Kombucha - čajová houba. Máte to některá doma?

skuli
23. dub 2008

Mám v úmyslu si jí pořídit a nutit rodinu pít ten zázračný,zdravý nápoj.Máme všichni nadváhu,nejstarší holka atop.ekzém,je to prý na všechny nemoci.Máte to některá doma?

macanet
23. dub 2008

Skuli já to koupila jednou, pokud se chceš pořádně pročistit, tak to funguje, ale já jsem citlivější na žaludek a měla jsem křeče a pak srágoru 😖 Takže to funguje asi jako čistící hubnoucí čaje,já to pila na pročištění a fakt mě to protáhlo, že nikdy víc.

macanet
23. dub 2008

Ale já měla nápoj prodávaj ho v Tescu ve flašce 😉

skuli
autor
23. dub 2008

Já se nechci pročistit.Já chci být krásná,mladá a zdravá 😀 Moje mamka to před 20 lety doma pěstovala a pila to.Měla rakovinu a myslela,že ji to pomůže,ale bylo už pozdě a umřela ☹ Ale jedna paní která ji tu houbu dala se z toho dostala a vyléčila se.Bylo to celkem dobré,taky jsem si někdy cucla.Takové sladko-kyselé.Já vím,že to prodávají ve flaškách už hotové,ale je to děsně drahé.Já to chci pít každý den a dělat si to sama.

macanet
23. dub 2008

Jo tak s houbou nemám zkušenosti, no přirovnala bych to k podobný chuti jako je burčák i jsem měla stejný konec 😀 No věřím, že jednou za čas by se mělo tělo pročistit , to je fakt.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
skuli
autor
23. dub 2008

gedren- 😀 jsi se o to špatně starala 😀 Mamka to měla ve 3 litrové láhvi a často tu houbu myla si pamatuju.

verunnecka
25. dub 2008

ahojky,já ji dostala od babičky ona ji pěstovala,sice je to nezvyk to začít pít ale pak si člověk zvykne-teda asi jak kterej,mě to taky moc nejelo ale bavilo mě se o to strarat.navíc sem k tomu dostala papír kde bylo napsaný komu všemu to na co pomohlo atd.takže to bylo přesvědčivé.

kajule
25. dub 2008

Skuli, tak my jsme to meli a pili a v zivote nam nezplesnivela, mam doma postup, jak se o ni starat a jak ji uzivat. 🙂 Tatka s mamkou to pijou jeste ted a tatka, ktery byl vzdycky nachylny na anginy uz dlouho zadnou nemel. 🙂 Jinac chutna to docela dobre jako podmasli bych rekla.

kajule
25. dub 2008

Jezis, ted koukam jaka jsem zase blbka. Ja nepila kombuchu, ale tibetskou houbu. 😉 Tu kombuchu pila moje svagrova, davala mi ochutnat a dalo se to normalne pit, pry se to muze redit normalne treba s cajem. 😉

skuli
autor
25. dub 2008

verunnecka-A máš to pořád doma?Pijete to?Je to prý na všechno,ale tomu se asi nedá věřit.

skuli
autor
25. dub 2008

kajule-Jo,to jsem taky jednu dobu doma měli.To bylo dobré,ale pak nám to nějak vyschlo 😝

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
alcapa
25. dub 2008

Kombuchu pěstuju doma už několik let. Ona se vlastně pořád obnovuje. Ty staré kousky po čase vyhodím. Chutná mi, nálev dělám přímo do čaje. Čaje měním podle chuti. Zpočátku mi taky zplesnivěla a to několikrát, přestože jsem se o ni starala přesně podle rad a návodu známé. Už už jsem to chtěla vzdát, ale pak mě napadlo ji zkusit přesunout na jiné místo. Známá ji měla v kuchyni. Ale u mě se jí začalo dařit až jsem ji dala do chodby, na tmavé a v rámci panelového bytu chladné místo. Když se mi to čas od času přepije, nechám 1-2 kousky v trošce nálevu v ledničce v zavřené sklenici "zazimované". Po čase vyndám a můžu z toho zase připravovat nálev. Četla jsem o kombuše hodně pzitivního. Je to určitě zajímavé, ale osobně neznám nikoho ze zázračně vyléčených účinkem této houby. Každopádně ale můžu sama říct, ze během pravidelného popíjení se mi krásně upravilo zažívání, nikdy mě to neprohnalo. Taky mi odezněly nebo se aspoň hodně snížily problémy s kvasinkama. A do třetice - je to dobrá prevence proti nachlazení 😉

skuli
autor
25. dub 2008

alcapa-Myslíš,že by se to dalo nějak poslat poštou? 😅

dvojka
13. srp 2009

Ahoj holky,prosim o radu,může se pít kombucha během kojení?

barmborka
13. srp 2009

skuli taky doma pěstuji,teda MM mě donutil,neb ji pije pravidelně 3-4x denně 200ml.býval dost marod na angíny a co se přistěhoval za mnou do ostravy tak se zhoršila i alergie.No pije ji již 8 let,nevím zda je to kombuchou nebo něčím jiným,ale alergie vymizela,žádné léky na ni již nebere a nemocný nebyl ani nepamatuji.mně to teda nikdy nedonutil pít,ale děti si povinně jednou za den dají sklenku,říkají že je to teda hnusný,ale vypijou.

dvojka těhotné a kojící by se měli vzdát kombuchy ,která je vyrobená ze zeleného a černého čaje.Osobně jsem četla ,že se dá dělat i z bylinkového čaje,ale tu zkušenost nemám.

Každopádně my máme s kombuchou jen pozitivní zkušenosti,tak s klidným srdcem doporučuji. 😉

dvojka
13. srp 2009

koupila jsem ibišek,šípek,ale nedočetla se nic o kojících ženách.
No potřebuju to na detoxikaci a právě nevim,jestli se ty toxiny ze mě nedostanou do mlíka.... 😝

barmborka
13. srp 2009

dvojka koukla jsem i na kojení.net paní odpovídala na stejný dotaz,že taky nic nenašla ,ale myslí si ,že jeden šálek denně neuškodí.Paní co se dotazovala měla dítko 6m ty máš koukám starší ,nevím jestli kojíš ještě plně,nebo jste už i na příkrmech,ale pokud nekojíš plně tak si myslím,že by si mohla.ale zkusila bych to asi raději s tím ibiškem a šípkem.

Máme doma knížku ,,Kombucha nápoj pro výbornoui kondici a elixír krásy" autorka Birgit Sesterhenn,narazili jsme na ni v hypernově,ale je to již dávno.Je tam vše hezky vypsané,dokonce i tipy na bylinné směsi,zkus třeba v knihovně.

dvojka
13. srp 2009

díky moc.Už přikrmuju,ale i tak kojim ještě 5x denně,já mám právě pocit,že jeden šálek denně na detoxikaci nepomůže.Spíš počkám na příští rok,to už kojit snad nebudu.Co vim,tak mi vždy pomohla.Mě se ted dělaj hrozně koutky a byla mi právě doporučena ve zdravé výživě-ta s tím ibiškem je tam celá řada vit.B.Ale asi jsem nechala doma hlavu,že jsem zapoměla na to,že kojim 😀
Na ten odkaz juknu později.děkan

anticz
28. srp 2010

Mohu nabidnou kombuchu na pestovan za 100.- v Praze a okoli. Osobni odber.
andr3w.flint@gmail.com

coccinella
5. říj 2012

Ahoj 🙂
kdo chcete vyzkoušet kombuchu, můžete si ji samy doma vypěstovat🙂 Stačí si zakoupit již hotový nápoj kombucha ve zdravé výživě nebo v lékárně, uvařit silný černý čaj - ten osladit v poměru cca 90g na 1l a smíchat čaj s kombuchovým kvasem 1:1. Nalijete do lahve, zakryjete papírovou utěrkou s gumičkou, aby se do nádoby nedostaly nečistoty a zároveň měl přístup vzduch. Kombucha se začne tvořit na hladině. Nejdřív to vypadá jako igelit, nebo rosolovitý povlak - ale opravdu z toho bude kombucha, sama jsem to vyzkoušela 🙂
Při celém procesu a pěstování je potřeba dodržovat opravdu čistotu, lahev vypařit horkou vodou atd a nepoužívat kovové předměty, toť vše 🙂

bara33
23. bře 2013

@coccinella Ahoj,chtela bych se zeptat a jak dlouho mam cekat -za jak dlouho vyroste ,mam ji ted slabou je to asi 10 dni a roste hodne pomalu .Bojim se ze s toho nebude nic ☹

coccinella
26. bře 2013

Ahoj, 10 dní je v pohodě - ještě může dorůst.. ale mně se to pak celé nějak začalo kazit a nakonec jsem si nechala poslat už vyrostlou - je to přece jen lepší ;o)
Takže nakonec doporučuji spíš si někde sehnat..

bara33
31. črc 2013

Mam velkou radost,uz asi 2 mesice piju caj z kombuchy-ja to piju na imunitu.Tady jsem cetla, ze to prozene a tim to asi odradi hodne lidi,ale to bude jinak.Ona ze zacatku opravdu prozene,ale asi jenom z toho duvodu, ze ve strevach mate neco co tam nemate mit.Pak to prestane. Takze ,chtela bych vam napsat,ze pred 20l mi opravdu pomohla.Mela jsem velkej myom,byla jsem objednana v Thomajerce na operaci,chteli mi vzit vsecko.Ja jsem se dozvedela o te hoube pila jsem ji 3. mesice, nez jsem sla do nemocnice. Pred operaci me v nemocnici delali vysetreni ,sono a zjistili ze tam Nic nemam.A sla jsem domu a dodnes s tim nemam zadne problemi.Pila jsem ji jeste potom 2 roky a pak jsem prestala.Takze tady je recept-je dobrej.250 g obyc.bilyho cukru kristal.Vysypat do 2l vrouci vody nechat bublat,rozmychat a pak do toho nasypat 5g caje sypkeho ne pytlickovej,chvilinku nechat aby to bublalo a pak vypnout.Nechat tak 10 min.Pak to zcedit do 3l ciste vrouci vodou vymite flasky . Nechat tak 5-6 hod.aby to vystydlo a pak tam dat hobu,lesklym nahoru.Houba by nemela spadnout a jestli spadne trosku, tak se zase za 1-2 dni zvedne. A jestli se nezvedne tak houba byla spatna,musite tu starou po 8 -10 dnech vyhodit a pomalinku si vypestovat svoji.Pisu to tak proto ,protoze jsem ,mela velkej problem nez jsem vypestovala tu co mam ted. Takze na flasku dat papirovej obrousek a gumicku.Ja to mam na policce u stropu v obyvaku prikrytou slabou uterkou a dari se ji dobre.Do 1 flasky davam 2-3 houby a spatnou hnedou tu posledni vyhodim.Kdo potrebuje,ma dobrej recept ,nestaci 90g cukru na l vody ,to je malo, voda musi byt hodne sladka az hnusne sladka.

bara33
31. črc 2013

Mam velkou radost,uz asi 2 mesice piju caj z kombuchy-ja to piju na imunitu.Tady jsem cetla, ze to prozene a tim to asi odradi hodne lidi,ale to bude jinak.Ona ze zacatku opravdu prozene,ale asi jenom z toho duvodu, ze ve strevach mate neco co tam nemate mit.Pak to prestane. Takze ,chtela bych vam napsat,ze pred 20l mi opravdu pomohla.Mela jsem velkej myom,byla jsem objednana v Thomajerce na operaci,chteli mi vzit vsecko.Ja jsem se dozvedela o te hoube pila jsem ji 3. mesice, nez jsem sla do nemocnice. Pred operaci me v nemocnici delali vysetreni ,sono a zjistili ze tam Nic nemam.A sla jsem domu a dodnes s tim nemam zadne problemi.Pila jsem ji jeste potom 2 roky a pak jsem prestala.Takze tady je recept-je dobrej.250 g obyc.bilyho cukru kristal.Vysypat do 2l vrouci vody nechat bublat,rozmychat a pak do toho nasypat 5g caje sypkeho ne pytlickovej,chvilinku nechat aby to bublalo a pak vypnout.Nechat tak 10 min.Pak to zcedit do 3l ciste vrouci vodou vymite flasky . Nechat tak 5-6 hod.aby to vystydlo a pak tam dat hobu,lesklym nahoru.Houba by nemela spadnout a jestli spadne trosku, tak se zase za 1-2 dni zvedne. A jestli se nezvedne tak houba byla spatna,musite tu starou po 8 -10 dnech vyhodit a pomalinku si vypestovat svoji.Pisu to tak proto ,protoze jsem ,mela velkej problem nez jsem vypestovala tu co mam ted. Takze na flasku dat papirovej obrousek a gumicku.Ja to mam na policce u stropu v obyvaku prikrytou slabou uterkou a dari se ji dobre.Do 1 flasky davam 2-3 houby a spatnou hnedou tu posledni vyhodim.Kdo potrebuje,ma dobrej recept ,nestaci 90g cukru na l vody ,to je malo, voda musi byt hodne sladka az hnusne sladka.

bara33
31. črc 2013

Omlouvam se poslala jsem to 2x nebylo to schvalne-nevim proc se to stalo B

andreakub4
19. srp 2014

Ahoj když už pít kombuchu tak jedině nějakej kvalitní nápoj. Já za sebe mohu doporučit carpe diem kombucha. Výrobce je myslím dokonce i redbull ale tím si nejsem stopro jistá 🙂 Jinak koupit se dá např. zde za výbornou cenu v akci http://eshop.levnepotraviny.cz/produkt/90280184...