Kolik měsíčně ušetříte?

esssi
20. zář 2009

My ani ň, spíš nám pár tisíc schází. Platíme hypotéku, úvěr, na jídlo mám 4.000 Kč na měsíc ,na ostatní-drogérka vč.plín, neočekávané výdaje 1.000 Kč. Vymejšlím fígle typu, že tchýně místo blbostí koupí dětem k narozkám boty například. Jedna úžasná maminka mi pravidelně za poštovné posílá věci po svém synovi, zrovna nedávno mi poslala zimní bundu a kombinézu, čímž mi vytáhla celkem slušnej trn z paty.
A co vy, jste na tom hůř-stejně-líp? Jsem vděčná za krásný zdravý děti, za to, že máme kde bydlet a máme se rádi. Jen někdy nostalgicky vzpomínám na časy, kdy jsem si coby svobodná bezdětná po vejplatě šla vždycky koupit něco pro sebe 🙂

esssi
autor
28. zář 2009

no já vím, že je to dle regionu a dle práce, kterou kdo kde má, ale myslela jsem to tak, že hypermarket je Tesco v čr i v sr, tak třeba jak se vám zdají ceny v porovnání....
já se teď pokouším vyjít s tisícovkou na týden a vždycky to přehvízdnu tak o 200-300 Kč, prostě mi to nějak nejde....

macka01
28. zář 2009

keď porovnam to Tesco,ktoré u nás nemám rada,lebo sa mi zdá drahé,a nikdy tam nič poriadne nie je,tak to české je lacnejšie,oblečenie pre deti mám odtiaľ rada,aj školské potreby keď sú v akcií tak sa dobre nakupuje,inač najlepší na potraviny je kaufland tam kupim aj čo nemám na lístočku napísané a Hypernova sa mi páči na mäsové výrobky

andy80
28. zář 2009

My teď taky moc neušetříme. Manžel dojíždí do práce 85km, takže víc projede než vydělá, ale co naplat, u nás práce není. Rezervu máme, i když po dobu co byl manžel bez práce se hooodně stenčila, ale pořád máme na účtě něco navíc.

aponchie
28. zář 2009

katrin kdo mluvi o plnotucnem a nizkotucnem 😨 ..mluvim o tom jak tam mate oproti nasemu tesku draho a to celkem dost..

macka01
28. zář 2009

ano,vyžšie som o tom písala,rozdiely sú veľke,a tankovať chodime tiež ku vám

aponchie
28. zář 2009

no ale ne kazdy bydli v dosahu co? 😝 me se libi desne v Zakopanem ..krasne prijemne prodej cehokoliv na dobre urovni super

dai
29. zář 2009

katrin,
ano myslela som masove vyrobky, nie samotne maso... ( to vacsinou kupujem v masiarstve alebo metre - tam ryby a divinu ) - parky , salamy a tak... tie su v tescu na otrasnej urovni - to malej do ust nedam ☹ 40% masa a zvysok vseliake koze, slanina a voda - a vola sa to sunka - to je na smiech ( dokonca som natom videla napis detska sunka 😠 )
uz ked si v metre kupis kuracie sunku tak tam je 90 % masa... taktiez parky sa daju kupit okolo 80 % masa... / nie ako spiske alebo dietne kde po mase ani nechyrovat, chutia skoro ako muka ☹ )

macka01
29. zář 2009

čím väčší obsah mäska tym vyžšia cena,tie lacné párky to je len zmes múky a soje 😝 fakt sa to nedá jesť,ani náznak chuti po mäse 😠

dai
29. zář 2009

presne macka,
ale mnohi ludia to aj tak kupuju 😖 potom taketo obchody necitia potrebu predavat aj kvalitne vyrobky...
a pritom ludia v tescu vedia co predavaju - som sa raz pytala pri masovom pulte ci nemaju nejake parky s vyssim obsahom masa - slecna mi priamo povedala ze v tescu take nieco nemam hladat ☹ takze uz nehladam 😠

ano macka, su drahsie, ale tak keby nato nemam ,tak radsej toho kupim menej a dam deckam jest kvalitne veci, ako nakupit tie sojove parky na kila a napchavat ich s tym a pomaly pozorovat ako tucneju...

katrin21
30. zář 2009

ja take obycajne parky ani nekupujem.. kolko je tam muky vidite uz podla toho, ze ked ich varite nenormalne napouchnu 😝 ... ja by som to nejedla ani za nic... maximalne obcas kuoim v Kauflande Franfurtske, alebo Viedenske parky, tie nenafuknu objem.... a chutia lepsie...

Nedavno inak riesili v TV to, ze je problem, ak sa predava takto vo vyrobkoch vazených, ze zakaznik nevidi zlozenie vyrobku( je tam len nazov a cena).... mna by kolkokrat zaujimalo to vidiet.... asi si raz vypytam obal. inak som citala uz viackrat ten mail, co obsahuju tesco parky a ine parky , aj tie obycajne hrube--- o mase tam nebola ani zmienka, zato tam bola masokostna mucka( separat), koze, chrupavky- vsetko pomleete, farbiva, prichute, muka, soja.... kadeco ale ani 1% ozajstenho masa !! preto to nechcem.. a ked uz ozaj mamchut na parky, kupim tie co som pisala... obcas...

sunka- no .... sunka ma byt sunka... nemyslim toastovy narez a pod... zo zasady kupuje sunku Prazsku, detsku alebo tak.,,hoci stoji najviac. Metro mam najbvlizsie v NR, takze neviem, ako by som tam chodila 2x do tyzdna na sunku 😲m hlavne ked radsej kupim cerstvu a menej a ko vela a mat ju tyzden, to uz je potom lepkava a ide psovi....

katrin21
30. zář 2009

aponchie: ja netvrdim, ze pises o nikotucnom mlieku a vyrobkoch, lensom upresnila, ze JA kupujem le take aj ked stoja viacej,lebo detom to treba.. aj minuly tazden v magazine na STV1 hovorila o tom nejaka pani, co sa venuje vyzive deti.... 🙂

dai
30. zář 2009

katrin,
ja som pisala ze v metre kupujem maso, nie masove vyrobky 🙂
kupujem tam napr. 6kg mrazenych kuracich prs, stehien bez koze a kosti, divinu, husy, ososa, pangasy pre malu a tak...
mam plnu mraznicku 🙂
parky a salamy kupujem v rakusku, mam to asi 20 minut cesty do billy v heinburgu...zasadne len ked je napisane zlozenie, v metre kupujem len ten cely kus salamy, lebo tam maju fajnu kuraciu sunku ( ako som pisala viac ako 80 % masa )

katrin21
30. zář 2009

no ved ja som ta pochopila, ale naco mi bude stangla kuracej sunky? ked u nas sa zje tak 10dky za tyzden, no nech 15.. a Metro je delekooo 🙂 inak OK. 😉

katrin21
30. zář 2009

a etse:: je rozdiel, ci je napisane naozaj maso, alebo masovy zaklad, alebo produkty.. lebo to su aj koze 😝 inak tie " obycajne" parky, co som citala najnovsie popois, boli made in Austria... 😀

yvetta
30. zář 2009

no holky ja som sa nikdy o tieto veci nezaujimala - nemala som na to cas, ale minule mi prislo zle z Tesco sunky a rozmyslam, ze by som sa asi mala viac pozerat na to co jem ☹ 😒 , ale kto ma na take veci cas a hlavne ake obchody by ste mi na to odporucili myslim na maso, sunky atd....??? len tie specializovane ako masiaren - cize ziadne hyper, super a neviem este ake markety 😀 my mame najblizsie po ceste Tesco a preto tam aj nakupujeme 😅

katrin21
30. zář 2009

Tesco sunka znamena co? lebo tesco sunka znamena , ze j vyraba, alebo rpedava Tesco??? lebo ved ja normalne kupim v Tescu sunky, ktore predavaju aj ine.,... nie akciove shity.... tak neviem.... zo sunky ti moze byt zle, ak bola stara, ale to by si hadam citila,nie? uplne inak vonia aj vyzera.... treba najprv ovonat 🙂

ojo
30. zář 2009

spíš než kolik ušetříme, by bylo lepší se ptát, kolik dohromady utratíme za měsíc 😉

esssi
autor
30. zář 2009

ojo jenže to se tak nedá, to pak máš podle počtu dětí i třeba vyšší náklady, ne?

loretka1
30. zář 2009

Muj manzel aby si nasel fusku nejakou?tak to asi nepujde 😀 dela totiz kazdy bozi den od rana do vecera.jedine ze by se z nej stal superdrak a pracoval jeste v noci a vubec nespal.Takove navrhy mi tu prosim aponchie nedavej vubec do toho nevidis a navic prima otazka byla zda vychazime,odpovedela jsem a o rady se tu nikoho neprosim 😝

macka01
30. zář 2009

ja s manželom tiež strávim dlhý čas v obchode,deti sú z nás niekedy unudené,pretože tiež poctivo študujeme zloženie výrobku,mám okuliare,ale aj 2 lupy je niekedy málo aby sa to dalo rozlúštiť,čo také malé písmenka tam sú.Ale oni vedia prečo to tak je.Už vidím tých dôchodcov,ako to lúštia,chudáci,sú radi že vôbec vidia,alebo tí,čo ozaj sa náhlia,nemáme všetci autá,že?Hodia do košíka a až doma sa možno divia 😝

dai
30. zář 2009

macka,
zas ked kupujes vzdy len tie kvalitne veci, tak ti staci raz nastudovat a potom uz vies co chces kupit a kde to maju, takze mozes aj rychlo nakupoat a kvalitne... 😉
essi, myslim ze deti ti az taky naklad nespravia, skor auta a hypoteky... 😅

macka01
30. zář 2009

veď prave,male deti až toľko nezjedia aj keď im zasa musíš rozmanitejšie veci,vitaminy.To auto je dosť veľký žrút,no ale keď sme zvyknutý na istý štandard tak sa ťažko od toho upúšťa,pokiaľ teda nemusíš

nunacek
1. říj 2009

Tak mi v současné době neušetříme nic ☹ 😒 Vše, co je jakoby "navíc", tak jde na bydlení a na dluhy... Do toho ještě máme jedno stavebko a dvě životní pojištění. Ale až se nějaká část dluhů splatí nebo až bude manžel brát lepší plat, tak zas bude líp 😉

womenne
1. říj 2009

no baby ja som zvedava ako sa mi podari vyžit tento mesiac z 5000kč niekto to tu pisal že to tak ma,tak som zvedava či sa to aj mne podari som si slubila že viac si zučtu nevytiahnem,samozrejme že je to len čisto na potraviny a drogeriu,učty+ školka su osve.potom napišem či sa mi to podarilo 😉

inak ja som dnes bola v banke a malym založim šetriaci učet je to uplne zdarma aj urok tam je super,takže dam trvaly prikaz a budem im tam šetrit+ odkladat čo dostanu.

bets
1. říj 2009

potraviny+drogeria mame priemerne mesacne okolo 300 eur, a to uz nemusim varit kazdy den, lebo teple obedy mame v praci a skolke a skole. a maso kupujeme malo, lebo ho jeme az vela v skolskych jedalnach, kantinach a pod.
mesacne usetrime okolo 21% cisteho rodinneho prijmu. tazko sa porovnava konkretna suma, niekto usetri z mala vysoke percento, niekto neusetri nic aj z nadstandardneho prijmu.
hladala som nejaky ukazovatel priemernej sporivosti v SR, ale nic mi nenaslo, mam pocit, ze uz davnejsie som citala, ze je to okolo 8-10 % (ale nepamatam si).

grettka
1. říj 2009

ja som citala, ze clovek by mal usetrit tak 10% z platu..

kocurik16
1. říj 2009

som bez práce už vyše roka máme iba jeden plat aj ten teraz v čase krízy mizerný,takže aj to ušetrené sme už minulo a žijeme z ruky do úst(alebo do šekov 😖 )

grettka
1. říj 2009

kocurik, aj take poznam.... ☹

kocurik16
1. říj 2009

je to hrozné.Pomaly začínam mať dojem,že som stúpila na cestu do blázinca a ešte mám doma takých dvoch hladošov,že nám objedia aj hlavu.

grettka
1. říj 2009

no dvaja vecne hladni pubartaci... viem si predstavit tie mnozstva jedla... a vsetko stoji dost penazi... ale aj ta kriza raz musi skoncit