Kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem

kukinka
4. kvě 2007

Jak jste na tom vy s jazyky?

kukinka
autor
4. kvě 2007

ja jen anglictina,ale staci 😀

kajule
4. kvě 2007

Mě jazyky baví a ráda se je učím. Učím se anglicky, německy a francouzsky. Nejradši mám teda francouzštinu.

mmmk
4. kvě 2007

Jelikoz ziju v Nemecku, tak nemcina, nejakou dobu jsem stravila v Anglii, takze anglictina a miluju Italii a jejich jidlo, proto italstina. Zatim staci, nicmene se hodlam vrhnout jeste na svedstinu 😉

janinac
4. kvě 2007

Ahoj. Mě jazyky vůbec nejdou. Prostě na ně nemám hlavu. Tak to jsem asi hroznej člověk 😀😀

kristi
4. kvě 2007

Janinac klid, muj muz taky neumi ani jeden.
Ja umim anglicky, cpali do nas i nemcinu,ale ta me nabavila, pak teda jeste spanelsky a trochu italsky. 😉

hanik
4. kvě 2007

ja jen cestina 😀 ...a pak uz rozumim jen slovenstine. 😝 😀

jinak zaklady angliny, nemciny a rustiny. ..nikdy me nedonutili, abych se nejakej jazyk naucila poradne a ja sebe taky ne ...mam nohy a ruce, kdyz se neco musi vysvetlit. 😎 😀

kajule
4. kvě 2007

Mě zajímá ještě ruština nebo finština, ale to se ještě uvidí jestli se do toho pustím. 😎 Za to matika s tou jsem vždycky zápasila. 😠

andik
4. kvě 2007

u mě to bylo trošku jednodušší,jelikož tatínek je španěl,žíjící v německu,tudíž odmalička němčina a španělština.Z němčiny mám i státnici.Rozumím i italsky,jelikož je to trošku podobné španělštině.Jinak mě vždy lákalo se naučit nějaký exotický jazyk,ted co jsem adoptovala holčičku z Indie mě láká se naučit aspon trošičku hinduinštinu,ale to teda nevím,zda bych tohle zvládla 😀

hanik
4. kvě 2007

kajule, tak to me zase matika sla a i bavila. 😉 ..teda nebavily me definice, ale samotne pocitani bylo fajn. 😎

kukinka
autor
4. kvě 2007

me se libi franina 🙂 a italstina je romaticka jak blazen 😀

Andik: existuji vubec jazykovky kde uci exoticke jazyky?No tos mela narozdil od nas velkou vyhodu co? 😀

kajule
4. kvě 2007

Hanik, no vidíš, to ti závidím. 🙂 Každý holt máme buňky na něco jiného. 😉

janinac
4. kvě 2007

Kristi děkuju za uklidnění 🙂 Vím, že bych se nějaký jazyk měla pořádně učit, ale ve škole mi zprotivili němčinu a abych teď někam chodila a učila se angličtinu na to nemám pevnou vůli 🙂
Ale jak se tu bavíte o těch exotických jazycích...tak mě by docela lákala romština 😀 alespoň bych rozuměla našim spoluobčanům 😀

andik
4. kvě 2007

kukinka V Praze je ústav jižní a centrální Asie,kde se vyučují exotické jazyky,jako např.bengálsky,různé indické jazyky,jich je strašně moc a janinac pro Tebe i romský jazyk,který patří do skupiny indických jazyků,romové pochazejí z Indie.Takže bych si ráda podala přihlášku a uvidíme,jak to půjde 🙂

kajule
4. kvě 2007

Jani, já mám pocit, že některým občas rozumím i bez toho abych romštinu ovládala. 😀

andik
4. kvě 2007

kajule 😀 😵

janinac
4. kvě 2007

Andik a ty chceš studovat co za jazyk?
Haniku jooo taky jsem spíš na matiku než na jazyky 😵

kukinka
autor
4. kvě 2007

tak to je super,me ta rec prijde srandovni,romstina,taky kdyz slysim mluvit vietnamce to je panecku sranda 😀

Andik: tak to je super,v Praze je asi fakt vsechno 😀

kajule
4. kvě 2007

Kukinko s těma vietnamcema je to vážně legrace, to máš recht. 😉 Zvlášť když se snaží mluvit česky a vnutit ti jak ti ty kalhoty budou děsně slušet, i když jsou třeba o číslo větší. Nedávno mi kamarádka vyprávěla, že tam koukala na boty, ne že by si je chtěla koupit. Ten vietnamec, že jsou pěkný, ať koupí. Ona že nechce bílý, že shání oranžový. A on na to, že to nevadí, že vezme fixu a přebarví. 😀 Ona z něj byla úplně hotová a on na to celej rozesmátej, že nějak si vydělat musí. 😀

andik
4. kvě 2007

janinac zajímá mě indický jazyk,adoptovala jsem holčičku z Indie a tak jsem si říkala,že bych s ní mohla lépe komunikovat 🙂 ale pak mi bylo řečeno,že indický jazyk se skládá z velkého množství nářečí a nejdřív se musí zjistit,jakým ta holčička mluví 😀 abych se neučila jinej 😀

andik
4. kvě 2007

kajule 😀 já chodím okolo vietnamského bistra a každý pondělí je tam venku tabule s nápisem DNES ZAVÍRAT 😀 (dnes zavřeno 😀 )

bednaroi
4. kvě 2007

andik jake to je vyrustat ve vicejazycne rodine,u nas to tak nejspis bude- 3 jazyky- tak by me to zajimalo.Nekde jsem cetla ze pro dite je to prirozene mluvit vicer jazyky kdyz v tom vyrusta odmalicka,a ze pak ani nepremysli s kym jakym jazykem mluvit,ze je to automaticke.

jinak ja teda mluvim cesky (zatim teda jeste porad ano,ale obcas mi uz vypadavaji slova)pak se domluvim slovensky,rozumim i polstine tak na 5o% ,mluvim anglicky celkem obstojne,coz bych mela kdyz v tom ziju,no a taky bych se mela ucit turecky,ale jsem na jazyky magor,takze jsem toho za rok a pul moc nepochytila 😀

zavidim lidem co se behem mesice nauci cizi jazyk,ja teda ne, proste to v te hlave nezustane a nezustane. Anglictinu celkem obstojne zvladam jen proto,ze tu ziju a nic jineho mi nezbyva,ale taky je to boj.

kajule
4. kvě 2007

Andik 😀 , jojo někdy je to s nima vážně legrace. 😀

andik
4. kvě 2007

bednaroi mě to přišlo přirozené a normální.Děti se učí mnohem rychleji a snáz než dospělý člověk.Otec na nás mluvil německy,babička španělsky a mamka česky 😀 Byl to pro nás mix.Pamatuji si,že mamka se mě na něco ptala česky a já ji odpovídala neměcky.Když v tom vyrůstáš,je to naprosto přirození.

andik
4. kvě 2007

přirozené 😀 ne to druhé 😀

andik
4. kvě 2007

u vás to bude česky,turecky a anglicky vid 🙂 super mix 😉

morusa
4. kvě 2007

Ahojte, tak já se v poho domluvím anglicky a německy, i když s tou němčinou je to o něco horší, jelikož ji téměř nepoužívám, no a i z italštiny jsem něco pobrala, takže když je potřeba, tak se domluvím i s italama. 😉

bednaroi
4. kvě 2007

andik
presne tak,u nas cesky,anglicky a turecky,a u kamosky aplikuji cestinu,anglictinu a italstinu

wladka
4. kvě 2007

baby, obdivujem tych ktori vedia franzucky, taliansky, spanielky, podla mna je to komplikovane 😝 ..

ale ja anglinu, nemcinu, cestinu 😅 a posunkovy jazyk!! 😉

mmmk
4. kvě 2007

Wladka, mne prave pripada, ze kdyz uz umis anglicky a nemecky, tak ta italstina nebo spanelstina jde sama 😉 Ale priznavam, ze jsem se franinu ucila dva roky a asi mam na ni mozkovou disfunkci 😀 Umim tak dve naucene vety, tot vse 😀 😀

wladka
4. kvě 2007

mmmk 😀 .. ojoj, len aby si neskoncila niekde, na nezelanom mieste 😅 .. a budes franzucky mlet, myslim tym opakovat tie dve vety porad dokola hihi 😀