Kolik měsíčně ušetříte?

esssi
20. zář 2009

My ani ň, spíš nám pár tisíc schází. Platíme hypotéku, úvěr, na jídlo mám 4.000 Kč na měsíc ,na ostatní-drogérka vč.plín, neočekávané výdaje 1.000 Kč. Vymejšlím fígle typu, že tchýně místo blbostí koupí dětem k narozkám boty například. Jedna úžasná maminka mi pravidelně za poštovné posílá věci po svém synovi, zrovna nedávno mi poslala zimní bundu a kombinézu, čímž mi vytáhla celkem slušnej trn z paty.
A co vy, jste na tom hůř-stejně-líp? Jsem vděčná za krásný zdravý děti, za to, že máme kde bydlet a máme se rádi. Jen někdy nostalgicky vzpomínám na časy, kdy jsem si coby svobodná bezdětná po vejplatě šla vždycky koupit něco pro sebe 🙂

esssi
autor
25. zář 2009

snad se budem všechny mít líp, ne? 🙂

esssi
autor
25. zář 2009

....holky jste tu některá z sr a žijete v čr? zajíamlo by mě, kde se žije líp 🙂

macka01
25. zář 2009

nikto proti tomu nič nemá,len to možno povedala tak ironicky,z čoho aspoň mne vyšlo,hoci som to nekomentovala,že je vzdelana tak má,no nie všetci sme mali to šťastie isť naVŠ ale nemyslím si že sme preto sprostejší.A tiež nemôžeme robiť všetci architektov a právnikov.To je všetko.Ani v tom zahraničí sa asi každý neuchytí.Koľko sa ich vrátilo s "dlhým nosom".A záleží na regione v ktorom žiješ,aj aký si.niekto nema problem sa zbaliť aj hneď a vyraziť do sveta,niekto nie a pretlka sa na Slovensku ,ale to neznamená že je lenivý.Tiež poznam VŠ vzdelaných a pracujú tam kde by im stačil výučný list.Napr.mm nemá VŠ ani neštudoval nič okolo PC a "psadil na riť"aj takych expertov ktorí sa tým živia,nechapali prečo sa živý rukami a nie prácou v dakej poč.firme.

cestovatelkaandrea
25. zář 2009

binki za skolku od prveho oktobra budeme platit 375 eur mesacne. doteraz to bolo 220 lebo som robila len tri dni v tyzdni.

usetrime ale aj tak dost. s muzom slovakom sme dostali inziniersku robotu tu v NL, tak je to OK.
inak nesuhlasim s nazorom ze vacsina vystudovanych robi v zahranici podradnu robotu. je tu vela cudzincov s vysokoskolskym vzdelanim a robia to co vystudovali. skor je to na SR tak, ze ludia chceli vypadnut von rychlo zarobit tak isli robit aj do Tesca v GB a podobne.... ja som si s muzom pockala kym prisla seriozna robota. vykladanie tovaru v sklade by si na mna pockalo kedykolkvek... to je ale moj nazor a nikoho nechcem urazit ak nieco take v cudzine robi. Vela ludi nema odvahu ist po inzinierskej robote aj ked je vystudovany a tak sa uspokoji aj s nizsou pracovnou poziciou.

macka01
25. zář 2009

fíha,to je súkromná škôlka,bežne sa toľko platí?,sa mi to zda strašne moc

cestovatelkaandrea
25. zář 2009

nie. to je normalna cena tu v NL a vlada mi prispieva este plus 800euro, lebo inak je cena cca 1400 eur mesacne.

macka01
25. zář 2009

no to teda žasnem,ozaj mne kúpil manžel domácu pekárničku a myslím si že je to dobra investícia,ten chlebík ma vyjde na polovicu než v obchode,neprepočítala som to koľko,to skúsim od noveho mesiaca premietnúť do čísiel. Ale aj par eur pomôže,veď keď si ich len tak hodím do prasiatka,pred Vianocami akoby som našla. 🙂

emilyz
25. zář 2009

essi: myslim, ze po fin. stranke je to asi lepsie v cr, ale to zavisi od toho, v ktorom regione zijes a aku mas pracu. niekto sa ma lepsie na slovensku. ale ty si asi na materskej, tak mozem povedat, ze tu je zenam na materskej lepsie, lebo je tu vyssia materska a nizsie ceny potravin 😉

macka01
25. zář 2009

s tym súhlasím,manžel pracuje v ČR tak som rodičovsky dostavala z Čech a neda sa to poovnať s tým naším slovenským.Nakupovať chodíme do ČR to sa neda ani porovnať,jednoznačne šetríme a riadne

womenne
26. zář 2009

essi my sme s aprestahovali na začiatku rka do čr,poviem ti že v čr je 1000x lacnejšie.Vždy sme chodila na nakupy do čr kedže manža tu pracoval plienky,oblečenie pribinačky proste všetko mi nosil.Moja sestra tu chodi na nakupy už niekolko rokov a myslim že aj bude pokial sa na slovensku nespametaju.

Minule sme boli u rodičov azastavila som sa v tescu kupit nejake potraviny nechcela som to vozit v teple aby sa to nepokazilo som skoro odpadla tu nescafe velku kupiš za 116kčhore dolu 20kč ale na slovensku ju kupiš za 200sk to som hladila jak blazon to je proste šialene neišem už radšej dalšie položky.

podobne macka dostavam rodičak z čr ale už 2 roky len 3800 pre ich sprosty zakon 🙄 a t podotykam že mam dvojičky smiešna suma však?

jeliska
26. zář 2009

ahojte 🙂 essi my zijeme v Ph a je to tu ovela lacnejsie ako ked idem k nasim do Trnavy .vzdy si beriem plienky so sebou lebo o 300 cz viac sa mi teda nechce davat 😠 aj potraviny su lacnejsie.Sme tu v podnajme a platime asi tolko co sestra byva na Slovensku.Inak co sa tyka prace tak by sme tolko zarobili aj na Slovensku takze to je jedno.Akurat sa v Trnave horsie hlada praca, hlavne pre mojho muza takze preto sme radsej tu v Prahe.

macka01
26. zář 2009

Tych 3800 nie je veľa ale dostava sa do 4 rokoch čo je o rok viac ako na SR takže zasa len výhoda.Do 3 to bolo ak sa pamätá 7600 čo nebolo zle

loretka1
26. zář 2009

Neusetrim nic,spis si nasekam pokazde nejake dluhy navic.Z peti tisic pro ctyrclenou rodinu bych fakt neusetrila ani korunu a mohla bych si to rozplanovavat jak bych chtela - jak radi Aponchie 😖 To mame jen jednu pujcku a nic vic.Manzel proste malo vydelava

maznacik007
26. zář 2009

loretka.. ja ta obdivujem.. ze dokazes z 5000 vyzit v tom mas aj plienky.. a drogeriu alebo to ratas zvlast.. my sme dost minali.. ale uz sa krotim a setrim... zacala som tak ako kocky radili.. ze obalkujem.. a planujem..

nadhera
26. zář 2009

neobalkujem,neplanujem,som na rodicovskej a este dobry rok budem doma,neusetrim nic,platime pozicku na byt - uz len dakych 1500sk mesacne,ale zijeme skromne a ja som si este dovolila maleho dat do skolky,co sa maminam z okolia zda divne. 900 sk je pre mna riadna polozka a maleho /2,5/mozem mat doma,lenze je fakt sikulka a bol by hriech ho nechat doma.v skolke sa nieco nove nauci,je s detickami,pekne papa,len neche chodit na male detske zachodiky. 😀 zvyknute na dospelacke,takze v skolke maju smolu. ked si pomyslim,ako sme zo 4500sk plienkovali dvaja + beba, tak teraz je to pohoda.

loretka1
26. zář 2009

maznacik je v tom vse.od plen,mlicek,drogerie-proste vse na cely mesic co klasicka rodina doma potrebuje.a obdivovat me nemusis ja nevychazim ☹ kazdy mesic si pujcim od rodiny

aponchie
26. zář 2009

loretko a nemuze si manza najit treba nejakou fusku nebo neco navic at to nemate kazdy mesic tak nasponovane?teda na pujcky jak rikas 😖

womenne
26. zář 2009

macka nas ten zakon zastihol v nevhodnej dobe malinemali k 1.1.2008 21mesiacov takže nam davali len 3800.-čož kamoška ktora malao 3mesiace staršie deti dostavala 7500.-strašne nespravodliveale čo už.
Je tolepšie ked je 4 ročna materska,len by mohla byt lepšie platena.

My sa snažime šetrit cez zimu to ide lebo nikam nechodime horšie je to cez leto,rozne vylety,reštauracie,tento a minuly mesiac je to o držku 😝

macka01
26. zář 2009

som nevedela že to takto bolo rozdelene,mna vytača že u vas musíme o detske pridavky každy rok požiadať,nikdy to nestihneme do konca septembra,tak vždy vybavujeme odznova 😝 😝 ,ale byvanie asi mate drahšie vy v ČR,ano cez zimu aj my ušetríme viac,nechodíme na zimne dovolenky,nelyžujeme,to len vychádzky do zimnej príprody a na to až toľko netreba financií,no leto je husté aj u nás 😀

misicka85
26. zář 2009

my ušetříme měsíčně asi 4tis, naštěstí nemáme žádné hypotéky ani půjčky, takže si radši v klidu na něco našetřím a koupím si to až pak za hotové. Když jsem ze dne na den přišla o práci tak jsem měla alespoň nějakou rezervu a v klidu jsem přežila na ÚP aniž by to nějak zasáhlo do chodu domácnosti. Manžel teda nemá nějak extra dobře placenou práci, ale zase nejzdíme na dovolené k moři, nechodíme na obědy do restaurací, nekupujem drahé oblečení, takže tak nějak vycházíme zatím v pohodě... 🙂

womenne
27. zář 2009

macka vieš že ani neviem platim rovnako ako na Svk a mam väčši byt a obrovsku lodžiu.kamoška tu zase plati za 3+1 9000.-čož je palka ale takisto plati aj druha kamoška na Svk za 3+1 takže s myslim že je to vyrovnane

mne vždy vybavoval pridavky muž,lebo ja som bola na SVk on bol v čr takže som mala bez starosti ale mnuly tyžden som bola prvy krat sama teda stresy riadne ked som mala vyplanit tu horu papierov 😝

macka01
27. zář 2009

veď prave,neviem čo s tym robia take patalie,tu u nás deti dostavaju automat.až do ukončenia pov.šk.dochádzky.Včr každy rok,zajtra máte sviatok,takže to nevybaví,a budem musieť zažiadať odznova.Čítala som že sa majú dvíhať,dva dni na to že znížovať,si vyber.To bývanie asi záleží od lokality,môj pracuje v MB a tam je dosť drahé čo mu známi spomínajú.Ale potraviny len u vás.Tu skočím niekedy do Terna napr.miniem v prepočte 1000 sk a mam ledva igelitku naplnenú,vo vašom Kauflande minieme 2000kč a máme plný kufor v aute a 2 týždne nemusím na obchod ani pozrieť,a potom že podporuj slovenských obchodníkov.A v čom ,v tej ich zlodejine?To určite. 😝

aponchie
28. zář 2009

u vas je strasne draho teda ..myslim na SK..posledni navsteva Tater me celkem znechutila..Tesco tak drahe,ze jsem myslela,ze se otocime a pojedeme nekam jinam..malicka chtela omalovanky a 43Sk 😝 obycejne ty male papirove ..fakt jsem nechapala mleko proste vsecko pekelne drahe a ja myslela,ze je to jen v Poprade kvuli tatram..a prdlacky..fakt to mate tezke..jsem si rikala kolik je tam vydelek pri takovych cenach

grettka
28. zář 2009

aponichie, zial na Slovensku je to tak... 😠

katrin21
28. zář 2009

no.. baby, mna vcera v TV zaskocila info, ze mamicka po MD ked pride na urad prace, nema narok na podporu, lebo ak bola 3 roky doma a potom ju prepustili napr. za pol roka, tak nepracovala 3 roky na posledne 4 roky.. volakedy to platilo ked zena za poslednych 5 rokov robila 3... no tak to je uplne fasa! Tomanova povedala, ze chystaju zmenu.. no to dufam, vsak to je znevyhodnovani matiek..! a potom aby sme rodili.... ha ha ha, ze?
Mna napr. prepustili rok po MD a normalne som mala podporu.. ale to bolo per 5 rokmi....

talze tam by sa usetrit nedala ani koruna aobdivujem maminy, co to zaziju a preziju.... 😲

aponchie? mlieko v tescu drahe? no ja neviem, ale kupis aj take, aj take,.. ja kupujem zasadne plnotucne, detom sa nizkotucne vyrobky vobec nemaju davat... a nestoji viac nez inde... ale je fakt , ze ceny su dost hore...

dai
28. zář 2009

no, mne sa zdaju tie ceny v pohode, akurat na sk a hlavne v tescu nie je skoro ziaden normalny vyber - same vyrobky 2hej triedy, hlavne masove ako aj ovocie a zelenina...
chodim tam kupovat len oblecenie pre malu, lebo to sa mi celkom paci - jednoduche a kvalitne... a noviny 🙂

inak skor do rakuska - veci pre deti sa tam oplatia omnoho viac ( hippky, plienky etc. ) a maju velmi kvalitne masove vyrobky... oplati sa tam ist aj do drogerie - lahko ziskate klubove karty na ktore su realne zlavy - pri nakupe okolo 30 € pravidelne usetrim do 10 € ( ked kupujem gel na pranie a podobne veci )

macka01
28. zář 2009

ano, po materskej nemáš nárok na nič,hrôza,keď sa mi skončila materská a nemam prácu som sa radšej prihlásila na neplatenú rodičovsku.Nedostanem nič,ale aspoŇ sa mi to počíta do dôchodku,štat odvádza do soc.poisťovne,keď si na UP tak sa ti to neráta do dôchodku 😝 A ceny na SK sú katastrofálne,a platy pokiaľ nie si neviem aký šéf,ešte horšie.Žije sa tu dosť ťažko,hlavne sever a východ SK,nečudo,že naši muži musia odchádzať od rodín minimálne do Čiech či inde do zahraničia ☹

dai
28. zář 2009

essi inak ta otazka kde sa zije lepsie je podla mna irelevantna...

ono zalezi od toho aku tam mas pracu, kde zijes etc.
mne sa napr na SR zije super a nemenila by som 😉

katrin21
28. zář 2009

dai: masove vyrobky v tescu driuhej triedy??

😅 no neviem, ale praveze u nas maju naadherne maso vzdy ! aj v PD aj v TT, aj teraz sme kupili taku hovadzinku, upne sa rozplybala na jazyku, ale je fakt, ze kupujem len a vyhradne cerstve maso vo vyseku, nikdy to balene( max. stehna a kur prsia). inak len cerstve.. ale ty si mozno myslela masove vyrobky ako parky, alebo tak.. tak to neviem, to kupoujeme malo a sunku a atk to je vsade rovnake, rada kupujem detsku sunku...

oblecko pre detska je tam uplne super, milujem ho, dlzi formu, je pevne , kvalitne, nepusta farby 🙂)) a nie je drahe.. kvalita porovnatelnas C&A alebo H&M, alebo hocico ine...

inak aj mne sa na SK zije dobre, ale su veci , co inde funguje aj lespie.. ale urcite nie socialny system..ten je u nas lepsi ( myslim dlzku MD a pod..) ostatne ako inde...

macka01
28. zář 2009

záleží od regionu tu na Kysuciach nie je šanca sa zamestnať,aj to čo ako tak fungovalo sa porušilo