Kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem

kukinka
4. kvě 2007

Jak jste na tom vy s jazyky?

olina.s
2. bře 2009

Ahoj holky, měla bych na vás prosbu: mám možnost dělat překlady www stránek (nj -> čj). Jde mi o cenu - řídit se podle NS, jedná se i o aktualizace,....nemáte zkušenost s překladem www - třeba i technicky? Děkuju, mám zkušenosti pouze s "klasickými" překlady.

andrealiskova
18. říj 2009

Perfektně ovládám češtinu 🙂 Velmi dobře se dorozumím Rusky, Anglicky a Francouzky- 5 let jsem cestovala po těchto zemích a ještě stále tam alespoň 2x do roka jezdím.
Dorozumím se- Italsky, Německy a Španělsky

petruna
18. říj 2009

mě šla dobře ruština na ZŠ 😎 😅 , tak jsem si myslela, že mi jazyky půjdou a ehm.....fakt ne...

na jazyky jsem lempl a dost se za to stydím. ☹

suki
18. říj 2009

Angličtina, němčina...ale tu teda fakt nemusím, trošku italština a arabština, řekněme komunikativně 🙂

kaleilah
18. říj 2009

němčina, rukamanohamština 😉 😀

berenika39
18. říj 2009

česky....hezky🙂))

aponchie
18. říj 2009

prej je spanelstina a italstina hrozne lehka ?

berenika39
18. říj 2009

...no to záleží na tom, jestli máš už v sobě nejaké jiné jazyky...překládám z a do angličtiny, mluvím plynně rusky a německy, a pak se mi italština zdála fakt poměrně snadná, ale pokud ji budeš mít jako první cizí jazyk, bude to pro tebe španělská vesnice 🙂))))

O tebe strach nemám, jsi určitě bystrá🙂))

petruna
18. říj 2009

italština je nejen lehká, ale úžasná 😵 😵 😵 ...bohužel jsem se ale nedostala tak dalako, abych se opravdu domluvila... 😅 , jen trochu rozumím.

Já s každým jazykem zkončím, když se začne učit minulý a budoucí čas 😀 😀 😎

nunacek
18. říj 2009

V současné době se věnuju studiu znakového jazyka pro neslyšící a moc mě to baví 🙂
Jinak jsem na tom s jazyky bledě. Na gymplu jsem sice měla 5 jazyků (němčina, angličtina, ruština, španělština, latina), ale téměř nic si nepamatuju, protože jazyky nepoužívám, a co se nepoužívá, to se zapomíná. Když potřebuju, tak se domluvím - nějaká základní slovíčka + ruce a nohy 😀 Pokud bych někdy v budoucnu měla nějakému jazyku opět více věnovat, tak určitě angličtině nebo ruštině.

tatolu
18. říj 2009

No tak ja rozumiem češtine, polštine, keby som si oprášila nemčinu v TV, tak pochopím ale do rozhovoru by som sa asi nepustila.
Anglicky som sa v r.2000 dorozumela, ale keďže nepoužívam a ja jazyk okamžite zabudnem, tak aj tam som mínusová.
Zo španielčiny si pamätám vetu: Yo tengo denero 😉 (Potrebujem peniaze 😀 )

petruna
18. říj 2009

nunacek : ja mela ve skole francoustinu, maturovala jsem z nemciny a nereknu ani slovo 😎 😅

francoustina je tezka, nemam ji kde pouzivat (ani jsem ji neumela tak, abych ji pouzivala) a nemcinu proste nemam rada, tak jsem se na ni taky vykaslala... 😅

anglictinu jsem bohuzel ve skole nikdy nemela, rozumim trochu diky hudbe a Monty pythonum, ale nedomluvim se 😔

neumet anglicky povazuju v dnesni dobe za ostudu...snad se jednou dokopu a naucim se ji...(mam moznost, aby me ucila kamoska)

berenika39
18. říj 2009

Hlavně to bude důležitý pro naše děti. Angličtina bude stejně důležitá jako pc gramotnost a pro ně to bude běžná záležitost, doufám. Starší syn se naštěstí pomamil 😀 😀 😀 a díky tomu si ted při studiu v pohodě vydělává, takže občas machruje, na co mu dávám ty dvě stovky? 😀 😀 😀

Ale nemyslím si, že by byla nějaká osotuda, pokud dnešní dospělí nemluví nějakým cizím jazykem, nese to doba, nebylo tolik příležitostí se jazyky učit a nebyla ani motivace, na dovče stačí pár frází a cizí firmy tu dřív tak aktivní nebyly..ted je to všechno jinak.

A k tomu zapomínání, mě pomáhá koukat na filmy v originále, na ty, které vím, o čem jsou.

eviska83
18. říj 2009

Ahojky
Nemcinu som sa ucila 8 rokov,ale teraz neviem vobec nic 😀
Anglictinu som sa vobec neucila ale kedze 5 r.zijem v Sev.Irsku tak uz ju teda ovladam 🙂
Taliancina- krasna ,jednoducha rec- bola som tam 7 tyzdnou a vpohode som sa dohodla-(velmi mi pomohla latina zo skoly)teraz uz tiez nedam asi ani ranu 😵
Rustina- V izraeli som rusky komunikovala denne- niektory si mysleli ze som z Ukrajiny 😉
Polstina- moj otec bol poliak- takze tou sa tiez dohodnem 🙂
Cestina- V Cechach som pracovala 5 r.- 😉
Hebrejstina- dohodnem sa ,ale nieje to nic excelentne 😒
Thajstina- paaar slov-zaklady 😉
Velmi sa mi paci Spanielstina ale to viem len mozno 5 slov 😝

petruna
18. říj 2009

berenika : no ja se za to dost stydim. mam totiz hodne pratel, co dost cestujou (pracujou kratkodobe v cizine atak) a maji pak pratele ze vsech koutu sveta a kdyz sem pak prijedou a nekam spolecne jdeme, tak jsem jedina, kdo nerozumi ☹

pak mam kamaradky, co maji za manzela nebo za pritele cizince a taky mi je lito, ze s nim nepokecam...

ja anglictinu sice nemela ve skole, ale mohla jsem se ji naucit na nejakem kurzu...jenze ja to vzdycky vzdam, kdyz se zacnu nechytat..jsem lajdak... 😅

filmy hodne pomahaji, to jo...

jak jsem psala, me pomaha Monty pythonuv letajici cirkus, Beatles atd... 😀

petruna
18. říj 2009

spoleham taky na to, ze se budu anglicky ucit spolecne s Tondou, az ji bude mit na ZŠ 🙂 , ale chci uz ted vyuzit kamosku co AJ uci.

No, ale znam par lidi, co se taky nedomluvi zadnym jazykem, coz me trochu utesuje 😎

twinflame
19. říj 2009

Ja sa na pokročilej úrovni dorozumiem 6 jazykmi - anglicky, nemecky, francúzsky, maďarsky, taliansky a po grécky. Problém je len to, že ani jeden z týchto jazykov neovládam tak, že by som sa mohla živiť prekladom. Človek začne mnoho rečí a časom zabúda a zabúda. To je škoda.

iren
19. říj 2009

Německy,anglicky a turecky

berenika39
19. říj 2009

petruna,před md jsem doučovala děti a měla u toho i pár dospělých začátečníků, a věř, že to je naprosto normální - notoricky začínat. Hodně dobrá motivace je udělat si klasickou jazykovku, zakončenou státnicí nebo nějakým tím certifikátem na podobné úrovni jako státnice. Jednak to stojí plno peněz a jen tak to nevzdáš a pak taky ta záverečná zkouška je cíl - kvůli tomu tam chodíš a snažíš se.

Výborný je při UK Ústav jazykové a odborné přípravy. Státnici jsem si tam dělala až někdy ve 30 letech, dálkově jen anglina, opravdu zkušený lidi a přístup.
Mrkni, mělo by to být www.ujop.cuni.cz