Kolikrát denně kojíte? Necháváte to na mimču?

barica
9. pro 2009

Evidujete kolikrat denne kojite nebo to nechavate ciste na mimcu? Budite mimco na krmeni? Mam 5 tydenni holcicku a nevim, jestli ji mam pravidelne budit na kojeni, abychom stihly 7 davek doporucenych doktorkou, nebo ji mam nechat, az se vzbudit sama, ikdyz bude davek treba jen 6? Prijde mi totiz, ze kdyz ji vzbudim driv, nez je radne vyspala, tak toho stejne moc nevypije, kdezto kdyz se prihlasi sama, tak sosa treba hodinu...

poletucha
9. pro 2009

ja to nechavam na mimcu 😉 ...ted mame dokonce tu frekvenci mnohem castejsi, pres den chce kojit tak po 2hod

momin
9. pro 2009

barica,.. urcite nebud! nech ji at se vyspinka.. A kasli na nejakych 7 davek. 😎 Muze jich byt 6 muze jich byt 10.... Podle potreb male. 😉

vendulka
9. pro 2009

ja ybch to nechala na diteti, ja se taky zezacatku ridila tim co mi rekl dr a budila jsem malou,abychom splnily pocty daveka,le pak mi kamoska poradila at to necham na ni, ze kdyz bude mit hald, ze se ozve, ze neni hloupa a tak sjem to tak udelalo a bylo to razem jednodussi, ajk pro me ,tak pro malou a doted si to delame po nasem a ne jak mi rekne dr a mala dobre prospiva 😉

barica
autor
9. pro 2009

diky za uklidneni, take to tak citim, jen jsem se bala, aby dostatecne jedla! ale to samozrejme poznam podle toho, jestli pribyva... kazdopadne v noci to nechavam na ni a kupodivu se i vyspim, protoze ona se nazuchne vecer a v noci nic nevyzaduje, chytra holka🙂... tak jo, ma stesti, necham ji tedy vyspat🙂

vendulka
9. pro 2009

ja ji tak nechala kolem 2 mesice a hnedka tu prvni noc prospala od 20h do 5h a tak to bylo tyden a pak mi spala do 7h 😵

vendulka
9. pro 2009

a to ji vlastne zustalo do ted vstava v rozmezi 7h-8h

momin
9. pro 2009

😀 😀 zaaaaavidiiiiiiiiiiiiiiiimmmmmmmmm.. my jime v noci jeste ted! 😎

dorinek
9. pro 2009

No tak já jsem se taky nejdřív řídila doktorkou, ale pak jsem to vzdala. Děti nejsou blbý, neumřou hlady 😀 😀 Usínáme mezi 7-8 hod. a budíme se v 5 ráno takže těch 9 hodin v noci naspí v kuse.Napije se a ještě do 8 spíme. Přes den jí dávám tak po dvou hodinách, ale když mi usne, tak počkám a dám jí třeba až po 3 hod. Těch 7 dávek taky nestíháme. Většinou pije tak 6x za den. Podle váhy by měla vypít asi 790 ml za den a to teda nevypije ani náhodou. Když jsem jí ještě vážila, tak vypila tak 500-550 ml za den. Ale kašlu na tabulky 😖 Vypadá spokojeně, sice nepřibírá kilo měsíčně (jen tak kolem 500g), ale mě to neva. Hlavně že mi neřve hlady a podle doktora prospívá 😀

barica já bych jí nebudila, určitě né v noci 😒 slyšela jsem i názor, že jsou děti po tak dlouhým spánku dehydrovaný, no nevim co je na tom pravdy, ale já nebudim.

barica
autor
9. pro 2009

Já kdybych ji brzy ráno nevzbudila, tak by mi od půlnoci určitě do osmi také spala... Ale já si to prostě ještě nerisknu, bojím se, aby přibírala, ikdyž dle orientační váhy je zatím v pohodě... Navíc se bojím, abych měla dost mléka, když budeme jíst třeba jen 6x denně a navíc v noci ne?! Předpokládám, že se toho bojím jen já🙂... Mám totiž vsugerováno, že aby se tvořilo mléko, tak se musí kojit v noci, protože se právě v noci tvoří nejvíce prolaktinu. Pokud mi tento nesmysl někdo vymažete z hlavy, tak budu šťastná🙂...

Dorinek: no jo, přes den ji dáváš po 3 hodinách, ale my jsme naposledy kojily v 11h a ještě teď mi spí a k buzení se zrovna nemá?! Je fakt, že si to pak vybere večer🙂, jenže to ji zase nechci dávat dřív, než po 1,5h od posledního kojení, protože tak dlouho prý trvá, než se mlíčko stráví, tak aby jí pak netrápily prdíky a špatné trávení...

dorinek
9. pro 2009

Přes den jí po těch 3 hod. taky budim. Začnu jí šimrat na hlavě 😀 😀 a opatrně se probouzíme třeba 15 minut, jinak je řev, když jí vzbudim moc rychle. 😒

rimmel
9. pro 2009

preboha ake davky??? sak kojim na poziadanie......teda urcite nebud

momin
9. pro 2009

😎 holky vazne je nebudte!! Kdyby mi maly krasne spal jak byl malicky tak bych ho nebudila ani za nic....

momin
9. pro 2009

joo kdyby ste meli problem s pribirani tak asi jo.. ale takhle neeeee!!!!!!!!! 😉

k.ate
9. pro 2009

já teda nebudím, krmím, když se malej ozve, že má hlad... od začátku (teda kromě porodnice, tam byl na fotu a nosili mi ho po čtyřech , pěti hodinách, jak se po kojení vzbudil... ale on už tam byl schopnej na jedno nakojení vyžahnout 100ml) a přibírá nám teda řádně 😀 sama jsem zvědavá, kolik bude mít v pondělí na kontrole... 🙂 Já jsem teda ráda, když chrupká i přes den dýl, že můžu i něco udělat, takže to neřeším, prostě jak si řekne, tak dostane napít 🙂

garfie
10. pro 2009

Mě vysvětloval doktor, že ze začátku by se ty dávky opravdu měly hlídat-zvlášť pokud je dítě menší nebo mělo kojeneckou žloutenku-jsou totiž víc spavé a nemají ještě vyvinutý samoregulační systém-kojit tedy zhruba co tři-čtyři (v noci) hodiny. Ale po šestinedělí už je to fuk a dítě si samo řekne....

kocule
10. pro 2009

Já bych řekla, že je to taky věkem dítěte. V porodnici řekli budit po 3 hodinách, ale bylo to o nervy, malá byla rozmrzelá a stejně nepapala, takže to vejkej smysl nemělo. A v boji o čas spánku to bylo šílený. 😝 Tak jsem ji nechávala, spinkala i 4 hodiny. U nás byl problém, že každé dítě mělo jinak hodiny krmení a já celý noce nespala, protože když jedno skončilo, tak druhý začalo. Takže já začala budit cíleně, aby oba papali po sobě a já se mohla konečně vyspat. Dneska jsme už tak naučení, že když se i v noci vzbudí jeden, tak ten druhý hned po něm, nebo je jemně probuzen a většinou má stejně hlad. 😀 Na dávky jsem se vykašlala, naše děti si stejně dělaly samy, co chtěly a dostaly kdykoliv, kdy si řekly. Snažím se dodržovat určité intervaly, aby to mohli strávit, ale do tabulek jsme se nevlezli nikdy. Je fakt, že dítě se musí naučit, kdy má dost, dnes mi flašky vyšprtnou jazykem a je vymalováno. 😀 😀 Dřív by mi žahli všechno, co dostali, tak jsem je musela hlídat, kolik vlastně spapáme. A není pravda, že kojené dítě si vezme jen tolik, kolik má hlad a kolik potřebuje. To je pěkná blbost, malá se mi z kojení v porodnici poblila několikrát, jak se pěkně přepila, než se naučila, kdy má dost. 🙂 Takže určo nebudit, ony si děti si řeknou samy. Akorát hlídat, kolik si vypije, aby nebylo mimčo dehydrované a jinak bych si s tím hlavu nelámala. 😎

rimmel
11. pro 2009

mne svokra hovorila ako musela muza budit ku kojeniu lebo on ze bol strasne velky spac!! 😀

janneke
11. pro 2009

Jediné, co jsem hlídala, bylo, aby malá nespala přes den víc jak 4 hodiny v kuse nebo aby mezi krmením nebylo víc jak 4 hodiny. Aby si neobrátila den a noc. Protože když se dítě dost nenají přes den, bude se budit v noci častěji, aby to dohnalo. Aspoň u nás to tak bylo (a je).

rkk
12. pro 2009

janneke maš asi pravdu páč malá to už začíná mít otočené a nevim co s tim ☹ Večer koupeme tak kolem sedmé pak kojo u toho usne a spi tak do devíti 😲 pak se probere a je do pul jedné vzhuru 🙄 .Pak usne a chrupe až do rana ale po dvouch hodinach kojo ☹ ale rano je u nas tak kolem desate 😔 pak je vzhuru a usne opět kolem pul jedne a spi do tři 😔 Poradi někdo jak nato? 😕

neu.sona
13. pro 2009

Ahoj holky,

tak já jsem též nechávala na Matýskovi, ať si řekne, kdy má hlad. Jenže!! Byl takový furt rozladěný, po hodině kolikrát brečel hlady a moc se s ním nedalo cokoliv dělat. Tak jsem mu zavedla režim jak v jídle. Jíme v 7, 10, 13, 16,18.45 a pak kolem 3 ráno tak i ve spaní. Do 5 měsíců spal krásně, celou noc od sedmi do sedmi, ale jak teď víc začal chápat a komunikovat, tak se začal budit asi tak 5 a prý, že má hlad. Tak jsem mu na to měsíc přistoupila, protože jsem si myslela, že to jsou zuby. Má jich už šest!! Ale houby, on je jenom vyčůranej 🙂)). Zkusila jsem tedy režim podle knížky každé dítě se ví naučit spát a máme po týdnu klid. Vzala jsem mu dudlík a prostě musí spinkat sám. V postýlce usne bez breku a spí do tří do rána 🙂). Paráda 😀

neu.sona
13. pro 2009

Jo a ještě jsem zapoměla dodat, že dvakrát přes den spí. Od desíti do půl dvanácté a půl třetí do půl čtvrté 😎

poletucha
13. pro 2009

neu.sona-a jak se ti toho podarilo docilit..myslim ten rezim v kojeni,kdyz ti predtim brecel i po hodine?...u nas je to stejny,ale ty tri hodiny bez kojeni nevydrzi 😒 ..ted dokonce uz vstavame po dvou hodkach i v noci..je to zahul,vydrzim to jeste nejakou dobu,nez zacnem prikrmovat a pak ho to chci taky zacit odnaucovat,protoze kolikrat je to videt ze jde jenom o zvyk..skoro nesaje a usina

bara78
13. pro 2009

Jejda dámy, tak já jsem to od začátku vůbec neřešila... prostě ho kojím, když si řekne. A jen koukám, že některé děti spí v noci tak dlouho... Tomášek se budil od začátku na kojení co dvě hodiny, i v noci. Přes den se první měsíc dožadoval občas i častěji, jediné, co jsem se snažila držet, byla ta 1,5 hodiny, aby to vůbec stihl strávit. Teď jsem vděčná, že občas vydrží i tři hodiny v noci spát... Dudlík první měsíc vůbec neměl, teď ho má občas, když nemůže večer nebo v noci zabrat, většinou ho pak stejně vyplivne, když usne. Občas je rozmrzelý a dudlík ho uklidní, tak mu ho někdy dám i přes den. Přes den zatím žádný moc režim nemá, spí, jak se mu zachce. Večer se ho snažím ukládat kolem osmé. Mezi šestou sedmou po krmení je pak už vzhůru. Doufám, že nedělám něco špatně?

neu.sona
14. pro 2009

poletucha: no prostě mě to začalo v pěti měsících vážně nebavit i po tom, co se začal v noci budit. Jak se mu máš potom věnovat přes den pořádně, když si unavená..Tak jsem si začala odstříkávat mlíčko a zkoušela jsem mu dávat z lahve. A zjistila jsem, že málo vypije, asi tak kolem 60, tak komu by to stačilo, že? Tak jsem mu začala dávat plnou lahvičku 125 ml a začala jsem ho učit, aby si vypil víc a asi to zafungovalo. Učila jsem ho to tak 4 dny. Teď už zase kojím a prostě to už vydrží ty tři hodiny. Děti jsou hrozní vyčůránci 🙂. Ale dobře se učí. My stejně máme čas už na příkrmy, takže začnu teď se zeleninkou 🙂.
Ale neboj, v noci s tím ještě občas bojujeme. Je to prostě zvyk, který některé děti drží dlouho. Dneska se třeba zbudil v jednu a já mu dala najíst a samozřejmě až do rána nevydržel. Probudil se asi ve čtyři. Ale když na to mám sílu a jenom ho utiším, tak by spal dál. Byla to moje chyba.