Kolik let mají vaše dítka neočkovaná na MMR?

jenjanka
24. říj 2009

Ahoj,chci se zeptat kolik maji vaše ditka a ještě nemaji naočkovanou ani prvni davku očkovaci latky na spalničky,zarděnky,přiušnice,děkuji

morturi
24. říj 2009

Synovi je 26měsíců, očkovaný není. Až za měsíc jdeme na něco ze čtvrté hexy a budeme konzultovat, kdy dojde na mmr.

jenjanka
autor
24. říj 2009

Aha,a mohu se zeptat proč jdete později?taky nebyli vakciny?My mame 20měsicu a taky nejsme ani jednou naočkovani.

morturi
24. říj 2009

Chtěla jsem očkovat až po druhém roce věku, objednali jsme se na konec září, nebyla vakcína, potom byla, ale my byli oba hodně nastydlí, tak jsem to odložila a teď nevím, jak to bude dál. Ani mě to nemrzí, docela mám z této vakcíny obavu, respektive z reakce na její podání, ale nevím, jestli čím později tím opravdu lépe.

pavlina05
24. říj 2009

My máme 16 měsíců. Měli jsme jít už 2 x, ale vždy jsme byli nemocní. Takže další termín máme za 14 dnů

jenjanka
autor
24. říj 2009

no my mame jit právě v utery a maly ma zanět dásni,takže nas asi taky nenaočkujou

aajina
24. říj 2009

Adélka má 20 měs a také ji nemá a dostane až na jaře.Máme odklad od imunoložky 🙂

soanpe
24. říj 2009

zákon nikomu nepřikazuje,že musíte jít v 15m .zákon přikazuje,že musíte jít.já to očkování nechám až po 2.roce věku 😉
myslím, že po 4.hexe je krátká doba na další očko.

luckahr
24. říj 2009

20 mesicu a rozhodne jsem rada, ze jsme se tomu doted "vyhnuli". Nejdriv mel malej rymu, pak nestovice, pak se 6 tydnu nesmi ockovat, pak jsme cekali na vysledky alerga (protoze jsem mela podezreni na alergii na bilek a potvrdilo se☹ ) a ted mame jit.........jsem z toho celkem rozpacita, protoze doktori tvrdi, ze je to ok, ze dam malymu antihistaminika a muze se to naockovat, ale kdyz projizdim net, tak to teda tak jednoznacny neni 😒 . Kazdopadne bud v klidu, tim lip pro malyho, alespon mu o malinko vic dozral imunitni system. Nejradsi bych to taky nechala az po 2.roce veku, porad nad tim dumam 😅

petja
24. říj 2009

Čím později,tím lépe! Stačí mít dítě proočkovaný před nástupem do školky,většinou.Pak je taky možnost nedat dítě naočkovat vůbec.

luckahr
24. říj 2009

jenjanka, tak to ho urcite nenaockujou. Ale fakt si myslim, ze se neni kam hnat. Ja cim vic o ockovani (vsech) ctu, tim min ze me je "ockovaci typ" 😅 a to jsme meli koupenej priorix-tetra a nez jsme naockovali, tak malej chytil ty nestovice 😅 a dneska jsem za to rada, ze jsme to nedali 😉

luckahr
24. říj 2009

petja, kdy to chces dat naockovat? nebo vubec?

petja
24. říj 2009

Jo,Luckahr,co si sama nepohlídáš....na doktory a vlastně nikoho kromě sebe se nespoléhej

soanpe
24. říj 2009

beru ,že některá očkování jako tbc,tetan ...jsou asi fakt důležitý, ale všeho moc škodí.

morturi
24. říj 2009

LUCKAHR: kde jste chytli neštovice? taky bych chtěla, aby si je prodělal přirozeně, než půjde do školy, ale čím dál víc se proti nim očkuje, tak to asi nebude tak jednoduché se k nim dostat

artuse
24. říj 2009

dcera má dva roky a očkovaná ještě není 😉

artuse
24. říj 2009

jo a ještě proč nejsem naočkovaný jsem zapomněla napsat 😀 tak nejdřív kolem toho 15m byla dcera nemocná, pak jsem si o tom očkování začala sama hodně číst a studovat a rozhodla jsem se, že nechám až na dvou letech, měly jsem jít koncem září, ale nebyly vakcíny, teď je dcerka zase lehce nachlazená, takže očkovat ji nenechám, a u tohohle očkování opravdu není kam spěchat 🙂 dneska jsem zrovna byla na přednášce o očkování 😉

morturi
24. říj 2009

artuše kde a na jaké přednášce? jestli máš čas, nechceš ve stručnosti napsat, co ses dozvěděla, hlavně o tom mmr? mě by to moc zajímalo

artuse
24. říj 2009

morturi, bylo to v rámci konference aktivní rodičovství - www.aktivnirodicovstvi.cz, a nebylo teda o mmr, jak to asi z předchozího příspěvku vyznělo, ale o očkování obecně, nepřednášeli lékaři, ale zástupci společnosti Rozalio (rodiče za lepší informovanost a svobodu v očkování - www.rozalio.cz), a byl to pohled na očkování z druhé strany, veřejnost je většinou informována jen o prospěšnosti očkování, ale existuje i druhá strana očkování, takže hlavně o tom ta přednáška byla. A u toho mmr opravdu není zákonem daná horní hranice, jak je tomu např. u hexy.

morturi
24. říj 2009

aha, no na rozalio.cz jsem párkrát koukala, ale připadali mi trošku moc radikální 😉 já jsem pro umírněný přístup, nejvíc mě štve, jak se s vakcinací spěchá (ještě nedávno bcg hned v porodnici, hexa v 3.měsících, mmr před 2.rokem), jak se málo dbá na individuální případy a hlavně, jak se ty vakcíny kumulují. kdyby místo mmr byly tři monovakcíny, nechám ho s klidným svědomím postupně očkovat od dvou let. takhle z toho mám osypky a upřímně doufám, že se nám to podaří zase přesunout až na jaro

artuse
24. říj 2009

morturi, přesně, mně také vadí, jak moc je očkování v prvních dvou letech dítěte a nehledí se na individuální případy...rozalio má kritický přístup na očkování to ano, zástupkyně to tam zdůrazňovaly, ale také zdůraznily, že každý si musí udělat svůj názor jen sám za sebe, ale na základě všemožných informací z více zdrojů🙂, mně se jejich přednáška líbila.

shaula
24. říj 2009

O očkování doporučuji ještě toto video: http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=9308 Ztratíte hodně iluzí o prospěšnosti očkování... Dneska mi to bohužel nějak nejde spustit, nevím, kde je problém, snad Vám to půjde.

morturi
24. říj 2009

holky, nevíte něco o tom, že na Slovensku se očkují jen 3 dávky hexy? popřípadě jak je to v jiných okolních EU zemích?

artuse
24. říj 2009

morturi, to nevím, jen vím, že na Slovensku se přeočkovává mmr až někdy v 11 letech tuším, a v hodně zemích je očkování nepovinné nebo povinné jen něco málo, u nás povinných je fakt dost.

morturi
24. říj 2009

cha cha, tak jsem zapojila mozek a použila internet 😀 (strašně jsem na mateřské zhloupla 😢 ) a našla si sloveský očkovací kalendář takže ano, jen tři hexavakcíny a mmr druhá dávka až v těch jedenácti.

ale zato maj šílenost v tom, že hexavakcíně očkují zároveň pneumokoka!http://www.ockovanieinfo.sk/sekcia-sk-2-Ockovac...

mně totiž napadlo, jestli bychom se nemohli nějak vyvléknout i z té čtvrté hexavakcíny, když evidentně to není nezbytné

soanpe
24. říj 2009

jé si mě předběhla 😀

luckahr
24. říj 2009

morturi, nejak v ty dobe pry radili, ale nevim vubec kde presne. Byli jsme ve velky koncentraci deti na carodejnicich, tak mozna tam. Nebo na plavani mozna, fakt nevim. Malej je exzematik, takze prubeh docela hroznej, ale zvladli jsme to i bez doktorky, tak dobry 🙂
shaula, taky mi to nejde, asi nejde rict ve strucnosti "o cem to je", vid?

morturi
25. říj 2009

Tak mně ten odkaz od shauly funguje, je to dost dlouhé, jsem asi ve třetině. Vnímám to tak, že tam je pár informací a hodně manipulace, zjednodušování, překrucování. Jsem zvědavá, jaký budu mít pocit na konci. SHAULO jak to vnímáš ty?

keba
25. říj 2009

Ahojík holky tak mimáme skoro 18 měs.a také zatímnemáme ani jednu dávku vakcíny...už nám to 2krát odkládali kvůli nemoci a mám obavy že opět očkování nebudeme(máme jít ve čt.)protože jsme zase nachlažení...

shaula
25. říj 2009

Luckahr - ve stručnosti to moc nejde, přiznám se, že jsem viděla zatím jen část, nestihla jsem to zkouknout ještě celé. Upřímně řečeno to na mě trošku působí zvláštně, jakoby skoro setkání nějaké sekty 😀 Nicméně základní věci tam budou pravdivé, protože např. termín He-La buňky jsem už slyšela i jinde.
V té části, kterou jsem viděla, jde o to, že celý očkovací byznys je založen na jen několika případech onemocnění a ještě nedostatečně zdokumentovaných, takže vlastně vůbec není jisté, jestli na ty nemoci zabralo očkování nebo ne. Další věc je způsob výroby vakcín - některé z nich jsou vyráběny na rakovinných buňkách, protože je to prostě rychlejší a tím pádem ziskovější. Některé obsahují olovo nebo jiné škodlivé látky. Např. takové očkování MMR je dáváno do souvislosti s některými případy autismu. Očkování proti TBC je v některých okolních zemích dokonce zakázáno! Podle statistických údajů došlo k významnému poklesu (třeba i o 90 %) nejrůznějších onemocnění už PŘED zavedením plošného očkování. A další a další... No a i proto jsem se rozhodla necpat do dětí zbytečně nepovinná očkování, s těmi povinnými toho asi moc nenaděláme, i když i o jejich nutnosti by se dalo polemizovat...

berenika39
25. říj 2009

holky, nesmějte se, prosím. jsem děsně sečtělá a bystrá,ale...co znamená zkratka mmr?