Kojíte na veřejnosti?

andulkaavetrelec
24. zář 2007

zajímalo by mne, zda kojíte taky venku, když byl Davídek novorozenec, spal vždy dvě hodiny po kojení, a tak jsem všechno stihla a mohla kojit zase doma, pak byla fáze přechodná, kdy spal třeba jen hodinu a já pak musela hledat lavičku. už jsem kojila v parku, ve městě u rušné silnice, v městské knihovně v čítárně. A co vy, bojíte se, stydíte se, hledáte zoufale lavičku jako já, nebo kvůli tomu ven moc nechodíte, či dáváte dudlík? já nedávám...

janula2008
16. čer 2008

Já spíž fakt obdivuju, že vám to venku po technické stránce tak jde. My už musely odbourat i kojení na kojícím polštáři, které bylo první měsíce prima a kojíme jen na posteli vleže. 😢 Zrovna dnes jsem se s tou svou housenkou trápila, zajímalo jí vše kolem mě, jen ne kojení, bavila se stahováním trička, štípala mě do prsa a až usoudila, že má konečně dost, tak mě v klidu odtrčila 😠 😀 .

janula2008
16. čer 2008

Jsem zvědavá, jak se s ní budu prát za měsíc - dva 😀

lili03
8. srp 2008

Já zatím mimi nemám, ale narodí se v říjnu, tak jsem zvědavá, jak to budu dělat. Myslím, že třeba v létě na hřišti nebo v parku je to ok, ale co v zimě? My jsme docela aktivní, už se nemůžu dočkat, až budeme zase vyrážet na výlety a tak. Nebo i cesta k rodičům mi trvá hodinu přes Prahu. Jedině snad vždycky předem zjistit, kde jsou nějaké příjemnější restaurace a vždycky tam jako zajít na limču, nebo nevim 😖 Ale hlavně doufám, že vůbec budu kojit, to je nejdůležitější. Mám pocit, že mám docela ploché bradavky, "čudlík" se tam udělá jen při stimulaci, ale ne moc velký stejně. Nechce se mi kupovat ty drahé přístroje, slyšela jsem, že je to stejně nic moc a nedrží to a tak - ale já vím, to je na jinou diskusi.

lenkabu
8. srp 2008

janula:já na veřejnosti kojím když to jinak nejde,ale obdivuju všechny co to zvládají tak že to není skoro poznat...Vanda sundává plenu když ji přesnás hodím,pouští se,no děs

lili:švagrová v zimě měla vytipovaná místa kde ji nechají nakojit..většinou obchody kde prodává žena a pak osvědčené byly kabinky v obchodech 😉

petja
11. srp 2008

Tak já teda kojení na veřejnosti beru jako něco absolutně přirozeného,Siss mě teda hodně překvapila,jsou to její názory,ale myslím,že špatné...kojím kdekoliv a kdykoliv,jde mi jen o malýho,lidi kolem mě nezajímají,nic z nich nemám.

lucy..
11. srp 2008

ahoj holky, ja si to ze zacatku ani neumela predstavit, ze vytahnu prso nekde na ulici 😀 Ale vzhledem k tomu, ze jakmile malej nedostane bastit do 5 minut co zacne knourat, jinak spusti sileny rev...uz mi to prijde uplne normalni a je mi celkem jedno kde to prijde 😅

kijonkova.k
11. srp 2008

Tak já na kojení na veřejnosti nevidím nic špatného.Nakojím malou kdykoliv a kdekoliv.Když se to někomu nelíbí,tak ať se nedívá.Až na to,že teď máme problém,protože stejně jako u janula2008,nai malou zajímá venku všechno ostatní,jen né prso.Takže mlíko je všude a malá čučí po stromech,po lidech na holou bílou stěnu...ale zjistila jsem,že třeba v restauračce,kde je přítmí,tak se to dá 🙂

coriven
11. srp 2008

ahojky, tak já se taky přidávám ke kojení na veřejnosti, je fakt že spíš vyhledávám míň frekventované místa (učila jsem v místě svého bydliště a přece jen při kojení poslouchat - dobrý den paní učitelko - není až tak supr 🙂) ale občas s maminama vyrazíme na výlet (kolegyňky učitelky) a tak si dáme v parku pauzénku a kojíme 😉
jak píšete, když se musí tak se musí 😉
a jak psala Janula2008 maloou teď taky zajímá všechno kolem a občas si nejsu ani jistá, jestli se dostatečně napapala 😠 😅

mkr
11. srp 2008

kojíme taky venku a co přece je nenecháme hladovět, i když se mi zdá, že na mě moc ty lidi koukají jako bych dělala já nevím co, hlavně ta starší generace

johanka13
12. srp 2008

Ahojky...si taky trochu prihreju polivcicku 😀 v zasade jsem byla vzdy proti,prislo mi divne,kdyz to zenska u stolu c.5 uprostred 4**** restaurace vytahla,mezi hostama... 😖 ale samozrejme,ze jsem po porodu zmenila trosku nazor- na verejnosti problem nemam,jen si to faaakt nedavam treba napr uprostred nakupniho centra,kde je frekventovanost lidi zhruba 100 za minutu! 😒 ale takhle nekde,jakoze min lidi- napr stadion Strahov 😀 vtip- tak to jo,pac je to presne o tom,ze je to hned uvareny,teploucky,pohodlny a co si budem vypravet damy,ze nam ty nakupy asi nekdy trvaj,takze tem nasim vrabcackum hladovejm to krasne zavre zobacek a jsou hned happy 🙂 🙂

novako
13. srp 2008

V kojení na veřejnosti se nijak nevyžívám, ale než bych nechala malou plakat, tak to prso raději vytáhnu. Stejně jako Niki2 tomu přizpůsobuji oblečení. Musím říct, že trošku nerozumím lidem, kteří to odsuzují. Vždyť co je přirozenější než kojení? Všechny děti nejsou stejné a třeba u naší malé se procházka nedá naplánovat mezi kojení (někdy během tří hodin, co jsme venku nekojím nikdy, někdy dvakrát, někdy třikrát. Záleží na počasí, na její náladě, na tom, jestli jí nebolí bříško). Zkrátka chce to jen trochu ohleduplnosti od maminek (nevyvalovat prsa všem na odiv) a trochu tolerance od ostatních.

motol
13. srp 2008

Ahojky,tak já jsem neměla vůbec žádnej problém kojit na veřejnosti,to spíš můj manžel 😀 ,když měl malej hlad nakojila sem ho kde sem zrovna byla,myslim,že dospělý se nad tím ani nepozastaví,to spíš ty mladší pubertáci okokujou co můžou,což se mi stalo víckrát,že z toh málem začali šilhat 🙂 🙂 🙂

bambulik
13. srp 2008

nejlepší je když kojím, chci přes ní hodit plínu, ale strhává mi ji a občas se odtrhne a s úsměvem zkoumá okolí, to mě sere, fakt moje koza není Praze na odiv....
pak zapnu podprdu a když se chce znovu přisát už se vzteká, už není 😀

iira
13. srp 2008

tak ja kojím klidně na veřejnosti , protože většinou musim a už jsem si zvykla .když někam jedu tak musim busem co mi jede od nas jednou za hodinu a tak mi nic jineho nezbyde než malou někde nakojit 😎

mata.mata
13. srp 2008

kojeni na varejnosti? proc ne 😎 vysvetli mimiskovi, ze ted neni vhodna doba, kdyz zacne brecet 😀 Ja jsem taky zvesela kojila, kym ke me nepribehnul vysmaty Bruce Lee a zacal se se mnou pretahovat o kocar a kabelku 😠 To bylo moje posledne "verejne kojeni"

kacamar
13. srp 2008

Tak ja na verejnosti nekojila ani jednou. Je mi to neprijemny. Teda jednou jsem to zkusila a mala nebyla schopna se vubec prisat, rvala a koukala okolo a nez by se nechala nakojit venku, tak byla radsi 6h bez jidla. Tot muj jediny, prvni a posledni pokus o verejne kojeni. Ale u jinych mi to nevadi 🙂

johanka13
13. srp 2008

..no je fakt,ze ta nase vsetecka mala ma obcas taky problem papat takhle venku,pac ona musi furt sledovat co se deje kolem a mit prehled...navic jak je tezka zvykla jsem si ji krmit v leze,je nam to obema pohodlene,takze pak je to docela oboustranny vykon ale pohodicka,hlavne ze je spokojena 🙂

monik76
15. srp 2008

Ahojky, vždycky, když jsem viděla nějakou maminu kojit na veřejnosti, přišlo mi tostašně divné. Nicméně, od té doby co mám děti a kojíme venku, tak mi to zase přijdě naprosto přirozené. Je fakt, že se nevystavujeme, ale spíš si najdeme místečko, kde není tolik lidí. Částečně se přikryju plínkou a jdem na to. 🙂

simlenka
15. srp 2008

ahojky, pročetla jsem jen pár příspěvků ze začátku a z konce - jako Siss - vážně si myslíš, že některá maminka kojí na veřejnosti "pro efekt"??? 😲
musím říct, že kojení na veřejnosti je pro mě ne zrovna příjemná věc, ale jsou chvíle, kdy si prostě nevybereš a mimčo nakojit musíš. Nejsem modelka, kozy mám jak vozy, až mě to samotnou sere, no na plastiku nemám, tak co? Bydlím na samotě, kde lišky dávaj dobrou noc, tak jsem ráda, když dvakrát tříkrát za měsíc vypadnu na celej den ven a pak holt tu kozu ven vystrčit musím. Snažím se být diskrétní, ale někdy to holt nejde, malá už je zvědavá a všude se otáčí, takže je občas bradavka vidět - není mi to příjemný, chápu, že třeba okolí to taky není příjemný, ale mám ji nechat řvát hlady?

nemyslím si, že by se některá mamina vážně schválně ukazovala, to mi přijde trochu na hlavu 🙄

janula2008
15. srp 2008

Tak jsem taky koukla na své dřívější příspěvky 😀 😀 .A dívám se, že jsem i přítele překřtila na manžela, asi mi vážně hrabalo. A k tomu veřejnýmu kojení, jednou jsem se o to pokoušela pak po napsání tady těch příspěvků v parku a bylo to přesně jak jsem napsala, malou zajímal hlavně odpaďák kousek od nás, pohupující se listí na stromech atd... 😀 prostě nepila i když musela mít hlad šílenej 😠 😀 .A tím skončil náš pokus o veřejné kojení. No a teď už jsme za vodou, vezmem hippíka a jdem kam chcem klidně na půl dna 😀 .

sisstin
15. srp 2008

simlen: no pro porovnání, byla jsem v OC..a tam nějaká paní seděla na lavičce..a najednou hup..vyvalila prso...poté se rozhlédla, kde má dítko...dítko skákalo někde opodál..houkla na dítko...přiběhl asi dvouletý chlapeček a přicucnul se 😕 takže asi tak 😔

janula2008
15. srp 2008

Siss jo tak v tomhle s tebou souhlasim, to ja taky nemusim videt, clovek by mel byt trosku soudnej a diskretni, aspon pro me je fakt kojeni celkem intimni vec... 😝 .Vubec se nepozastavim nad tim, ze nekdo na lavicce v parku vezme dro ho, ale v obchodnim centru houkat na dite, no nevim 😔 😝 .

janula2008
15. srp 2008

melo tam byt vezme drobecka ;)

simlenka
15. srp 2008

fíha, no já nic podobnýho teda nezažila, občas děláme srazy s holkama, se kterýma máme cca stejně starý mimča a stane se, že kojíme vesele třeba v šesti - ale to je zas něco jinýho, mezi "svými" se tolik nestydím, ale jinak...

já si myslím, že třeba ta dotyčná to ani nedělá, aby ukázala kozu, ale že si prostě neuvědomuje kde je... anebo jí to přijde natolik přirozený... hmm, no spíš radši to první 😅

mirka755
15. srp 2008

já jsem bohužel dlouho nekojila, ale při druhém se budu snažit kojit co nejdéle. Samozřejmě je rozdíl kojení miminka a třeba ročního a dvouletého batolete-to už se mi zdá spíš divné. Ale dokud je to malé miminko nevidím v tom problém

sisstin
15. srp 2008

jinak já mám názor vcelku furt stejnej..pokud někdo kojí v parku malý mimčo..tak je mi to fakt šumák, výše jmenované případy..nad nima se teda pozastavuju 😅 a jsem ráda, že jsem nekojící..a nikdy jsem tohle řešit nemusela 😉

tot vsio 🙂

janula2008
15. srp 2008

Sim ja taky mela sraz s cca 12 holcinama z naseho tehu kurzu a parada, zavidela jsem tenkrat holkam, ze tam muzou byt cele odpo, proste nakojily a jelo se dal, ja byla fixla na nakojeni doma, takze na bednu, nikdy by me nenapadlo se nad timto pohorsit. Ale prece jen ta pani v OC, to by me asi taky zarazilo...

janula2008
15. srp 2008

Jinak 3x denne kojim porad a jsem za to rada, protoze (a mozna se pletu), ale mala se drzi totalne bez nemoci - hned to zaklepu, nezname rymu, kasel, nic- nevim, priszuju to trosku i tomu mliku 😕

simlenka
15. srp 2008

pro mě kojení není moc intimní věc, ale je to prostě krmení (intimní je pro mě pouze ta moje koza 😅 ), nikdy jsem při tom neomdlívala láskou a neříkala si, jak je to úžasný spojení mezi matkou a dítětem, popravdě mě to vždycky spíš obtěžovalo, ale protože je to to nej a malá má asi i alergii na BKM, tak v tom zatím pokračuju, většinou si u kojení čtu 😅

Když musím na veřejnosti, tak holt musím a doufám, že se toho časem zbavím úplně... problém je ten, že bych klidně přešla na lahev hned, ale kvůli tý alergii ☹ ... no, abych řekla pravdu, tak si taky neumím představit, že kojím ještě třeba v roce a půl někde v parku, ale uvidíme - nikdy neříkej nikdy a zdraví mojí Breberky je pro mě nade vše, takže když nebude zbytí, tak do toho asi půjdu, ale pevně doufám, že pokud budu kojit ještě v tomhle věku, tak už jen třeba ráno a večer a ne přes den, když budem venku

jablo
15. srp 2008

zdravím
já také jdu raději kojit domu. Přeci jenom,mám 4-měsíčního kluka a už taky něco váží a nevim,nevim jak bych vydržela 20min ho držet na ruce... 🙂 Raději pohodlí domova. Nedávno jsem ve městě viděla paní (mohla mít jen o něco mladší dítě než já) a ta ho měla v šátku kojila a přitom se procházela tam a zase zpátky.Celkem jsem nechápala... 😀