Komunikace se zdravotníky. Jak přistupujete k situaci, kdy zdravotníci hodlají provádět něco, s čím vnitřně nesouhlasíte?

tahejhula
3. srp 2022

Popravdě mi žádné ze zdejších fór nepřišlo jako to pravé, tudíž sem.
Pokud je dítě nemocné, případně jeho stav vyžaduje hospitalizaci, jak přistupujete k situaci, kdy zdravotníci hodlají provádět něco, s čím vnitřně nesouhlasíte? Ozvete se, snažíte se vykomunikovat svůj názor na věc, jste schopni podepsat negativní revers (k jednotlivým úkonům, samotné hospitalizaci) nebo se do takových záležitostí nepouštíte? A pokud ne, co je tou vaší vnitřní brzdou? Nejste si jisti, že takovou debatu ustojíte, obáváte se, že by se váš vstup podepsal na péči o dítě, máte strach, že byste příště nemohli nastoupit do stejného zařízení? Klidně popište své vlastní důvody. Poměrně často se s takovými rodiči setkávám, zajímá mě, co se v nich asi tak odehrává. Děkuji za případné odpovědi a prosím o klidnou debatu. Dotaz není myšlen ve zlém.

elesse
7. srp 2022

@tahejhula To ano, byť bych místo nesouhlasit použila mít jiný názor. A tak taje to v pořádku, na tom se určitě shodneme

tahejhula
autor
7. srp 2022

@elesse tak pokud chce lékař kupříkladu nasadit antibiotika a já ne, je to ve finále jednoduše nesouhlas s jím navrženým postupem. Tam ani víceméně alternativy nejsou. Dalším bodem pak je, že skutečný odborník jiný názor nejen vyslechne, ale je schopen jej respektovat a dokonce dle něj postupovat. A to už je potom jednorožec. Například výběr praktického lékaře pro děti a dorost je záležitost značně problematická, hledala jsem lékaře tady u nás, v nějak rozumném dosahu, nepodařilo se mi ani za rok a půl. Jezdit šedesát kilometrů mi přišlo už opravdu příliš. Nakonec já od něj potřebuji akorát tak CRP, případně Streptest a vyplnění nějakých těch přihlášek a formulářů, což zvládnou i tady. Ale tím chci říci, že vybrat si lékaře, není vždy tak snadné, jak se může zdát.

veroniquecz
7. srp 2022

@tahejhula přesně tak, ono je něco jiného hledat respektujiciho lékaře v Praze a něco jiného třeba na venkově na vysočině….

konidana
9. srp 2022

@tahejhula chtěla bych se zeptat, zda jsi uvažovala, co pak i s případně postiženým dítětem? pro neslučitelné a jiné těžké vady např. uměle neoživovat? To si skoro v našem systému nedokážu představit, přijde mi že se někdy udržují při životě těžce nemocní a postižení za neskutečnou cenu a s vypětím všech sil....

tahejhula
autor
9. srp 2022

@konidana pohybuji se v celkem specifické bublině, takže jsem se takto dozvěděla o dvou zařízeních, kde by to zřejmě průchozí bylo (jmenovat nebudu), měla jsem v plánu případně konzultovat předem, samozřejmě. Zjistit jaké možnosti máme nebo ne.