěvách atd také) a na veřejnosti bych mu prso dala jen v nouzi nejvyšší 🙂

petronilla
13. čer 2008

My taky kojíme kdekoli ale decentně,minule v zámeckém parku a naposledy ve zkušební kabince,když jsem si šla kupovat kalhoty a malá se probudila a pištěla,tak nebylo zbytí.Vedle nás si v kabince něco zkoušela paní a Adélka jí k tomu vesele mlaskala a bylo jí to fuk kde je,hlavně,že je 😀

marketa.d
13. čer 2008

Na veřejnosti jsem kojila v ZOO a to jsme ještě našli takové zákoutí, kam nebylo vidět. Myslím, že i na veřejnosti jde zařídit, aby to bylo diskrétní. Jinak jsem si vždy plánovala návštěvy obchodů a pod. podle frekvence jezení, no a občas jsme kojili v autě a ještě u lékaře v čekárně, ale tam jsou jen maminky tak mi to nevadilo, jinak jsem používala na to ty přebalovací místnosti - třeba v Ikei, nebo tak něco. Vždycky se dá najít klidné zákoutí. I s ohledem na okolí, ne kždému musí být příjemné se dívat na cizí nahotu, i když maminky to tak třeba v danou chvíli neberou.

sue24
14. čer 2008

Inak v Ikei je na kojenie priamo kojaci kutik, je to v restavracnej casti, vramci detskeho hracieho kutika...v tomto je Ikea skvela, ze je v nej do posledneho puntiku myslene na rodiny s detmi....a to este celkom moderne 🙂

Inak ja tiez kojim na verejnosti, ked je potreba...trosku sa "schovam za kocik", ale moc to nepomaha, ale mne je to jedno.....ved je to prirodzena vec....kojila som dokonca i na lavicke na Hviezdoslavovom namesti v BA 😅 (v preklade do cestiny je to velmi frekventovane namestie) a v pohode......

A k tomu, ze ako to vnimaju okoloiduci, tak to mi je uplne ukradnute, ale urcite nie negativne, ved muzi sa radi pozru a zeny to chapu.....ale viacmenej sa ludia tvaria, "ze sa nedivaju"

janula2008
15. čer 2008

Ahoj Siss a holky, já teda taky připíšu svůj názor. Kojím malou už 5. měsíc (momentálně si říká 5-6x za den) a já osobně kojení na veřejnosti neodsuzuju, ale po pravdě jsem ještě malou venku nekojila, nejsem prostě ten typ, že bych si sedla v obchodňáku, vytáhla prso, přišoupla malou a 30 min.kojila. Nějak na ty očumující lidi nemám žaludek ani nervy. Prostě jsem se smířila s tím, že naše procházky trvají cca 1-2hod., do obchodňáku jedem taky po najezení jen narychlo 😀 atd. Možná proto Siss trošku chápu i tvoje názory, ale jak říkám, maminky sedící s dítětem u prsu neodsuzuju v žádném případě, já jen na to prostě nejsem. Teď už pomalu začnem s nějakým příkrmem, tak snad to bude lepší a lepší... 😅

atreides
15. čer 2008

taky kojím na veřejnosti a nevím proč by to mělo někomu vadit, vždyť je to ta nejpřirozenějsí věc

lukin
15. čer 2008

artreides: No tak mě to např. vadí. Je mi trapně, když vidím nějakou "nahatou kozu" 😀 na veřejnosti. Ano, je to přirozená věc, ale podle mě patří do soukromí. Nebo teda aspoň zakrýt plenkou či tak nějak nebo aspoň prostě kojit tak, aby to nebylo moc vidět. Je to prostě můj názor a teď doufám, že se tady na mě neslítnete.

atreides
15. čer 2008

já se neslítnu, chápu, že to někomu může vadit (taky se u toho nevystavuju a odhalím jen nejnutnější), ale kojit venku budu stejně 😀

lucicineccka
15. čer 2008

Ahoj hoky já bych teda řekla že u toho kojení stejně není widět wůbec nic,když má mimčo tu bradawku w pusince a to je na tom prsu podle mého názoru na tom to nejintimněší..bez bradawky by to byla stejně jen wytahaná kůže stejně jag na stehnech..🙂 takže proti kojení kdekoliw NAPROSTO NIC PROTI..🙂a kdo si myslí opak tag at..☹

janula2008
15. čer 2008

Já si taky osobně myslím, že nic vidět není a že každýmu po tom může být houby, ale prostě si fakt nedovedu představit sednout někde v obchodňáku na lavici, vystrčit to prso a nakojit ji, my k tomu potřebujem doma klid, plácnout sebou na postel a pijem. Zvlášť když se u toho ta moje lumpačka kroutí jak žížala, tlačí prdíky a podobně 😀 .Už vidím jak by čučela všude možně po lidech a nepila. Jak tu někdo psal, že kojil i v kabince v obchodě, tak klobouk dolů, já si to nedokážu vůbec představit, zvlášť když pije 30 minut, někdy i dýl.

lenkabu
15. čer 2008

Já si nemyslím že není nic vidět...venku kojím a nemám to ráda,ale když nechci sedět doma nebo objíždět jen sídliště tak prostě venku nakojit musím....když jsme sama tak musím držet dítě,kt.se dost kroutí (pije taky 30 minut),vyndat prso,přiložit, po kojení zase držet dítě a obléct se..jsem asi blbá,ale já to nedokáži udělat tak abych byla pořád zakrytá..zvlášť v létě když mám jen tílko.

atreides
15. čer 2008

no my kojíme naštěstí 10 min a nosím takový ty bolerka, takže jenom vyhrnu zaráz s trikem

janula2008
15. čer 2008

My máme naštěstí krásný obrovský lesopark cca 10 min. od bydliště, v okolí jsou taky super procházky a přestěhovali jsme se z velkoměsta do celkem malého městečka, tak je tu vše při ruce (doktoři, úřady atd.), proto jsem asi nemusela zatím těch 5měs. nějak kojení na veřejnosti řešit,prostě si vše časujem po jídle 😉 . Do velkého obchodňáku to máme taky tak 15min. jízdy, tak není problém do dalšího kojení být zpět. A co se týče kojení u kamarádek nebo tak, tak to klidně nakojím. Opravdu nemám pocit, že by mě mimi v tomto nějak omezovalo, jen je vše takový rychlejší,např.nákupy. 😅 Večer spí malá i 10-11hod. v kuse, tak když babče pohlídaj, máme čas jít s manželem na večeři nebo do kina.

janula2008
15. čer 2008

Ale samozřejmě chápu, že když má někdo doktory přes půl Prahy, tak musí prostě kojit venku nebo jinde, to by tam nikdy nedošel 😀 .Spousta mých kamarádek kojí kdekoliv, proč ne.

janaboris
15. čer 2008

Také už máme premiéru kojení v parku za sebou🙂

niki2
16. čer 2008

Tak jsem se dnes ptala manzela, jaky ma nazor na kojeni na verejnosti a prijde mu to uplne normalni, nemely bychom se nikam schovavat 🙂
Ja mela trochu problem u prvniho ditete, to jsem se snazila kojit v aute, v kojicim koutku atd, ale postupne jsem se naucila i v restauraci. Ted u druheho to tak neresim, protoze musim se venovat i starsimu a ne byt stale zavrena doma. Samozrejme doma kojim nejradsi, ale kdyz nekam vyrazime, pocitam s tim, ze budu nekde i kojit. Vzdy prizpusobim i obleceni, jednou jsem si malem vzala saty a to nevim, jak bych to resila 😉 Takze nosim tricko, maly se pricucne a prso je prikryte trickem, nikdo po mne nepokukuje a kolikrat to vypada, jakoze maleho pouze chovam. Jenom nekdy je horka chvilecka nez se pricucne, ale to je fakt jen chvilka.
Zatim co se mi teda prici je kojeni v MHD, to si neumim predstavit. Ale na hristi, v parku, na lavicce v obchodnim centru, na navsteve, v restauraci... pohoda.
Opravdu jsem nevidela matku, ktera by tim provokovala. Snad jednou, ze mela dost prsa venku, asi spis kdyz nema tricko ale rozepinaci kosili. Ale nepohorsovala me tim, spis prekvapila, ja bych se stydela.