Kolik jste platily za umělé oplodnění?

klarkaahonzik
11. zář 2014

Ahoj holky,možná to je blbé,ale chtěla bych se zeptat kolik ste platily za umělé oplodnění? 7.10. jedeme poprvé do Sanusu do Pardubic tak bych chtěla vědět kolik to asi tak je,aby sme tam pak na doktorku nekoukaly jak 😨 ,moc děkuji za odpovědi 🙂

irinka
11. zář 2014

My jsme za každý cyklus IVF platili cca 20-25 tisíc, KET se vešel do těch 10 tisíc a pak IVF s dárkyní 96 tisíc. Ale hodně záleží jaké budete mít léky a jaké postupy zvolíte, držím pěsti ať se brzy zadaří 😉

brouzdalka
11. zář 2014

@klarkaahonzik Pokud budete ze začátku zkoušet i IUI, tak to stojí 1000,-/zákrok plus případně léky na stimulaci (ale na IUI to bývá pár kaček doplatku).

klarkaahonzik
autor
11. zář 2014

Děkuji moc 🙂

78marcela
11. zář 2014

@klarkaahonzik ono je To velmi individuální. Někdo dá 10tisíc, někdo sto tisíc. záleží na tom, co všechno budeš potřebovat nebo jaké nadstandardní procedury si budeš chtít zaplatit. Jinak jsou čtyři IVF cykly zdarma na pojišťovnu pokud nebudeš potřebovat nic víc. Pojišťovna platí ten základ, určité dávky léků, jen tuším dva dny kultivace apod. Veskery nadstandard který zvyšuje pravděpodobnost, si platís sama, např. prodlouženou kultivaci nebo vyšší dávky léků, nebo v případě špatného spermiogramu ICSI atd. Chytřejší budeš až po nějakých vyšetřeních která vám udělají. Jakmile zjistí problém, navrhnou řešení a procedury co budeš potřebovat. Ale těch dvacet tisíc je základ, který bys měla mít k dispozici. My jsme zrovna teď na osmdesáti tisících, absolvovala jsem pátý transfer.

punky
11. zář 2014

ahojky nas to stalo prez 30 000 pocitam zakroky i injekce ale meli jsem IVF s PGD tkze to bylo drazsi

evcann
12. zář 2014

@klarkaahonzik mám za sebou nekolik pokusu a kazdy tak na 30 tis. Mám i dost IUI a to mě stálo okolo cca 7 000,- doplatky za leky - to mi neprijde jako par kacek :D, ale jasne, zalezi jaky a kolik leku bereš takze je to vazne hodne idividualni

@brouzdalka

pulecp
12. zář 2014

Také jsem slyšel, že se to celkově pohybuje v desetitisících, nehledě jiné "investice" - doprovodné emoce... Co to zkusit přes práci se stresem, třeba to zvládneš zadarmo. Zvu Tě do skupiny Emoční terapie. Na svém fotoblogu mám manuálek FasterEFTu a ve skupině radím a směruju🙂

brouzdalka
12. zář 2014

@evcann Proto píšu, že to bývá pár kaček. Co znám takhle v okolí další holky, co šly na IUI, tak stimulovaly jen clostilem 🙂 Ale záleží na problému.

klarkaahonzik
autor
12. zář 2014

Děkuji Vám všem moc za odpovědi 🙂