Kojíte na veřejnosti?

andulkaavetrelec
24. zář 2007

zajímalo by mne, zda kojíte taky venku, když byl Davídek novorozenec, spal vždy dvě hodiny po kojení, a tak jsem všechno stihla a mohla kojit zase doma, pak byla fáze přechodná, kdy spal třeba jen hodinu a já pak musela hledat lavičku. už jsem kojila v parku, ve městě u rušné silnice, v městské knihovně v čítárně. A co vy, bojíte se, stydíte se, hledáte zoufale lavičku jako já, nebo kvůli tomu ven moc nechodíte, či dáváte dudlík? já nedávám...

peige
25. zář 2007

Když jsem kojila svou první holčičku, bydleli jsme ještě v Brně, tak jsem měla přesně něco kolem hodinky vymezený čas něco vyřídit po městě. 😉, abych to stihla dom. 🙂

ronie
25. zář 2007

teda já fakt nechápu co tak řešíte-když se mi něco nelíbí tak se nedívám nebo odejdu a neřešim..Pohled na kojící mamču je hezký ať sou prsa jakýkoliv. Já když teda vidim kojící maminu tak spíš koukám, trošku závidim jak jim to jde,usměju se na ně a jdu dál 😀. Tak a teď ze mě bude úchyl 😀 😀 😀 to jako ne že se u nich zastavima čumim 😉 😀 Podle mě je teda horší když někdo svym chováním ohrožuje zdraví ostatních a kouří v době oběda v restauraci-bych je přizabila ty kuřáky. Kojící máma dělá osvětu-jen ať to všichni vidí-péče, láska, zdraví, mateřství-nechápu co je na tom pohoršujícího nebo nevhodného. Pokud to někdo dělat nechce neb se stydí tak je to jeho věc a není na tom co řešit-ať kojí doma.

ivce
25. zář 2007

je pravdou, že jsem nepřelouskala celou tuto diskuzi, na to nemám čas, ovšem ty příspěvky, které jsem přečetla byly napsány právě v tom duchu jak jsem popsala výše. Pokud se později rada starších usnesla na nějakém méně kontroverzním závěru tak k tomu jsem už nedošla 🙂 přesto si za svým příspěvkem stojím a názor některých mě mrzí.

zanett na tvůj příspěvek jsem nenarazila, takže jsem ani nereagovala 🙂 přesto se i já těším, až budu zase moct diskrétně schovávat to co by skryté být mělo, nemám postavu Twiggy, ale teď je to nutnost tak to tak dělám. Já jsem se prostě ještě nesetkala se žádnou kojící maminkou,která by se nějak vystavovala, předváděla apod. prostě prso vytáhne, nakojí, schová a je to. Samozřejmě při celém tom procesu je vidět víc, než by si člověk přál, nemůžu cpát miminku hlavičku do podrpsenky 😀

no já bych chtěla napsat ještě víc, ale musím valit za maličkou. Tak si tady diskutujte a snad dojdete nějakého konce. Dobrého 🙂 kojení třikrát zdar 😀 😀

neeve
25. zář 2007

Souhlasím s Ivce a Ronnie, v životě jsem se nesetkala s maminou, který by venku kojila s úmyslem se zároveň nějak vystavovat. Ať tahá jakékoliv ňadro, dělá to pro své dítě a určitě si v tom nijak nelibuje.
A jaký způsob si ta mamina zvolí (diskrétní nebo nediskrétní) je její věc a v každém případě je to progace kojení, což je vlastně dobře. A pohled to je vždycky milý ať jsou kozy jakékoliv. Proboha baby!

alcatko.j
25. zář 2007

proboha baby, ja hlavne nechapu, co tu porad resite.... 😒

bud kojim doma, pac venku nechci..

nebo koijm diskretne venku, pac me to zrovna nerajcuje, ale pro dite vse..

nebo kojim nediskretne, at se vsichni trebas doserou, ze mam 4 kozy, strie a 300 kg..

tecka

furt dokola tady...

lucija76
25. zář 2007

Souhlasim s Ivce Ronie a Neeve!!!! 🙂

A s Alcatkem samozrejme!!! 😀

alcatko.j
25. zář 2007

luucoooo 😀

nikka.vo
25. zář 2007

luci...to si protiřečí...souhlasit třebas s Neeve a s Alčátkem... 😀

alcatko.j
25. zář 2007

Nikousi, ja a Luca , my a unorovky, to je srdecni zalezitost, proto souhlasim, mne proste nikdo nevchce nasrat 😀 😀 😀

nikka.vo
25. zář 2007

no to já vim, že ty a únor... 😝

Já se narodila taky v únoru, jako jejich děcka, nechce mě někdo adoptovat! 😅 😵 Jsem hodná, papám granulky .... 😎

Se tě každej bojí, Alčátko...ale já ne 😀 😝 😵

alcatko.j
25. zář 2007

je mi to jasny,ty gaunerkoooo 😝

lamia
25. zář 2007

nikka.vo - my tě berem,granulek máme dost 😎

nikka.vo
25. zář 2007

lamio: a máte ty taštičkový od Pedigree??? 😀

lamia
25. zář 2007

seženem 😀

nikka.vo
25. zář 2007

tak jsem vaše, ale mám štěňátko ... 😅

kristulatko
25. zář 2007

alcatko ma bod, ze se to furt mele dokola 😎

prispevek zanett me nijak neprekvapil, uz jsem si ji jinde precetla, a myslim, ze je trochu mimo: tlusta a oskliva pani-mama, bude tlusta a oskliva pani oblecena i lehce odhalena. stejne tak kdyz na decka krici a upozornuje na sebe jako koza, bude takova i oblecena a nekojici, takze mile damy, problemy podle me nemate s odhalenymi prsy a kojenim, ale samy se sebou a svou toleranci.
a jestli je zanett super krasavice bez celulitidy, dobre ji tak, to z ni jeste nedela lepsiho cloveka, (ani budouci mamu) aby ostani soudila. takze klidne kojte vsechny, bez rozdilu vahy a vzezreni, ja vas jiste neodsoudim 😉

toz tak.

zanett
25. zář 2007

Kristulatko, ja jsem sem jenom psala svoji osobni zkusenost, to snad muzu, ne? Kazdy ma holt jine esteticke citeni; tobe treba obnazene zeny s nadvahou nevadi, ja je nevyhledavam. Navic jsem s tim nazorem nebyla sama, pokud vim, rekla jsem v podstate to, o co se pred tim snazila sisstin. Rikas, ze damy maji (mame?) problemy s toleranci, ale zaroven rikas, ze jsem mimo. Takze kdo ma ty problemy????

morusa
25. zář 2007

Holky, jestli se to začne hádat už i na téhle diskuzi, tak fakt už na Koníka hážu bobek, protože to by nebylo normální. ☹ 😖

nikka.vo
25. zář 2007

Proč se to musí vždycky vyhrotit!

Tady fakt nemůže člověk nic napsat! Kurňa a to se to netýká mě, ale štve mě to za ty, na který se tu nadává, že nejsou tolerantní!!! A že jsou snad horší matky a tak... některé tu máte dost, fakt! 😔

alcatko.j
25. zář 2007

A timto diskuzi uzamykaaam 😅

zirafkooooooooooooooooooooooooooooooooooo

majina
25. zář 2007

Ať si každý říká co chce ale já si budu stát za svým a na kojení na veřejnosti nevidím nic špatnýho i pokud jde mamče vidět prso, nebo klidně obě... mě to je jedno. Já osobně jsem stydlivější typ tak bych přes sene a mimčo hodila plenku a hotovka! Ale třeba před mým dědou bych nekojila, to nééé.... to raději před tchánem 😉

Ale nikoho neodsuzuji za jakýkoliv názor, ať si každý dělá co chce a co uzná za vhodné 😀

lucija76
25. zář 2007

Ja nevim proc hned zamykat, vzdyt se tu nikdo neurazi, proste se tu jen "zive" diskutuje a od toho diskuze je ne? Vzdyt by to bylo desne nezajimavy,kdybychom mely vsechny na vsechno stejny nazor! 😉
Za sebe musim rict, ze me sice nektere prispevky hodne udivuji, ale v zadnem pripade nikoho neodsuzuju, jen aby bylo jasno 🙂

Nikka: neprotirecim 😀 s Alcou proste musim vzdy a za kazdych okolnosti souhlasit i kdyby mlela ty nejvetsi blaboly,vis? je to ma oblibena spisovatelkaaa 😀 😀 😀 😀 😀

alcatko.j
25. zář 2007

Lucooo, ja se z tebe nekdy picnu, jaky blaboly, co to meles?! 😀 😀 😀 😀 😀

andira
25. zář 2007

Já si myslím, že pokud je nezbytně nutné kojit na veřejnosti, tj. mimouš má hlad 🙂 , tak by se to mělo provést maximálně diskrétně a vkusně, to znamená neexhibovat a nepřitahovat pozornost více než je potřeba 😉
Souhlasim s Dendisou, že kojit před rodinou a známým je stokrát horší, než před cizákama 😅
Já kojím, kdy a kde je potřeba, ale snažím se tím nikoho neobtěžovat nebo nepohoršovat, né každý na to musí být naladěn 😀

carodkaa
25. zář 2007

Ja na kojeni na verejnosti nevidim nic spatneho,kdyz byl malinkej tak do pul roku, kojila jsem vsude kde se dalo protoze byl velkej zravec, jinak bych jako pul roku nevystrcila paty z domu..,kdyz bylo krasne tak na lavicce a v zime klidne v nakupnim centru 😀 a v pohode,,prece kvuli,ze to nekoho poburuje nezacnu davat UM 😝

andira
25. zář 2007

Alcatko je taky moje oblíbená spisovatelka, myslím, že by měla založit "klub věrných čtenářů" 😀 😀

gulliver
25. zář 2007

Ahoj holky, tak jsem sem jen tak nakoukla a protože je to teď pro mě hodně aktuální, tak já se přikláním už ze své zkušenosti, že kojení na veřejnosti roizhodně nevyhledávám, nicméně, když někam potřebuju jet něco zařídit nebo konečně si jdu sednout s kámoškou na zahrádku do nějaký restauračky, tak prostě mimčo nakojím klidně i u stolu...prostě jestli to někomu vadí, tak ať na mě nečumí, že jo...rozhodně to nevyhledávám ,ale taky se nemíním vracet na kojení domů..bych se nikam nedostala...jo a když už teda kojím, tak se snažím diskrétně..no a to prso stejně přes tu mimískovu hlavu není moc vidět 😉 ..ale proč se to tu hádá, moc nechápu..je teda pravda, že jsem přečetla jen tu poslední stránku...ale když někdo chce kojit, ať kojí, když někdo nechce ať nekojí a na kojící nečumí 😀 ..prostě souhlasím s Alčátkem...

slevik
25. zář 2007

Ahojda,
tak jdu přihodit svoji trošku do mlýna 😉
Já kojím kdykoliv a kdekoliv, jak tu bylo řečeno, když musíš, tak musíš, prostě to jinak nejde. A když nechce být ženská zavřená doma a vycházet jen na určenou dobu, tak to snad ani jinak nejde 😎 .
Abych byla upřímná, nejsem nějakej exhibicionista, spíš stydlín (i když s pusou prořízlou 😀 ), takže to pro mě není nějaký divadlo.
Ale když má Verunka hlad, tak prostě, ať jsme kde jsme, vytáhnu prsu, přiložím dítě a jedu 😵 . A je mi šumák, jestli jsme v hypermarketu, na pískovišti, v restauraci nebo v lese 😅 . A jestli tam jsem s kamarádem, rodiči nebo kýmkoliv jiným? Tak to už vůbec neřeším 😝 . Nezakrývám si sice prso plínou, ale vidět toho stejně moc není, když dítě dlabe.
Beru, že někdo venku kojit nechce, ale při mém způsobu života to ani jinak nejde. Od porodu lítáme po svatbách, výletech, rádi si sedneme i v restauračce nebo hospůdce a jak řekla jednou jedna moje příbuzná, někdy kojím víc venku jak doma 😀.
A co na to manžel? Bere to jako přirozenou věc a nijak to neřeší. Poprvé teda, když jsem šla kojit v obchoďáku, strčil přede mně kočár a ještě si sedl tak, aby na mě bylo vidět co nejmíň 😀. Ale teď už to taky neřeší, dokonce mi tuhle nechal otevřený dveře u auta na parkovišti 😀

kristynaw
25. zář 2007

Ahojky,tak jsem si precetla asi 4 stranky,ktery jsem zameskala a neda mi to nereagovat. ale je to poslendi prispevek,protoze rozcilovat se ted fakt nemuzu...

My jsme se sisstin nikdy nerekli,ze kdyz se nam mimi rozplace hladem na verejnosti,tak mu nedame najist! jen se proste zakrujeme nejakou plinou,nebo schovame nekam do ustranni,i kdyz ne vsude to je mozne. ale vy tu vsichni reagujete ,jak kdybysme byli nejaky krkavci matky,ktery z nasi pohodlnosti nedaji mimi najist!
jiank narazky ,ze jsme netolerantni,namysleny atd,radsi ignoruji, to nema smysl na to reagovat.
a je nam jasne,ze miminko ma svuj program a my se budem muset podle toho zaridit,jediny o co nam slo, bylo rict nazor na kojeni na verejnosti a ten jsme rekli, ze pokud budem kojit nekde venku,tak se aspon prikryjem nebo schovame.
myslim,ze jediny,kdo nas tady chape je nikka. Dekuji 🙂
kazdej je jinej a kazdej si to dela ,jak mu to vyhovuje🙂 nekdo vyvali prso, jak ma siss zazitky,nekdo se zakryje plenkou a nekdo proste decentne nakoji sve mimi.
tak uz to konecne pochopte,jak jsme to mysleli...

slevik
25. zář 2007

Já myslím, že tu nikdo nikoho snad nenapadá pro jeho názor 😉. Pravda, jen jsem to prolítla nazpět...ale taky jsem jen přihodila svůj názor 😉
A přidám ještě jednu větu: Mimčo mě v určitých věcech omezuje, je potřeba se mu přizpůsobit, ale aspoň v tom kojení můžeme a chceme mít volnost 😵