Kolik měřily a vážily vaše holčičky v půl roce?

bartakova_veronika
25. dub 2018

Malá se narodila o 16 dní dříve plánovaným císařským řezem. Měla bohužel špatné průchody, nakonec po porodu nechápali na co čekali a proč malou nevyndali už dříve. Deformace hlavičky - naštěstí se srovnala a má jí už krásnou ale i tak 2x ultrazvuk mozečku pro jistotu, běhání na neurologii a nakonec ještě do toho vojtova metoda ...

Malá se narodila se 42 cm a váhou 2150 gramů ... včera měla půl roku a měří 62 cm, váží 5660 gramů. Zajímalo by mě jaký rozdíl měli vaše dětičky po půl roce. Jestli jsme na tom dobře a vše dohání 🙂

bartakova_veronika
autor
25. dub 2018

@jitkakas to jsem ráda, že jsme na tom tedy dobře .. když porovnám vaší tak vyrostla za půl roku o 15 cm naše o 20 cm 🙂 a váhový přírůstek u vás 2130 gramů a u nás 3535 gramů ... ale taky asi hodně záleží na tom zda je dítě kojené a nebo dokrmované 🙂 ale pořád má váhu a míru skvělou 🙂

bartakova_veronika
autor
25. dub 2018

@vendes já sní také necvičím 3x denně ... říkala že jsou většinou matky rádi když to zvládnou 2x za den .. já to zvládám pouze jednou za den když je venku hezky tak proč sedět doma ... a když nejsme venku tak spinká 🙂

clementina
25. dub 2018

V půl roce měla dcerka 5,3 kg (narozená v 36.tt s 2,5 kg), s percentily jsme si užili taky svoje, naštěstí má rozumnou doktorku🙂. Oproti vrstevníkům je pořád drobná, ale s přibývajícími roky (jak vrstevníci přibírají čím dál méně) se rozdíly mezi ní a nimi zmenšují🙂

terezapetrova
26. dub 2018

@bartakova_veronika můj syn vždycky byl velmi dlouhý a hubený, pravěze vážil málo.. Člověk musi srovnávat i s délkou jinak. Jinak novorozenec napr 2300gr a 48 cm. Vypada rozhodne hubeneji nez 2300gr, 40cm . Chtěla jsem rict bud rada, ze mala neni tolik dlouha ono i pro pohyb je to jeste horsi

terezapetrova
26. dub 2018

@bartakova_veronika můj byl v inkubátoru 10 dnu a žloutenku mel slusnou takze za. Me v tom moc pravdy neni 🙂

bartakova_veronika
autor
26. dub 2018

@terezapetrova tak to jsme asi měli velké štěstí že měla barvičku krásňoučkou a žloutenku jsme vůbec nechytli ...

terezapetrova
26. dub 2018
terezapetrova
26. dub 2018

A tak my se potykali s mega množstvím problému a dodnes (v létě 7let) potykame. Budete na tom lepe

nereah
26. dub 2018

Moje dcera se narodila normálně v termínu s 2820g a 47cm. Teď na půlroční kontrole měla 6770g a 67cm. A od 3,5 měsíců s ní chodím cvičit Vojtovu metodu, při pasení koníčků byla hrozně nestabilní, teď na kontrole bylo už vše v pořádku a ještě mě doktorka vychválila, že je vidět že poctivě cvičíme, že má krásné pevná záda. Poctivě jsem cvičila jen první měsíc asi 4x deně ( pak už jsem viděla, že už je vše v pořádku, tak už jsem pomalu přestávala.