Kojíte na veřejnosti?

andulkaavetrelec
24. zář 2007

zajímalo by mne, zda kojíte taky venku, když byl Davídek novorozenec, spal vždy dvě hodiny po kojení, a tak jsem všechno stihla a mohla kojit zase doma, pak byla fáze přechodná, kdy spal třeba jen hodinu a já pak musela hledat lavičku. už jsem kojila v parku, ve městě u rušné silnice, v městské knihovně v čítárně. A co vy, bojíte se, stydíte se, hledáte zoufale lavičku jako já, nebo kvůli tomu ven moc nechodíte, či dáváte dudlík? já nedávám...

miminak
25. zář 2007

Ha a mám Vás -- Alči a Veru 😕

Jako Ájo, ta IP je asi v nenávratnu žeeeeeeeeee 😝 😔

extravaganca
25. zář 2007

alcatko.j:Kdybych ji neznala,tak bych řekla,že to je taky možnost...ale v tomto případě to bylo úplně o něčem jiném...

eho
25. zář 2007

Ahoj, chápu to, že si těhulky něco nějak představují, ale fakt je vše pak úplně jinak. My jsme s manželem mluvili o tom, jak to budu s kojením dělat při návštěvách, přišlo mi to divné kojit před nimi, ale jak se malý narodil a zařval si o prso, tak to bylo jasné. Kojíme před návštěvami, prostě si vezmu dečku nebo plínku, stejně tak když nás přepadne hlad venku, tak si najdeme nějakou klidnou čistou lavičku a tam se nadlábneme. Předsevzetí jsou krásná věc, ale mimčo mě učí něco, co jsem vůbec neuměla - neplánovat a vše řešit přirozeně. A každá mámea se zachová stejně - proč by poslouchala řev svého trpícího hladového ditěte, když ho může uklidnit a vidí za to v jeho očích takové moře lásky...

alcatko.j
25. zář 2007

Asi, segra 😀 😀 😀

morusa
25. zář 2007

Neeve: Super napsáno 😉 Já nikoho neodsuzuju, já jen diskutuju, od toho ty diskuze přece jsou.

nikka.vo
25. zář 2007

mimi...ty mimiňáku jeden 😀 Vo co gou! 😝

no je pravda, že když je možnost jít vedle, tak bych třeba já šla určitě - pro můj klid -páč pro mě bylo kojení naše malá intimní chvilka a radši bych s to užila bez očí ostatních a za doprovodu kapely 😅 ,ale proti gustu ...

to máte jak s groupáčem 😀 , taky někdo sexuje v soukromí a někdo to rád před očima ostatních a nejen očima - tímto reaguju na extravagancu - ne na vás kojící matky, probůh! 😎

dashak
25. zář 2007

tak já se zase musím přidat, i když jsem původně vůbec nechtěla, kojení se mě vůbec netýkalo, bohužel ☹

Ale přidám svoji zkušenost s kojícími matkami, které fakt neberou ohled na nic. Už jsem to včera psala sissi i kristyně u nás v diskuzi. Chodili jsme s malou plavat, tak tam samozřejmě po plavání všechny maminky krmily. Byly takové, co si sedly do kouta a krmily třeba v babyvaku, ale byla tam jedna, která mi vyloženě zvedala mandle. Sedla si tak, aby na ni všichni viděli, rozepla halenku, vytáhla si obě prsa, přitom dvojčata neměla, že by musela vyloženě kojit double 😅 a kojila. Její dobré čtverky jsme museli pozorovat všichni, hlavně teda tu, která byla nevyužitá 😀 a bylo mi dost trapně, páč jsem se nemohla pořádně nikam podívat, všude byly její čtverky 😀 a hlavně pochopte, VY KOJÍCÍ, jaký pocit má asi mamina, která by strašně chtěla pro svoje dítě nejlepší, ale zrovna v tomhle pěkně selhala a připadá si jak totálně neschopná ženská 😉

A nemusíte mi na to nic psát, bo odcházím, takže nebudu reagovat 🙂

nikka.vo
25. zář 2007

moruso...jasně, diskutujeme 😎

jen je třeba zbytečný (neeve snad odpustí) psát slova typu namyšlená atd...

a jde diskutovat s větší pohodou... 😵

zonja
25. zář 2007

já si teda myslím a tím nechci nikoho urazit, že dítě je vždycky přednější než nějaké moje pocity a study a ten kdo si neumí odříct kvůli miminku, tak podle mýho názoru není pořádná máma. ale pokud raději zůstane zalezlá doma, tak je to jen a jen její věc a smekám, neboť být pořád zalezlá bych vskutku nevydržela 😀
dopředu sice můžete mít předsudky, ale to co potom nastane, vás pro jednou změní. já byla taky vždy stydlín a nikde jsem nechtěla být na očích, ale kvůli dětem jsem se naučila doslova prát 😀

miminak
25. zář 2007

Veru - sežeru koníkářkám Alušáka .. a pěkně za živa 😝 čekám jak trotl na slíbenou IP a ona si tu žvaní a ještě prudí v jiných diskuzích .. 😀 😀 😀 Má štěstí že tolik ljubljůůůůů, víc než ona mě myluje 😝

nikka.vo
25. zář 2007

dashak...ne selhala !!!!!! 😉

My jsme neselhali, jen nám nebylo dopřáno.... 😒 😅

nějakej neřád nam zavřel kohoutek 😝

nikka.vo
25. zář 2007

Alča miluje jen sebe 😀 ba nééééé, já čekala na IP od Alči dlóóóuho...tak hodně trpělivosti 😝

alcatko.j
25. zář 2007

takze popozadeee 😀

Mimousku, ja se kaju..ale prisaham, ze cast ipajzny je napsana, ulozena ve wordu a ceka na dopsani..je to na dyyl, chapes??? ☹ Ale jsem v poho, jen nejak neni sila a chut debatit na dubnu...

Morus, sak jasne, ze debatis 🙂

Nikousu, ty grupacuuu 😀 😀 😀 To je zas prirovnani, se vsadim, ze te nekdo zasejc narkne 😀

No a odeme posledni k kojeni...

Myslim, ze jsou jine veci na odsouzeni, nez to, ze nekdo chce ci nechce kojit na verejnosti, proste jsou ty tri kategorie a smitec, finito.Ja mela taky predsevzeti..nedavat dudla, pak jak byla nelina k neutiseni, nakoupila jsem dudly za milion penez a , ze ji to trebas uklidni a ted su nasrana, ze ho nelous nechce 😅 Spani v posteli rodicu jsem odsuzovala a prvni 2 mesice nelinka s nama spala mockrat..
Na prochazky jsem minila chodit ASPON 2x denne a ted se stezi dokopu k 1 denne, sem lina jak ves a radsi vysedavam na konu 😅 😀 😀 😀 A tak bych mohla psat donekonecna, proste kazda tehule si jiste veci nejak predstavuje, jak to a ono bude delat a pak zjisti, ze veci se maji jinak.Dite je hodne, dite neni hodne, dite ji po 3 hodinach, dite ji po jedne hodine, dite sere 4x denne , dite sere 1x tydne, dite spi celou noc, dite se budi co 1,5 hod...proste dite(materstvi) nas nauci, slevime ze svych zasad, nebo se v nich naopak utvrdime, tak to proste je a jinak to nebude 🙂
A ja verim, ze jestli Siss bude kojit na verejnosti, ze ona je takova ze prijde a rekne, holky mely jste pravdu, vcera jsem vytahla cecek v restauraci a kolemjdouci pan mi ocumoval bradavku, ale hlavne ze Peta byl spokojene miminko. 🙂 Anebo prijde a rekne, holky, ono to jde Peta papka jednou za tri hodky, skvele se mi s nim planuji aktivity 🙂
Howgh 😎

dashak
25. zář 2007

Nikko, mě ho ani neotevřeli ten kohoutek, asi byl nějaký zarezlý 😀

extravaganca
25. zář 2007

nikka.vo:Vtipné přirovnání 😀 Ale proč to tak dělat,když to jde i jinak,obzláště na takové události jako je svatba a ještě s vědomím,že kolem jsou lidé,kterým to vadí???Jsem pak několik dní poslouchala,proč jsem neřekla švagrové,že může kojit v klidu a jinde,že se tam předváděla a prsila tak,že to fakt nebylo pěkné....Holt prostě jsou mezi námi lidi,kterým to vadí.A proto jsem taky chtěla,aby kojily obě jinde.Kdyby bylo na mě,tak ať si kojí třeba uprostřed parketu 😀 Ale věděla jsem,že to prsení mé svagrové mým rodičům vadí,že to vadí babičce,tetičkám(starší generace)a o tchánech ani nemluvím.Můj taťka švagrovou několikrát slušně prosil,aby když budou u nás s malým na náštěvě,aby ho kojila v jiném pokoji a ona na to kašlala...zvláštní,že s malou se takto "nepředváděla"....
Ale znovu opakuji...já proti tomu nic nemám a ikdyž dítě ještě nemám,hravě si dokážu představit,že budu kojit klidně na autobusové zastávce,když bude potřeba... 🙂

alcatko.j
25. zář 2007

nazdar, jdu ven 😀

nikka.vo
25. zář 2007

zonjo...a zase silný slova úplně zbytečně...sakra - ony ještě miminko nemají - kdyby jste měli na ně takové řeči, když už budou matky, tak bych snad i držela hubu, bo se mi to pak vždycky vymstí 😅 ale takhle!

Ony si to nedovedou představit, jako jsem si to nedovedla představit ani já! Já se nedávno doma pohádala, jelikož jsem před těhu tvrdila, že až budu doma s dítětem, tak bude doma naklizeno, jelikož jsem předtím chodila do práce a vracela jsem se až kolem desáté večer, tak o uklizeném bytě nemohla být řeč!
No a bordel je tu ještě větší 😀 a já nic nestíhám a to jsem si to hezky malovala... 😎

Tak je už neodsuzujte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kamik
25. zář 2007

zdarec
docela mě překvapilo že je vůbec někdo proti kojení venku.Já taky jsem kojila venku na lavičce nebo na louce v přírodě.Po porodu jsem přestala být stydlivá 😀

andulkaavetrelec
autor
25. zář 2007

Už to tu zaznělo, ale myslím, že je dobré to říci ještě jinými slovy:

Miminko je teď náš poklad, je naším pánem a my před ním skláníme pokorně svou hlavu plnou plánů. Je to o obětech a neustálém podřizování se. Je to však dobrodružná cesta plná překvapení a změn, rozhodně to není nuda.

Obraz domova: matka sedí shrbená s rozepnutou promočenou podprsenkou a kruhama pod očima nad křičícím děťátkem, okolo ní se povalují poblité plínky, trika promáčená mlíkem, zbytky jídla.

Na veřejnosti to přece vypadá pak jinak, miminko způsobně spinká v kočárku a my jsme upravené, tak si to užijme!

poupe
25. zář 2007

nekdo koji nekdo ne,ten den se da rozvrhnout aby clovek kojil doma,kdyz mu to vadi venku,ja venku nekojim,maximalne v nemocnici,u doktora a na navsteve a neprijde mi to divny,ale radsi proste kojim doma,zatim 🙂

zonja
25. zář 2007

nika však já jsem to tam napsala. to taky bylo myšleno na matky, které venku odsuzují ty co venku kojí.
pokud někdo nechce kojit venku tak ať nekojí, ale říct, že je to divný, to mi teda vadí. a matky budoucí na to přijdou brzy, jak jsem napsala

papaya
25. zář 2007

no já jednou kojila myslím že celkem decentně na lavičce a kolem chodili lidi,měla jsem přes celé rameno hozenou plenku,Hugo přikritej až k patě,před náma ještě nastrčenej kočár. A stejně na mě lidi dost blbě civěli a co mě nejvíc šokovalo,že čuměly vyjeveně hlavně ženský 😅 nechápu 😔
Ale já na ně prdím,dělám to jak nejlíp umím,když to jde nakojím doma,ale když dostane hlad venku,tak mu najíst dám. Snažím se být diskrétní,ale do křoví kvůli tomu nelezu 😝

lucija76
25. zář 2007

Extravaganca: Ja teda naprosto nechapu, jak nekomu muze vadit pohled na kojici zenskou??? 😲 😲 😲
S malou jsme absolvovali dve svatby a asi stopadesat rodinnych seslosti a proste kojila jsem tak jak jsem uznala za vhodne, kdyz byla jeste malinka a pila treba 45minut v kuse pak pulhodku pauzu a znova,tak by mne ani nenapadlo se schovavat nekde v koutecku a z navstevy pak nemit vubec nic 😎

zonja
25. zář 2007

luci asi tak, to pak můžeme být zalezlé doma, co 😀

nikka.vo
25. zář 2007

lucijo ... na tom neni nic zvláštního, že to někomu vadí

hlavně chlapům...právě že pro ně je prso sexuálně přitažlivý a najednou ho někdo ,,vyvalí,, ! To je pro ně trochu trapná situace...oni ten pocit s kojící matkou fakt nezdílej. A chlap kterej řekne, že mu to nevadí, tak mu to nevadí jen proto, že se rád podívá! 😀 😅 😒

To jsem řekla přehnaně...zase jedno blbý přirovnání, ale prostě proč by to někomu nemohlo vadit...i ženský!

To že jsem ženská ještě neznamená, že mi nevadí dívat se na cizí prsa...jasně -dívat se nemusíš a nemáš, ale co si budeme nalhávat - lidi koukají (od toho mají oči) a ten pohled na tu kojící upřou, ikdyby na vteřinu!

možná by ses divila, kolika lidem to na té svatbě nebylo příjemný...ikdyby ti tvrdili sebevíc něco jiného! právě kvůli těmhle předsudkům!

Znovu objasňuju, že mě kojení venku nevadííííí!!! aby jste se do mě třeba nepustili, páč nedočítáte, nebo tak nějak! 😎

blacklucka
25. zář 2007

nikka-já ještě nepotkala chlapa, kterýmu by to vadilo 😀 to spíš postarší dámy blbě čuměj.trapky.

papaya
25. zář 2007

Nikušo,mě ale žádný prso u kojení vidět není,tak co koukaj 😕 podle mě jsou lidi prostě čumilové a tečka 😝

ivulla
25. zář 2007

Ahoj Maminky 🙂 Já byla spřítelem nedávno na svatbě a bylo tam několik kojících maminek. Mě ani nenapadlo se nad tím pozastavovat, přišlo mi to roztomilé, ale když jsme přišli domů, přítel z toho byl úplně paf. Vůbec to nepochopil, přišlo mu to nevhodný, nechutný... ☹ Byla jsem z něho nešťastná, celkem jsme si vyměnili názor. On to přirovnával k tomu, že by se na veřejnosti třeba u stolu vyčural... 😠 Vymyslel, že by měly kojičky chodit třeba na záchod. A to už mě fakt dorazil! Jsem mu řekla, že on taky nejí na záchodě a ať si na to prostě začne pomalu zvykat, že až jednou budu kojit (doufám) já, tak se nikam schovávat nebudu... Co na to vaše polovičky?

extravaganca
25. zář 2007

Zřejmě asi nemá cenu tu cokoliv psát..jsou prostě lidi,kterým to vadí a abych předešla nepříjemnostem,tak jsem poprosila obě švagrové,aby kojily jinde..jedna pochopila a druhá ne...a nemyslím,si,že jsem napsala něco špatného....

blacklucka
25. zář 2007

a jsem zvědavá jak budou čumět, až se narodí druhé mimi a budu muset někde dát cucnout oběma 😀