Kontrola ze sociálky

matra
11. bře 2010

Ahojky maminky,
máte některá zkušenost?
Z doslechu prý bývají dost drsní. Kámošce prý koukali pod pokličku, co vaří, lezli do skříní a podobně... ☹
Můžou až takhle? Díky za příspěvky.
Jsem samoživitelka a od 20 měsíce zase budu pobírat sociální dávky tak by mě to i zajímalo. Prohledávala jsem diskuze a nic akového jsem tu nenašla... ☹

editah222
11. bře 2010

Matra - já s tím osobní zkušenost nemám, ale kámoška jo a popisuje to vždycky jako kovbojku 😀 Socilalka ji opravdu kouká do skříně a v koupelně kontroluje kolik je tam zubních kartáčků a tak.
Vzhledem k tomu, že vím kolik holek jsou samotné s dítětem jen na oko a s otcem dítěte normálně žijí tak sociálku chápu.

petronelie
11. bře 2010

tyjo,to takhle ještě chodí? 😲

lenkavano
11. bře 2010

tak osobní zkušenost nemám,ale z doslechu vím že kontrolují i jestli je ve skříni pánské oblečení atd.ale jak píše editah taky se nedivím, že to takhle kontrolují,lidská vyčůranost opravdu nezná mezí 😉

ria80
11. bře 2010

To jsem doted nevěděla,že takto chodí.A kdy?Když si člověk zažádá o dávky?

matra
autor
11. bře 2010

No tak to se teda těším... ☹
Jako jestli mi bude koukat pod pokličku jestli vařím buřtguláš nebo hovězí....!! 😠
Na takové věci jsem háklivá...
Se mám asi na co těšit... ☹

j.a.n.i
11. bře 2010

Nemám sice osobní zkušenost, ale řekla bych, že do toho co vaříš je jim naprosto kulový, kontrola by měla být zaměřena na to, zda opravdu žiješ sama, tj. pánské oblečení a tak.

ria80
11. bře 2010

A to chodí automaticky,když člověk zažádá o dávky?

lenkavano
11. bře 2010

j.a.n.i.jo taky si myslím že koukání pod pokličky je přehnané,snad jen pokud je podezření na zanedbání péče o děti.ale na muže se ptají třeba i sousedů a tak.
ria myslím že chodí když mají podezření na něco nekalého.

matra
autor
11. bře 2010

No kámošce, bývalé sousedce koukali!!!
A co kontrola řekne na to, že spím v pánských trenýrkách a vytahaném tričku...? 😀 Když to náhodou uvidí na posteli tak to se asi bude blbě ukecávat... 😒 A jinak používám pánský holící strojek, je 100x lepší než babské, prdlajs vydrží, to si hned budou myslet své...
😖

sven
12. bře 2010

No ty kontroly teda asi nic moc, ale na druhou stranu asi vědí proč to dělají a spousta lidí systém zneužívá. Ale hlavně si myslím, že je jednodušší než šmejdit do hrnců poptat se v okolí, sousedů atd. jestli s někým žijete nebo ne a pak si to třeba doověřit u vás.

poki10
12. bře 2010

baby a pri ktorych davkach sa to takto robi? myslite, ze chodia, aj ked budem slobodna matka a budem si chcet predlzit matersku na 37 tyzdnov?

j.a.n.i
12. bře 2010

poki10 - nevím jestli se ptáš na ČR, ale pokud ano, tak svobodná matka už nemá nárok na delší mateřskou (asi právě díky masovému zneužívání), mateřskou na těch 37 týdnů už mají pouze maminky s vícerčaty

cassiela
20. dub 2010

Moje máma pracuje jako sociální pracovnice a co vím, tak se víceméně ptá sousedů a povídá si s těmi lidmi... Lezení do skříní a pod pokličky se teda alespoň v Kutné Hoře bát nemusíte 🙂

luckacz
2. únor 2011

ahoj holky zazadala sem o zvereni maleho do pece a o alymenty myslite ze mam cekat kontrolu ze socialky??prijedou pred soudem nebo po soudu??,diky

leonaxyt
2. únor 2011

@luckacz Sociálka by měla přijít určitě, protože se u toho soudu vyjadřuje - tzn. měla by přijít ještě před soudem, tady (nevim jak jinde, proto píšu u nás) je ale praxe taková, že když Tě nezastihnou doma, nechají Ti výzvu, ať se ozveš, a taky se stává, že se to do soudu "nestihne" - totálně debilní systém, nechápu, ale je to tak.

A jak tady čtu popis těch kontrol, tak docela zíram, ono asi opravdu jak kde a hlavně z jakýho důvodu tam ta sociálka má namířeno, jaký jsou "okolnosti" případu..
Já byla taky připravená na všechno a nakonec přišla paní, sedla si do kuchyně ke stolu, zeptala se mě na pár věcí, vyplnila dotazník, já ho podepsala a bylo to - nešla se podívat ani do jiný místnosti, natož do skříní - a to jsem je uklízela odshora nahoru, protože jsem s tim počítala.. Asi taky záleží na tom prvním dojmu, kterej z Tebe a toho bytu má, když tam vleze, to si myslim já - sem přišla, bylo naklizeno, čisto, oběd na plotně, prcek v kuchyni spoustu hraček - a stačilo jí to..

luckacz
2. únor 2011

no ja mam soud v utery tak to asi prijede tenhle tejden vid?? 😲