Kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem

kukinka
4. kvě 2007

Jak jste na tom vy s jazyky?

alenahabibi
14. kvě 2007

Tilly preklad : Können wir uns in einem Einkaufszenter treffen? Zum Beispiel scs oder donaucentrum? Um 10 Uhr? Kann es sein?
Ich schlage vor um 10 Uhr in csc bei HM, aber wenn es Ihnen nicht passt, kann man wo anders. Für Sicherheit, hier ist mein Telefonnummer.....

majka35
15. kvě 2007

mojím koníčkom a aj prácou je taliančina ... tiež tlmočím, prekladám filmy do telky ... /chichi, chválim sa / ... a len tak pre informáciu ... značka chicco sa číta kiko ... nie čiko ... ako ma presviedčali predavačky v obchodoch s detským tovarom ... 😀 😀 😀

milhaus
15. kvě 2007

ja som sa učila angličtinu na zakladnej, strednej a na pomaturitnom a som ten večný začiatočník ako sa tomu hovorí
z nemčiny viem iba par slov a to som sa ju učila dva roky
láka ma španielčina ale na školách sa to neučilo

alenkap
16. kvě 2007

ja som študovala a potom aj (hoci krátko) učila angličtinu, snažili sa ma naučiť nemčinu, ale zostali len nejaké nepatrné stopy a veľmi by som chcela vedieľ po taliansky. Skúšam ako samouk, ale neviem, neviem.....vedel by mi niekto poradiť ako na to? Jazykovka momentálne nepripadá do úvahy. Ďakujem.

majka35
17. kvě 2007

a v čom by si konkrétne chcela poradiť alenkap? ja som tiež samouk ... 🙂

alenkap
18. kvě 2007

majka35, z čoho si sa učila ty? Ja mám knižku Taliančina pre samoukov od Saccardinovej, Taliansku gramatiku od Košťála (to je také zhrnutie gramatiky bez cvičení) a CD-čka Taliančina do ucha, priebežne to striedam, podľa toho, či mám čas čítať alebo počúvať.

majka35
18. kvě 2007

ja mám rôzne knihy, aj tie, čo si spomínala ... tá od Saccardinovej je celkom dobrá ... ale v úplných začiatkoch som sa učila naspamäť texty piesní od Erosa Ramazzottiho a od Laury Pausini ... pozerala som si hlúpučke telenovely, vtedy to bola tuším Mária, vypla som si dual dabing a pozerala som to v taliančine ... teraz ide v telke tuším Edera, alebo tak sa to nejako volá a tam ssa tiež dá vypnúť dabing ... zapni si to, ak máš tú možnosť a taliačina sa ti pekne a pomaličky vryje do uška ... nie je to podľa mňa vôbec ťažký jazyk ... 🙂

pepibubu
18. kvě 2007

Angličtina - státnice, zatím jen základní, a certifikát ICC (v plánu je všeob. státnice)
Španělština - v plánu je státnice, asi příští rok na jaře....
Ruština - zatím jen základy, ale ráda bych víc a tak za pět let státnice

balsiger
20. kvě 2007

ja muzu potvrdit,ze cim vic,tim lip...ziju uz 7let ve svycarsku..tady mame: nemcinu(svycarsky dialekt),francoustinu,italstinu a "retoromanstinu"...od kantonu ke kantonu je to tu jinak 😝

ten svycarsky dialekt je rec sama pro sebe...nema to s klasickou nemcinou fakt skoro nic spolecneho...ale da se naucit 😎 a karsne na tom je,ze opravdu od mesta k mestu je ten dialket jiny 😝 😀 😝

janulienocka
20. kvě 2007

Nemcina - VS, odbor tlmocnictvo, statnica
Anglictina - maturita, ale celkom slusne sa dohovorim /asi mi dost pomaha to ze viem nj, takze som suverenna aj v angline, ale oproti nemine je to aj tak asi 60 - 70%, maximalne/
jazyky su super vec, vdaka nim som tam kde som

balsiger
20. kvě 2007

holky, ovlada tu nekdo z vas treba cinstinu nebo jeden z tech indickych jazyku? to by byl narez 😕

alenkap
21. kvě 2007

vďaka majka, tu Ederu som skúšala a vždy som bola vytešená, keď som zachytila nejaké to slovíčko, alebo dokonca celú vetu (prípadne aspoň jej význam 😉). Síce už skončila, ale dávajú niečo ďalšie. Tiež sa mi dosť pozdáva tá knižka pre samoukov. Asi to chce len viac trpezlivosti a vytrvalosti. Momentálne ma "zastavilo" sloveso "fare" a jeho široké použitie.

elly
21. kvě 2007

Tak ja jsem mela 8 let nemciny, ale nikdy me neprirostla k srdci...takze jsem skoro vsechno zapomela. 😀 Ke statnicim z anglictiny jsem se nedokopala..staci kdyz se domluvim....ted ziju 7 let v Nizozemi a pred dvema roky jsem si udelala statnici. Rec je jednoducha..slozeni anglictina, nemcina, trochu francouzskych slov a je to....

1980mat
22. kvě 2007

Tak já obstojně ovládám angličtinu a částečně francouzštinu. Oba dva jazyky jsem se učila docela dlouho a teď v tom pokračuju i v práci. Protože pracuju na jednom z ústředních úřadů v ČR a od 1.1.2009 bude ČR předsedat Radě EU, musím se povinně jazykově vzdělávat, takže mám v průběhu pracovní doby dvakrát týdně individuální kurzy jak z angličtiny, tak z francouzštiny. Takže kromě pátku mám každý den nějaký jazyk a někdy už mi to i leze krkem. Ale celkově mám cizí jazyky ráda a baví mě se je učit, takže v tom nevidím problém. Navíc mi ty kurzy platí zaměstnavatel a probíhají v pracovní době, takže je to příjemné spestření pracovní doby. 😉

ranyah
24. kvě 2007

Ahoj, ja ovladam anglictinu, nemcinu, rustinu, turectinu a znakovou rec a ucim se italsky 😉

melory
24. kvě 2007

u nas v trnave sa od septembra otvara prva trnavska bilingvarna skola, budu sa ucit tri jazyky a slovencina samozrejme. tesim sa lebo na nu vidim z balkom a tam som aj tak planovala dat deti do skoly.

ikke
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
etuska
25. bře 2008

all right,thanks Ikke 🙂 I didn´t see it before. 😅

ikke
25. bře 2008

etuska • 1d • Včera o 22:23
Tu istu temu som zalozila na inom portali,lenze nam ho trosku "inovuju" tak to tam viazne.
Ake cudzie jazyky ovladate,pripadne by ste sa chceli zacat ucit?

zuzana76 • 1d • Včera o 22:25
ja ovladam anglictinu, nemcinu a spanielcinu, tak trochu rustinu ale v tej by somsa chcela zdokonalit, teda presnejsie povedane zacat sa ju ucit odznovu a este je mojim snom portugalcina

monkula • 2d • Včera o 22:26
ahoj etuš. Ako si sama videla na inom portále, moja angličtina je horrible , trošku lepšie som na tom s nemčinou a ešte ovládam poľštinu a maďarčinu

sisulik • 2d • Včera o 22:27
slovensky , madarsky , anglicky , nemecky , arabsky ...moj dedko vedel sedem jazykov takze este dve minimalne by som sa chcela ucit...mozno francuzstina, spanielcina-taliancina, perzstina??? no uvidime

etuska • 1d • Včera o 22:27
Juj,baby-vy ste dobreeee
Monkula-vobec to nebolo hrozne-keep going
No ja speakujem anglicky a nemcinu mam este niekde v podvedomi -rozumiem dost,horsie je to so sprechovanim

etuska • 1d • Včera o 22:29
parada sisulik

monkula • 2d • Včera o 22:29
Vďaka Etuš, potešila si ma

smary • 1d • Včera o 22:30
ovladam anglictinu,maturovala som z francuzstiny...nove sa ucit zatial nechcem,staci mi ak tieto dva dotiahnem k dokonalosti

etuska • 1d • Včera o 22:30
hlavne sa netreba vzdavat zo zaciatku je to tazke,no musime sa snazit,ked chceme byt mudre,no nie?

etuska • 1d • Včera o 22:37
Well,ladies.I can see that all of you speak English,so we can probably continue in that language -My German is not that good,I´m sorry

etuska • 1d • Včera o 22:40
...Sorry,I have to go..My darling has to work now talk to you later Good night

monkula • 2d • Včera o 22:52
Good night Etuška, Have a nice dreams... See you later and tomorrow happy day...

etuska • 1d • Včera o 22:54
In fact,I´m back,because my Darling told me that he needs to sleep for 5-10minutes I think ,he will sleep all night.
Monika-good night to U as well Sweet dreams

briketa • 1d • Dnes o 05:16
Etuska, ked si ide zdriemnut len 5-10min, to je nap, nie sleep.
He needs to take a nap for 5-10 min.

etuska • 1d • Dnes o 09:12
Briketa,I know -thanks for remembering that word to me Honestly,he really slept til morning
I can see that you have a new photo-nice one

zuzanockamt • Dnes o 09:17
ahojte dievcata ... vidim, ze vam to naozaj pekne ide ... mala by som aj ja trenovat, lebo 16. aprila odchadzame do UK ... ale zatial stacia 2 hodinky na kurze kazdy den

miriamka • 33tt • Dnes o 09:31
No ja viem Anglicky a Nemecky a teraz rozmyslam,ze zacnem studovat Taliancinu

shela • 1d • Dnes o 09:32
obdivujem niektore baby..tolko jazykov.. ja viem akurat anglictinu, nemcinu( pomaly uz zabudam) a hovorim plynule svedcinou..no ale gramatika mi niekedy hapruje

weroni • 30tt • Dnes o 10:19
no ja len anglictinu (ktoru ucim deticky a "ein bischen Deutsch" a zacala som sa spanielcinu - ta je krasny jazyk a este viem po madarsky ze "nemtudom magyaro"

julia225 • 1d • Dnes o 10:24
anglictina, francuzstina, polstina(ak sa rata), cestina , a trosku taliansky....

etuska • 1d • Dnes o 10:41
Julka-congratulations!Girls,you are great!
Shela-Swedish? -do you live in Sweden?
Zuzanockamt-2 lessons a day?-are you leaving in April?-Am I right?Anyway,it´s a good practice to write few sentences in English every day.
Ladies,have you ever lived in any English speaking country?-Julia,I know you have...What about the rest of you?

ikke
25. bře 2008

a este niekde tu je tusim aj tema english writing... 😕 😅

etuska
25. bře 2008

All right,I ĺl try to find it 😉

etuska
25. bře 2008

Ikke-it´s not there 😒

ikke
25. bře 2008
etuska
25. bře 2008

Ikke-you are gorgeous 🙂 Was it in Dutch? 🙂

ikke
25. bře 2008

nee, dit is in het nederlands... 😎

etuska
25. bře 2008

so "Dutch" isn´t an adjective -language spoken in the Netherlands?/holandstina?/ 🙂

ikke
25. bře 2008

dutch je iba v anglictine, anglani asi kedysi nevedeli rozlisit holandanov a nemcov (v holandcine sa "nemecky" povie duits) 😀

lenoc
25. bře 2008

Cauko,
ja mam vystudovanu nemcinu - aj ju ucim na zakladke, + mala som kedysi na gympli anglinu, tak teraz pokracujem s tou v jazykovke (advanced), chcela by som FCE certifikat, ale na skusky v decembri sa asi pri starostlivosti o dvoch drobcov nedostanem. Nepotrebujem to do prace, ale bavi ma to.

ikke
25. bře 2008

ja ak mozem poradit, podla mna je FCE uuuplne nanic... medzinarodne institucie a univerzity pozaduju minimalne CAE a na slovensku ti je viac platna statnica z jazyka 😒 (aspon pokial viem...)

aponchie
25. bře 2008

anglictina danstina svedstina