Kolik měsíčně ušetříte?

esssi
20. zář 2009

My ani ň, spíš nám pár tisíc schází. Platíme hypotéku, úvěr, na jídlo mám 4.000 Kč na měsíc ,na ostatní-drogérka vč.plín, neočekávané výdaje 1.000 Kč. Vymejšlím fígle typu, že tchýně místo blbostí koupí dětem k narozkám boty například. Jedna úžasná maminka mi pravidelně za poštovné posílá věci po svém synovi, zrovna nedávno mi poslala zimní bundu a kombinézu, čímž mi vytáhla celkem slušnej trn z paty.
A co vy, jste na tom hůř-stejně-líp? Jsem vděčná za krásný zdravý děti, za to, že máme kde bydlet a máme se rádi. Jen někdy nostalgicky vzpomínám na časy, kdy jsem si coby svobodná bezdětná po vejplatě šla vždycky koupit něco pro sebe 🙂

gucz
20. zář 2009

hmmm ja tiež neušetrím nič

esssi
autor
20. zář 2009

gucz budem se mít někdy líp?

oscarka3
20. zář 2009

nič 😒 . sme v mínuse ☹

esssi
autor
20. zář 2009

oscarko my taky, asi tak milion čtyřista tisíc za hypotéku a ještě něco na úvěru 😀

angyalok
20. zář 2009

My tak isto neusetrime nic ☹

oscarka3
20. zář 2009

essi,my nemáme žiadnu hypotéku,nebývame vo svojom 😒 ,manžel je nezamestnaný,ja robím len na 4 hod-inú prácu si neviem zohnat,máme 2 deti a príjem 10500Sk 😔

esssi
autor
20. zář 2009

oscarko tak to je krutý teda....můj muž dojíždí do práce do Prahy každej den 60 km, vyráží ráno před šestou, vrací se večer v sedm, děto ho moc neviděj....

aponchie
20. zář 2009

ja usetrim mesicne 2000na stavebko +penzijni fondy+3000na terminovany vklad 😎 nejak to umim a nestradame..dokud clovek muze setrit tak ma pac pak se mu to muze hodit..me je u prdele jestli koupim na zahradu do skolky bundu v sekaci nebo ve vyprodeji jetou ikdyz mam na novou fungl za litr malokdy to udelam nejak to pro me neni adrenalin neco jit koupit za plnou palbu a jit ted me uchvatili slevy v HM za 20kc kus obleceni na mimi no neberte to

krembonzur
20. zář 2009

drsne, ale my taky nic...a ted to vypada jeste na stavbu nebo koupi bytu, at neplati podnajem..do toho mimino....predchazejici prestavba - tu jeste budem x let splacet, takze ruzova budoucnost... 😒 😉

oscarka3
20. zář 2009

essi, dobré motto 😉 .ja poznám:nikdy nie je tak zle,aby nemohlo byˇhoršie 😀

oscarka3
20. zář 2009

byť

oscarka3
20. zář 2009

hlavne,že sme zdraví,veď hádam bude aj lepšie 🙂 ,keď sa to šťastie unaví a sadne aj na nás 🙂

katuskapd
20. zář 2009

no my usetrime ako kedy nie je to pravidelne, tiez mame s malym knizky a ked su peniazky tak sup tam, v aprili nam skonci pozicka na auto tak to chceme dalej platit ale na knizku 😀 . Zase myslim setrit sa da ked je z coho, a ked manzel lepsie zaraba, ked vyjdete len taktak je to potom tazke ☹

aponchie
20. zář 2009

kdyz si nastavim prime odvody z platu na sporeni tak to pokazde usetrim,ale kdyz si reknes pak dam bokem tolik tak to uz neudelas

lindda
20. zář 2009

ja teda nic este by som povedala ze som v minuse 😅

esssi
autor
20. zář 2009

apon ale když nemáš z čeho, tak nemáš!!!

aponchie
20. zář 2009

¨jako mate prijmy minus vydaje a nemate nic anebo utatite hodne ja nevim jak to mate presne tak ti nemuzu rict..u nas taky neni moc penez prave

esssi
autor
20. zář 2009

aponchie no vždycky se to dá šponovat jen do určitý míry, asi člověk zjistí, že žít se dá fakt z mála, ale když už máš třeba pade na den, tak už to fakt asi nejde!

aponchie
20. zář 2009

ze 4tacu na mesic umim vyjit,ale musis umet z toho varit jidla hodnotne hodne moc a pritom dobre pac kdyz budes delat platky kureci priklad co druhej den tak to nevyjde.ale ono neni dobre tolik masa jist a paradoxne s tema penezma muzete jist lepe a zdrave nez nekdo kdo za to vyhodi 10000 skromnost v jidle nade vse..asi to mam jednosi pac jsem kuchar povolanim takze to umim

dukie
20. zář 2009

Ahojte. No já teda nemám pocit, že bychom byli kdovíjak nadstandardní rodia a ještě donedávna mi přišlo, že taky nic neušetříme... ale na druhou stranu nedávno došlo, že jsme za letošek, kdy jsem prakticky celý rok na rodičáku (kromě ledna, to jsem ještě měla mateřskou) jsme zvládli poslat už 25 tisíc na stavebka. Manžel ještě poslal dalších 20 na stavebko své mamince, které splácíme půjčku, ale to do toho "ušetřenýho" počítat nemůžu, to je jako taková "malá" splátka úvěru, když se to tak vezme, že jo... jinak bychom to (a mnohem víc...) platili bance. Takže mi prostě došlo, že zas tak zle, jak se mi zdálo, na tom asi tak úplně nejsme... ale je fakt, že nemáme žádný nový auto (že bysme platili třeba leasingový splátky) ani vlastní byt či barák (že bychom spláceli hypotéku) a nájem máme zatím regulovanej - ač se zvýšil, pořád to jde... Kdybychom si měli splácet hypotéku, vypadal by ten náš rozpočet drasticky jinak... 😝

jeudi
20. zář 2009

nic neusetrim naopak bych jeste potrebovala jednou tolik ale ja i kdybych mela sto tisic mesicne tak neusetrim a rozfofruju to

titkovamiriam
20. zář 2009

kedze uz niesom na materskej dovolenke a ja aj priatel robime a najstarsi syn si popri skole sam na seba zarobi tak niekedy usetrim ,no napr.tento mesiac ma vystavili skolske pomocky a poplatky.no uz zacinam nakupovat darceky aby toho v dec.nebolo moc naraz a zbitocne predrazene 😠 .v priemere usetrim cca 150eur mesacne

zuzin78
20. zář 2009

keby nas stat trosku myslel aj na matky na mateskej ,bolo by to lepsie... 😉

suki
20. zář 2009

pokud nepočítám stavební spoření pro malou, investiční spořeníí, penzijní pojištění a životko...tyto tři věci máme oba dva s přítelem tak taky nic, ale myslím, že se to jako spoření dá počítat, takže bych řekla, že si dáváme bokem tak 2500 do těchto spořících účtů 🙂 Takže aspoň něco no.

aponchie
20. zář 2009

samozrejme,ze sporici ucty jsou sporeni od toho se tak jmenuji 😀

suki
20. zář 2009

super 😀 takže teda spoříme no 😀

suki
20. zář 2009

takže jupí a tady doma furt slyším, že nic neušetříme 😀

macka01
20. zář 2009

presne,ako tu už bolo napísané,dá sa ušetriť,keď je z čoho,splácame auto ešte do konca tohto roku,takže bokom nemôže ísť nič,ale keď doplatíme určite si tie euráčiky budeme odkladať na -asi byvanie,konečne len naše.Ale človek mieni,pánboh mení.Tak uvidíme. 😀

aponchie
20. zář 2009

a kdyz nemuzete davat bokem nic jak to mate kdyz se neco nenadaleho stane teda z kama berete rezervu?

inkinka
20. zář 2009

da sa ušetriť na všeličom, niečo kupovať cez internet, dobre si rozmyslieť čo chcem, nechať si poradiť od známych, napr. my sme teraz kupovali novy notebook bez softwaru, nainštalovali sme si linux, ktorý je free a to je úspora 70 - 80 eur.