Kojíte na veřejnosti?

andulkaavetrelec
24. zář 2007

zajímalo by mne, zda kojíte taky venku, když byl Davídek novorozenec, spal vždy dvě hodiny po kojení, a tak jsem všechno stihla a mohla kojit zase doma, pak byla fáze přechodná, kdy spal třeba jen hodinu a já pak musela hledat lavičku. už jsem kojila v parku, ve městě u rušné silnice, v městské knihovně v čítárně. A co vy, bojíte se, stydíte se, hledáte zoufale lavičku jako já, nebo kvůli tomu ven moc nechodíte, či dáváte dudlík? já nedávám...

papaya
25. zář 2007

jé tak to je dobrý,já kojila tudle i před kamarádama a vůbec mě nenapadlo to nějak řešit 😨 co na to manža nevím,zeptám se 😉 zatím ale nic neříkal 😀

carlisse
25. zář 2007

ahoj, kojím na veřejnosti, prso mám schovaný částečně tričkem a částečně Adélkou, takže není ani nic vidět. Miminko potřebuje být hodně na vzduchu a přece se nebudu vracet domů jen kvůli tomu, že mě možná někdo uvidí...

sonana
25. zář 2007

když musíš, tak musíš 😎 😎 😉

já myslím, že to víc řešíme my ženský než chlapy - to my máme názor - kojit venko jo/kojit venku ne. CHlapům je to to spíš fuk, doba s nima zametá a oni se nám musej přizpůsobovat, tak už jsou kolikrát takový odevzdaní 😀 😀 Znám jednoho, kterýmu manželka přikázala,že musí s ní k porodu,tak šel i když nechtěl 😉

Předpokládám,že já jednou nebudu sedět doma na zadku, než děcko vyroste natolik,abychom mohli někam vyrazit i bez kojení,takže to dělat budu, ale nevyhrnu si tričko až pod bradu, budu se snažit ať jde vidět co nejmíň.

nikka.vo
25. zář 2007

příteli je to šumák... ale třeba vim, že mému tátovi to nebylo vyloženě nepříjemný když jsem před ním kojila, ale že by mu to nevadilo, to se taky říct nedá 😒

řekla bych, že to víc vadí blízkým osobám, že se najednou dívají na cecek své dcery, sestry, sestřenice a tak 😖

cizím je to víc jedno, ale ti blízcí jsou v rozpacích

zonja
25. zář 2007

papaya asi tak 😔
ivulla manža je rád, že si umím poradit a rozhodně mu nevadí, že kojím na veřejnosti.
extravaganca, pokud ti to vadí, tak bys asi měla být ty ta, co odejde, nemyslíš a stejně tak je to i s ostatníma. pokud vám to vadí, tak se prostě nedívejte a raději odejděte pryč 😔

kamhajek
25. zář 2007

Holky to je pořád dokola. Každý si to dělá podle svého a volit silná slova mi přijde zbytečné. Já kojím klidně kdekoliv, ale vždy se snažím, aby bylo vidět minimum a jde to bez problémů. Prostě mi přijde normální kojit na veřejnosti a jestli má někdo jiný názor, já mu ho neberu. Holky co se na kojení venku necítí třeba změní názor až budou mít mimi a když ne, tak co? Prostě si to budou dělat podle svého 😉 .
A jen tak mimochodem, taky raději zvolím klidné místo, už z toho důvodu, že od určitého věku je dítko zvědavé a je schopné se během kojení xkrát pustit a rozhlížet se, ale určitě nezalézám do křoví 😀 .
A jak psala Dashak, jsou ženský který se vystavují úmyslně a většinou to jsou takové, které nemají co ukazovat. Taky jsem měla čest jednu mega prsatku vidět a absolutně nechápu proč musí vytasit obě prsa když kojí z jednoho 😠 .

extravaganca
25. zář 2007

nikka.vo:Asi tak nějak...a proto jsem taky navrhovala kojení na svatbě v ústraní...a ne proto,že by mi to vadilo...ale jak jsi psala...nějak se tu nedočítá...

papaya
25. zář 2007

já už to tu radši nebudu číst,nebo to začnu na starý kolena řešit jestli to někomu vadí nebo ne 😝 😀 já s tím teda problém nemám 😎

nikka.vo
25. zář 2007

extavaganco...nic si t toho neděj..jsi jen špatně pochopená 😎

Ono je to i o vzájemné toleranci...nic se nemá přehánět!

zanett
25. zář 2007

Ja tedy dite nemam, ani ho necekam, ani se o nej nesnazim. Ale mam jednu odstrasujici zkusenost (i kdyz vim, ze to neni norma, ale jednou mi to stacilo). Loni v lete jsem mela po dlouhe dobe spicha s kamoskou a sly jsme si sednout do kavarny, kde byly takovy mensi stolecky a ta kavarna byla rozdelena do nekolika takovych 'oddeleni', kde v kazdem byly asi tri stolecky. Uz kdyz jsme prisly, sedely u stolku dve zeny a jedna mela mimino a byly tam jeste dve asi 3-5lety deti. Az po sem zadnej problem. Pak ale ta jedna mamina zacala kojit takovym stylem, ze jsem mela sto chuti se sebrat a jit: neupravena zenska s dvaceti kily nadvahy vytahla prso, ktery ji plandalo az malem k pasu, takze i kdyz to mimco bylo prisaty, vsechno ostatni bylo videt. Navic ty maly deti kolem behaly a evidentne se nudily a ona na ne jeste pokrikovala (takze na sebe jeste vic upozornovala - tzn. zadne nenapadne kojeni) a nejhorsi na tom vsem bylo, ze sedela u stolecku primo pred nami, takze jsme se s kamoskou ani nemohly divat jinam (protoze bychom musely mit asi dvacet minut vykroucenou hlavu a divat se do stropu nebo do zdi vedle - nevim, jaka je delka prumerneho kojeni, ale te mamine to trvalo snad 15-20 minut). Takze se omlouvam vsem zaslouzilym matkam kojitelkam, ale tohle byl pro me naprosto odpudivej zazitek. Nejenom, ze se ta matka nesnazila byt diskretni, ona ani nevypadala na to, ze by se mela nekde odhalovat (zni to hnusne, ale modelka to teda rozhodne nebyla - dodnes si pamatuju ty jeji plandaky plny striji... 😖 ). Chapu, ze NE kazda matka to tak dela, ale obcas by nechybelo trochu soudnosti. Jeste dnes si vybavuju ten hroznej pocit trapnosti (za sebe, ale i za ni)...podotykam, ze tady v Anglii jsou kojici mistnosti skoro vsude, takze si mila dama mohla poodejit 🙄

blacklucka
25. zář 2007

zanett-tak když tam je kojící místnost, tak to taky nechápu

sisstin
25. zář 2007

zanett: tohle přesně jsem měla na mysli 😉 mám víc takových zážitků 😉

r123
25. zář 2007

neeve:naprosto souhlasím!!!!nevím jestly bych seděla zavřená doma celé dny jen kůli tomu aby moje dítě náhodou nemělo někde hlad 😀 .ale však oni to těhulky sami poznají až si budou chtít vyjít na procházku či zajet nakoupit nebo budou potřebovat něco vyřídit na úřadě a jejich maličký miláček si prostě najednou vzpomene že chce jíst a bude řvát a řvát až do skonání světa.tak teda nevim když budu stát frontu na úřadě a dítě mi takhle bude řvát jestly bude lepší absolvovat s tímhle řevem třeba hodinovou cestu domů městskou hromadnou a nebo si tam někde sednout na lavečku(pokud možno do ústraní)a nakojit svoje hladové dítě!!!! 😀 😎

dasap
25. zář 2007

papaya: tak s těmi čumily naprosto souhlasím. včera jsem seděla chvilku ve městě na lavičce, měla jsem malou v autosedačce, vedle sebe batoh a svačila jsem. A snad každý, kdo šel okolo, se na mě podíval. Až jsem znejistěla, jestli nevypadám nějak blbě nebo co jako se děje 😀 Kojit jsem tam chtěla taky, ale nedošlo na to, poněvadž za lavičkou bylo tak strašně zajímavé křoví, že se Maruš odmítala probrat z tranzu a najíst se 😀

Ivulla: tak tomu mému to nevadí a i kdyby mu to vadilo, tak by měl dost smůlu 😉
ovšem jeho nejlepší kamarád by to prý svojí manželce nikdy nedovolil, aby kojila venku a to třeba i v autě. Já sice vůbec nejsem dominantní typ a když to jde tak vždycky radši ustoupím, ale v tomhle by teda tvrdě narazil chlapec 😎
Mimochodem, když jsem jednou byla nucená kojit v restauraci, tak mi plný dobré vůle taky poradil, ať jdu na záchod. Radši jsem to ani nekomentovala. Ačkoliv on to asi nemyslel špatně, jen asi myslel že tam bych měla to soukromí.

r123
25. zář 2007

ssistin:ale srovnávat sebe a takovýhle... co nemají kousek důstojnosti tak to mi příde i pod tvou úroveň.a nekojit svoje dítě venku když bude mít hlad jen proto aby se na mě náhodou někdo nedíval nebo si o mě náhodou někdo cizí nemyslel něco špatného tak to teda promiň,ale moje dítě je snad důležitější neee!a já teda nevim,ale myslím si že ty zrovna nejsi ten typ co si sedne doprostřed restaurace tam se vysleče do půl těla a vystavuje sebe i dítě takhle ne.já myslím že když je maminka jen trochu spořádaná a šikovná(což už sem tu psala)tak si může své dítě nakojit kde chce!!!!a mít strach kůli tomu jestly náhodou někdo neuvidí moje prso a řekne si ježišmarjá ta je má škaredý.tak to radši svoje děti nekojte vůbec protože ty maličký to nechápou!a příde mi to trochu sobecký z vaší strany.bát se kojit třeba v parku nebo někde v obchodáku jen aby si náhodou někdo něco nemyslel.a ty lidi co kolem vás budou chodit tak se určitě nezastaví a deset minut na vás nebudou zírat s otevřenou pusou že tam kojíte-oni jen okolo vás projdou takže si třeba všimnou že kojíte,ale víckrát už ty lidi neuvidíte a živit vás taky nebudou takže vlastně co je jim do toho já potřebuju nakrmit své dítě a hotovo!!

lamia
25. zář 2007

Můj chlap je v tomhle v pohodě,když jsme někde spolu a musím kojit,tak nás bez problémů "kreje" 😀 😀 ale jak už tu někdo napsal,čím je anička větší,tím hůř se mi nenápadně kojí,protože malá najde něco zajímavého v okolí a místo obvyklých max 5min se perem aspoň čtvrt hodiny...

sisstin
25. zář 2007

r123:ale já nikde nenapsala, že mi vadí kojení na veřejnosti, když je to diskrétně 😉 a že si zatím jen MYSLIM, že já to potřebovat nebudu vzhledem k tomu, jak chodím ven a tak..ale člověk nikdy neví 😉

já si spíš neumím představit, že přijdu někam na návštěvu..najednou vytáhnu prso..ač diskrétně..a třeba nějaký lidi budou v rozpacích..ono je stále ještě opravdu dost lidí, kterým to vadí 😉 takže minimálně se zeptám, jestli třeba můžu jít nakojit vedle 😉

názor, že kdo nechce, at se na to nedívá beru jen, když já budu v kolektivu, kde budou kojící maminy..pokud já jsem jediná, a ostatní to vadí, tak mi přijde logické, že odejdu já..a ne oni 😉 přece jenom to, že jsme matky nám nedává absolutní právo všeho..a měly by jsme se přizpůsobit většině 🙂

lamia
25. zář 2007

sisstin - na návštěvách kojím taky vždycky někde v ústraní,v jiné místnosti,ale neboj,to ti určo každý rád nabídne.Po porodu budeš fakt ráda,že pujdeš s mimčem ven,věř mi,nehledě na to,že budeš muset k dr a tak podobně....ale třeba i naše dr,když měla malá jednou při prohlídce hlad,mi rovnou nabídla,že můžu nakojit v ordinaci,že počká a dodělá si papíry,ať nás v čekárně nic neruší...

r123
25. zář 2007

ssisstin:jasně 😉 promiň.tak sem to řešívala u návštěv taky odešla jsem do vedlejší místnosti!jasný v poho.jen z vlastní skušenosti vím že se často stane a dostaneme se do situací kdy nezbyde nic jiného než to dítko nakojit.a to sem taky sakra stadlivá,ale holt když jsme si chtěly udělat pěknej den výletem do zoo a malej si snad desetkrát vzpomněl že má hlad tak sem holt musela kojit v zoo na lavečkách.nebo když byl potřeba udělat velký nákup a prcek si uprostřed nakupování rozječel a měl hlad jako brno tak sem holt musela jít do meka a tamho nakojit!nebo si pamatuju situaci-je teda fakt že to bylo trapně i mě(ještě teď se chechtám když si na to vzpomenu)byli jsme ve městě kupovaly jsme nějaké věci pro prcka a pro mě abych měla v čem po porodu chodit a to sem dítě dvakrát kojila než sme vyjeli a pak ještě v autě.jdeme pěkně po městě když se prcek rozmyslel že chce jíst a nebylo nic bližšího než asijské bistro tak sme si šly sednout tam.sedla jsem si pěkně do rohu a začla prcka kojit.když nám pak ten čínan donesl jídlo tak mu málem ty talíře vypadaly z ruk jak čučel a to sem byla otočená do rohu.pak si tam s ostatníma šuškaly a ti se na mě chodili nenápadně dívat až mi bylo fakt trapně.ten můj tehdá myslel že je tam pozabíjí 😀 když sme odcházely tak se seběhlo celý bistro aby mi řeklo nashledanou 😀takže do asisjkýho bistra už nikdy kojit nejdu!!!!!!!!!!! 😀

sisstin
25. zář 2007

r123: 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 tak tam na to asi nejsou zvyklí vůbec 😅 😅 asiati a čínani jsou též úplně jiná mentalita než my 😀 😝 😅

dendisa
25. zář 2007

teď jsem kojila v čekárně u doktora, nikdo tam nebyl, ale kdyby jo, ať mi každý políbí prdel.
Nesnáším kojit před známými a rodinou, ale u cizích je mi šumák. I kdyby mi viděli kozu celou, nebo i obě... ať se s tím vyrovnají jak chtějí, ne?
Když to nevadí matce, ostatní by to měli respektovat. Na slepého se taky nedíváme s odporem - "co mě opruzuje s tím, že je postižený (hnusný, debilní, prostě jiný". Ať žije tolerance!
A mi to třeba přijde hezké, vidět kojící matku. Těhotné baby se mi nelíbí, ale kojící jo.

blacklucka
25. zář 2007

mě se teda těhotný ženský líbí moc, teda kromě mě

martinka24
25. zář 2007

Taky jsem kojila v asijském bistru , ale asi tamm byli "normální tolerantní asiati" zatímco češí čuměli tak , že asi všichni vyrůstali na umělým mlíku!

lamia
25. zář 2007

Dendisa - manželovi se líbí,když kojím malou,dokonce si udělal fotky,říká,že mu to připadá hrozně moc ženské,hezké a hlavně když vidí,jak je malá u prsu spokojená,že se mu to prostě líbí.

r123 - 😀 😀 😀 dobrej tip,kam nejít 😀

ivce
25. zář 2007

Takže - toleruji názor pro i proti kojení na veřejnosti, je to každého soukromá věc. I já jsem velice stydlivá a kojení venku zrovna nemiluju, snažím se nákupy, vycházky plánovat tak, aby kojení vycházelo na doma, ale vzhledem k tomu, že malá pije každé 2 hodiny, není to vždy možné. Ráda pak využiju ve velkých nákupních střediscích místnost ke kojení určenou, nebo v autě apod. Ale vždy to tak nejde a pak prostě kojím, tam kde zrovna jsem. Ovšem zděsila jsem se, když jsem si tady přečetla názor, že obvykle venku nekojí krásné mladé maminky s nádhernýma prsama, ale starší nepěkné ženské se strašnýma kozama...... no to snad nemyslíte vážně??????!!!!!!! 😲 😲 😲 Ne každá se rozhodne pro dítě ve 20 a ne každá má prsa jak po plastice. Mě je 30 a prsa jsem měla velká i před miminkem, takže kojením se mi zrovna nezmenšily... Znamená to, že tím pádem nemůžu kojit svoje dítě venku, pokud si to žádá, protože na mě není pohled jako na modelku????!!!!! 😲 😲 😲 A věřte že v mém případě kojení na efekt opravdu nepadá v úvahu! Tohle mě fakt posadilo na zadek 😖

morusa
25. zář 2007

Už se tady zase začínaj přetáčet věci a někdo nečte pozorně...Ivce: nikdo tady neříká, že nemůžeš kojit venku,protože máš velká prsa, zkus si to přečíst znovu a pořádně a dočteš se, že se tu holky shodly, že když už někdo kojil s prsama vyvalenýma, tak většinou to nebylo nic vábného.

dendisa
25. zář 2007

i kdyby měla ta ženská prsa ve tvaru staúhelníku, je to pořád kojící máma, že jo.
lamia: manžel je jediný, komu dovolím ohledně dítěte všechno, kojíme hodně spolu vleže. Já u toho hladím malou, chlap leží za mnou a hladí mě. Ale třeba jeho matka mě pekelně stresuje, když čumí, jak kojím a do toho mi háže "tipy", jak to mám dělat, a dotazy typu "kde máš pro ni čaj, dudlík apod". Sama ani jedno ze svých tří dětí nekojila, protože "jí uhryzli kluci bradavky do krve, a pak už to nešlo".

zanett
25. zář 2007

Ivce, nevim, ci prispevek te sokoval, zda muj, nebo nekoho jineho...S esteticnem je to jako ve vsem jinem; na koupalisti taky vidim damy stredniho a starsiho veku, ktere maji povadlou kuzi, visici prsa, celulutidu atd a chapu, ze to k jejich veku patri a moc se s tim neda delat. taky chapu, ze na koupalisti nebudou v zimnim kabatu. To ale nic nemeni na faktu, ze na ne neni pekny pohled! S kojenim je to podobne. Je to prirozene, dite ma hlad, je to logicke. Nikdo nikomu nebude zakazovat kojit. Ale fakt je, ze pokud je mamina nesoudna a 'oblazuje' sirokou verejnost pohledem na neco, co by melo byt radeji diskretne schovano, tak to proste neni pekny pohled (tim minim hlavne to, co jsem uvedla v mem predchozim prispevku). Presne jak rekla sisstin; jenom to, ze je nekdo kojici matka jeste neznamena, ze ona muze vsechno a ostatni by meli ustupovat!

peige
25. zář 2007

Hlavně, maminy, že nám přeje počasí, a není problém někde na lavičce nakojit, až bude zima to bude terno... 😉

morusa
25. zář 2007

peige: No taky už jsem nad tím přemýšlela, to bude nezvyk šupajdit po třech hodkách opravdu domů,ale na druhou stranu, jestli bude nic moc počasí ,tak to bude tak akorát.