Kojíte na veřejnosti?

andulkaavetrelec
24. zář 2007

zajímalo by mne, zda kojíte taky venku, když byl Davídek novorozenec, spal vždy dvě hodiny po kojení, a tak jsem všechno stihla a mohla kojit zase doma, pak byla fáze přechodná, kdy spal třeba jen hodinu a já pak musela hledat lavičku. už jsem kojila v parku, ve městě u rušné silnice, v městské knihovně v čítárně. A co vy, bojíte se, stydíte se, hledáte zoufale lavičku jako já, nebo kvůli tomu ven moc nechodíte, či dáváte dudlík? já nedávám...

m.ajka
25. zář 2007

Nemyslim že je to o sebevědomí, já se teda zrovna nemam čim chlubit, ale když má malá hlad, neni co řešit.

morusa
25. zář 2007

m.ajka: Samozřejmě to není o sebevědomí. 😉

m.ajka
25. zář 2007

Přesně tak, kdybych měla vedle sebe lahev s pitím a nemohla bych se napít, asi bych pěkně vyváděla 😉

cina
25. zář 2007

holky, vy o tom mluvíte, jakobyste se při kojení svlékaly do půl těla 😨 ještě jsem si nevšimla, že bych tím někoho někdy pohoršila, a i kdyby, to by byl pro mě ten poslední důvod dát dítěti flašku 😖

terezkaaa
25. zář 2007

holky ale mně to prostě příjemný nebylo-nechci se hádat.Vadilo by mi, že na mě lidi koukají.Já když jsem kojila, byla jsem s malým víceméně furt doma,aby se mi tohle nemuselo stát.Na UM jsme z jiného důvodu a ne z mého rozmaru

cina
25. zář 2007

terezko, já jsem tím myslela, že bych kvůli tomu neodstříkávala 😉

kajule
25. zář 2007

Luci, tak já to kojení střídam s flaškou a nejen proto, že toho Páťa opravdu vypije trochu víc, ale i proto, že beru určitý prášky na ŠŽ a ze začátku mi dětská sestra doporučila kojit akorát měsíc. Díky tomu, že měl dobrý výsledky tak můžu dál, ale taky těch hormonů nesmí mít ode mě zase tolik. Takže asi tak. Ne každý kdo nekojí, to dělá z pohodlnosti. 😉

samsa
25. zář 2007

Ahoj holky,

tak přidám taky svou zkušenost. Před porodem jsem byla děsná stydlivka a měla názory jako kojit jen doma, dítě si nebudu brát v noci na kojení do postele apod. 🙂 No kojit doma se mi dařilo asi tak první měsíc, malá měla žloutenku a byla spavá, tak jsme kojily cca co 3-4 hodiny, takže jsem stihla nakoupit atd, atd....Žloutenka ustoupila, malá si vzpomněla na kojení klidně i za půl hodiny, no a to bych musela jen sedět doma, nehledě na to, že hlady řvoucí dítě by mi rvalo srdce, takže kojím venku. Je pravda, že se vždycky zašiju v parku na nejzapadlejší lavičku a přikryju se plínou, nikdo nic nevidí, kolikrát ani dítě ne 😀 a určitě tím nikoho nepohoršuju. Prso bych nevytáhla jen tak, protože z nich mám komplex už od puberty, když narostly trochu víc než spolužačkám, ale s tou plínkou je mi to šumák... Před porodem jsem měla podobný názor jako Siss, ale holt dítko míní jinak. Jo,a v půlku noci je se mnou v posteli, jinak bych se nevyspala a padala ve dne na hubu 😀 Takže asi tak.

cina
25. zář 2007

jééé, kájo, já vůbec nemluvím o tom, kdo kojí a nekojí, nemluvím o UM, jen o tom, že bych Adamovi kvůli veřejnýmu mínění nedávala do flašky svoje odstříkaný mlíko, právě kvůli pohodlí a hlavně mi to přijde postavený na hlavu

kajule
25. zář 2007

Luci, tak to pak jooo, to tě omlouvá. 😉 Na taky bych Páťovi nedávala flašku s odstříkaným mlíkem kvůli tomu, že se to třeba někomu nebude líbit. A podle mě se člověk přitom kojení na veřejnosti stejně až tak moc neodhalí.

m.ajka
25. zář 2007

Já se divím že to tady řešíme my ženský, to by mě zajímalo jestli to takhle řeší i chlapi, protože můj jedinej problém nastává když jdem ven s taťkou a mam kojit, ten vždycky nadává... a to se musíš někam schovat, se přece nenecháš očumovat... 😎

kajule
25. zář 2007

M.ajko, tak ten můj mi zase na začátku říkal, když má hlad tak mu dáš přeci najíst ne, vždyť je to úplně normálí, ho přeci nenecháš brečet a tenhle názor zastává doteď.

lamia
25. zář 2007

Holky,já si to celé těhu nedokázala vůbec představit,jen tak se někde vyprsit a nakojit,jsem holt stydlín...a teď??Malá je schopná řvát hlady tak,že důchodci zahazujou berle a zdrhaj,tak s ní přeci nepojedu s takovou parádou domu...takže sice vždycky hledám nějakou zapadlejší lavičku,přinejhorším se skrejem za slunečník od kočáru,ale jinak kojim taky venku,prostě to nejde malé nedat...

blacklucka
25. zář 2007

mě manžel v tomhle taky spíš podporuje, poprvý když jsem měla kojit v restauraci, tak jsem si to hodně rozmýšlela, ale ted už mi je to jedno, ostatní mě neživěj a když na mě kouká chlap který je tam třeba se ženou a ještě mrká, tak si myslim, tak se koukni frajere, když to doma nemáš 🙂

dasap
25. zář 2007

terezkaa: přece nejde o to něco vystavovat, ale dát najíst miminku 😲
a podle fotky jsi fakt pěkná holka, tak jak nemám sebevědomí 😉 kdo jinej už by se měl ukazovat 😀
ale vážně - mezi různými domorodými kmeny třeba v africe chodí ženy běžně do půl těla bez oděvu a nikomu to nepřipadá divné...jenomže v naší civilizaci se prsa začaly brát jako nějakej sexuální symbol a tak to může někomu připadat nevhodné...ale to není chyba ani prsou, to je chyba našeho přístupu. Pravda je, že já jsem nějak nikdy nechápala, proč se chlapům prsa tak líbí...no ale já na tyhle věci nikdy moc nebyla🙂 Svým způsobem mi to ale připadá o dost divnější, než když se využívají k tomu k čemu jsou stvořené.

Já tedy nikam moc nechodím a když už, tak jedeme autem, takže venku nejčastěji kojím v autě před nějakým nákupním centrem🙂 Jediný kdo se kdy nad tím pozastavil, byla banda puberťáků, bylo zrovna vedro, tak jsem měla dveře od auta otevřené, já je nesledovala, ale říkal muž, že z toho byli na větvi 😀 což mi připadá i fajn, aspoň jsem trochu vnesla mezi mládež osvětu 😀 😀 příště už jim to třeba přijde normálka.
A v restauraci jsem jednou kojit taky musela, přece nebudu celé jídlo poslouchat jak dítě vřeští. Naštěstí tam bylo skoro prázdno, tak jsem si sedla ke stolu úplně do rohu a bylo to.

lamia
25. zář 2007

Sisstin - teď jsem pročetla aspoň pár stránek diskuze a k musím ještě něco připojit k tomu prsu i na uklidnění - třeba naše Anička hrozně trpěla zezačátku na nadýmání a bolení bříška a docela často jí prso pomohlo,trochu cucla,vyprděla se a byl klid.totéž škytavka,zapila to a v poho.jen tak cumlat prso jsem jí nedávala,jednak by asi bradavky celkem trpěly a jednak neměla tu potřebu,nechtěla ani dudlík,ale někdy si chtěla (jako opravdu maličká,tak do těch 3m nejdýl,teď už máme dávno prso jen a jen na jídlo) přisát a uklidnit se,cítit maminku,to po porodu poznáš.S tím odstavením po půl roce - naše malá neumí pít ani z lahvičky,byť jsem to zkoušela,takže odstavit jí (jakože to ještě aspoň rok neplánuju)bych nemohla ani z "technických" důvodu,z hrnku by zatím mlíko nevypila dostatečně.Navíc teda jsem na vyvařování lahví a klohnění UM po 7m kojení dost zhýčkaná,ono to člověka rozmazlí,ta pohodička jen vytáhnout prso a už je po problému 😀 V nákupním centru jsem kojila jen jednou,dost nerada,jak píšu,i zakrytá se stydím a koukám pořád podezřívavě okolo,jestli na mě někdo nečumí 🙂

neeve
25. zář 2007

Milé těhule, které rozhodně na veřejnosti kojit nebudete a raději budete sedět celé dny doma, aby se vám nestalo, že by jste musely někde nakojit - neumíte si představit, do jakých situací se budete dostávat! Samozřejmě, že ven s dítkem chodit budete a jsem zvědavá, jak to budete řešit, až bude Vaše dítko vyžadovat prso co hodinu 😅 😀 Budete muset hooodně slevit ze svých zvyklostí, ze své stydlivosti, upejpavosti a v některých případech až namyšlenosti... pokud teda budete správné mámy... Naprosto, ale naprosto se Vám změní žebříček hodnot ať se Vám to líbí nebo ne a většinou nějaké kojení na veřejnosti nebudete vůbec řešit. Daleko horší je řvoucí dítě.
Ústupky budou všude - v oblékání, v sezení u netu, nebudete dělat to, co si právě přejete... budete vždycky dělat to co si zrovna přeje Vaše dítě. I kojit zrovna ve chvíli, kdy se Vám to nebude hodit.
"Na efekt" nekojí nikdo! Já nechápu jak to vůbec někomu tak může připadat, ale to zase může tvrdit jenom ten, kdo zatím neví.
Taky se snažím kojit v soukromí, ale když si to situace žádá, není co řešit.
Ale většinou si kojení docela užívám. Malá má prostě nejkrásnější výraz právě když se přisaje. Očka zářící, spokojenost největší 😵 😵 😵

nikka.vo
25. zář 2007

Hlavně, když se kojí, tak z toho prsa je vidět minimum, spíš skoro nic a pokud jde o těch pár sekund než přiložim dítě, tak holt dva kolemjdoucí můžou zahlídnout bradavku, no! Beztak je už neuvidíte, že?

Já když kojila na veřejnosti, tak jsem hledala klidné místo, páč nejsem vyloženě bez studu, ale klidné místo nemyslim někde za křovím 😀

Nebo jsem se natočila trochu bokem...

vrtule83
25. zář 2007

neeve pěkně a výstižně jsi to napsala, plně s tebou souhlasím.
Mě kojení na veřejnosti nedělá vůbec žádný problém. Kouknu kde je nejbližší lavička či cukrárna (raději mám tu cukrárnu, jelikož je to příležitost si dát něco dobrého), vyndám a je to. Samozřejmě tak aby lidi neviděli vše 😀 U nás je to nutností, jelikož malá se bašty dožaduje co hodinku a půl.

marguerite
25. zář 2007

Já jsem taky s NEEEVe, je to profík kojící a má naprostou pravdu 😝

nikka.vo
25. zář 2007

holky, nenase*te se ... ale já chápu jak neeve tak i sisstin a kristinuw 😕

Já naprosto souhlasim s tím, co napsala Alcatko - prostě jsou tři kategorie - někomu to vadí, někdo má stud, ale kojí venku a někdo stud nemá vůbec, vyvalí klidně oba cecky naráz 😅

A neodsuzujme někoho, že má jinej názor na věc než já, nebo ty, nebo vy! Siss přiznala, že možná bude jednat jinak, ona si to tak zatim plánuje, že to bude dělat tak a tak, i já měla bláhové představy, ale nechte je v jejich přesvědčení... třeba názor změní, třeba ne! Nemůžeme je odsoudit za to, že je jim nepříjemné, když vidí kojící ženu, páč nevědi kam s očima, za to taky nemůžou - to je prostě o nátuře!

A právě že když víte, že na určité věci jste změnili názor a chování i VY, tak by jste je měli chápat.

Já si zarytě stála za tím, že nebudu dávat dudlíka a Dominik ho měl v puse hned první den po příjezdu z porodnice! 😅 přijdou na to samotné a netřeb je za to kárat a říkat, že jsou namyšlené. 😉

😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎

johanka24
25. zář 2007

Neevoušku napsala jsi to výstižně 😵 😉

alcatko.j
25. zář 2007

Nikousi, ja te asi zeru 😵 😵 😵 😀

extravaganca
25. zář 2007

No já sice ještě miminko nemá,ale taky proti kojení na veřejnosti nic nemám...přece nemůžete nechat miminko plakat hlady,ne ☹
Když jsem se vdávala,tak moje obě švagrové byly kojící.Řekla jsem jim,že v restauraci je možnost v jiné místnosti(která byla velmi krásná příjemná)kojit.Dokonce jsem jim oběma tu místnost poté i ukázala s tím,že ne všem svatebčanům by kojení u stolu nevadilo.Jedna švagrová to pochopila a chodila kojit když bylo potřeba do té místnosti a ta druhá holt vytahovala prso u stolu i před hudebníkama,nijak to nemaskovala(plenou)a bylo vidět víc než bylo třeba.A musím říct,že jsem nebyla jediná,které se to moc nelíbilo.Když měla tu možnost v klidu v ústraní nakojit,tak to mohla udělat.Toto fakt nepochopím...Když není kam s miminkem jít,tak nemám absolutně nic proti kojení např.v parku na lavičce,ale proč to nedělat,když k tomu ta možnost je?

kajule
25. zář 2007

Nikko, tak tohle jsi napsala vážně moooc hezky, tě musím pochválit. 😉 🙂 🙂

alcatko.j
25. zář 2007

Kajul, ze??? 😵 Ona ma totiz dar reciiii 😵 😀

alcatko.j
25. zář 2007

Extravaganca, treba to tak te tve svagrove vice vyhovovalo... 😕

kajule
25. zář 2007

Ali, jj kolikrát mám stejný názor, ale takhle výstižně bych to nikdy nenapsala. 😉 Bych řekla, že Nikka je rozená diplomatka (teda někdy 😎 ). 😀

nikka.vo
25. zář 2007

Alčo, včera nás jedna maminka označila za sestry 😀 , máme ten dar řeči v rodině, co? 😀

nikka.vo
25. zář 2007

A jinak...já už tě žeru dávno 😵 😀 a tvýho Nelušáka taky...to je prostě malý číslo 😎