Kolik tekutin vypijete v těhotenství?

eliotka
20. dub 2008

Ahoj,

prosím, kolik tekutin vypijete v těhotenství? Je rozdíl v tom, v jakém jsme trimestru?
A může pití tekutin ovlivnit, kolik je pak plodové vody, nebo to na to nemá vliv?
Moc díky.

beruska2x
20. dub 2008

o tm ze by piti ovlivnovalo plodovou vodu jsem nic neslysela, a spise nez problemy s pitim ma pak s nasledky 😀
puju hodne odjakziva tak 3 az 3,5 l ale kazdou chilicku litam na Wc takze se pomalu ucim nepit tolik nez nekam jedu, pred spanim a tak, protoze to je hrůůůůza!!! 🙂

kacak
20. dub 2008

Ahoj, zvládnu tak 2,5 až 3 l, dr. řikal, že ideál je minimálně tak 2 l a nejlépe kojenecká voda. Množství plodové vody to určo neovlivňuje. Spíš může nedostatek tekutin ovlivnit v těhotenství už tak zatěžované ledviny. Jak je to trimestrem nevím, ale já během prvních měsíců měla obří žízeň a zvládla jsem i 4 l, teď už je to lepší. Tělo si samo řekne. 😉

jitulka1985
20. dub 2008

Ahoj holky tak já se přiznávám že moc nepiju, tak maximálně 1,5l denně, vím že je to málo, mělo by se opravdu vypít tak těch 2,5l.A přesně jak píše Kacak, je to dobré pro ledviny 😉

krista
20. dub 2008

Jitul no teda styď se 😀 - dělám si legraci, zajdi do Krumlova 🙂

mikulka
20. dub 2008

Tak já zatím vypiju tak 1,5 l. Zezačátku jsem hodně zvracela, tak jsem ráda, že teď do sebe nějaké tekutny dostanu. Zkusím to zvýšit na 2 l. A čím to, že jsou v těho zatěžovány ledviny? 😕

robi
20. dub 2008

Mikulko,
v těhu je zatěžovaný celý organismus - těhule je taková továrna na miminko - musíš zařídit papání, jsi čistička za sebe i mimčo (právě ty ledviny) atd. 🙂

janaboris
21. dub 2008

Já jsem ze začátku těhotenství taky moc nepila,také mi bylo furt špatně,tak jsem pila jen čistou vodu,asi tak okolo 1,5l,nebo spíš jsem pila stejně jako před těhu.No a v posleních 2 měsících mám furt žízeň,piju snad 3l denně možná i víc-čaj,vodu,sirup,mléko,kakao,meltu.No a taky v noci-to pak díky tomu chodím každou hodinu na wc...paráda.A pokaždé když na to wc jdu tak se opět napiju...
Je lepší pít víc než míň,ale zase ne moc aby nevznikali otoky...myslím si že ideál je tak mezi 2-3l za den,ale každý to má jinak...Ledviny se musí "proplachovat" aby správně fungovali,proto když málo pijeme tak je tím zatěžujeme...jednoduše řečeno🙂

r.o.s.s.i.b
21. dub 2008

Ahojky,jen pro opravu,hodně záleží na tom kolik vypijete,protože se to potom ukáže na množství plodové vody.Já piju hodně málo a proto taky mi doktorka zjistila,že mám málo plodové vody,že se to srovná když vypiju za den 2L 😉

kulicka
21. dub 2008

Holky je jasny, ze bysme mely pit dost vody i normalne, ale zas bych to neprehanela! 3,5 litru je strasne moc! Ono ani prilis promyvat ledviny neni pry dobre. Rika se, ze pri normalni teplote (teda ne za letnich veder, to je treba vic samozrejme) staci 1,5l tekutin denne. Zbytek (do tech 2 litru) ziskame z potravin jako je ovoce, zelenina, chleba no a samozrejme polivky 😉

mikulka
21. dub 2008

To by mě zajímalo, jestli má teda to, kolik vypijeme opravdu vliv na množství plodovvé vody. Každý říká něco jiného. 😕 Taky se na to zeptám doktora a dám vám vědět.

janaboris
21. dub 2008

Když je plod malý je plodové vody více a jak plod roste tak plodové vody ubývá.Množství vody během těhotenství je velmi individuální-300-1500ml.
Tady jsou nějaké články o plodové vodě.
http://www.porodnice.cz/node/34604
http://www.porodnice.cz/node/35900
Tady je jeden příspěvěk o malém množství plodové vody.Každý opravdu říká něco jiného.Já sama nevím a také by mě to zajímalo,hledám na netu,ale nic moc nenacházím.
Mikulka určitě se zeptej já jdu ke gyn tento pátek tak se také zeptám.
http://www.rodina.cz/dotaz710.htm

mikulka
22. dub 2008

Z těch odkazů, co sem dala Jana je ale vidět, že množství plodové vody se ovlivnit nedá.

boobinka
22. dub 2008

Take netusim, zda mnozstvi plodove vody se da ovlivnit tim kolik se teho vypije.
Jsem jedna z tech, ktera vypije jeden litr ci jeden a pul litru za den a bylo mi receno, ze plodove vody mam primereno. Za to ledviny to odnesly nejhur. Ted trpim na zanety ledvin a mocovych cest. Bylo mi receno, ze prijem tekutin za den by mel byt cca 2l za den, 3 litry uz zatezuji ledvniny 😉

haniczkaa
22. dub 2008

Ahojky" no ja piju hodně! pořad mam pocit žízne. Piju obyč. perlivou mineralku, nekdy i se stavou a vypiju 3l denne urcite! taky sem porad na zachode.. ja si myslim, ze kdyz telu neco chybi, rekne si o to samo.. ted uz
tolik nepiju, ale kazdopadne pít se má co nejvíc, je to zdravý!

meleri
22. dub 2008

Tak to by mě taky zajímalo, jak to s tím pitným režimem je..Já zatím piju tak 2,5 l někdy víc, ale zdá se mi, že mám tedkom pořád žízen, a taky hned čůrám! :(

meleri
22. dub 2008

Nejhorší je, že mám pořád strašnou chuť na pivo.. ☹

kalerat
22. dub 2008

Meleri tak si dej nealkoholické pivo 😉

meleri
22. dub 2008

Dobrá rada...🙂 to mě už sice napadlo ale říkala jsem si, že to ještě odložím do té chvíle kdy už to fakt nevydržím..🙂

kulicka
22. dub 2008

No Meleri, chci te videt. Ty francouzsky piva jsou humus a jeste nealko? 😀 😝 🙄
Navez si aspon cesky az pojedes za vasima 😉

janaboris
22. dub 2008

Plodová voda je tekutina v amniovém vaku(=obal plodu).Je tvořena buňkami amnia a na její množství i složení má kromě toho vliv i činnost močového a trávícího ústrojí plodu.Proto lze z jejího vyšetření usuzovat na metabolický a zdravotní stav plodu i matky.Je důležitá pro správný vývoj plodu.
Amnion=plodový obal,který se podílí na vzniku plodové vody.

Toto je opsané z medicénského slovníku.

Na netu jsem se ještě dočetla že množství vypité vody matkou neovlivňuje množství plodové vody!!!Že je to mýtus!!!

Asi na tom něco bude,ze začátku těhotenství jsem pila málo,teď piju hodně a plodovou vodu mám stále v normě-asi to bude o tom metabolismu...

Jinak těhotná by měla vypít 1,5-2l tekutin za den.Toto jsem vyčetla ve 2 knížkách o těhotenství co mám doma.

janaboris
22. dub 2008

Tělo si samo řekne kolik chce pít...a co chce pít...

mikulka
23. dub 2008

To je dobrý, Jani, díky 🙂
Já se dnes k dr. nedostala, je nemocná, tak jsem se nemohla zeptat. Ale tohle je, myslím jasné.
Je fakt, že si tělo řekne, vidím to na sobě, zezačátku jsem skoro nemohla pít, teď (16 tt) mám najednou větší žízeň a vypiju víc. I když slavné to není, pořád je to tak 1,5 l - 1,8 l.

janaboris
23. dub 2008

Mikulka tak to jsi v normě 😉

janaboris
27. dub 2008

Takže gyn mi řekla že to kolik je plodové vody ovlivňuje funce placenty.A ke konci těhu už tak moc funční není takže je plodové vody méně,ale že to je normální.Takže my to vlastně nějak ovlivnit nemůžeme...
Ještě mi říkala že ty maminky které mají cukrovku mívají plodové vody více.

radushka
17. čer 2009

Nevíte jak je to s tím nealkoholickým pivem? Teď v létě bych si ho fakt ráda dala, ale prý i v něm je malé procento alkoholu, tak nevím.

007myriam
4. bře 2016

Já vypiji 3 kávy denně a žádnou vodu a jsem v pohodě.