Kolik měsíčně ušetříte?

esssi
20. zář 2009

My ani ň, spíš nám pár tisíc schází. Platíme hypotéku, úvěr, na jídlo mám 4.000 Kč na měsíc ,na ostatní-drogérka vč.plín, neočekávané výdaje 1.000 Kč. Vymejšlím fígle typu, že tchýně místo blbostí koupí dětem k narozkám boty například. Jedna úžasná maminka mi pravidelně za poštovné posílá věci po svém synovi, zrovna nedávno mi poslala zimní bundu a kombinézu, čímž mi vytáhla celkem slušnej trn z paty.
A co vy, jste na tom hůř-stejně-líp? Jsem vděčná za krásný zdravý děti, za to, že máme kde bydlet a máme se rádi. Jen někdy nostalgicky vzpomínám na časy, kdy jsem si coby svobodná bezdětná po vejplatě šla vždycky koupit něco pro sebe 🙂

katrin21
21. zář 2009

essi:
pozor! ja nehovorim o tom, ze nemas studovat..! len ze mat tretie dieta a do toho to vsetko je dost.. a skole si zacala ty... ja mam tiez VŠ a vobec si nemyslim, ze nema vyznam investovat do vzdelania! naopak, aj ja si chcem este jednu VS spravit, nejaku ekonomiu, kvoli praci aspon po Bc, ale nejde mi o titul, aj tak uz mam Mgr. 😀 ale skor o zvysenie svojej hodnoty na trhu prace. Neprekrucaj prosim, co pisem 😉 mam presne moj vek,aj ja mam 32 rokov... a chcem este dieta.ja by som proste talkto nezila, viem to iste, lebo som bola uz v dost blbej situacii a druhe dieta som do tych vtedajsich podmienok nemala odvahu priniest, aj ked vsetko sa da zvladnut. Aj ja mam predstavu, ze budem popri MD robit tu VS druhu, ale ktovie.. mozno babo uz sa nepodari( hoci chcem a verim, ze hej) takze zacnem studovat tak ci tak. Ale u nas sa plati skola popri zamestnani podla noveho zakona.. takze to bude aj cosi stat. A ano, jasne , ze je rozdiel mat gympel a vysoku.. ale ty si proste moju debatu odviedla uplne niekde inde.. ja som len chcela povedat, ze mat tri deti, ked nemas pomaly co sa seba, sa mi zda trochu nezodpovedne.. ale jasne, je to len docasne..ale aj tak..

katrin21
21. zář 2009

pardon za preklepy.. mas presne moj vek a pod. som chcela napisat 😉

esssi
autor
21. zář 2009

katrin jj, ale já netvrdím, že nemám co na sebe, to fakt ne...

esssi
autor
21. zář 2009

Katrin tahle diskuze je čirej zájem vědět, kdo se jak má, zvědavost neb tak něco 🙂

zdenka26
21. zář 2009

no my ušetříme pomalu celou manželovu výplatu.Ale musím na sebe dávat pozor.protože jsem schopná během chvíle vše utratit 😀

alienka24
21. zář 2009

ahoj,no tak my si platíme všemožná spoření, pojištění a investička takže doma v kasičce toho moc nenašetříme, protože jakmile jsou ty penízky doma tak se vždycky najde něco za co se dají utratit
a jsou věci na kterých šetřit třeba nechci, a dopřeju si, ano vytváříme si rezervu na horší časy ale zároven si užíváme protože k čemu by to jinak bylo jen si syslit korunky pod polštář....to je teda alespon můj postoj 😀

potvorka88
21. zář 2009

My platíme hypotéku a ešte nejaké pôžičky ohľadne bývania, keď sa naráta nájomné, elektrika, poistky a benzín tak neušetríme nič. A to sa ešte stravujeme u mojich rodičov, ktorým dáme 10 gastráčov na mesiac. Keby sa mi neznížila zhuba o polovicu výplata, tak by sme dosť slušne ušetrili, lebo mm si našiel ešte ďalšiu robotu a ja si privyrábam pečením. Treba dúfať, že keď sa niektoré pôžičky vyplatia, tak sa bude dať čo to ušetriť

katrin21
22. zář 2009

essi: ja viem.. ale pisala si, ze ti kamoska vytrhla trn s paty, ked ti dala oblecko pre malych, cize asi na neho moc niet penazi.. tak som to pochopila....

stavba
22. zář 2009

Otázka by měla spíš znít: Jakým způsobem ušetříte, co děláte pro to, aby jste ušetřili, jinak mi toto téma přijde bezpředmětné.

esssi
autor
22. zář 2009

Stavbo haha, tady je to na známky???

Katrin já bych ty věci koupila i kdybych je nedostala, ale tohle je pro mě lepší varianta, no ne?

katrin21
22. zář 2009

no hej, ale z toho prveho prispevku to inak vyznieva... vyznieva to ,akoby s na to vazne nemala.. talze tak...

stavba
22. zář 2009

Já jsem tím jen chtěla říct, že to, že tu každá řekne kolik ušetří ostatním nic moc neřekne, než když řeknou jak to dělají, že se jim daří ušetřit. 😉

dai
22. zář 2009

mi momentalne asi nesetrime, myslim 🙂
uzivame si ale zivot, chodime na dovolenky na krasne miesta, kupili sme si vysnivany byt, pomaly zariadujeme, viem malej zaplatit dobru opatrovatelku a skolku, nesetrim na jedle a manzel ma uci nesetrit ani na sebe...

ono asi dost zalezi na prijme, niektore pokladaju za uspech usetrit 1000 € za rok, mne toto nepride ako setrenie, lebo potrebujem na zariadovanie bytu este nepomerne vacsiu sumu, takze radsej priebezne investujem do zariadovania ako niekde ukladat...

opat, inak setri clovek ktori ma 20 rokov - vtedy sme aj my ukladali na stavebko a tak a inak ked ma 30 rokov a nejake skusenosti za sebou, casto aj tomu zodpovedajuci prijem a riesi uz uplne ine financne zalezitosti...

myslim teda ze ta poziadavka stavby je na mieste, lebo tema je velmi relativna a po precitani prispevkov ja napr. vobec neviem na com ludia dokazu setrit a ako ( lebo ak to ma byt na ukor kvalitnej stravy - zial ludia ktori zarabaju menej, maju vacsinou omnoho menej kvalitnu stravu 😔 , tak tam setrit nebudem, taktiez nejake aktivity popri rodine - ked ich clovek uplne odstrani obycajne to zhorsi vztahy v rodine...a podobne )

marse
22. zář 2009

usetrime mesacne tak 166 eur, z toho odkladam 100 eur na dovolenku, ta raz do roka musi byt poriadna, a tych 66 je taka rezerva, ked ma niekto narodky, ked idu vianoce a pod. hovorime tomu sviatocny fond 🙂 ale inak nic extra, kedze staviame domcek tak vsetko ide nan, a z jedneho muzovho platu a mojej materskej skakat nemozme 😉

tyra
22. zář 2009

Ahojte. Nam sa podari usetrit dost velka ciastka (cca 30 tis. Eur rocne).Mame vyssie prijmy a dali sme si zavazok, ze nasetrime dost velku sumu na nas vysnivany domcek. Samozrejme, ze sa nam nepodari cela, pretoze mame obidvaja 30 rokov a chceme uz rodinu 😵. Zijeme dlhsiu dobu v zahranici a vsetci nasi znami robia to iste. Niekolko rokov poctiveho odkladania, potom rodinka a deti.

slovakia13
22. zář 2009

tak ja tym ,ze som tehu mam hypoteku na byt a na vsetko som sama moc neusetrim,ale zas na druhej strane si zijem v poho 😀
pred tehu a kupou bytu sa zadarilo 500 libier ,neviem kolko to je na eura

zanetka82
22. zář 2009

Neušetříme ani ťuk 😅

macka01
23. zář 2009

tyra,tak to sa potom dá dobre fungovať 😀 čosi ty odložiš za rok to niekto nezarobi ani za 5 rokov,v ktorom štáte sa tak dobre zarába? 😀 😀 aj my pôjdeme 😀

stavba
23. zář 2009

Tak to by mě teda taky zajímalo. V dnešní době je to opravdu až podezřele vysoká suma.

kristi
23. zář 2009

my taky nesetrime, teda ja urcite ne a muz si myslim,ze si taky nic neodklada. Nemame ani stavebka, ani jiny sporeni, proste zijeme ted. A pokud je to tak i ted v "krizi", asi to nebude jinak ani jindy. Ovsem ja se tesim, az pujdu do prace a bude jeste o kus vic, to z toho meho budu asi odkladat neco male

nikka.vo
23. zář 2009

Tak my taky nikdy neušetřili a nebyl rozdíl,když jsme měli o 10 tis. míň a nebo víc, vždycky člověk jel na doraz,protože jsme věděli, že máme, tak jsme nekoukali na peníze a vždycky se pak šetřilo třeba poslední týden před výplatou, kdy jsme si už hlídali za co utrácíme. No a až před létem jsme si zřídili ING konto, které se vytvoří přes internet a máte u toho internetové bankovnictví a neplatíte za něj vůůůůůbec nic a tam hned jak přijdou peníze posíláme nemalouv částku a ejhle, vyžijeme uplně stejně jako předtím. Protože ty peníze jakoby nejsou a my se tím pádem podřídíme. Ale náš případ je takový, že je z čeho šetřit. Pokud by mi zbývaly 4000,- na jídlo,tak tam samozřejmě není jak šetřit, ale myslim, že možná 500,- by člověk někde ušetřil a to se tam dá posílat.

aponchie
23. zář 2009

doporucuji navest trvaly prikaz k uhrade na sporici ucet treba blbou500 a nestarat se to brat to jako vydaj a ani o tom po case nebudete vedet 😎 ja zrovna ted delam poradek v papirech a smlouvach ..jsem asi magor na to,ale mam presne slozky zaarchivovane stare roky atd..mam prehled aspon ,nesnasim chaos a v penezich tim tuplem..myslim,ze v dnesni dobe je porad nejlepsi stavebko

karotky
23. zář 2009

My máme každý svou úrazovou pojistku se spořením a já stavebko.Mesíčně odvedeme na vše cca 2000kč.Není to zase tak vysoká částka a máme jistotu,že když bysme se(nedej Bože)dostali vlivem nemoci/úrazu do prac.neschopnosti,nebudeme kvůli tomu vyloženě živořit. 😉
Já jsem zase takový typ,že raději myslím na zadní vrátka,když mám na to možnosti. 😎

nikka.vo
23. zář 2009

To ING konto je taky spořící účet 😉

aponchie
23. zář 2009

karotky ja taky..me prijde uplne normalni kdyz mam penize a jsem schopna setrit z tech penez to delat..presne jak rikas zadni vratka nejaka rezerva.neumim zit z ruky do huby takrikajic..ikdyz je treba penez dost hodne dam bokem..ono kdyz se neco posere je fajn mit kam sahnout zvlast kdyz mas hypoteku..nedejboze chlap by prisel o praci tak co potom 😖

caira
23. zář 2009

neusetrime ani floka, spis by se nam jeste hodilo neco na vic 😒

katrin21
24. zář 2009

essi: akoze preco si znova napisala ten prispevok co uz minule???? 😀 o tom gymly a tak... ty si proste melies svoje a ja neviem asi ti to napisem po taliansky alebo nemecky alebo anglicky.... ja nemam nic prosti VŠ, dokonca si sama chcem robit este jednu... ale uz sa nevyjdarujem.. ked sa mas tak super a nic ta to nestoji , tak nechapem celu tuto temu 🤐 arrivederci 😝

luucia
24. zář 2009

My si užíváme života a nějak extra nešetříme, koupíme si, kdy chcem, co chcem 😉 Ale teda všichni tři máme stavebka, důchodový pojištění a manža i pojistku na úraz 😉

aponchie
24. zář 2009

lucia ale to je setreni preci ne? 😎

luucia
24. zář 2009

aponchie, já to jako šetření teda necítím..nepocituju, že bych si něco nemohla koupit, pže musím šetřit 🙂 ale asi to šetření je 😀