Kolik platíte u zubaře za vaše náctileté ratolesti?

zuzanatomanova
22. led 2017

Dobry den,
Kolik platite u zubare za vase nactilete ratolesti? Blomby atd? Jesi teda platite neco... diky za informace

marcicek84
22. led 2017

@zuzanatomanova - tak to asi buse záležet na tom, jestli dítě necháš udělát bílou plombu nebo tmavou, od toho se odvíjejí ceny...jinak u dobřého zubaře si hold připlatíš, na druhou stranu blbý zubař ti ty zuby tak doničí, že až přejdeš jinak a pár jich půjde pryč, tak se ti tepve ty můstky prodraží, tolik za mě...není to jen o ceně podle mě...

kika_21
22. led 2017

Máme velmi dobrou paní doktorku na zubním pro děti i pro dospělé.Neplatíme nic. Pravda je, že já a manžel máme obyč. plomby. Péče je výborná, nemůžu si stěžovat.

marcicek84
22. led 2017

@kika_21 - jo to měl manžel taky, než přešel k mému zubaři a má z té bezplatné péče 3 zuby v pr...

kika_21
22. led 2017

@marcicek84 Tak já už takhle 20 let funguju a záleží tedy spíše na tom, jak se o zuby starám já. Možná je muž pečlivější-já se spíše vymlouvám a raději si čtu, než si 15 min čistit zuby a používat mezizub. kartáčky.Taky se stav zubů někdy horší při tom, když mám celkově hodně starostí, práce, kojím dlouho atd.☹Tím dlouho myslím tedy 5 dětí v průměru 2 roky.Jinak nový pan dr. mi oznámil, že budu platit, manželovi také, bylo to celkem 6 tisíc a protože syn měl v té době rovnátka, už jsme si to nedovolili. Našli jsme opět náhradu, kde je pečlivá dr., mladá-ta naše šla do důchodu a kde za plombu nic, za kámen jen tehdy, pokud by viděla, že se o zuby nestarám.

sara84
22. led 2017

U puvodni stare pani zubarky, ktera sla do duchodu, jsme neplatili nikdy nic, a byla dobra, pecliva. U nove mlade pani take nic. Chodime vsichni, take mam za sebou dlouhe kojeni, muz ma zuby uz dost spravovane a take bez problemu! U zubare jsem jeste neplatila

verunkanatalka
22. led 2017

Za amalgán nic a za bílou jo.naše zubařka teď dělá už jen bílé.

lusinda485
22. led 2017

Ja delala sestricku u zubniho a vim ze do 18let to meli deti zdarma ale ted se plati bile plomby zalezi jaky fotokompozitni material ti tam lekar da a take jakou velikost ma zubni kaz.Taktez amalgam se plati pouze ten dozovany ,ktery je lepsi.Ale na co mate narok je anestezie tu neplatite .Spoustu lekaru toho vyuziva a chce po vas penize ale pravdou je ,ze injekce je na pojistovnu.

zuzanatomanova
autor
22. led 2017

Ptam se z toho duvodh ze do nedavna se neplatilo nic? Nebo aspon za me A ted holka 11let a bila blomba a 800kc...dekuji za reace

marcicek84
22. led 2017

@zuzanatomanova - no bilé plomby se určitě platí...dle mého na věku dítěte nezáleží...cena odpovídá běžným cenám, řekla bych...

kika_21
22. led 2017

Nás si nový pan dr. zrentgenoval, pak nás asi 15 min dusil před snímkem svými úvahami o tom a onom kazu, přičemž jsem před tím byla objednána za trest až po více než roce-totiž proto, že jsem se -překvapena odchodem naší dr.-neozvala dříve. Nechtělo se mi k němu vůbec.No a pak prohlásil, že dle rozsahu za jeden kaz až 2 800, což mě položilo. Pak ještě drobné dva kazy, u muže také drobné kazy. U nové paní dr. kaz opraven hned, druhý rozsáhlý později, nic jsem neplatila. Pak odstranila kámen-pečlivě, také zdarma. Po placených plombách netoužím. Možná, až nebudeme živit pět dětí a nebudou další výdaje-rovnátka aj.Štěstí, že jsme šli jinam, na tohoto pana dr., který hodně mluví, málo pracuje a nechá si tudíž dost zaplatit-asi aby se uživil, opravdu nemám.

lichtakova
22. led 2017

@zuzanatomanova pojistovna hradi vypln do docasnych zubu.

lichtakova
22. led 2017

@lusinda485 nedozovany amg uz EU zakazala (navic uz se pouzival jen okrajove)

beruska125
23. led 2017

U nás je obyč plomba zdarma, bílá se platí podle množství použitého materiálu🙂

lusinda485
23. led 2017

@lichtakova Ale pouziva sice je zakazany ale kazdy lekar ho stale ma ;)ono ten dozovany je na lepsim principu ale drahy;) a nepoznas rozdil;)

lusinda485
23. led 2017

@lichtakova a zalezi na lekari ale funguji tak 4co znam nebot hodne za to usetri.Spousta lekaru uz pouziva jen bile,nebot se da na tom velice dobre vydelat=) ale vis jak vsude je to jine kazdy lekar se rozhoduje sam co do zubu da=)

lusinda485
23. led 2017

@zuzanatomanova Presnou cenu ti nikdo nerekne ,nebot je to na lekari u nas se ceny pohybovaly 400 az 1000kc zalezi na rozsahu kazu. A dozovany u nas stal 300az400kc. A pak mas cisteni kanalku za to chce lekar 500 +bud amalgam nebo bila plomba.

netopejr
23. led 2017

Neplatím ani za bily plomby, nikdo nic neplatíme.

mku
23. led 2017

@zuzanatomanova já platím za sebe a dceru vždycky. Ale nevadí mi to, tahle paní doktorka je pečlivá, nic nezanedbá a že něco připlatíme beru, že k tomu patří. Před tím jsme měli zubaře, který sice byl fajn, vše zadarmo, ale najednou se zjistilo, že dcera musí na vytržení osmi prvních zubů!!! přitom kontroly jsme absolvovaly pravidělně co 6m. Takže raději platím a mám jistotu, že vše ok 🙂

blahova_andrea
23. led 2017

@zuzanatomanova bílá plomba se platí, co se začaly dělat a jak tu bylo psáno. záleží na materiálu a velikosti kazu - spotřebě materiálu. pokud dcera do teď neplatila, tak asi proto, že jste jí nenechávali dělat bílé plomby, ne? 😉

netopejr
23. led 2017

@zuzanatomanova chodíme ke špičkovému soukr.zubaři pres 20 let a nikdo nikdy neplatil ha bilou plombu. Ani ost. pacienti, ehamehi na pojistovne. Ja podezrivam ty, kde se topmati, he si to vykazuji na pojišťovnu zrovna tak a ještě si to nechají platit od pacienta, jiny vysvetleni nemam.

blahova_andrea
23. led 2017

@netopejr já měla zubaře už min. 4, od kterých mám bílou plombu a všude jsem platila. podle tvé teorie mám ale velký pech, že jsem nenarazila ani na jednoho, kdo to účtuje jen pojišťovně, ale i pacientovi ☹ 😅

netopejr
23. led 2017

@blahova_andrea Tak mi to prosím logicky vysvetli. Můj zubař není zadnej sponzor a nezije si spatne, takže to určitě nedotuje, to by polozilo každýho.

blahova_andrea
23. led 2017

@netopejr já ti to přece nevymlouvám, ani nad tím nehodlám spekulovat a hledat jiného zubaře. už jsem vystřídala dost a stačilo mi to. buď holt nemám štěstí (což nemám skoro v ničem 😀) a nebo jinde fakt tráva zelenější nebývá 😅 já jsem ráda, že nejsem u té minulé a že mám po letech zubařku mladou a šikovnou v místě bydliště. k ní dorazil pokrok, člověk se tam nebojí jít ani když ho čeká zákrok, protože se hnula ze středověku a využívá moderní vymoženosti, což mi tak nějak stačí a klidně jí za tu bílou plombu zaplatím. pro mě lépe než mít bílou plombu zadarmo a vracet se k přežitému a trpět v zubařském křesle.
každý holt má nějaké priority a těmi se řídí. a hlavně....zubařů je velmi málo a téměř žádný nebere další pacienty, všude je plno. natož u těch vyhlášených. takže mít zubaře je pomalu zázrak samo o sobě a je těžké si vybírat a neustále měnit. bohužel.

berynka
23. led 2017

Tak 800Kč bych viděla ještě jako dobrý 😉. Já se zaregistrovala u nového zubaře, zuby mám celkem ok. U 4 mi navrhnul výhledově předělání plomb. Jenže amalgám nepoužívá, dává bílé a za jednu si účtuje 2000tis. Jakákoli levnější varianta není. A ještě naznačoval, že "musím" k nim chodit na dentální hygienu 😒
Podotýkám jsme na menším městě, ne v Praze.

kika_21
23. led 2017

@mku Jestli je to ale o penězích. Obávám se, že kvalita doktora bude v mozku-srdci-ne v penězích.

mku
23. led 2017

@kika_21 tady platím a mám nejlepší péči jakou si umím představit, dcera tam chodí k pohodě, nebojí se... to mě za ty peníze stojí 🙂 a není to zase tolik... bílou plombu za 500, prevence kazivosti druhých stoliček - říká tomu myslím pečetění - 500Kč/zub...

netopejr
23. led 2017

@blahova_andrea Ja Te chápu, jen by me to fakt zajímalo. Tohle všechno, co píšeš, máme. Injekci, jak se domluvíme... Často rodiny chodi do vedlejsi ordinace a taky nikdo nic neplati. Ani v te třetí.
Mam stejne jako cast příbuzných spatny zuby, takže jsme uh něco zažili a dobrého zubaře umíme vyhodnotit, když teda pominu jeho předchozí praxi a pracoviště. Ale to je fuk. Mne ty plagby tak nějak v principu připomínají mnohé gynekologické ordinace, kde je VIP program, nejde povinny nekde skoro, a tehotne tam plati vic nebo min peněz za peci, kterou jinde dostanou normálně, bez primych plateb lékaři. Nekde maji jako výhodu VIP programu napr. napsano, ze ai z

netopejr
23. led 2017

@blahova_andrea ...uteklo to, dopisuju... zavoláš a oni Ti recept nachystaji... Coz je celkem běžné snad ve všech ordinacích napříč specializacemi, nebo ze se člověk pro recept rovnou stavi, když potrebuje. Ohromná výhoda za spoustu peněz. Ja proto proste jen nemam jiny vysvetleni.

kika_21
23. led 2017

@mku No násobeno pěti by to už bylo horší-když počítám jenom děti. Prevencí kazivosti je u nás jen čištění-asi to zatím celkem stačí, nemají problémy.Třeba babička si nechala vytrhat zuby, které prý musela-bylo jí z toho nedobře. Za náhradu pak dala asi 8 tisíc-my už bychom chodili s mužem bez zubů. Pak upadla a musel aznovu-to už nevím, zda úplatila-snad už ne. Snad to nerozbila .

kika_21
23. led 2017

Omlouvám se za překlepy-snad spíše platila, ne úplatila.A to není jediná chyba.🙂