Kolik měsíčně ušetříte?

esssi
20. zář 2009

My ani ň, spíš nám pár tisíc schází. Platíme hypotéku, úvěr, na jídlo mám 4.000 Kč na měsíc ,na ostatní-drogérka vč.plín, neočekávané výdaje 1.000 Kč. Vymejšlím fígle typu, že tchýně místo blbostí koupí dětem k narozkám boty například. Jedna úžasná maminka mi pravidelně za poštovné posílá věci po svém synovi, zrovna nedávno mi poslala zimní bundu a kombinézu, čímž mi vytáhla celkem slušnej trn z paty.
A co vy, jste na tom hůř-stejně-líp? Jsem vděčná za krásný zdravý děti, za to, že máme kde bydlet a máme se rádi. Jen někdy nostalgicky vzpomínám na časy, kdy jsem si coby svobodná bezdětná po vejplatě šla vždycky koupit něco pro sebe 🙂

draga
20. zář 2009

já neušetřím nic...když mám v peněžence prachy jsem schopná je všechny utratit ...nejvíc za žrádlo a věci pro prďolu...jinak jsme na tom asi stejně, hypoška, pojistky a pod. 🙂 jo jo není to ,to co bývalo 😀 ale samo nějaká zadní vrátka máme...ale už to bylo i fakt na pokraji, kdy jsme počítali abysme vyšli... 😀 😎

esssi
autor
20. zář 2009

Pravidelně den dva před rodičákem už mívám v peněžence tak pade...

aponchie
20. zář 2009

tak to ja nekdy taky pac nesaham na to co dam bokem,ale z tech penez co mas lze dobre vyjit jen najit system 😎

mauska
20. zář 2009

My splácíme hypotéku, stavebko a utratíme měsíčně dost i za spoustu nesmyslů, ale i tak ušetříme hodně, řekla bych. Platíme si všelijaká spoření, malé taky. Ale na úkor toho je manža v práci od nevidím do nevidím...
Někdy bych brala manžela mít víc doma a trošku míň peněz 😒 ale s jeho prací to prostě nejde.

erikasadek
20. zář 2009

neusetrime nic.. ale v pohode sme zdravy... vsetci.; 😉

esssi
autor
20. zář 2009

Mausko no my tátu taky moc nevidíme a ve finále po zaplacení všeho to stejnak stojí za prd...ale někdy si pustím telku a děkuju vyšším mocnostem, že se máme, jak se máme 🙂

aponchie
20. zář 2009

jsou na tom lidi hur..dokud mate co jist a mit strechu nad hlavou ste zdravi je to fajn 😎

macka01
20. zář 2009

v jednej teme sa rieši šetrenie aby ženy dokázali ako tak vystačiť od výplaty po výplatu a vzápätí v druhej sa ženy nadchýnajú,aky krásny svetríček pre malého mrňusa kúpili za necelých 50 eur(moje nervy),ja rozmýšľam, či nie je drahá mikinka,keď stojí 5-8 eur.Asi budeme ozaj každá iná,ale keby som si aj mohla dovoliť drahé veci,radšej by som šla po tých lacnejších,a peniaze buď uložila na dáke šetrenie deťom,alebo inač užila.Koľko ľudí,toľko chutí.

aponchie
20. zář 2009

macka ja mam to same..manzel me musi nutit si pro sebe neco koupit pro deti a ho nakupuju rada,ale i tak me hodne zenskych nema rado v okoli pac mam stesti na dobre lacne kousky a vali oci kolik,ze to stalo..myslim v humoru..pro me je adrenalin nekde najit nejakej vystavni kousek za zlomek ceny nez jit a utratit..sice penez mame dost,ale ja radsi setrim na neco poradneho 😎

radka.m.
20. zář 2009

záleží na tom,co si každá z nás představujer pod pojmem ušetřit,pokud se myslí,peníze přímo v hotovosti,tak toho teda moc neušetřím,pokud bych vypustila každý rok zimní dovolenou,letní dovolenou,to,že každý měsíc hodně pro děti nakupuji,tak pak bych ušetřila možná i miliony 😀 😀 😀 ,i když si myslím,že se nedá srovnávat,kolik ušetří mamina,co má dvě malé děti a mamina,co má doma třeba dva pubertáky,to je úplně o něčem jiném,malé děti-malé penízky,velké děti-ohrom né prachy,tak se holky těšte,až budete mít doma pubertáky a dítka na školách,to se pak neušetří už vůbec 😉

aponchie
20. zář 2009

holky setrte po male castce a az budete mit pubose mate kam sahnout 😎

esssi
autor
20. zář 2009

Hehe puboši na brigádu 😀

macka01
20. zář 2009

nestrašte,ale asi to je tak.malým je skoro jedno čo si obleču,menej zjedia,žiadne večerne rechádzky s kámošmi a tak.Samozrejme keby sme nešli na dovolenku ušetríme viac,ale to je zasa aky život nič si nedopriať.Preto hovorím radšej lacnejšie oblečko,menej hračiek a to leto si spríjemníť tou dovolenkou.

esssi
autor
20. zář 2009

hm já nesnáším šetření na jídle, protože k papání mám velmi vřelý vztah 🙂

saska.t
20. zář 2009

nic 😝

aponchie
20. zář 2009

na jidle taky nesetrime porad nejake capiny,ale ja hodne usetrim tim,ze mam chlapa 15dni v mesici v praci kde ma jidlo a navic beru maso a ruzne ingredience drahe od jejich dodavatele mnohem levnejsi 😎 radsi setrim na hadrecha neuzitecnych vecech

radka.m.
20. zář 2009

tak u nás se na jídle taky nikdy nešetřilo a neumím si teda představit,že by jsme to museli právě na jídle zkrouhnout 😒 😒 😒 jinak ted zrovna říkali v televizních novinách,že dítě od narození do své plnoletosti nás stojí v průměru kolem 3milionů 😕 ,to je teda síla,když si to u nás vynásobím 4,tak na mmě jdou mrákoty,bych měla pomalu pražský hrad 😀

teodorka
20. zář 2009

a my neprezierave sme sa dali na rodenie deti 😀 😀

marianka79
20. zář 2009

idem sa rozvádzat muž mi nedáva výživné a predsa ušetrím a to nemám nejako zvlášt lukratívnu prácu ---nemám dlhy ani požičky je to ok!!! 😀

macka01
21. zář 2009

Ak narážate na mňa,keď som napísala,že male deti menej zjedia tak to objasním,tiež na jedle nešetím,deti majú všetko čo potrebuju,ovocie,zeleninku,mäsko,jogurty,starší syn ale len actíviu ta nie je lacná,a tych somariniek tiež je dosť.Myslela som množstvo,malý zje 1 rohlíček a má dosť,taky pubertiak ich zje 5 a stale málo,takže zakonite ako deti rastú na stravu sa minie viac a viac aj keď stravníkov je pri stole stále rovnako.

macka01
21. zář 2009

Ešte dodámn,že ušetrím dosť na novinách a časopisoch,ktore som kedysi hojne kupovala.teraz len TV program,na nete si môžem prelistovať akýkoľvek časopis ta načo platiť . 😅 Nechodí ku kozmetičke,myslím že čisteni pleti,masku či zábal zvládnem docela aj sama doma,to tiež nie je zanedbateľná položka 😀

esssi
autor
21. zář 2009

Macko jj, časopisy vůbec, kadeřnice vůbec, jen si šmikám sama ofinu, nějaký békoviny typu manikúra pedikúra taky nepěstuju 🙂

aponchie
21. zář 2009

tak to ja si rada obcas nekam zajdu pristi tyden jdu k holici a zacinam cvicit

katrin21
21. zář 2009

ja usetrim tretinu z prijmu 😉 , a to nie je v mojom pripade malo... niktorí to co ja usetrim, zarobia za celý mesiac mozno.. ked malo zarabaju ako predavacky a tak... nedá mi rozflákat celu vyplatu, treba mysliet aj nahorsie casy a na kupu vycsich veci, 🙂 prip. setrit aj detom.

katrin21
21. zář 2009

essi: prepac, tak ma napadlo... ked si zalozila tuto temu a v podstate ti robi podla prveho prispevku problem kupit pre dve deti zakladne oblecenie na zimu a tak.. preco ste si preboha urobili tretie??? nebolo lepsie trochu pockat, ist na chvilu do prace, pozviechat sa a potom dalsie babo? neodsudzujem ta, len ja by som cosi take neurobila...

maznacik007
21. zář 2009

ja setrim teraz... lebo ked budu deti vacsie tak to bude uz tazsie.. vidim to odkedy dcerka chodi do skoly.. tie naklady stale rastu... na dieta...
mame sporiaci ucet kde je rezerva na niekolko mesiacov.. a potom sa snazim setrit si vzdy na nieco konkretne vacsie.. a tak..

esssi
autor
21. zář 2009

katrin nenechám se připravit o sen mít tři děti penězma, za pár let půjdu do práce, btw během md jsem si udělala Bc. a pokračuju na ing.,takže budu mít vyšší vzdělání než před md, myslím, že bude líp..za šest let doplatíme taky jeden úvěr, takže ubyde 6 tisíc měsíčně na placení...

katrin21
21. zář 2009

ale za 6 let ste mohli prave preto mat az to babo... a tituly s tym nesuvisia..praveze aj to studium nieco stoji...

esssi
autor
21. zář 2009

Katrin neplatím školné, jen skripta a nějakej ten bus směr škola a zpět...vzdělání je investice do budoucnosti...a jestli myslíš, že mi to k ničemu nebude tak to já si nemyslím, je rozdíl mít gympl a vysokou! za 6 let mi bude 38, to fakt už děti rodit nehodlám, ve věku 18 let toho dítka bych byla skorem v důchodu, to fakt nechci...a jít do práce a pak zase odcházet, no nevím, to fakt ne...

martinka79
21. zář 2009

já nešetřím neb to neumím.. a ani nevím na čem bych měla šetřit... 🙂 asi bych potřebovala vyškolit, ovšem až to bude Mm vyžadovat.
esssi jen pěkně studuj já studuji neustále něco.... to je správné