Kombucha a Tibi houba

kacab
29. bře 2012

Ahojda, před třemi týdny jsem se nadšeně dala na jejich pěstování a pití. Ráda bych tu na toto téma založila novou diskusi a hlavně našla nějaké maminy, co mají s jejich pěstováním větší zkušenost a poradí mi .... Kumbucha je v pohodě, roste a množí se vzorně, ale Tibi houbičku mám doma už 3týdny a ani o malinko se nezvětšila... Krmím jí polotučným i tučným mlékem, občas jí dopřeju mléko z mlékomatu.. kefír vyrábí skvělý, jen nijak neroste.. Příbuzenstvo se div nepere o potencionální děti, ale prostě se mi jí nedaří namnožit.. někde jsem i četla, že se nemá moc proplachovat vodou, trak už to dělám jen jednou za 3dny ale děti nikde a maminka je stejně malá, jako když dorazila poštou... za vaše zkušenosti budu vděčná....

coccinella
6. říj 2012

Ahoj,
kefírové houbičky se mají proplachovat jen vodou převařenou nebo odstátou, chlor jí vadí. A já to doporučení s proplachováním tedy nijak nedodržuji - zatím nevidím, že by to bylo potřeba, nemám na houbičkách žádný extra sliz.. takže je mám od léta a dá se říct, že je neproplachuji vůbec a množí se mi až až :D
Zato s koumbuchou teď začínám - jak je to s jejím množením? Za jak dlouho přibližně naroste lívanec tloušty 1 cm?

llluckaaa
6. říj 2012

Já měla tibetskou houbu a proplachovala jsem ji pod tekoucí vodou. Řekla bych, že se mi zdvojnásobila tak za 14 dní. A máš ji v pokojové teplotě? Jestli není problém v tom... Mléko jsem dávala polotučné většinou krabicové.
Hm, teď vidím, že je úvodní příspěvek staršího data... No neva, třeba moje odpověď někomu pomůže 😉